Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Primáři kritizovali šéfa nemocnice v Hradišti, teď přišli o posty

Tři primáři nemocnice v Uherském Hradišti přišli o své pozice. Končí přitom právě tři lékaři, kteří nejvíce kritizovali ředitele ústavu Antonína Karáska. Ten rozhodl, že osm dosavadních primářů musí své posty obhájit ve výběrových řízeních a jeho kritici posléze neuspěli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Najaja11

Velmi mě zajímala

reakce na ředitele zdejší nemocnice po akci - děkujeme odcházíme- po půl roce od pacientů .Obešla jsem v různých odděleních čekárny a chovala jsem se jako paciet čekající na vyšetření.Lidé se bavili o všem možném,jak o svých známých a o své práci, tak dalších svých záležitostech a tak taky přišla řeč na modernizaci nemocnice a neposlední řadě spokojenost se samotným ředitelem.Tak jsem taky zjistila,že jsou zde mezi nimi  taky i zaměstnanci nemocnice.Přiznám se,že jsem ani nečekala tak kladnou kritiku. R^

0/0
8.10.2011 15:26

Světlonoš_v01

reditel Karasek mel byt davno odejit

bohuzel post reditele nemocnice je politicka funkce. Je to dosazen za stranicke zasluhy

0/0
6.10.2011 9:58

JFKCZ

Nechápu, co je na tom skandálního..

Majitelé (nebo akcionáři) je jedno, jak jim budeme říkat si zvolili člověka, který pro ně bude nemocnici řídit a plnit jejich cíle a vize. Daný manažer si vybral způsob a cestu, jak cílů dosáhnout a pokud někteří podřízení nedílí stejný názor nebo neplní zadané úkoly a místo odargumentování svého názoru veřejně krititzují, tak musí počítat s tím, že budou vyměněni. Nevím, kde se v nás pořád bere ten pocit, že můžeme plácat co chceme a ještě budeme dotčeni, když musíme čelit následkům svého jednání.

0/0
6.10.2011 6:35

a_j_a

Re: Nechápu, co je na tom skandálního..

takže podle tebe, pokud 3 odborníci projeví obavy o to, že nebude možno v nemocnici (která je 100% vlastněna krajem, a má tedy sloužit občanům kraje, v našem případě okresu UH) poskytovat ani základní péči v hlavních oborech, zaslouží si vyhazov? oni předtím s ředitelem opakovaně mluvili, ale nebylo jim nasloucháno - teprve potom své obavy veřejně ventilovali.

a měli samozřejmě pravdu, protože vzhledem k nedostatku kmenových lékařů, kteří odešli, se péče třeba na ARO řeší angažováním lékařů z jiných nemocnic, hlavně ZL. ti si odslouží svojí 24-hodinovou službu, a pak, samozřejmě plni sil a elánu, dojedou do UH a tam uspávají pacienty vesele dál. a jsou za to placeni o 100% lépe než zaměstnanci UH, jinak by to samozřejmě nedělali.

pokud ti tato situace vyhovuje, už se těším, až se jim dostaneš do rukou ;-)

0/0
6.10.2011 9:38

jojobojs

KSC

Jak za komancu.Komunismus zakryty demokracii.Za krytiku padaka.Jen tak dal soudruzi.

0/0
5.10.2011 20:23

Nemesiss

Re: KSC

...za komančů by tito primáři drželi ústa, maximálně by hlasitě podporovali budování socialismu - stejně jako učitelé...a malá rada - po hlásce "r" se pokaždé "nepýše tvrdé "i"..."...:-)

0/0
5.10.2011 22:20

knox

Re: KSC

za komančů,když byla kritika tvrdá, vždy bylo i tvrdé y ;-D

0/0
5.10.2011 22:24

m4xp0w3r7

A co je na tom?

Pokud budu veřejně kritizovat svého šéfa, tak asi musím počítat s tím, že můžu skončit né? :-P

0/0
5.10.2011 16:16

Najaja11

Re: A co je na tom?

Jasně ;-)  a navíc výběrové řízení co se týká primařů bylo nařízení kraje nebyl to nápad ředitele.A koneckonců - výběrovky  jsou v dnešní době  aktuální záležitost.Děje se to v každé firmě tak  o co vlastně jde? Hold prostě měla naše trojice smůlu. :-)

0/0
7.10.2011 19:52

detul

Výběr

Naprosto v pořádku, tak by se měli chovat všichni špičkoví manažeři a možná by naše republika nebyla tam kde je...

