Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Lesník vyhrál soud s radnicí. Získal zpět práci a půl druhého milionu

Lesní správce Libor Fiala z Dešenic na Klatovsku se vzepřel výpovědi, kterou dostal od obce v roce 2008. Okresní soud v Klatovech teď rozhodl, že byla neplatná. Lesník tak získal zpátky nejen práci, ale i plat za tři roky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

petrfree

Zákoník práce...

No tenhle socialistickej přežitek o pracovním poměru je fakt síla, když nastupoval, tak byl jistě rád, že dostal práci a ted se soudí, kde to jsme, přeci je divné, když zaměstnavatel chce ušetřit a potažmo stát, kterého platíme my všichni a najde řešení, že  je najednou ten člověk nepropustitelny? Tohle jsou ty tabulkové platy, čim je tam déle, tím mu to vyhovuje, nemusí dělat nic a penize bere čím dál větší. Ještě mohl založit odbory a stát se funkcionářem, jako se to děje v některých státních organizacích, kde ty nejméně schopní lidé se stanou funkcionáři a pak jsou podle zákona neodvolatelní. Takže firma zaměstnává odboráře..... To je jako byste si udělali dítě a dosmrti byla povinost ho živit. Tohle je největší brzda pracovního trhu, proto potom na mnoha místech dělají neochotní úředníci, nic jim totiž nehrozí. A pak jsou statni firmy jako ČD co propouští už deset let každý rok 10% a fungujou dál, co tam všichni dělali je mi záhadou...

0/0
9.10.2011 11:19

qqx

No jo,

Pan starosta nemá valné povědomí o Zákoníku práce. Pojem "závažné porušení pracovní kázně" již pěkných pár let vůbec neexistuje.

Není spokojen s prací zaměstnance, ale dá mu výpověd z důvodu organizační změny. Proč ?

Dostane rozsudek od Okresního soudu na hromadu peněz a ani se neodvolá ? A podle toho, co je psáno v tomto článku, je rozsudek dost podivný.

0/0
6.10.2011 22:01

beef-eater

Moc pěkný...

No bodejť by měly obce prachy na opravu silnic, chodníků, vodovodů a podobných věcí, když každá druhá díra platí jakémusi "lesnímu hospodáři" (tedy defakto státnímu úředníkovi) průměrný plat skoro 42 tis. měsíčně.... :-P (jestli tedy dobře počítám).

0/0
6.10.2011 18:05

čtenář 1

Doufám, že si tento článeček přečtou i na MPSV.

Jím řízený úřad práce totiž rovněž propouští a dále hodlá propouštět řadu zaměstnanců aby uvolnil místa z důvodu nesmyslně stanovených počtů pro delimitaci zaměstnanců z obcí, kteří budou v rámci reforem přecházet. To se soudy vyřádí a daňový poplatník opět zaplatí, když tito propouštění zaměstnanci vše nechají chvíli uležet a pak dají k soudu dokonce Úřad práce ČR pro zásadní porušení zákoníku práce. Obcím bych to za zlé neměl, mohou opomenout nahlédnout do zákoníku práce, ovšem že se to děje přímo u kováře, tak to už je síla.

0/0
6.10.2011 15:24

vikýř

Jde přeci o ty pozemky....

0/0
6.10.2011 14:59

mypc

Trestní oznámení a náhrada škody

předpokládám, že je již podáno na starostu a příslušné úředníky trestní oznámení a že bude vymáhána škoda 1,5 mil. Kč, která městu špatnou prací obžalovaných vznikla.

Nebo to zase zůstane bez trestu?

+3/0
6.10.2011 14:07

kajak v zakoně

Re: Trestní oznámení a náhrada škody

zůstane..

0/0
6.10.2011 14:53

-Komedie-

Re: Trestní oznámení a náhrada škody

Typická lopata. Právní povědomí nulové, ale hned by dával trestní oznámení.

Mohu podat trestní oznámení na tebe? ideální by byl trestný čin hlouposti.

0/0
6.10.2011 15:22

pudl

Re: Trestní oznámení a náhrada škody

Vaše infantilní poznámka o lopatě ( pan Komedie)  svědčí o Vaší inteligenci. Jestliže starosta obce poruší zákon  a jeho rozhodnutím vznikne obci škoda 1,5 milionu korun, je zcela na místě, aby byla věc řešena, třeba i tr. oznámením. Rozumný starosta by sám odstoupil a ještě by se snažil domluvit na náhradě škody, kterou svým špatným rozhodnutím způsobil.

0/0
6.10.2011 18:39

-Komedie-

Re: Trestní oznámení a náhrada škody

Ještě to tak. A prosím, jako jaký trestný čin by jsi to kvalifikoval? .)

Proboha.. další právník z lidu.

0/0
6.10.2011 18:41

pudl

Re: Trestní oznámení a náhrada škody

Mohlo by se jednat o přečin Porušení poviností při správě cizího majetku, ale i jiné trestné činy. Mám na mysli citaci z článku, že příčinou výpovědi byl  zvýhodněný prodej pozemků soukromé osobě v jiné obci Děpoltice.  Jestliže soud svým rozhodnutím stanovil, že starosta svým rozhodnutím pochybil a obci vznikla škoda 1,5 milionu korun, je zřejmé že byla naplněna skutková podstata trestného činu.  Vážený pane Komedie, nejmenujete se náhodou pan Rejfek? Podle Vašich reakcí má někdo veliký strach, aby se do věci nevložila Policie ČR a státní zastupitelství.

0/0
6.10.2011 18:57

Najdete na iDNES.cz