Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nemocnice odhalila nádor po 33. návštěvě, děti ženy chtějí dva miliony

Královéhradecká fakultní nemocnice čelí soudní žalobě o dva miliony korun. Prostřednictvím právníka je vymáhají dva nezletilí synové ženy, která v roce 2008 zemřela na nádorové onemocnění. Přišlo se na něj až po 33 návštěvách, které žena v nemocnici absolvovala za rok a půl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

opportunity

Nejsem pro hon n čarodějnice a doktory,

ale tentokrát doufám, že si děti peníze vysoudí. Alespoň na školné.

0/0
3.10.2011 7:47

l.g

A zase to tu máme...

Paní měla podle všeho nevyléčitelný nádor a lékaři mohou za to, že zemřela. Protože když je někdo nemocný, může za to přece jeho lékař!

0/0
3.10.2011 1:49

opportunity

Re: A zase to tu máme...

"podle všeho" - taky jeden vševědoucí. Především měla nádor DLOUHO a lékaři to nezjistili, ani nevyužili všechny dostupné prostředky k tomu. Možná by to nepřežila, ale taky by mohla žít déle nebo se úplně uzdravit, medicína je dost daleko.

0/0
3.10.2011 7:41

Prophet

CTčko je drahé.

To je normální, že maj lidi jako za dobytek. CT je moc drahý, to je celý důvod. Známý s rakovinou to taky nechtěli udělat, její nádor byl smrtelný, takže se to přece stejně nevyplatí. Udělali jí ho jednou, kdy na to přišli, pak už ne. Tak asi tak. Chtěla jen vědět, nakolik byla její domácí léčba konopím úspěšná.

0/0
3.10.2011 1:10

l.g

Re: CTčko je drahé.

Tak proč si ho nezaplatila sama?

0/0
3.10.2011 1:35

opportunity

Re: CTčko je drahé.

Platí si zdravotní pojištění, ne?

0/0
3.10.2011 7:42

iVčera.iDnes.iZítra

Re: CTčko je drahé.

CT se v těhotenství zpravidla nedělá, musí k tomu být závažná indikace, jako třeba polytrauma při nehodě apod.

0/0
3.10.2011 7:38

opportunity

Re: CTčko je drahé.

Problémy měla i před tím, a možná to bylo i v tom těhotenství vhodné, jako při těch nehodách.

0/0
3.10.2011 7:43

iVčera.iDnes.iZítra

Re: CTčko je drahé.

Žádné těhotné neudělají CT, protože ji bolí záda - víte kolik těhotných bolí záda? Ale MRI asi udělat mohli

0/0
3.10.2011 14:49

braka

Lékaři jsou neomylní

a nikdy nic se jim nemůže přihodit ! ?  To je dnes již doufám vyčichlá setrvačnost .

+1/0
2.10.2011 15:06

kocourek25

Jaký je rozdíl ....

mezi zdravotnictvím za socializmu a v současnosti ? žádný pro pacienta. Za socializmu nebyly pořádné zdr. přístroje.

V současnosti jsou ale zase nejsou peníze na jejich provoz. Takž nula k nule pojde. Kdo tu prospívá je Pohřební služba tam peníze jsou ale pozůstalých.;-O;-O;-O

0/0
1.10.2011 21:35

bajo.ano

jó,

standard nebo nadstandard ? ? :-P !!

0/0
1.10.2011 20:31

luban12

Problémy ve zdravotnictví s VZP.

Můj příbuzný má poškozený kyčelní kloub a potřebuje operaci s náhradou.V nemocnici se ho zeptali u jaké pojišťovny je, když řekl,že u VZP,tak mu řekli,aby se přehlásil k jiné pojišťovně,jinak jej nemohou operovat,protože VZP by jim to nezaplatila.;-(

0/0
1.10.2011 20:04

VyMeTaky

Re: Problémy ve zdravotnictví s VZP.

Je to spíš o ochotě personálu.

0/0
2.10.2011 0:57

polednice

Re: Problémy ve zdravotnictví s VZP.

Kecy, VZP tady funguje jako klacek a záminka ke korupci.

0/0
2.10.2011 13:36

l.g

Re: Problémy ve zdravotnictví s VZP.

