Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kdybych chtěl vraždit, tak to udělám, říká student, který hrozil škole

Někdejší student brněnské filozofické fakulty Dariusz Damian Sieczkowski, který pohrozil smrtí učitelům, tvrdí, že zabíjet nechtěl. "Kdybych je opravdu chtěl zavraždit, tak bych nezveřejňoval výhrůžky," řekl v rozhovoru, který po e-mailu poskytl redakci. Za mladým mužem podle jeho slov už byli policisté.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

O.H.

Nedivím se

Znám velmi dobře poměry na filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Jednalo se sice o jinou katedru, ale také mne nepřijali na doktorské studium, ačkoliv jsem měl červený diplom a magisterskou zkoušku jsem udělal na výbornou. A mého kolegu také ne, ačkoliv ani jemu tyto věci nescházely. Když jsem se pak ptal na důvody svého nepřijetí, dozvěděl jsem se od předsedy katedry, svého školitele a jednoho přednášejícího tři naprosto odlišné verze. Můj kolega to měl ještě horší - vybral si téma, které mu školitel dělal a dva dny před zkouškou mu řekl, že už to v Praze někdo dělá, ale ať se i tak pokusí o přijetí. Poté jsem se ptal, zda by mi ještě nemohli pomoci s nalezením pracovního místa. Absolutní nezájem. Stále tak pracuji na nepříliš dobře placeném místě, které nevyžaduje ani středoškolské vzdělání.

0/0
31.10.2011 21:56

Monokulturalista

Re: Nedivím se

;-D;-D;-DJaký je rozdíl mezi dostudovanými vysokoškoláky? Absolvent přírodních věd se ptá: "Proč to funguje?"

Absolvent techniky: "Jak to funguje?" Absolvent ekonomiky: "Kolik to stojí?" Absolvent humanitních věd: "Chcete k tomu hranolky?" ;-D;-D;-D

0/0
25.12.2011 22:13

eltanin

No asi tak

Neznám moc dobře poměry na fildě MU, takže mohu těžko něco konkrétně posuzovat. Tož jen pár všeobecných poznámek. Říká se: "Není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu." Takže i tady v tom prohlášení je možná trochu pravdy. Možná opravdu některý ze zaměstnanců MU nejednal opravdu fér, možná tak nejednal ani pan soudce, ale na druhou stranu - pan student považuje za normální, že ho pocit křivdy vyprovokoval ke kladení smradlavých pastí, ale ani na okamžik ho nenapadne, aby stejnou omluvu zvážil i pro člověka, který třeba ztratí nervy a zachová se jinak, než by se normálně choval, poté, co několik týdnů čuchá zasmrádlé ryby, žluklá másla a nebo nachází lejna před dveřmi.

0/0
21.10.2011 11:33

Giga Pudding

Re: No asi tak

On totiž dariusz už nezmiňuje nikde svoje chování dávno před nějakými rybami a podobně. Asi se mu nechce pochlubit se velmi nenávistnými a sprostými příspěvky na diskusních fórech MU, které obsahovaly ty jeho "nepopulární politické názory" především vůči menšinám, odlišné sexualitě atd. Pochopitelně už i tam se objevovaly výhružky násilím ve stylu kdy kde a komu namlátí z ostatních diskutujících. Dávno před svým vyloučením to byl sprostej a nenávistnej člověk, ale zároveň taky jen obyčejný provokatér, který tohle považuje za vtipnou zábavu pro sebe i na úkor toho, že to ostatní obtěžuje, nebo možná spíš právě proto.

Proto ho asi určitě moc netíží dopad tady tohohle toho, když je sám momentálně v Polsku, kde je děsně vysmátej z toho, že se mu tak úspěšně daří otravovat filosofickou fakultu :).

0/0
21.10.2011 12:36

jakub.m

Re: No asi tak

Co se těch diskusních fór týče, tak tam příliš nevybočoval z všeobecné kultury tamních diskusí. Ne, že by tam slušný či snad dokonce zdvořilý, to rozhodně ne, ale zkrátka tam byla řada stejných či horších. Osobně si pamatuji třeba jakéhosi Péťu Tomeše, který všem vulgárně nadával, ale jelikož byl homosexuál, muselo se při jeho brždění opatrně, protože měl vždy plnou pusu "homofobie".

