Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Váš otec mi vzal tátu. Dcery muklů pohlédly do očí potomkům špiček KSČ

Na jedné straně někdejší děti, dnes už se šesti křížky, které komunistická totalita připravila o rodiče. Na straně druhé například Marta Slánská, dcera někdejšího šéfa KSČ, který se z mocného šéfa stal obětí vnitrostranických čistek. Unikátní setkání v Praze ozdobilo pokračování projektu Dcery 50. let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

AnalyzaNow

V éře reality show konfrontace obětí s potomky bestií KSČ

má jaký význam?

Větší sledovanost médií?

Možnost, aby si Slánská-Kavanová-Železná-Davouze mohla dcerám našich muků postěžovat, jaký nelehký život měla s Mamá v Anglii, nebo že je opravdu těžké záskat spolehlivou služebnou na její zájem v Bretani, tedy na úrovni služebnictva na které byla po válce v dětství zvyklá na zámku V., která Papá Slánský z konfikátu pro rodinu zajistil?

Nebo si jim Slánská-Kavanová-Železná-Davouze jako "žena ženě" postěžuje, že Kavan platil málo výtivného na jejich dceru Martu (nar. v květnu 1965)?

0/0
21.10.2011 9:58

AnalyzaNow

Děti za (grázly) rodiče nemohou, jen když je to pro ně výhod

Viděli jste už nekdo dítě mocného, bohatého, vlivného rodiče, které by ODMÍTALO výhody, které z toho pro něj v mnoha směrech vyplávají?

Brání se takové děti, když jim lidé podkuřují, dělají "laskavosti", atd. (tak či onak ze svých žistnýcvh důvodů kdyby to mělo být jen mít něco do činění s celebritou, dítětem JMÉNA): Prosím Vás ne! To není spravedlivé, Tátův úspěch, peníze, moc, popularita, vliv, to není moje zásluha, já jsem jen jeho dítě, je NESPRAVEDLIVÉ vůči mě, abych z toho profitoval.

Je-li tatík komunistická bestie, ničitel demokracie, .... který to prohrál a už NENÍ výhodné mít jeho JMÉNO a konexi s ním, tak najednou "nemůžete přece mě, jeho dítě, jakkoliv nemít rád. Máte mě litovat, že už se nemám tak dobře jako když byl u vesla.

0/0
21.10.2011 9:50

Modrý a zelený blesk

Re: Děti za (grázly) rodiče nemohou, jen když je to pro ně výhod

Čili jste vy osobně morálně stejný, jako nejhorší komunisté, kteří také posuzovali děti podle činů  rodičů. Blahopřeji těm vašim.

0/0
21.10.2011 10:04

singlemalt

Symbolické pro tenhle stát je, že na straně postižených

figuruje Kavan, StBácký udavač s pseudonymem Kato.....

0/0
20.10.2011 17:31

davexd

A na záver bych vlozil:

Som veľkým znamením víťazstva. Ja som víťazná Žena. Nakoniec bude satanova moc zničená a ja sama ho spútam svojou reťazou a uzavriem ho v jeho kráľovstve smrti a večných múk, odkiaľ nebude môcť vyjsť. Na svete bude kraľovať jediný Víťaz nad hriechom a smrťou, Kráľ celého stvoreného vesmíru, Ježiš Kristus.V

0/0
20.10.2011 14:48

davexd

asdf

Úlohou čiernej šelmy, čiže slobodomurárstva, je bojovať podlo a vytrvalo, aby dušiam zabránila ísť po ceste, ktorú ukázal Otec a Syn, a ktorú osvetľujú dary Ducha Svätého.

Ak červený drak sa snaží priviesť celé ľudstvo ku konaniu bez Boha, k popieraniu Boha a šíri preto blud ateizmu, cieľom slobodomurárstva nie je popierať Boha, ale rúhať sa mu.

