Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Lessy unikne trestu za příliš nízké pokuty podřízeným

Policejní prezident Petr Lessy nebude potrestán za to, že během loňského roku ještě jako náměstek jihomoravské policie svým podřízeným uděloval nižší pokuty, než by podle správního řádu měl. Rozhodl o tom ministr vnitra Jan Kubice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Frollik

Je vidět, že Lessy je normální člověk

a snad dobrý šéf. Na vše nejde jít jen s klackem a ti policisté také živí rodiny.

0/0
12.10.2011 14:55

Anubisos

Re: Je vidět, že Lessy je normální člověk

Mně se rovněž jeví "normální", kolem něj je spousta špinavců a kariéristů a funkce policejního prezidenta je holt skoro politická.

0/0
12.10.2011 15:30

modrozlodějskej fógl

Ha ha, tak s tím Kučerou bych chtěl mít dvojdomek,

nebo v kanclu společné šuplíky.Zřejmě má jihomoravský psycholog ještě rezervy. Když nedokáže odhalit masochismus u zájemců o službu u PČR!!

0/0
12.10.2011 11:40

akaša

Nesmysl

Byl odměněn 850 000.-kč8-o

0/0
12.10.2011 11:23

Anubisos

Většina občanů nemá ponětí, že členové ozbrojených sborů

jsou trestání za přestupky v dopravě o moc přísněji, než uvádí zákonná norma a k tomu dostávají závdavek 1 rok bez nároku na odměnu, zvýšení osobního příplatku a povýšení (pokud nedá šéf podnět k tzv. zahlazení trestu, a ten dává akorát svým mazánkům a donašečům). Osobně mám názor, že srážet procenta z hrubé mzdy tak, že policista ve svém důsledku zaplatí 2 x tolik, k tomu ještě rok být ztratným na případné odměně (o těch si ale běžný polda může nechat zdát, poněvadž desetitisíce se rozdávají od ředitelství nahoru), zvýšení osobního hodnocení (v řádech 100-300,-Kč) pokud odvádí velmi dobré výsledky a nebýt povýšen v případě nároku po tzv. výsluze mezi hodnostmi, mně připadá poněkud ujeté a velmi nemotivační pro další výkon služby alespoň na ten 1 rok. Stále se zdůrazňuje, že policista je jen občan a člověk a najednou to neplatí, poněvadž má být vzorem. Vzorem nám jsou politici, poslanci a senátoři a.....? Nejsou! Pane libl3 "ruka ruku myje" zásadně neplatí u policie, ale u lékařů.

0/0
12.10.2011 10:01

MaverikOne

Re: Většina občanů nemá ponětí, že členové ozbrojených sborů

Pokud to dospěje k tomu, že se přestupek řeší tím způsobem co popisujete, stane se (nebo měl by se stát) během služby, kdy se policista legitimuje služebním průkazem a pak se řeší přestupek na příslušném odboru, pokud ho způsobí soukromě (mimo službu a zůstane obyčejným občanem, tak je posuzován na místě jako obyčejný občan).  Čili pokud došlo k normálnímu správnímu řízení, tedy kdy občan odmítl pokutu zaplatit, tak měl dostat normální trest, pokud použil služební průkaz, pak je to podezřelé. Spíš bych řekl, že policisté právě hřešili prokazováním služebním průkazem mimo služební povinnosti a věřili, že se to zahladí, tak jak je běžným způsobem i u hasičů apod...

0/0
12.10.2011 13:25

Anubisos

Re: Většina občanů nemá ponětí, že členové ozbrojených sborů

Stejným způsobem má být  příslušník ozbrojeného sboru řešen i mimo službu. Policista, pokud je s ním sepisován přestupek v dopravě,  případně je již projednávám u přestupkové komise, je dokonce povinen nezamlčet, že je příslušníkem ozbrojeného sboru a pokud vím, dneska se už na "placku" nehraje, každý si rozmyslí komukoliv pomoci, když je ohroženo jeho živobytí. Pak se celý případ postoupí příslušnému řediteli s rozhodovací pravomocí k rozhodnutí. kdyby náhodou policista jakoby "zapomněl" sdělit, že je policistou a přišlo se na to, což v případě brzkého propojení přestupkové evidence bude hračka, pak bude potrestán ještě jednou, a to za nedodržení stanoveného postupu na základě příslušného rozkazu XY. To se týká nejen policistů, ale i vojáků, celníků, agentů BIS, vězeňské služby, ale i hasičů. Ohlašovací povinnost platí i pro státní zástupce a soudce.

0/0
12.10.2011 15:27

Pitošek

Vážení policisté, berte toto jako precedentní rozhodnutí

Budete-li trestáni vyššími tresty (až 25-ti % na 3 měsíce), ačkoli se přiznáte a budete ochotni zaplatit, odkažte se na rozhodnutí ministra vnitra. V opačném případě lze jistě postupovat soudní cestou. Samozřejmě dle konkrétního kázeňského prohřešku.

0/0
12.10.2011 9:59

Anubisos

Re: Vážení policisté, berte toto jako precedentní rozhodnutí

Přesně tak! Zbývá dořešit tzv. 1 rok do zahlazení trestu, t.j. bez  nároku na odměny, zvýšení osobního hodnocení a případné povýšení. Když je policista OBČAN, tak je tedy OBČAN se vším, co k tomu náleží. Nebo jej zaplaťte alespoň ze 70 % tak, jak platíte např. soudce, kterým se nesmí sáhnout na plat, poněvadž by ve svém rozhodování mohli být ovlivnitelní a narušena jejich nezávislost a pak řešte přísnější tresty, než pro občany. Nejsem policista, ale od kamaráda vím, že k nim nastoupili na obvod 4 nováčci a po půlroce 3 z nich šli raději do civilu makat do fabriky. Byli překvapeni návalem práce, neustálými neplacenými přesčasy do 150 hodin ročně, ztrátou příplatků za noční, víkendy a svátky, celkovou psychickou zátěží a hlavně nízkým platem po 1.1.2011. Ve fabrice vydělají o 2-3.000,-Kč více. Tak nevím, kde je motivace.

0/0
12.10.2011 10:10

libl3

Ruka ruku myje. Tfůůj!

0/0
12.10.2011 8:38

Si0 po 4. zákazu

Re:

Blbost. Neměl by být trestán za to, že byl mírný a přesto trest splnil svůj účel. Vy byste za každým pochybením chtěl vidět téct krev. S tím já absolutně nesouhlasím.

0/0
12.10.2011 9:25

Najdete na iDNES.cz