0/0
22.10.2011 4:28

jakub.m

Re: No asi tak

"by tam byl slušný"

0/0
22.10.2011 4:30

Giga Pudding

Re: No asi tak

tomeš taky dostal na čas ban, ale když se vrátil tak se zas na čas uklidnil a navíc jsem si nevšimla, že by se vulgárně choval přímo k nějakým představitelům univerzity tak jako dariusz, který navíc byl potrestán i za to, že shromažďoval uča všech studentek s fotkou a pak je vylepoval do diskusí. A nakonec, a to především, o Tomešovi se neví, že by snad někoho otravoval i mimo diskusní fóra :).

0/0
22.10.2011 13:54

jakub.m

Re: No asi tak

Já ty poměry z části znám, kromě toho, že mám vystudovaná práva jsem tam chvíli pro doplnění si znalostí studoval. Neznám ovšem poměry na polonistice, tam jsem měl jen sorabistiku či horní lužickou srbštinu (jen jedno z toho, ale zpaměti si nevzpomenu).

Pan děkan Krob je složitá osoba, mnohdy je velký sympaťák a postupuje otevřeně a na poměry českého vysokého školství až neobvykle férově, ale mnohdy se chová stylem, který se patrně naučil v KSČ či ústavu marxismu-leninismu, kde dříve působil.

Vyjádřit se mohu k panu Brandejsovi, hlavnímu správci informačního systému, u kterého musím konstatovat, že jeho postup vůči některým studentům byl značně neobvyklý až šikanózní. Například dle mých poznatků a poznatků dalších, kteří to tenkrát měřili, jeden čas zavedl to, že se se studentům, kteří psali do diskusních fór jemu nesympatické příspěvky (a též jiným studentům v případě hodně příspěvků, ale to je off topic), záměrně infromační systém technickými prostředky potajmu zpomaloval.

0/0
22.10.2011 4:42

Lionel 1

Nejsem sice studovaný psycholog,

ale pokud to svoje "Prohlášení" myslí vážně, domnívám se, že místo podmíněného trestu odnětí svobody by mu mělo být uloženo povinné psychiatrické léčení, neboť stav jeho mysli vypovídá o vážné psychické poruše osobnosti.

0/0
21.10.2011 9:29

Kotrč tiskovým mluvčím

Re: Nejsem sice studovaný psycholog,

chvilku strpení prosím :-)

0/0
21.10.2011 13:04

huh

Magor s hypertrofovaným sebevědomím

0/0
21.10.2011 8:50

ReneZach

Re: Magor s hypertrofovaným sebevědomím

Takoví jsou nebezpeční. Ale zavinili si to sami. Jestli je pravda jenom 10% z toho co je napsáno v prohlášení?! Každý si nenechá beztrestně nadělat na hlavu.

Dobrá rada je drahá. Nezbývá, než se s ním domluvit, prý to někdy pomáhá. Jinak nebudou mít nikdy klid. Tak mohou mít aspoň šanci.

Masakr ve škole ale podle mne nehrozí. Jeho hrozba není dle mne namířena proti studentům a bývalým spolužákům. Jen proti některým křivákům a nespravedlivému soudci. Takže nedělejme z toho drámo.

0/0
21.10.2011 9:21

2kedar

Student VŠ ....

A tak hloupý...:-/Rv

0/0
21.10.2011 7:56

ReneZach

Re: Student VŠ ....

Proč hloupý? Já myslím že naopak. Dělají si do gatí strachy, přijímají bezpečnostní opatření, celá univerzita na nohou kvůli jednomu hloupému studentovi. To by hloupý člověk nedokázal, vyvolat takové manévry a takový strach. Tak masivní medializaci. Upozornil na svinstva briliantně. Teď už se toho někdo chytne. Pověst univerzity vepsí. Důvěra jakbysmet. Musí čekat řadu kontrol i když pravda ne ihned. Nic nebude jako dosud, to mi věřte. Ani ten zkorumpovaný soudce nevyvázl bez šrámu, myslím šrámu na pověsti. Tak se spravedlivý a nestranný soudní proces nevede, to mi věřte. Je to na demisi a nejenom toho soudce, teda všude jinde by to bylo na demisi. V Česku si tím nejsem jistý, ale v každém případě je to oslabení pozic a hlavně strach zúčastněných. Taky upozornění, že před skutečně naštvaným bláznem si nemůžete být nikdy jisti. Každá křivárna holt neprochází hladce. Kdepak, ten student není hloupý, hloupého z něj jen dělají, avšak jim to nepomůže.

0/0
21.10.2011 8:06

thorough2

Re: Student VŠ ....

inteligentní zoufalec

0/0
21.10.2011 8:25

kolos.veliky

Zajímavá diskuse

každý z těch, kdo VŠ neviděl ani z ulice, ví nejenom jak to tam vypadá (jedna paní povídala), ale hlavně dobře ví, jak to tam vypadat má.