0/0
20.10.2011 14:33

davexd

Slova Panny Marie

Veľký červený drak je bezbožnícky komunizmus, ktorý všade rozšíril blud popierania a tvrdošijného odmietania Boha. Veľký červený drak je marxistický ateizmus, ktorý sa predstavuje s desiatimi rohami, to jest s mocou svojich oznamovacích prostriedkov, aby priviedol ľudstvo k neposlúchaniu desiatich Božích prikázaní, a so siedmimi hlavami, na každej z nich je koruna, odznak moci a kráľovskej dôstojnosti. Korunované hlavy označujú národy, v ktorých sa bezbožnícky komunizmus upevnil a kde vládne svojou ideologickou, politickou a vojenskou mocou. Veľkosť draka ukazuje jasne na rozsiahlosť územia, obsadeného neobmedzeným panstvom komunistického ateizmu. Jeho farba je červená, pretože používa vojny a krv ako nástroje svojich mnohých víťazstiev.

0/0
20.10.2011 14:26

davexd

Re: Slova Panny Marie

Veľkému červenému drakovi sa podarilo v týchto rokoch zmocniť sa ľudstva bludom ateizmu teoretického či praktického, ktorý, žiaľ, zviedol všetky národy zeme. Tak sa podarilo vytvoriť novú civilizáciu bez Boha, materialistickú, egoistickú, poživačnú, vyprahnutú a studenú, nesúcu v sebe zárodky rozkladu a smrti.

Veľký červený drak má diabolský plán odviesť celé ľudstvo od vlády Božej, od oslavy Najsvätejšej Trojice, od plného uskutočnenia Otcovho plánu, ktorý skrz Syna stvoril ľudstvo ku svojej sláve.

0/0
20.10.2011 14:29

davexd

Slova Panny Marie

Je to obdobie veľkého boja medzi mnou a mocnou družinou, ktorá stojí pod velením červeného draka a čiernej šelmy. Marxistický ateizmus a slobodomurárstvo vedú toto zhromaždené vojsko, aby zviedli celé ľudstvo k zapretiu Boha a k rebélii proti nemu. Na čele tejto vojenskej družiny stojí sám Lucifer, ktorý dnes opakuje svoju výzvu postaviť sa proti Bohu a stavia sám seba ako Boha, ktorému sa treba klaňať. S ním bojujú všetci démoni, ktorí sa v týchto časoch vyliali z pekla na zem, aby zničili čo najviac duší. S nimi sa spojili duše zatratených a tí, čo sa vo svojom živote stavajú proti Bohu, urážajú ho a preklínajú a idú cestou egoizmu a nenávisti, zla a nečistoty. Ich jediným životným cieľom je bažiť po pôžitkoch, ukájajú všetky svoje náruživosti, bojujú za triumf nenávisti, zla a bezbožnosti.

+1/0
20.10.2011 14:23

davexd

Slova Panny Marie

Červený drak je marxistický ateizmus, ktorý teraz dobyl celý svet a zviedol ľudstvo k tomu, aby sa pokúsilo vybudovať novú civilizáciu bez Boha. Preto sa svet stal vyschnutou a studenou púšťou, je pokrytý ľadom nenávisti a ponorený do temnôt hriechu a nečistoty.

0/0
20.10.2011 14:20

davexd

Re: Slova Panny Marie

http://www.mkh.sk/m-kniha.htm

0/0
20.10.2011 14:21

davexd

Modra kniha

Marxistický ateizmus všetko nakazí; ako jedovatá hmla prenikne všade a zadusí vieru mnohých mojich detí. Bude prevracať pravdy, obsiahnuté v evanjeliu. Bude popierať božskú prirodzenosť môjho Syna a božský pôvod Cirkvi. Predovšetkým bude ohrozovať jej hierarchické zriadenie a bude sa pokúšať zničiť skalu, na ktorej je budova Cirkvi budovaná.

viz. http://www.mkh.sk/m-kniha.htm

0/0
20.10.2011 14:19

KdysiBedlam

jj

Respekt obetem procesu v 50-tych letech a jejich rodinam. Toto obdobi je ostuda naseho naroda a KSC se mela jen kvuli tomu zakazat, tak jako nacisticke strany.

