Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Britové natočili film o ostravském ovzduší, rozzlobili huťařské odbory

Britská celoplošná televize ITV 1 odvysílala v pondělí film Továrna o špatném stavu ovzduší v Ostravě. Město ukazuje zalité smogem, nechybějí ani záběry na děti, které dusí jedy ve vzduchu. Snímek vyvolal pobouření u odborářů ostravské huti ArcelorMittal, kteří kvůli tomu chtějí ustavit krizový štáb.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

stockbroker

Ostrava!!!

Pohybuju se v Ostrave posledni dobou dost casto a myslim si, ze AMO skutecne neni cely problem znecisteneho ovzdusi. To je ale tak vse, s cim se da s mluvci AMO souhlasit. Nedelam iluze o tom, co AMO spolu s dalsimi vypousteji do vzduchu v noci v duchu hesla co oko nevidi, to srdce neboli. To kdyby se nekomu podarilo natocit, to by byla sranda. Ale pokud by se mel priskrtit Mittal, tak by se mi taky moc libilo, kdyby si nekdo doslapl na Polaky. Pusobilo by totiz velmi smesne, kdyby dejme tomu AMO uzavrel sve provozy a na Ostravu dal tahl stejny bordel z Polska. Je snad takovy problem provest mereni a z proudeni vetru prokazat, ze bordel jde z Polska? Kdyz neparat se, tak s nikym!!

0/0
18.10.2011 0:15

Kopretinka01

měli by jste se stydět

To nemyslíte vážně ani za komoušu tady nebylo to co je v Radvanicích teď

dalo se dýchat v zimě i svítilo slunce teď už to tak není... a ano ať

se o tom veřejně mluví a někdo s tím začne něco dělat. Budu se zastávat

paní doktorky protože ona jediná + pár dalších tady brojí takovým

způsobem jako nikdo Ona nejlépe ví jak jsou na tom ty děti...

0/0
11.10.2011 14:38

Kopretinka01

Re: měli by jste se stydět

Chtěli Ostravu evropským městem kultury ale nikdo sem

nebude jezdit když se tu nedá dýchat.a netvrdím že je to jen mittal ale i

lidé co si doma topí ale dávají na to dotace z EU a kde jsou????

+1/0
11.10.2011 14:39

Kopretinka01

Re: měli by jste se stydět

namastili si jimi kapsy lidi na radnici všichni to víme ale na to jsme

malí páni. BOHUŽEL pro všechny Mittal nezavřou plynou z něj do kapes

peníze a to si nenechají ujít ,,jen" kvůli nemocným dětem měli by jste

se stydět RvRvRv;-€;-O

0/0
11.10.2011 14:39

aucun

natter

Jenom malé podotknutí pro Nattera. Stejně jako těch 50000 lidí, které by poslal za prací, tak i obyvatelé Radvanic a Bartovic se mohou přestěhovat a problém bude o to menší. A jsem z Ostravy, vím o jak to vypadá.

0/0
11.10.2011 11:43

Kopretinka01

Re: natter

lidi se mají vystěhovat???? fakt inteligentní názor

+1/0
11.10.2011 14:41

aucun

Re: natter

Kopretinko, čemu nerozumíte? Co je zvláštního na názoru, že by se lidé mohli odstěhovat? Nebo vy budete bydlet někde, kde je vám zle a jenom si stěžovat a tím bude situace vyřešena? A pokud rozumíte psanému textu, je to jak reakce na to, že se cca 50 tic. lidí, které přimo nebo nepřímo Mittal zaměstnáva, se může odstěhovat za prací jinam.

0/0
14.10.2011 11:37

Lord Helma

Natter

Zase jeden brouk Pytlík. Téch 8 tisíc lidí přímo z Mittalu si asi těžko někde najde práci. Burzy práce jsou plné inzerátů na taviče či valcíře. A těch 40 tisíc je navázáno na Mittal, jak klekne tak co? Nikde, ani v tom tvojem vysněném západě na nikoho nečekají z otevřenou náručí. A vybudovat si nějaké vazby, firmu, obchod, to není za týden. A nechci slyšet žádné stupido kecy na téma, že se každý musí snažit.

0/0
10.10.2011 9:17

florián 44

Pro p.doktorku Schallerovou.