To není kec, ale zcela standardní situace. Zdravotncké zařízení jen u dané pojišťovny překročilo regulační limit, takže by operaci skutečně nedostalo zaplacenou.

0/0
3.10.2011 1:38

matej_jasna

Re: Problémy ve zdravotnictví s VZP.

Jestli ono to nebude tím, že dané zařízení nemá s VZP smlouvu. Ať jde příbuzný na operaci do zařízení, kde s VZP smlouvu mají. Nevidím důvod, proč by VZP měla za operaci platit někomu, s kým nemá uzavřenou smlouvu. Ale to by bylo hrozně jednoduché, co? Hlavně, že si máte na co zanadávat. Moje matka byla v té samé situaci. Tak prostě na operaci nastoupila tam, kde smlouvu s VZP mají.

0/0
2.10.2011 14:18

l.g

Re: Problémy ve zdravotnictví s VZP.

Viděl jste někdy smlouvu zdravotnického zařízení s pojišťovnou? Víte co je to regulace? Nemocnice prostě jen překročila limit pojišťovny.

Mimochodem s VZP mají smlouvu prakticky všechna zdravotnická zařízení snad vyjma těch, které nemají smlouvu vůbec s nikým a jedou na pokladnu. To ale ortopedická zařízení nejsou.

0/0
3.10.2011 1:43

matej_jasna

Re: Problémy ve zdravotnictví s VZP.

Právě s těmi ortopedickými zařízeními pravdu nemáte. Všechna zařízení smlovu s VZP rozhodně nemají (ačkoli s jinými pojišťovnami třeba ano). A není jich právě málo. Takže se obávám, že toto bude právě ten případ. Je to obchod jako každý jiný. Nikdo nemůže 2 stranám přikázat, aby mezi sebou uzavřely smlouvu. Když se někomu nelíbí, že by to někde musel platit, ať jde tam, kde

platit nebude muset. Ale to už by holt byla starost navíc, že? Je naprosto logické, že když si platím zdravotní pojištěni u jedné pojišťovny, nemůžu očekávat péči hrazenou z tohoto pojištění tam, kde tato pojišťovna nemá smlouvu.

0/0
3.10.2011 17:46

opportunity

Re: Problémy ve zdravotnictví s VZP.

To jsem zažila už před 15ti lety s jinou dg.

0/0
3.10.2011 7:44

iVčera.iDnes.iZítra

To Muadib

Máte pravdu, že rentgenovo záření není gama záření - každé vzniká jinak. Ale ve výsledku mají velmi podobné vlastnosti, totiž v obojím případě jde o fotonové záření o určité vlnové délce. Nicméně MRI pracuje na zcela jiném principu. Tam jde o podíl vody potažmo atomů vodíku v tělesných tkáních, a chování těchto atomů v silném magnetickém poli. A toto vyšetření lze provést i těhotným ženám, nedoporučuje se sice v prvním trimestru, ale pokud by bylo nanejvýš nutné, může být i v tomto období indikováno.

0/0
1.10.2011 19:45

iVčera.iDnes.iZítra

Re: To Muadib

oprava: "rentgenové"

0/0
1.10.2011 19:49

Muadib

Tak jsem si všiml dalšího skandalizujícího článku

a řekl jsem si, že se asi v diskusi opět poučím. A nemýlil jsem se. Rentgenovo záření není gama záření - kdo chce, ten si to najde - (Záření vlnové délky větší než 0,1 nm je nazýváno měkké a kratší tvrdé rentgenové záření. Vlnové délky nejenergičtější části se částečně překrývají s těmi záření gama, avšak rozlišujeme je dle původu. Foton rentgenového záření vzniká při interakcích vysoce energického elektronu, kdežto záření gama při procesech uvnitř jádra atomu. - Wikipedia).

0/0
1.10.2011 16:53

Muadib

Re: Tak jsem si všiml dalšího skandalizujícího článku - pokr

Jinak k dalšímu pro ty ostatní odborníky - myslíte si, že všichni co trpí bolestmi zad patří na MR? to by to musel mít doma každý praktik.