0/0
20.10.2011 11:43

Ti-Li-Ling

Dnes naposled,

musím také pracovat. Volejte a budete vyslyšeni! Tlucte a bude vám otevřeno. Podefekujte se a očistěte vlastním jazykem.

0/0
20.10.2011 10:15

noorange

komančům sáhli na zoubek

to je zase soudružských nářků

+2/0
20.10.2011 10:04

opinen

Re: komančům sáhli na zoubek

Jak jim sáhli na zoubek?Žádný bolševik nebyl za své zločiny,v podstatě,potrestán.Zdejší rádoby antikomunistické příspěvky jsou spíše k smíchu.Nelze se divit,že komunisté jsou na koni,protože česká pravice není pravice,ale banda převlečených bolševiků,která národu káže o demokracii a pravicovosti.Nemám komunisty rád,ale v jedné věci se změnili,mají ve svém čele vzdělané lidi,že jsou to demagogové,tj.jiná věc.O inteligenci zdejších "pravičáků"se dá pochybovat.Co si lze myslet o lidech,kteří napíšou,že Darwin byl soudruh,Hus,že byl stejný zločinec jako Pol Pot,že komunismus u nás začal za Masaryka,jakobíni provedli ve Francii socialistickou revoluci,že Obama je marxista,apod.Takovéto hovadiny nepsali ani bolševici,a že ti byli mistři v tomto.Pokud jde o "hrdiny" Mašíny,rád bych věděl,jak tehdejší režim ohrozili.

0/0
20.10.2011 10:26

Gregorianius

Re: komančům sáhli na zoubek

A ta 3 zleva, vypadá dobře na 80 let, tak bych chtěl taky vypadat

0/0
20.10.2011 10:39

modrozlodějskej fógl

Re: komančům sáhli na zoubek

Neoranžovej, nemáš něco inteligentnějšího?? Aby řeč nestála!

+1/0
20.10.2011 11:07

3dzery

Re: komančům sáhli na zoubek

V Maďarskuj im alespoň šáhli na prachy

0/0
20.10.2011 11:36

3dzery

Re: komančům sáhli na zoubek

jim

0/0
20.10.2011 11:36

Vsetín 1

Teď to bude jinak

Tedˇ po 20 letech od převratu se budou dívat  do očí dcery multimilionářů  a dcery chudých poctivých pracujících;-D To bude diskuse jako prase;-(

0/0
20.10.2011 10:01

pesimistr

Re: Teď to bude jinak

NE každej bohatej je ZLODĚJ nebo VRAH , já osobně nevolám po ODSOUZENÍ  všech komunistů, ale jen VRAHŮ a ZLODĚJŮ !!!!!!

+1/0
20.10.2011 10:10

Gregorianius

Re: Teď to bude jinak

Tak to by museli být napřed odsouzení tlupa Mašínů.

Je pravda že hodně lidí odešlo do zahraničí, ale né všichni z politických důvodu, jen si mysleli že vrahy a zloděje jsou na západě vítáni.

1979 u Chebu unesli autobus, byli to bratři, kteří byli tresné stíháni pro krádeže, to jsou taky hrdinové ???

+1/0
20.10.2011 10:48

pesimistr

Mělo se hned po "revoluci" postupovat dle hesla OKO ZA OKO

ZUB ZA ZUB, ale velký rádoby demokrat havel měl od komunistů SLÍBENO tak se takového nestalo !!!!!!

0/0
20.10.2011 9:31

Ti-Li-Ling

Re: Mělo se hned po

Jjo. Tehdy byli poradci rádoby demokrata Schwarzenbeg, současný kandidát na prezidenta ČR a Vondra, současný ministr obrany ČR. A kruh ošklivosti je uzavřen.