Vážená paní doktorko,oslovuji vás takto neboť si vážím vzdělaných lidí.Tak jste se zviditelnila i ve Velké Británii.Jak jsme viděli,tak léčíte děti z obvodů poblíž hutě,já bydlím v Porubě a moje děti taky mají v zimním období těžké bronchitidy a musejí se léčit drahými léky.A teď mi vysvětlete,když zavřou huť a jejich otec příjde o práci,co budou ty děti,o které vám jde především jíst a za co jim ty léky koupím??Pak budete spokojená?Proč se ti lidé s těžce nemocnými dětmi jednoduše neodstěhují?Protože nemají kam!Stejné ovzduší totiž dýchá celá Morava,stačí se podívat na smogovou mapu.A proč se staví další nové domy v Bartovicích a Radvanicích v takzvaném ochranném pásmu,kde se nikdy stavět nemělo? .Rv!!

0/0
9.10.2011 22:39

NATTER

Re: Pro p.doktorku Schallerovou.

Kam půjdou chudáčci ?Trh práce EU je otevřen. Stačí zvednout PRD.. . Vaše lokální omezení na gauč a televizi je i pro mne jako Ostraváka odstrašující. Asi jste vyrostl s pevnými kořeny u komančů a jste zvyklý aby Vaší situaci řešil někdo , kdosi, oni ti co to rozkradli - prý . A k těm Bartovicím a stavbám - otázka a proč to tam ti hňupi staví , neví snad , že jejich kuče budou již zítra neprodejné viz relitky. No prostě mentální retardi co tam  dávají úplatky za stavební povolení staví , jenom aby byli blízko pracoviště. Příští rok budou mít na zahrádce krásný salát - on má takovou zeleno stříbrnou barvu. Ta stříbrná se objevuje jen v Radvanicích a Bartovicích - světová rarita.

+1/0
10.10.2011 7:46

Kopretinka01

Re: Pro p.doktorku Schallerovou.

taky se trošku zamyslet nad sebou!!!!  Ona byla vždy skvělá lékařka a věděla co dělá... pokud vy jste lhostejný k těm dětem oan evidentně ne.... až tu budou děti s rakovinou, bude vám to jedno ale ji ne! Uvědomte si co píšete...

0/0
11.10.2011 14:43

dan1

Tak Lashmi hutě zavře

Co bude pro Mittala nejjednodušší? Zavře hutě, výrobu přestěhuje do levnějších oblastí, kde se filmy o znečišťěném ovzduší netočí - třeba Kazachstán, Ukrajina či Bělorusko - a na ostravsku vznikne odhadem minimálně 15000 nezaměstnaných lidí - což je jeden z odhadů, kolika lidem hutě dávají práci a docela šikovné platy. Tak se stane, ovzduší se zlepší odhadem o 10% a těch 15 tisíc lidí se může jít akorát tak pást. Nebo jim možná nabídnou práci v Anglii???

0/0
9.10.2011 19:15

NATTER

Re: Tak Lashmi hutě zavře

zájem o pracující lid je dojímající . Zájem o nemocné by nebyl ? Zdraví pracující mohou jako kvalifikované síly najít uplatnění po celé EVROPĚ . Nemocného zaměstnáte asi jenom VY  - žééééééé|???????????;-O;-O

+2/0
9.10.2011 19:23

Prase Pašík

Re: Tak Lashmi hutě zavře

Že je poměrně dost mých krajanů zcela vymaštěných, vidím pokaždé, když náhodou zahlédnu přenos z utkání Baníku Ostrava.

Ale vy jste rekordman.

Pro zlepšení ovzduší, které je nesrovnatelně lepší než to před 20 lety, by připravit o chleba 50.000 lidí nenapadlo ani holou lebku z kotle na Bazalech.

0/0
9.10.2011 19:36

NATTER

Re: Tak Lashmi hutě zavře

ANO ANO a také Veverská Bítýška produkuje na plné koule - tudíž je dostatek hajzl papíru a vložek i pro Moravu, tak je vše pro  OK  . Ještě začni s venkovem , vidlemi a gumáky ty nezapomeň. A je jasno kde jsi zařazen čundo.

0/0
9.10.2011 20:43

Kopretinka01

Re: Tak Lashmi hutě zavře

souhlasím s Natter asi tady bydlíš taky co? a pokud máš děti tak víš o čem je ten film... oni to nevidí.... neví co je tady za hnus... a práce je byla a bude co ti chudáci z porcelánky??? umřeli hladem když ji zavřeli? ne našli si jinou práci....