V článku není uvedeno ale vůbec nic, co měla paní za potíže, co měla za nádor - a tdy všichni posuzují, jak to ti ha...li doktoří zase zpra..li. Člověk není auto, tam nejde strčit kábel do zásuvky a na počítači si přečíst, kde je chyba. Je to složité a u každého je to jinak.

Takže jsem se opět nepletl. Opět spouta blábolů typických pro pivní debaty opivněných obyvatel tohoto "vševědoucího" národa.;-€

0/0
1.10.2011 16:53

Světlonoš_v01

Re: Tak jsem si všiml dalšího skandalizujícího článku - pokr

Hele, 3 roky jsem dělal ortopeda, pak jsem změnil obor a dělám docela dost právě s magnetickou rezonancí. Osobně si myslím, že to poznat mohli o dost dřív. I v těhotenství mohli klidně udělat běžný nativní snímek páteře a nádor 6x6 cm se dá najít. Pří takových bolestech se MRI má udělat a to těhotenství nijak nevadí.

Sám si pamatuju na jeden případ, který jsem zažil na službě. Přišel asi 45-ti letý inženýr s tím, že má bolesti zad. Udělal jsem rentgen. Nakonec z toho byl anaplastický nádor štítné žlázy s metastázema v páteři. Pak byla "sranda" mu sdělovat diagnozu, tj. že to má za pár, protože vůbec nic netušil.

0/0
1.10.2011 17:18

Světlonoš_v01

Re: Tak jsem si všiml dalšího skandalizujícího článku - pokr

a to ani nebudu psát o tom, že mi zemřel bratranec na chondrosarkom vycházející z páteře. Taky trvalo dost dlouho, než byla stanovena diagnoza. Každé dýl jak měsíc trvající bolesti zad by měly být důkladně vyšetřeny. MRI je dnes už běžná technologie, alespon 1.5T

0/0
1.10.2011 17:32

Kytickaa

Re: Tak jsem si všiml dalšího skandalizujícího článku - pokr

to jsem snad ani neměla číst... švagrové má také bolesti v hrudní páteři, rehabilitace, denní cvičení nepomáhá.... neurologové ji pořád jen opíchávají.... naštěstí mělnický ortoped jí na MRI poslal... v pondělí si jde pro výsledky. Snad tam nic podobného nebude.

0/0
1.10.2011 21:23

Světlonoš_v01

Re: Tak jsem si všiml dalšího skandalizujícího článku - pokr

to ale nic nemění na tom, co si myslím o právnících - banda šmejdů z Plzně, co bere těžké prachy a nemá vůbec žádnou odpovědnost nikdy za nic. Notář si vezme za každé razítko 500 Kc, ale když něco ověří špatně a lidi třeba přijdou o barák, tak za to nikdy odpovědný není. Bohužel v českém bananistánu už začíná být přeprávníkováno a aby si tyto hordy budižkničemů našli nějakou obživu, tak se čím dál tím víc soustředí právě na medicínské žáloby.

0/0
1.10.2011 17:20

VyMeTaky

Právník je zjevně prolhaný zmetek.

"Právník: ... ...nebyly splněné podmínky pro použití magnetické rezonance, navíc byla v době... ...kdy se radiologická vyšetření nepoužívají." - Tohle mi říct do očí, tak bych mu asi rozbil hubu.

+2/0
1.10.2011 12:40

avlida

No to je dobrý

Takže když žena nesplnila podmínky pro použití magnetické rezonance, nebylo jí umožněno vyšetření a pak už bylo pozdě. Chudáci děti a blízcí! Ale co je to za hloupé podmínky, když umírají lidé? Myslím si, že ale hlavně lékař by měl poznat podle příznaků, o co se přibližně jedná a pacientku poslat na vhodná vyšetření. A ne, že vyšetření je drahé, tak se dělat nebude. Argumentace, že si lidé budou nadstandartní vyšetření platit, u mě neobstojí. Co všechno nakonec bude jako nadstandart? Pořád nás vláda bere u hu..., ale na druhé straně cpe do nepřizpůsobivých, rozdává si odměny, uskutečňuje předražené zakázky, prohrává kdejaký soud a doplácí na to obyčejný slušný pracující člověk. A ZP? Ať např. VZP zruší "Koníky" pro své zdravé děti a děti a vnoučata lékařů a bude i na ten hlásaný nadstandart! ;-(.