0/0
20.10.2011 9:47

pesimistr

Re: Mělo se hned po

Souhlas bylo jich u toho víc, ale kolektivní odpovědnost tady zavedli ti posr... komunisti, já volám po konkrétním minimálně morálním odsouzení jednotlivců za konkrétní činy !!!!!!

0/0
20.10.2011 10:05

Ti-Li-Ling

Re: Mělo se hned po

Rovněž v kauze Diag Human?

0/0
20.10.2011 10:12

modrozlodějskej fógl

Re: Mělo se hned po

Evidentně jsi si 17.listopadu hrál ještě v uhláku na horníka(jestli jsi již byl na světě).Ty pseudohrdinské kydy po dvaceti letech jsou dobré. Jehce zapomínáš, že existovalo cca 40 tisíc ozbr.policajtů,a pár tisíc milice a armády. Kdyby již i ti bolševici nebyli ze všeho otrávéní, tak naši slavní disidenti ještě škubali peří na Borech. a nemusela být rozkradena republika od pochybných kulisáků, vexláků, emigrantů a podobných dobráků!!

0/0
20.10.2011 11:14

pesimistr

Re: Mělo se hned po

Múj ročník narození je 1953 v rodině "kulaka"  nebýt těch bolševickej sviní nebylo by ani kulisáka havla ani emigrantů a naše republika by byla na úrovni Švýcarska CHYTRÁKU.

0/0
20.10.2011 12:47

ptakPB

Který exot toto mohl vymyslet.

Dvě absolutně rozdílné věci, dva absolutně rozdílné příběhy, to je děti komunistických prominentů, kteří se pobíjeli mezi sebou a skutečně tragické příběhy lidí. Ano děti nemohou za rodiče, to někdo dole psal, ale pak je nutné, aby děti činy svých rodičů odsoudily a ne je obhajovaly (spec.iálně Grůšová, která když neví kudy kam, protože ten její otec veliký komouš z ÚV je opovržení hodná osoba, tak to hodí na židovskou otázku). Jedna věc je pravdou, zatímco ti druzí, tedy lidé, občané této země terorizovaní komunistickou zrůdnou ideologií byli skutečně postižení, ti, kteří jim to způsobili zde jsou absolutně beztrestní, nikomu z nich se nic nestalo (pokud se komouši nebili mezi sebou), to je ostuda tohoto národa, škoda že Mašíni byli jen 2 a měli jen pár pomocníků.

+1/0
20.10.2011 9:02

Ti-Li-Ling

Re: Který exot toto mohl vymyslet.

Mašíni? Na koho ti dosáhli? Jen na pár chudáčků a nic nemohli změnit, jen skutečně udělali pár sirotků a vzbudili nenávist.

+2/0
20.10.2011 9:17

Two-by-four

Re: Který exot toto mohl vymyslet.

Nenavist vzbudili jen v komunistech.  My ostatni jsme jim fandili.  Ze nebyli vic uspesni a neoddelali i nejake vyse postavene komunisty, toho muzeme opravdu litovat, ale vycitat jim to nelze.  Jini neudelali ani tolik.

Navic i ti, kteri s jejich postoji a akcemi nesouhlasi, maji opravdu divna meritka.  Zda se, ze jsou totiz jednanim Masinu poboureni nesrovnatelne vic nez zverstvy a masovymi vrazdami komunistu. 

Proto jsem presvedcen, ze odpurci Masinu jsou predevsim komuniste a jejich sympatizanti. Pak lze jejich neobjektivitu i pochopit.

0/0
20.10.2011 15:16

Ti-Li-Ling

Co je to za tyjátr?

Sirotek po Slánském by se měl podívat do očí těm, jimž vzal otce Slánský, co by organizátor zinscenovaných procesů, včetně toho s Miladou Horákovou.