0/0
11.10.2011 14:47

Naked and petrified

Odborari, kteri zni jako hlasna trouba firmy?

aneb "Najdete, co je na obrazku spatne"...

+1/0
9.10.2011 17:09

osk

Dvě možnosti

bud zavřít továrny a bude nezaměstnanost kriminalita atd. ještě větší a nebo špatné ovzduší. Nejjednodušší řešení je když člověk něco umí vypadnout někam jinam, stejnak i ty pracovní podmínky, platy a nabídky stojí za houby v Ostravě. A statistiky ukazují že se to děje a že region stárne a bude stárnout a celé to jde do kytek.

+1/0
9.10.2011 17:07

NATTER

Re: Dvě možnosti

Zavřít továrny ? hloupost - stačí jen DODRŽOVAT a KONTROLOVAT limity;-O;-O;-O;-O;-O;-O;-O;-O;-O

0/0
9.10.2011 19:17

dislektik-idnes si na mě zasedla

no že se nedá v Ostravě dýchat 20 dní v roce

je celkem v pohodě ještě před 20 lety se zde nedalo dýchat 365 dní v roce,a Britové at to zkusí v Londýně možná by pak natočily film o tom jak je Ostrava zeleným městem

+1/0
9.10.2011 15:13

dan1

Re: no že se nedá v Ostravě dýchat 20 dní v roce

Je mi skoro 40 let. Když jsem za komančů jel do Ostravy z Havířova a projížděl jsem kolem huti, tak po úseku Rudné u Radvanic jsem vjel pravidelně do úseku cca 2km souvislé vrstvy smogu, mlhy, prachu a hnusu, zápach neskutečný - společný koksovně, vysokým pecím a aglomeraci. Dnes se toto stane - jak píšete - 20 dnů v roce. Kdysi to bylo denně - a bylo jedno, jestli bylo léto nebo zima, vysoký či nízký tlak. Stromy, které dnes zelené rostou směrem k Radvanicím, tak ty měly kdysi pravidelně zrzavé místo zelených listů a v půli prázdnin byly bez listů. Dnes jsou zelené. Já vím, že je to tu občas strašné, ale je zjevné, že největší zátěží zde zjevně už není Mittal, ale mnohem víc svinstva příjde z Polska, kde jsou limity znečištění oproti našim mnohem vyšší, a hlavně doprava. Nikdy nejezdilo tolik aut, jako teď, kamion za kamionem a i v Ostravě už jsou dopravní zácpy, to bylo ještě před 5 lety nemyslitelné.

0/0
9.10.2011 19:19

NATTER

Re: no že se nedá v Ostravě dýchat 20 dní v roce

Začni u sebe a jezdi na kole nebo běž pěšky!!!!!!!!!!!!

0/0
9.10.2011 19:26

Theben

Ostrava ...

Myslím si že vo Veľkej Británii by si mali tiež urobiť poriadok najmä v Severnom Írsku! Tam sa totiž veľmi často tiež nielen že zle dýcha ale aj pohybuje! Bomba za bombou ... :-)

0/0
9.10.2011 14:58

Vifon

Odboráři se ozvali

A co neduživé Hnutí Duha, infantilní Děti země a Greenpiss, ti mlčí??? ;-D

0/0
9.10.2011 14:30

Depek

haha.

Takové plky bych pustil druhým uchem ven. Novináři prostě potřebují špatné zprávy, tak točí takové spravedlivě rozhněvané dokumenty. Co taky natáčet a o čem psát, když nás nic nenapadá? Kdo zná trochu Británii, ten by taky ledacos natočil jak to tam vypadá v průmyslových aglomeracích. Jenže Angláni mají velkou kliku, že od Atlantiku jim trvale fouká čerstvý vzduch a ten jejich průmyslový sajrajt odnáší pryč nad moře. A jen tak na okraj, srovnávat dnešní Ostravu s Ostravou před rokem 1989, je jako srovnávat nebe a smetiště. Vzduch je v Ostravě mnohem lepší než byl tehdy. Ostraváci nenadávejte mi, je to tak.

+1/0
9.10.2011 13:34

NATTER

Re: haha.