+5/0
30.9.2011 17:34

Bonelord

Re: No to je dobrý

Člověče, nevyjadřujte se k věcem, kterým vůbec nerozumíte, zejména, pokud jde o tak vážné věci. Tu pani neprotáhli magnetickou rezonancí jen proto, že byla těhotná a hrozilo by poškození plodu. To by zejména v případě, že by šlo o banální záležitost vedlo k žalobě kvůli postižení dítěte v důsledku nevhodného lékařského postupu. Nechte si proto své nesmyslné teorie o nedostupných metodách, vy odborníku.

0/0
30.9.2011 18:23

Aesculap

Re: No to je dobrý

Jak by byl plod magnetickou rezonancí ohrožen? Magnetická rezonance není CT...

Přečtěte si, co jsem tu psal před chvílí. Právě že když nemůžu těhotnou poslat na CT a nemůžu čekat, až těhotná nebude, tak jí můžu poslat na magnetku - ale je to trochu dražší...

Magnetická rezonance se používá i pro vyšetření plodu in utero.

A ten, kdo začal vlákno, je možná odborník na vlajky.

0/0
30.9.2011 18:29

avlida

Re: No to je dobrý

Člověče, bežte si přečíst něco málo z odborné lékařské literatury a pak tu kritizujte příspěvky. Nepíši o nesmyslných teoriích. Já , na rozdíl od Vás, vím dobře, o čem píšu. Jen pro neznalé jako jste např. Vy něco z Wikipedie: Magnetická rezonance (též MR, MRI, z anglického "magnetic resonance imaging") je zobrazovací technika používaná především ve zdravotnictví k zobrazení vnitřních orgánů lidského těla. S pomocí MRI je možné získat řezy určité oblasti těla, ty dále zpracovávat a spojovat až třeba k výslednému 3D obrazu požadovaného orgánu. Magnetická rezonance využívá velké magnetické pole a elektromagnetické vlnění s vysokou frekvencí. Nenese tedy žádná rizika způsobená zářením. Podstatou barevného odlišení jednotlivých tkání je jejich rozdílné chování při stejném vnějším působení.

0/0
30.9.2011 19:00

tm004

Re: No to je dobrý

8-o Smarja proc se VY vyjadrujete o necem cemu vubec ale VUBEC nerozumite? Navic jeste obvinujete lidi kteri o tom - na rozdil od vas - neco vi??

Pominme to ze pani byla rekordmanka byt rok a pul tehotna, ale MRI NEPOSKOZUJE PLOD! Asi si pletete CT a MRI. MRI vysetreni se provadi i na tehotnych naprosto bez problemu. (jestli znate google schoolar tak si zkuste, zvladnete li to, o tom neco najit - i kdyz Vy mozna budete rad pokud to zvladnete pochopit z Wikipedie :-) )

Takze si laskave nechte nesmyslne teorie Vy. Proste klasicke slendrianstvi v CR zdravotnictvi, kterych je vic nez dost.

Ano, mozna pro nekoho (zname, uplatkare) je CR zdravotnictvi dostatecne, ale pro hodne lidi je bohuzel priserne - od pristupu lekaru, pres dostupna vysetreni az po dostupnost leku.

+1/0
1.10.2011 10:17

Aesculap

Blbá výmluva

"Právník nemocnice přes soudem žalobní návrh odmítl a uvedl, že u ženy nebyly splněné podmínky pro použití magnetické rezonance, navíc byla v době svých návštěv v nemocnici v jiném stavu, kdy se radiologická vyšetření nepoužívají."

Je vidět, že právník se v medicínských otázkách asi opravdu moc nevyzná...

Magnetická rezonance sice spadá pod tzv. zobrazovací metody, ale nepoužívá se při ní gama záření, tzn. plodu neškodí - alespoň dle současných poznatků. Magnetická rezonance se používá právě třeba v případech, kde není možné z důvodu gravidity použít klasický rentgen nebo CT, nebo v poslední době také čím dál tím častěji pro vyšetření plodu.