0/0
5.10.2011 13:45

sCZECH

Re: Výběr

no pokud by to bylo na  zaklade vykonnosti, lepsi za horsiho, tak samozrejme....

ale tady to je o necem jinem, oni si dovolili vzeprit se "bohovi"

0/0
5.10.2011 14:42

bony42

Re: Výběr

A navíc minimálně jedna z nových primářů není lepší ani manažerka, ale odbornice.:-P

0/0
5.10.2011 15:28

knox

Re: Výběr

šefovi, pouze šefovi a jestli je šef dobrý tak se jich zbaví R^

0/0
5.10.2011 22:22

-Komedie-

Re: Výběr

Ehm. myslíš že když by se za kritiku vyhazovalo, že bychom na tom byli líp? pak jsi hlupák.

Pokud to myslíš jinak, tak by možná stačilo jen zlepšit psaný projev.

0/0
5.10.2011 18:14

Frollik

Primáři jako šéfové svých oddělení

musí být loajální ke svému řediteli. Jinak si nedovedu ani řízení špitálu představit. Pokud někdo pořád remcá nebo dokonce bojkotuje ředitele logicky musí jít z vedoucího místa ven a když je odborník může se realizovat prací jako řadový lékař. Pokud i tam držťkuje nechť se mu umožní pracovat za vytoužených 200000 kč v Germánii. Náš exitus je holt Váš exodus. To Vám Vy vyděrači jen tak nezapomenu.

+1/0
6.10.2011 0:01

a_j_a

a co takhle výběrové řízení na ředitele?

ale to by ho vybírala zase Karáskova obdivovatelka Příleská, že...ti dva se hledali, až se našli, hrdličky.

to je hnus, velebnosti

Rv

0/0
5.10.2011 13:35

Najaja11

Re: a co takhle výběrové řízení na ředitele?

Hele, podporuji Příleskou  :-P R^

0/0
7.10.2011 19:59

Z mechu a pazdeří

Ať si zkusí v nějaké firmě šéf oddělení kritizovat

generálního ředitele. Odvolán by byl patrně na hodinu, v nezjzažším případě během pár dnů. Ředitel není vůči primáři kolega, ale nadřízený. To by měl primář chápat. Stejně tak je běžné, že primář vládne na svém oddělení a jak rozhodne on, to platí, ne co říkal nějaký sekundární lékař. Přitom v malých nemocnicích mívá pod sebou primář tak 6 lékařů, někdy i méně.

Samozřejmě, šlo by o jinou situaci, kdyby ředitel nějaké fakultní nemocnice chtěl odvolávat nějakého přednostu kliniky. Tady je ten vztah složitější, přednosta kliniky zároveň obvykle vede katedru na fakultě. Přednosta pod sebou mívá běžně 20 lékařů, na velkých klinikách těch lékařů pod ním může být i sto. Profesor bývá uznávanou lékařskou kapacitou, kdežto ředitel je spíš manažer, leckdy vzděláním ekonom.

Pokud vím, ředitel Karásek je profesí lékař, zde se zachoval tak, jak se chová většina primářů na malých odděleních okresních nemocnic. Nevidím v tom problém.

0/0
5.10.2011 13:22

bony42

Re: Ať si zkusí v nějaké firmě šéf oddělení kritizovat

Problém je akorát to pozadí odvolání, byť odbornice Příleská tvrdí opak, o rozhodnutí vyměnit ptyto tři primáře padlo ještě před tím, než kraj rozhodl o výběrových řízeních na "všechny" primáře v kraji. Jinak samozřejmě s tím, co jste napsal se nedá než nesouhlasit. Ředitel si má budovat svůj tým. Ale stejné manalogum, pokud zaměstnanci nejsou spokojeni se svým generálním ředitelem mají možnost odejít a to se v této nemocnici dělo. Bohužel tito proimáři se svých podřízných zastali moc hlasitě, asi věděli, že jim teče do bot, protože když jim odejde opersonál jaksi už nemají čemu šéfovat, že?

0/0
5.10.2011 13:32

a_j_a

Re: Ať si zkusí v nějaké firmě šéf oddělení kritizovat

tahle atmosféra zastrašování a vyhazování tady v UH nemocnici panuje už dlouhé roky. ruší se oddělení, odborníci odcházejí, léčí se čím dál jednodušší pacienti, kteří jsou jednak levní a druhak pro ty složité tu nejsou kvalifikovaní lékaři. drazí pacienti se pošlou do Zlína nebo do Brna. nemocnice je na tom proto ekonomicky "dobře" a dostává stovky milionů ročně na investice. a tak se vesele staví a staví, peníze se točí, jen ten pacient se nám do toho pořád nějak plete....