Ještě z něj udělejte komunistu a obět pravicové zvůle a neudržíme se smíchy.

+2/0
21.10.2011 7:15

ReneZach

Jenom je nechte, ať se bojí.

Dopustili se křivárny na člověku, o kterém se domnívali, že si to mohou k němu dovolit. Teď mají strach z jeho pomsty. Nakolik odůvodněný je ten strach nebudu posuzovat. Pokud je odhodlán splnit své pohrůžky a pak spáchat sebevraždu, nikdo mu v tom nezabrání, mohou jenom oddálit zavřením do kriminálu anebo blázince. Zavřít mohou, pustit musí. Zavřením ho jen víc naštvou a pomsta pak krutější. Doživotí dát nemohou, zatím ještě nikoho nezabil, takže justice i policie je na něj krátká. Teď hlídají fakultu. Jak dlouho ji mohou hlídat? Dokud onen člověk bude žít?

A při tom by stačilo tak málo. Omluvit se a napravit křivárnu, jenže to je pro některé lidi nesplnitelný úkol, tak je nechme ať se bojí a dodržují bezpečnostní opatření. Nezávidím, protože vím, co takové opatření obnáší. Značné omezení svobodného pohybu a stejně k ničemu, protože když to bude chtít udělat, tak to vždycky udělá. Tolik policajtů není k dispozici, aby dokázali uhlídat inteligentního člověka. On inteligentní je.

0/0
21.10.2011 7:08

kolos.veliky

Re: Jenom je nechte, ať se bojí.

Jakou křivárnu máte na mysli?

0/0
21.10.2011 7:12

ReneZach

Re: Jenom je nechte, ať se bojí.

Křivárna viz prohlášení dostupné na internetu. Já mu věřím víc než akademickému senátu. Proč? Třeba na to přijdeš sám, když jsi Kolos;-)

0/0
21.10.2011 7:19

ReneZach

Re: Jenom je nechte, ať se bojí.

A pokud je ztoho prohlášení pravda jenom 10%....?!;-€

Těch % však bude víc :-(

0/0
21.10.2011 7:21

Thayatalpodyji

Re: Jenom je nechte, ať se bojí.

Nevím jak vy, ale já si občas jako správný středoevropan čtu na netu i noviny sousedních států. Takovou Gazetu Wyborczu, čtu na netu už asi 5 let a po celu tu dobu mám možnost číst příspěvky tohoto Poláka, které z 99 procent sestávají z toho, jak jsou Češi blbí a zbabělí. Vůbec jsem nepochopil, proč šel studovat do Brna, když tuto zemi nesnáší. Takže na základě 5 letého čtení jeho příspěvků, mu na rozdíl od vás nevěřím:-P

0/0
21.10.2011 9:20

Giga Pudding

Re: Jenom je nechte, ať se bojí.

a ty znáš projevy tohoto člověka? :)

já si náhodou jeho působení na MU dobře pamatuju, takže asi bych věřila akademickému senátu :)

mimochodem je veselé, jak ti samí, co na něj včera nadávali jakej je to šmejd a jak by ho měli zavřít, se tu teď dneska pohoršujou jakej že je to vlastně chudák a jak stojí za ním :).

0/0
21.10.2011 12:25

smolicek123

Re: Jenom je nechte, ať se bojí.

Asi, ze mu prisli na zalapene zamky a smradlave konzervy. Takove "vtipy" snad nedelaji ani na pomocne skole.

0/0
21.10.2011 7:36

ReneZach

Re: Jenom je nechte, ať se bojí.

Napřed byla šikana anebo byly napřed smradlavé konzervy?

0/0
21.10.2011 7:56

romsky aktivista

Re: Jenom je nechte, ať se bojí.

a co to ma spolecneho s tim, ze takto se slusny clovek nechvova?

0/0
21.10.2011 8:00

ReneZach

Re: Jenom je nechte, ať se bojí.

Slušní lidi se nechovají dle popisu v prohlášení. Takže je to fifty fifty. Jak se říká. Na hrubý pytel...

Slušně se můžeme chovat jen ke slušným lidem, neslušně pak ke grázlům.

Grázl nemá důvod očekávat od ostaních slušnost.

0/0
21.10.2011 8:09

smolicek123

Re: Jenom je nechte, ať se bojí.

Nazor hodny 15leteho pubertaka pripadne obdivovatele narodnich socialistu, ktery veri prohlaseni psychopata.

0/0
21.10.2011 8:26

ReneZach

Re: Jenom je nechte, ať se bojí.