Kde bydlíš , dovezu trochu sajrejtu z lagun  a vody z Odry.;-D

0/0
9.10.2011 14:09

Depek

Re: haha.

bydlím mezi vinohrady na nejpěknějším konci ČR. Tak dojeď. Ostraváci k nám jezdí na dovolenou a jednu ostravačku mám dokonce i doma. :-)R^

+1/0
9.10.2011 14:16

Prase Pašík

Lakshmi Mittal je Ind, že ano?

"V noci z 2. na 3. prosince 1984 se stala v indickém městě Bhópál průmyslová katastrofa v chemické továrně patřící americké společnosti Union Carbide. Během nehody uniklo do okolí továrny cca 40 tun methylisokyanátu, kyanovodíku a dalších látek poškozující lidské zdraví. Během tří dnů po havárii zemřelo v Bhópálu a jeho okolí přibližně 8,000 lidí, do dnešního dne přibližně 20,000 lidí.[1] a celkový počet zasažených lidí dosáhl počtu 520,000" (http://cs.wikipedia.org/wiki/Bh%C3%B3p%C3%A1lsk%C3%A1_katastrofa).

1. Ostravské ztráty jsou neporovnatelně menší

2. Mittal se nechová zdaleka tak, jak se chovaly ještě nedávno západní firmy v rozvojových státech

3. Teď jsme to my, kdo je rozvojovým státem a Ind Mittal je ten, pro koho jsme levnou pracovní silou.

4. Těch 50.000 lidí, které přímo nebo nepřímo Mittal živí, se půjde napást kam, když to tady Mittal zavře? A on to tady zavře přesně v okamžiku, kdy pro investice do ekologie začne být nerentabilní.

+1/0
9.10.2011 13:12

NATTER

Re: Lakshmi Mittal je Ind, že ano?

Člověk s lokálním myšlením na úrovni vlastního městečka je v současné době PRIMITIV. Pracovat mohou tito vysoce kvalikovaní řemeslníci po celé EU. Nepotřebují povolení práce ani pobytu. Stačí zvednout prdel a jít. 50 tis lidí dostanou podporu a jako jinde ve světě se přeškolí nebo odejdou třeba do PRAHY. Pokud jste jeden z těch co rádi zdechnou ve smradu s rakovinou tak hybaj k lagunám a je třeby dýchat z celých plic a napít se můžete z Odry za chemičkou vyrábějící ANYLÍN. A pokud nás stále chcete držet mezi rozvojovými státy tak se k těm lagunám nastěhujte i s celou rodinou a bude klid. ;-O;-O

0/0
9.10.2011 13:29

Prase Pašík

Re: Lakshmi Mittal je Ind, že ano?

Tím vlastním městečkem je pro mne po celý můj život Ostrava, stejně jako pro mé dnes již více než osmdesátileté rodiče. Rakovina doposud nediagnostikována.

To neznamená, že nepřijmu radu. Ale prosím, příště od osoby, která zvládla alespoň základy pravopisu.

A těm padesáti tisícům bych radit už vůbec nedoporučoval. Mohli by k takové prognóze velmi rychle zaujmout postoj baníkovského vymaštěnce ke sparťanskému vypatlanci. Tato metafora by Vám měla být blízká a srozumitelná.

0/0
9.10.2011 14:16

NATTER

Re: Lakshmi Mittal je Ind, že ano?

Hluboce se omlouvám za případné gramatické chyby jsem z Ostravy a tudíž, již tím postižen. Bohužel Vaše sebe libost nepřekročí ani práh Vaší rodiny. Neznamená přece , že když nikdo není u Vás v rodině nemocen ,tak je vše OK. Ono milý zlatý spolu obyvateli tady žijí i ostatní . A dvě rady  na konec 1. seberte  svojí famílii a před vánoci navštivte zdejší lůžkové oddělení dětské onkologie. Netvrdím , že všechny mají jakýsi druh rakoviny způsobenou prací 50 000 řemeslníků , ale 40% z nich ano. A hlavně se dívejte těm dětem do očí ;-(. 2. Klást otázky umí dítě v předškolním věku ( co budou chudáci zaměstnanci dělat ). Avšak nabídnout řešení , to už člověk musí MYSLET.EU

0/0
9.10.2011 15:33

dedaspek

Re: Lakshmi Mittal je Ind, že ano?