0/0
20.10.2011 8:38

fackující ministr - pedagog

Každá doba má své oběti,

dnes zase tisíce lidí umrzne v zimě na ulici. Staří, nemocní, postižení, jen proto, že nemají peníze. Rv

+3/0
20.10.2011 7:55

hell365

Re: Každá doba má své oběti,

Nesnaž se srovnávat zmrzlé opilce (a není jich ani deset) s padesátýma letama!;-€

0/0
20.10.2011 8:08

modrozlodějskej fógl

Re: Každá doba má své oběti,

Tak tomáš opravdu přehled, jen tě bezdomáčů v Praze tuto zimu umrzlo, uhořelo neby byli umláceni téměř ke stovce! Ne všichni byli opilci jako naše dis.elita.Od doby Havlovi amestie (propuštěno cca 15 tis.lidí), je těch obětí "toho asociálního režimu" daleko více než v  50.letech. Čímž nezpochybňuji utrpení lidí v kriminálech. Pouze mi vadí neobjektivní vymytý mozek!

0/0
20.10.2011 11:21

Two-by-four

Re: Každá doba má své oběti,

Ten mas bezpochyby ty.  Taky je rozdil, prijit treba o praci (dnes) ci byt odsouzen (za totality) treba na 15 let do uranovych dolu na otrockou praci nebo dokonce k trestu smrti.  A samozrejme nejblizsi pribuzni techto politickych veznu casto byli postizeni rovnez, mj. casto i vyhazovem z prace ap.  To vse zpusobil a ma na svedomi komunismus.

A o jakych uhorelych a umlacenych to mluvis ?  Pokud se nekdo ozere a uhori treba od nedopalku cigaret tak tim si je vinnen sam.  Placas hloupe, nepodlozene kecy, typicka levicova propaganda. Prekroucena a zkreslena fakta a casto i lzi, presne v tradici Rudeho Prava.

0/0
20.10.2011 16:05

Achille Volfoni

a k čemu to je?

Nebylo by lepší přestat pořád zabývat těmi věcmi a konečně se starat o budoucnost?Co takhle udělat nějakou besedu....posadit tam Míru Kalouska s Drábkem a proti nim lidi......To by bylo teprve tóčo

+3/0
20.10.2011 7:53

hell365

Re: a k čemu to je?

Ne, nebylo by to lepší.

0/0
20.10.2011 8:14

Pravičák začíná být nadávka

Re: a k čemu to je?

Mirka bych nezval, ten, jak by viděl žvýkajícího osmáka, tak by mu vrazil jednu výchovnou...

0/0
20.10.2011 10:17

Kosatka Dasha

Kdo dal v historii vlastne Zidum pokoj?

Vypada to, ze mozna Eskymaci...

0/0
20.10.2011 7:42

AnalyzaNow

Pokoj, pokoje, celé byty dávala bytová komise

:)

0/0
20.10.2011 7:50

KdysiBedlam

Re: Kdo dal v historii vlastne Zidum pokoj?

A nemeli by Zide hledat problem u sebe a zeptat se sami sebe, proc je NIKDO a NIKDE nemel rad ?

0/0
20.10.2011 11:40

swampy1977

vy co tady pisete

o fesackem exilu vite velke h... o tom jake to bylo vystehovat se ze zeme do exilu, prijit o rodice apod. muj otec se strejdou prisli o tatu v komunistickem procesu v 50. letech, 2 roky zili v detskem domove kde se prohanely krysy a vychovatelky jim neustale predhazovaly, ze jejich otec byl zlocinec a zaslouzil si smrt, jejich fesacky exil byl v krkonosich kdy meli zakazanou prahu, matka pracovala v tovarne na jizdni kola....fesacky exil ze?

+1/0
20.10.2011 6:52

zab5

Re: vy co tady pisete

Vystěhování ze země do exilu jsou  pro vás Krkonoše????

0/0
20.10.2011 7:33

swampy1977

Re: vy co tady pisete

exil nemusi byt jenom vystehovani ze zeme

0/0
20.10.2011 8:59

3dzery

Re: vy co tady pisete

Vykládej to zabedněncovi.

0/0
20.10.2011 9:22

AnalyzaNow

Myslíte si, že Slánská nebo Kavan měli v UK nelehký exil?