Fakt ale je, že takové jedno vyšetření je dražší, než třeba na CT. Takže v tomhle případě asi šetřili na nesprávném místě - tak se jim to teď tou žalobou vymstilo.

+3/0
30.9.2011 16:57

Gabriella7

Re: Blbá výmluva

Tak to máte špatné informace. Magnetická rezonance se NEpoužívá k vyšetřování plodu. Ano, magnet nemá gama záření, ale studie účinku silného magnetické pole jsou madého data (v ČR od r.1988), takže gravidní ženy na MR nechodí, pouze v případě ohrožení života. Vliv MR na vývoj plodu zatím není znám, protože vám samozřejmě žádná těhotná žena nepůjde dobrovolně vystavit své dítě silnému magnetickému poli. Ty obrázky dítetě v děloze jsou z ultrazvuku, jediné dovolené zobrazovací metody u těhotných, ostatní jsou v případě ohrožení života matky.

0/0
30.9.2011 17:16

Aesculap

Re: Blbá výmluva

No, obávám se, že Vás nepotěším. V tomhle případě asi máte špatné informace spíš Vy. Už jsem na téma fetální in utero MRI vyslechl nejednu přednášku.

Zkuste si v Pubmedu zadat jako dotaz "fetal MRI".

0/0
30.9.2011 17:22

Aesculap

Re: Blbá výmluva

A zkuste si ten samý dotaz ("fetal MRI") zadat na http://images.google.com/. Na to, že "žádná těhotná žena nepůjde dobrovolně vystavit své dítě silnému magnetickému poli", je těch obrázků také docela dost, že?

A ne, ty obrázky nejsou z ultrazvuku. T1 a T2 vážené obrazy od těch ultrazvukových opravdu ještě poznám.

Případně se podívejte na tento atlas: http://www.amazon.com/Atlas-Fetal-MRI-Deborah-Levine/dp/0824725484

Vyšel už v roce 2005. Takže taková novinka to také není.

0/0
30.9.2011 17:27

bratři v triku

přeji dětem

mnoho štěstí :-)R^

0/0
30.9.2011 16:38

Witty1

Coze?

6X6 centimetru????8-o

0/0
30.9.2011 16:31

mmk

veľa šťastia!

Deťom prajem aspoň teraz viac šťastia, než mala ich maminka...

0/0
30.9.2011 16:11

halagajda

Ona byla v jinem stavu rok a 7 mesicu?!

Nevim jak v CR ale v UK je MRI ok i pri tehotenstvi, jen ne v prvnim trimestru.

0/0
30.9.2011 16:03

Drdol

Re: Ona byla v jinem stavu rok a 7 mesicu?!

navíc do nemocnice docházela na vyšetření rok a půl, tedy nejen v těhotenství.

0/0
30.9.2011 20:21

AAA2

Magneticka rezonance

je radiologicke vysetreni?

+1/0
30.9.2011 15:54

topič elektrárenský

Re: Magneticka rezonance

Podle nemocničního právníka, asi absolventa Plzně, ano. Lékaři by mu měli vysvětlit rozdíl mezi oběma diagnostickými metodami. Ale možná je to jen účelové tvrzení na oblbnutí žalující strany. Jinak ze zkušenosti mohu potvrdit, že pokud nejste na smrtelné posteli (po úrazu nebo ve finálním stádiu nějaké nemoci), tak na magnetickou rezonanci nemáte v této zemi nárok.

+1/0
30.9.2011 16:55

HuLarus

Re: Magneticka rezonance

Když znáš správné lidi, máš na ní nárok ihned (pamatuju případ jakéhosi lyžaře s pochroumaným kolenem, co byl do 24 hodin na MRI), když ne, nepomůže ti někdy ani ta smrtelná postel (osobní zkušenost z rodiny).

0/0
30.9.2011 17:07

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Magneticka rezonance

Ano, MRI se řadí mezi radiodiagnostická vyšetření, přestože nevyužívá rengenové záření. Provádí jej radiologický asistent a výsledek hodnotí lékař - radiodiagnostik.

0/0
1.10.2011 19:49

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Magneticka rezonance

oprava: "rentgenové"

0/0
2.10.2011 7:01

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.