Útočit na city umí dítě daleko lépe než klást otázky.

0/0
9.10.2011 16:08

NATTER

Re: Lakshmi Mittal je Ind, že ano?

Sind Sie ein JUDE?

0/0
9.10.2011 19:06

Zabak.v.neoprenu

Ostrava!!!

Ziju v Ostrave cely zivot, stejne jako ted i decka. To co je tady ted, oproti byvalym sachtam je zlate.

Neznam ze sveho okoli nikoho (spoluzaci, znami), kteri by chrchlali tak, jak dnesni "sterilni" decka.

Decka vecne spali pred barakem v kocarku, a zadne problemy nemaji. Dnesni decka? Sahnou na hlinu, uz maji pupinky, urvat a snist jabko nekde ze stromu? Uz maji alergii. Vecne to sedi doma u PC, ven to nechodi a pak se nesmi divit, ze telo nema zadne protilatky, neni na nic zvykle. Ta doktorka v tom BMW taky pise. Ja zapomnel, ze v Anglii nemaji zadne tezky prumysl, vsude vzduch jak na horach!!

+1/0
9.10.2011 13:11

NATTER

Re: Ostrava!!!

Nechte naočkovat vlastní vnuky - kde u lagun OSTRAMO soudruh Vlček Vám sám otevře. Pak nebudou mít pupínky a nebudou sedět za computerem .;-D

0/0
9.10.2011 13:32

pavel.61.

jestli pak si paní doktorka udělala průzkum

jak se cítí děti doma? Nemá náhodou většina dětí rodiče kuřáky a ty to doma musí dýchat?

+1/0
9.10.2011 9:07

NATTER

Re: jestli pak si paní doktorka udělala průzkum

Hele nekecaj a přijdou si čuchnout . A vzala i svý fakany. Vostrava Vám nabídne krásnej pobytovej tejden.

0/0
9.10.2011 9:53

DISK

Re:

Paní dochtorka akorát mapuje pochopitelné a zviditelňuje se - kdoví, co má za lubem :-)

+1/0
9.10.2011 10:07

NATTER

Re:

Ať si dochtorka mapuje co chce a zviditelňuje jak chce . Pravdu bohužel má. Možná , že má za lubem nový podnikatelský projekt - Ozdravné pobyty v Ostravě pro děti nevěřících ovčanů mimoostravských . První laázeňský pobyt se bude jmenovat " NADEJCHNI SE ZPLNA PLIC BUDEŠ ZDRAVÝ JAKO PARTA HIC" A mimochodem ozdravný pobyt bude pro mimoostravské děti plně hrazen VZP .;-D

0/0
9.10.2011 11:21

DISK

Re:

Její pravda je opravdu šokující překvapení. Ještě, že se do průzkumu po 60-ti letech existence huti pustila.;-D

  Dělat si kšeft z naprosto jasné věci, že u komína je kouř, mi přijde nechutné a nenormální. Pomáhat pak v propagandistickém snímku, který zaplatil bůhvíkdo, který chce po Lachmit Mittalovi bůhvíco, chce pak i trochu více exhibicionismu .

+1/0
9.10.2011 11:33

ephemeroptera

Re:

Mohl by jste přesněji specifikovat "kšeft" a případně zisk, který jí plyne z boje proti znečištěnému ovzduší? Logicky by právě naopak měla mít radost, protože s větším znečištěním jí přibývá pacientů, z čehož by jí plynul větší zisk. Tak prosím logicky zdůvodněte onen "kšeft"

+1/0
9.10.2011 13:01

weneto

Jo, jo

Tak si toho těžkého průmyslu užijte dle libosti páni odboráři. Já musel ten hnus dýchat 11 let než jsem si koupil barák 50 km za Ostravou a ten pohled na smogovou houbu mám pořád jak na dlani. Kdykoliv vyjedu ven mimo město a vrátím se tak cítím jak Ostrava smrdí - naprosto stejně jsou na tom polská města na druhé straně hranice. Já nezpochybňuji právo někoho vydělat si, ale podnikání a zaměstnání těch "ono to není tak zlé" mne stálo miliony investované do útěku z města. V Beskydech tak roste osídlení a ti co takové možnosti nemají se dusí kvůli práci některých. Mital si může udělat studií kolik chce, kdo má zdravý rozum tak se do Radvanic přijede nadechnout, v noci pak otevře okno a pak si prohlédne novou huť

+1/0
9.10.2011 8:43

pavel.61.