No tak k tomu se nemám potřebu vyjadřovat. Diskuze je o situaci na fakultě a našem soudnictví prezentované oním soudcem, který nedbal na regulerní průběh soudního procesu a teď má strach o sebe, nikoli o tom kolik mám roků a kterou politickou stranu obdivuji. Takže zbytečný komentář mimo téma Smolíčku:-P

0/0
21.10.2011 9:07

ReneZach

Re: Jenom je nechte, ať se bojí.

Velmi často mne udivuje, jak grázlové očekávají od ostatních slušnost vůči nim. Oni mohou cokoli, ale vůči své osobě očekávají slušnost. Tady se spletli v rozočtu. Grázlové narazili na neslušného člověka a teď se bojí o sebe. Vůbec mi jich není líto. Jen je nechme, ať se bojí. Uznávám, nejsem dobrý člověk, protože jsem škodolibý a mám z toho škodolibou radost, jak se grázl obrací k justici aby grázla ochránila před neslušným člověkem. Jenže tady smůla. Justice to nedokáže. Nemá k tomu prostředky. Může zavřít za výhrůžky, ale jednou musí pustit. O to hrozí horší pomsta. Tak jak z toho? Drahá rada.

0/0
21.10.2011 9:15

kovy12345

naprosto v pořádku

ještě takových sto,a nebude tu z korumpovaného nic. Ať se ti mocní drží svých zásad,že každý z nás nese následky za své chování a to včetně těch,co ten ortel vynáší.dokud se to gestapo složené ze soudců a jim podobných nebude mít čeho bát,budou ničit život beztrestně komukoliv. 2 roky probdělých nocí,jim ten hřebínek srazí. jen tak dál.

0/0
21.10.2011 7:00

tajny agent

Popravde ...

ac sice s polaky nemam nejlepsi zkusenosti tak mu jaksi celkem verim ...

0/0
21.10.2011 6:57

Kidkid

Vážení diskutující

projevy tohoto bývalého studenta ukazují, kam vede nesprávná výchova v rodině. Z dítěte se dělá génius a když přijde na vysokou školu, tak se zjistí, že je normální žák. A najednou jsou všichni okolo paka, protože nepoznali genialitu tohoto zneuznaného Einsteina. Chtělo by to u něj víc pokory. V praxi by mohl ošklivě naletět na zatnutou pěst prudce trčenou na jeho spodní čelist, pokud bude pokračovat výhrůžkami. To tedy v lepším případě. V horším zaúřaduje některá mafie a žraloci si dají někde chutné soustíčko.

+1/0
21.10.2011 5:17

opuštěná struna noci za 14.90,-

Re: Vážení diskutující

Teď mluvíš o Horynovi, že jo?

0/0
21.10.2011 5:57

kovy12345

Re: Vážení diskutující

ty jsi ale koště. Vůbec bych se nedivil,kdyby jsi byl z prahy!! NESUĎ,protože jsi nežil. A co když ho k tomu dokopali lidi jako ty a ten váš modrobolševický systém!!! oko za oko,nevidím na tom nic nemorálního. dokud se to justiční gestapo v čr nebude mít čeho bát,budete ničit život komukoliv beztrestně, tak to by nebylo spravedlivé,co myslíš? jestli nedostal šanci na právo a na možnost se hájit,tak je to jen reakce na ponížení,které mu někdo způsobil a krysa zahnaná do kouta se brání jakkoliv. zaseješ vítr,sklidíš bouři.

0/0
21.10.2011 6:44

romsky aktivista

Re: Vážení diskutující

;-D;-D;-D

0/0
21.10.2011 8:01

příspěvek obsahuje vulgarity

divim se

že neni naštvanej na doc. Hoskovce. To by člověk i pochopil

0/0
21.10.2011 1:35

opuštěná struna noci za 14.90,-

Re: divim se

Hoskovec je taky hrozně arogantní fracek.

+2/0
21.10.2011 5:58

Chuj w dupe Niemcom

hm?

docela by mě zajímalo co za ty politický názory měl, že byly tak nepopulární ?!

0/0
20.10.2011 23:32

Giga Pudding

Re: hm?

Tak krom všeobecné nenávisti k české republice taky velmi vulgárním způsobem vystupoval především proti homosexuálům a také proti menšinám :).

0/0
21.10.2011 12:27

jjyyyj

Další KPE©Já vylezl ze .......středověku....

Šílení vrazi v USA a hysterie z veřejně odhalených ňader, Brejvík z Norska a v poslední chvíli zastavený Brejvík ze Španělska(líbila se mi reakce na návštěvu Papa Raciho), pštros, lijónek, blátotlačka, poskok, ..... student z Polska(byl jsem velmi potěšen výsledky tamních voleb) a budou další... a jsou a už ovládají iDEGENES!!!!!!!!!!!