Jistěže, neměli se jako na vysokém bydle bosů KSČ na které byli z dětství zvyklí s ČSR resp. ČSSR, ale měli, oproti nevyvoleným úprchlíkům před komunismem, kteří nikdy komunismu, natožpak jako vysocí pohlaváři, pilně pomáhali, napojení na mezinárodní organizace.

Už třeba hned vedle nás, ve Vídni, vyvolení měli jednu z možností mnohem lepšího postarání se o ně tzv. TOLSTÉHO NADACI, ale na to museli mít správný původ. Ti pak bydleli v hotelích, bylo kapesné, mnohem ryhlejší a kvalitnější expedování do cílové země, tam přes organizace shánění zaměstnání, výuka jazyka, vyřízení sociálních dávek.

Nevyvolení se museli spokojit s neradostným režimem v Traiskirchenu, na púředměstí Vídně, do roku 1955 kasárnách RUDÉ ARMÁDY. Špína, Albánci, nehygyena, násilí. Bída. A třeba po pžíjezdu do USA, na rozdíl od zmíněných vyvolených a veškeré pomoci, jim bylo ještě pohrozeno, kdyby pobírali jakoukoliv sociální podůporu, jejich status úprchlíka se na povolení k trvalému pobytu (zelená karta) nekoná.

+1/0
20.10.2011 7:38

Two-by-four

Re: Myslíte si, že Slánská nebo Kavan měli v UK nelehký exil?

Neni mi uplne jasne kam svym prispevkem miris, krome snad toho, ze konstatuje, ze ne vsichni co emigrovali to meli stejne tezke. To je ale snad pochopitelne a hlavne to nelze nekomu vycitat. Tolsteho nadace myslim pomahala Zidum kteri emigrovali na Zapad (predevsim ruskym Zidum).  Ale nechcete snad vycitat Zidum, ze byli ochotni poskytnout podporu svym souvercum.  Ze byla vetsi, nez co jsme treba dostavali my ostatni z Charity je sice fakt, ale nevim, komu bych to mohl vycist.  Asi byl i rozdil v mnozstvi lidi ktere kazda organizace podporovala, takze pochopitelne byly i jine moznosti kazde z nich.  Byla tam i nejaka AFCR (American Fond for Czechoslovak Refugees ci tak nejak se to jmenovalo), ale i jejich podpora byla dost mala, ale to je proste o moznostech (a velikosti) te ktere organizace.

Ale hlavne duvod k emigraci prece nebyla vyse nejake pomoci (financni podpory), ale odchod z totality a vse co s tim souvisi.  A ta podpora, to bylo takove mile prekvapeni navic (pro mne).

0/0
20.10.2011 15:48

AnalyzaNow

Mezi rovnými někteří více rovní?

Popisujete Tolstého nadaci (tedy komu exklusivně pomáhala) správně, stejně jako almuženku od AFCR. Podstatou mé reakce byl dojem, ře fešácký exil lidí jako rodina po jednom z nepilnějších ničitelů naší poválečné demokracie, soudruhovi Slánském, nebo i Kavan, také z rodiny velkých ničitelů svobodné republiky, měli snad v Anglii nelehkou emigraci.

Jako vyvolení se ani tam nemuseli potýkat se standardními situacemi typického emigranta nebo úprchlíka před komunismem (pozn. to, že naše občany, kteří v letech 1948 až 1989 utekli jsou stále označováni za "emigranty", ne li rovnou za "zrádné emigranty" je buď ůmyslná manipulace, nebo ignorace. Ti, co utekli utekli, byly UTEČENCI, fFluchtige, refugees, ne vystěhovalci, emigrants. Podle práva civilizovaných zemí také dostali status political REFUGEE, tedy politický uetčenec, ne immigrant, pžistěhovalec. Bohužel, počínajek Vaklafem Klausem, který jinak - když se mu to hodí, varuje před SLOVÍČKY, označování "emigranti" místo úprchlíci škodí.

0/0
21.10.2011 9:41

Najdete na iDNES.cz