0/0
5.10.2011 13:42

Z mechu a pazdeří

Re: Ať si zkusí v nějaké firmě šéf oddělení kritizovat

Nevím, jestli je optimální, aby složité zákroky konala kdejaká okresní nemocnice. Osobně považuji za lepší, aby menší nemocnice (např. 6-8 chirurgů vč. primáře) prováděla časté a méně složité zákroky, kdežto zákroky méně obvklé se přepošlou do vyššího zařízení - fakultní nemocnice. Ve vyšším zařízení jsou naopak specialisté, kteří tyto zákroky dělají častěji - právě proto, že je přebírají od menších nemocnic. Tahle praxe tu byla i dřív, naopak s příchodem trhu nastal opačný trend. Podobně různé soukromá zařízení lékařů (jednodenní kliniky ap.) přebírají operativu menších nemocnic. Já si zas myslím, že po operaci je lepší, když tu je větší zázemí - a vlastně i při operaci. Celé oddělení aro v nemocnici, ne jen najatý anesteziolog na vedlejšák, více chirurgů, ne jen ten, který ve své "klinice" operuje.

0/0
5.10.2011 14:57

bony42

Re: Ať si zkusí v nějaké firmě šéf oddělení kritizovat

S tím se nedá než souhlasit, ale potom kladu otázku, co je těžší a lehčí? Ono jde o to, že dle vedení zlínského kraje jsou si jeho nemocnice defakto rovny. Tak proč se posílá značné množství pacientů do Zlína? Co se týče výkonů tak se odesílají veškeré traumatické zlomeniny, které buď počkají do drtuhého dne a potom se odoperují v UH nebo jedou do Zlína, kde přesně podle doporučení traumatologické společnosti jsou odoperovány v doporučené době (tj. většinou do 6-8 hod od úrazu). Takže se šetří. Navíc peníze za takové ošetření jdou částečně do UH i když zde jediný výkon je "kvalitní" sádra a překladová zpráva. Peníze nejdou s pacientem, ale jdou dle spádu.

0/0
5.10.2011 15:27

Z mechu a pazdeří

Re: Ať si zkusí v nějaké firmě šéf oddělení kritizovat

Toto je zcela konkrétné problém, který nedokážu rozhodnout. Jestli dělat složitější výkony na více místech, nebo je naopak posílat do vyšších pracovišť, o tom se vede mezi lékaři diskuse. Že nebude v každé okresní nemocnici kardiocentrum je každému zřejmé, ale kde končí ty zákroky, které dělá menší nemocnice a které zákroky patří na vyšší pracoviště, to v tomto případě nedokážu říci.

0/0
5.10.2011 17:00

a_j_a

Re: Ať si zkusí v nějaké firmě šéf oddělení kritizovat

přesně tak to bylo myšleno, děkuji za upřesnění. čtyři nemocnice v kraji jsou si podle krajského úřadu postaveny na roveň, a mají i stejné úhrady od pojišťoven. UH se ale pacientů zbaví, na úkor ZL anebo fakultek v Brně. Z toho plynou ty ekonomické "úspěchy".

A nebyly míněny specializované zákroky, které se provádějí v malém množství, to vůbec ne. Současná situace je taková, že některé základní obory v UH de facto neexistují, rozuměj neprovádějí ani zcela běžnou péči (de iure v nemocnici samozřejmě figurují, aby nemocnice na ně dostávala peníze od VZP i nadále) - třeba oční, krční a další. Takže občan UH okresu musí i k běžným výkonům jezdit do horoucích pekel. A protože za ním nejdou peníze, je to pro každou sousední nemocnici pacient druhé kategorie.

O zdraví lidí tady totiž nejde. Jde o ty stamiliony, které se každoročně v nemocnici UH protočí. Spřízněné stavební a dodavatelské firmy si mnou ruce, a procentíčka z provizí potichoučku-polehoučku kapou.

0/0
5.10.2011 18:30

Najaja11

Re: Ať si zkusí v nějaké firmě šéf oddělení kritizovat

Po přečtení několika článků je mi zde jasné,že tady někomu jasně nejde o zdraví lidí a pacienty ani o občany UH ale řeší si tady nějaké osobní problémy-zřejmě není moc úspěšný pracovník v nemocnici a tak se ve své rejpavé diskusi  schovává  za pacienty jako za  zázračný štít. ;-( .Ovšem pláče na špatném hrobě internetový čtenář mu to tady nevyřeší.

0/0
9.10.2011 23:32

sCZECH

...

jak za komancu.... a pak ze nema mit UH nemocnice takovou povest ;-ORv

0/0
5.10.2011 13:16

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.