0/0
20.10.2011 22:25

tencosinebereservitky

Jasne rezali ho malo

Ale za klukovinu basa? to snad neeeeeeeeee

0/0
20.10.2011 21:52

bombai

Re: Jasne rezali ho malo

No, klukovinu právě můžete omluvit u nezletilého. Ale student vysoké školy, dospělý, by měl umět své požadavky prosadit legální cestou /akademický senát/, studijní oddělení, ev. protestní shromáždění v aule, klidně i petice. Ovšem plechovka tuňáka v šachtě vzbuzuje spíše lítost nad neschopností a evokuje psychiatrické oddělení. A pokud se mu nějaký pedagag vysmíval, či ho ponižoval, dle jeho slov, tak na to na vysoké škole existují docela účinná protiopatření. Navíc, prostřední Masarykovy univerzity znám, takřka veškeré studijní úkoly probíhají písemně, i hodnocení, můžete požádat o posudek jiného pedagaga, neumím si moc dobře představit, jak by tam mohlo probíhat to, co dotyčný popsal. A pokud ano, jeho odezva nebyla hodna vysokoškolského studenta, ale psychicky narušeného jedince.

+1/0
20.10.2011 22:42

ReneZach

Re: Jasne rezali ho malo

Tvé názory mi připomínají názor jednoho Američana, který se po komunistickém puči padesátých let minulého století divil, proč se továrníci a kulaci s komunisty nesoudili, když jim sebrali továrny a jejich grunty.

Proti některým bezprávím a ignoraci morálky zkrátka soudy nepomohou. Proti komunistům jen samopal a do hor, proti šikanistům na fakultě sleď anebo makrela do větrací šachty a sardinky na záchodě. Já vím, na záchodě sardinka nenapraví vůbec nic, ale upozornit na nedostatky, že tam něco smrdí může.

0/0
21.10.2011 7:17

romsky aktivista

Re: Jasne rezali ho malo

to jsou teda kidy. Ceho tim ten clovek dosahnul? Je akorat k smichu a na roztrhani, kdyz si prepina nicky v diskuzich a podporuje se ;-D

0/0
21.10.2011 8:03

dr. unterberger

kloaka

Tak treba na lekarske fakulte shodou okolnosti v  Brne byl jeden takovy typek - nastesti uz je pryc, ale strasil tam hodne dlouho. Zkousel studentku pred celou skupinou studentu ze zenskych pohlavnich organu, ktere kdyz neumela namalovat (samozrejme se jednalo o ty vnitrni, ne zevni ;-D), tak vyhlasil, ze "sex s tady tou damou je pekne nechutny, ona si kadi do pochvy". A podobnych debilku, kteri se zasivaji na akademicke pude a delaji frajery, je dost... Ale delat to, co dela ten Polak, je proste na palici. A souhlas - rezali ho malo :-)

0/0
20.10.2011 21:51

Kidkid

Re: kloaka

Boha jeho, co z toho děláte? To se na vysoké školy dostávají dneska psychicky narušení jedinci? Co budou asi dělat v praxi? Tam by si z takové doktorky dělali srandu pacienti. A pokud pedagog udělá nějakou srandu jak píšete, tak se látku studentka naučí a vždy si vzpomene jak si "kadila do rodidel.;-D;-D;-D

0/0
21.10.2011 5:09

dr. unterberger

Re: kloaka

Jedna vec je udelat si srandu a druha vec nekoho shodit a psychicky deptat.

+1/0
21.10.2011 11:48

sdv

..

já ho teda neznám, ale řek bych, že "doma řezali ho málo" :-)

0/0
20.10.2011 21:18

qawadar

Ono ti prednasejici a nejaci akademicti funkcionari

jsou nekdy pekne arogantni a neferovi. Ale zas to asi trochu prehani ten typek, to kdyby mel resit takhle kazdy kdo se s tim setkal, tak je vybita polovina zamestnancu vyssokych skol. ;-D

0/0
20.10.2011 21:15

tomprochazka001@email.cz

Re: Ono ti prednasejici a nejaci akademicti funkcionari

Nikdy jsem se s tím nesetkal a pokud vím, tak každá VŠ dostává nějaké finance podle počtu studujících. proto se zavádí nesmyslné obory, aby byly prachy. Proto jen tak někoho nevyhodí. Musí k tomu být důvod.

0/0
20.10.2011 22:17

Najdete na iDNES.cz