Re: Jo, jo

nejnebezpečnější je drobný prach. kdyby denně dojížděli všichni 50km autama tak to také nebude ono. A jak to tam máte s dálkovým topením? Nebo si lidi topí uhlím a Bursíkovými briketami doma? (neznám Mittal ale aby se na něj neházelo všechno a pak se ukázalo že to nepomohlo)

0/0
9.10.2011 9:13

DISK

Re:

Každého volba a ne vše lze přepočítat na peníze. Pokud jde o Radvanice, tam to není žádná novinka posledních pár let, takže se mohl každý už dávno zařídit. Docle aby mě zajímalo, kde byli všichni ti přidušení chudáci za komoušů, nějak jejich stížnosti nebylo slyšet.

0/0
9.10.2011 10:09

ulkik

Re:

co to je za zvrhlou logiku, kdo si nestezoval za komunistu, at drzi zuby po zbytek zivota. Mimochodem, kdyz se tady projevujete verejne, zajimal by me Vas verejny projev za komunismu (abych posoudil, zda mate pravo se nyni projevovat verejne, dle vasi logiky).

0/0
9.10.2011 10:24

DISK

Re:

Na vaše kádrovácké pokusy kašlu, nejsem Vám ničím zodpovědný, jsem ve veřejné diskusi, kterou nepořádáte.

 Ale k tématu: ony Bartovice i Radvanice leží v blízkosti eNHáčka už více, než 60 let, nehledě na to, že první průmyslová výroba je v těchto místech let téměř 70. To je celkem dost času na přestěhování se.

 Protože umím z vlastní zkušenosti porovnat exhalace v Ostravě dnes a před 25 lety, je mi celý povyk směšným. Samozřejmě tehdá všichni drželi krok a ani nepípli, a to i v Radvanicích i v Bártovicích, a jednalo se o nesrovnatelně horší podmínky, než jsou dnes. Svalovat pak na Mittala všechno zlo ve vzduchu je naprosto pokrytecké a absolutně nepravdivé - pokud je mi známo, Novou Huť Mittal vlastní 6 let, tedy ani ne 10% doby existence tohoto znečišťovatele.

 Všechny přizelenalé pijavice si jenom dělají kšeft z toho, že z komína se kouří, což ví každé malé dítě.

0/0
9.10.2011 11:45

astmatik

Re:

Protesty obyvatel Radvanic a Bartovic probíhaly nepřetržitě od počástku 60. let, v kronice Radvanic a Bartovic jsou o tom záznamy, v novinách se o tom nepsalo. Často se o situaci jednalo i ve vládě, lidé riskovali, protože to nebylo k žití stějně jako dnes, kdy sice nepadá hrubý prach, ale plíce jsou zalepeny tím jemným, řádně obohaceným rakovinotvornými látkami. Ono by nebyl problém utéci z Radvanic, pokud člověk obětuje rodný dům, který nelze prodat, protože v něm většinou žijí rodiče nebo prarodiče. Pak už stačí jen hypotéka a celý život splácet. Ale proč bychom to dělali, když máme ústavou zaručené právo na příznivé životní prostředí, tedy právo na plnění imisních limitů?

+1/0
9.10.2011 14:53

Kai-ten

"Situace v Ostravě je tak depresivní a Británie tomu pomáhá"

...uvedla na internetu Lucy.

Miluju hlas lidu, citovaný z diskusí. Je to takové opravdové, hluboce pravdivé.

"Smog v Ostravě ničí choroboplodné viry a bakterie v ovzduší, lidé jsou mnohem zdravější", uvedl na internetu Kai-ten.

+1/0
9.10.2011 7:48

nic-moc

...

...moje Ostrava...s Mittal Steel. (natáčeli to v létě,podzim a zima ..aka film)[>-]

http://www.youtube.com/watch?v=PnwXsyxZnkU

0/0
9.10.2011 0:49

Alois Blažko

NovaOstrava.unas.cz

Další reakce diváků na tento dokument najdete zde RvR^

http://novaostrava.unas.cz/2011/10/Jako-smogovy-haj-ted-Ostravu-vidi-cela-Britanie.html

0/0
8.10.2011 23:38

Najdete na iDNES.cz