Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Litomyšl nechala znovu otestovat dlažbu u bazénu, tentokrát naboso

Diskusím o kvalitě dlažby v necelý rok starém bazénu v Litomyšli by měl být konec. Po nedávném několika stížnostech lidí na přílišnou kluzkost a nedávném upozornění, že se dlažba testovala pro obuté nohy nechala radnice provést další test. Tentokrát naboso.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

dustgraphic

nejlepší bazén

dobrý den, v neděli jsem tam byla, všude cedule, že se to klouže, já, muž, naše dvouletá dcera, žádný klouzání ..

nechápu to, to se víc klouže naše protiskluzová dlažba v koupelně, než že by se něco klouzalo na té bazénové dlažbě z přírodního kamene..

A mimo to.. tak nádherně navrhnutej a realizovanej bazén jsem za celej svůj život viděla akorát na výstavě závěrečných prací diplomantů pražské architektury.. klobouk dolů, dobrá práce, .. architektovi i realizátorovi

0/0
30.9.2011 19:22

Radek Pulkrábek

Nemožné ihned, zázraky do tří dnů.

Připomeňme si co předcházelo vypracování nového posudku. Půl roku  radní tvrdili, že je dlažba OK. Po přečtení posudku, který to měl dokládat, přišlo velké překvapení. Vypracován byl ve zkušebně obuvi a neřešil smekavost dlažby bosou nohou. Na tento fakt jsem 12.9. písemně upozornil a zeptal jsem se. Kdo je odpovědný za výběr dlažby? Odpověď nepřišla. 15.9. jsem zaslal návrh usnesení ZaM , který měl řešit zadání nového posudku, vzorek dlažby měl být odebrán akreditovanou laboratoří za účasti členů kontrolního výboru. A jak reagovali radní?  Po té co se věc objevila 19.9. v tisku odeslali 20.9. do zkušebny nové vzorky dlažby (vzorky byly odebrány z palety v suterénu bazénu, pravděpodobně někým z MÚ), 21.9. oznámili  v tisku, že starý posudek je v pořádku. 22.9. během necelých tří dnů získává vedení města nový posudek, který hodnotí dlažbu jako vyhovující. Celý článek najdeta na mém blogu:  http://www.zastupitelevlitomysli.cz/

0/0
30.9.2011 10:43

=DR=

Re: Nemožné ihned, zázraky do tří dnů.

zase špatně!!! zkoušenou dlažbu, vzorek, si má odebrat sama zkušebna přímo na stavbě. Ono je třeba možné, že došlo k nějaké chybě při výrobě a celá dodávka může být vadná, může být dodána druhá, třetí jakost. To, že to vybíral úředník někde ve sklepě je špatně, něco jako, u bazénu máme černou dlažbu a do zkušebny pošleme taky černou dlažbu.

0/0
3.10.2011 10:28

Snoopy.21

A CO DOMA

Lidi, co se v tom pořád rejpou mají doma ve sprše protiskluznou dlažbu? Nikdy si nerozbily hubu na mokrý podlaze? O co jim pořád de. Snad každej ví, že po mokré podlaze se neběhá...!!

0/0
30.9.2011 10:41

Frollik

Stačilo by, kdy se projektant a zhotovitel

poohlédli po již fungujících stavbách (třeba Vyškov na Moravě má aquapark pěkně dlouho) a nevzali první dlažbu co má slevu. Stavbaři ve zmíněném Vyškovu neměli v hlavě na... a na rozdíl od Vás pochopili, že areál budou navštěvovat i dvouleté děti, kterým se špatně vysvětluje, že tady se neběhá.

0/0
30.9.2011 12:33

Šárka Š

Zbytečně vyhozené peníze

To se snad mělo na boso testovat hned!Ne? Kdo to zaplatí?

0/0
30.9.2011 8:27

mojepostovnischranka

No, to že je něco podle norem ještě neznamená, že je to OK

Ale jak tady psal někdo níže, dokud se něco vážného nestane, nic se dít nebude.

0/0
30.9.2011 8:26

ladamm

dvě tři nebo čtyři

rozbité hlavy a vono pude všechno, tedy v případě že jde vo to že mokrá dlažba klouže.

0/0
30.9.2011 7:00

sámvelkýmao

no

upozornění pro návštěvníky: vstup na kachličky pouze ve stoupacích železech pro horolezce na nohách,s  cepínem v ruce a upevněné ochranné přilbě na hlavě. pokud výše jmenovanou výstroj nevlastníte, rádi vám ji v naší půjčovně zapůjčíme za kč 400/1hodinu. dále vás upozorňujeme, že přesto je vstup na vlastní nebezpečí a případné pády budou kvalifikovány jako úmyslný pokus o poškození dlažby...................................

0/0
30.9.2011 6:41

heris

prohlášení nic neznamená

Kdo sebou pořádně neříznul na dlažbě v Lit. bazénu asi nikdy nepochopí;-( . Dejte nový posudek Pulkrábkoj a počkejte na jeho názor, docela by mě zajímal. Já doufám, že zdraví je na prvním místě !!

0/0
29.9.2011 22:41

Socca

Konečně

Konečně, teď už snad ti hnidopichové stichnou. Kdo tam skutečně byl, ví, že pokud se po te dlažbě neběhá, tak neklouže, pokud tam někdo běhá, tak klouže snad každá dlažba i ta co je v okolních bazénech, navíc tahle vypadá o dost lépe než klasické kachličky.

0/0
29.9.2011 22:22

padodo

Re: Konečně

Byl jsem tam už cca 20x a vím, že se to klouže i když se neběhá. Synek spadne během jedné návštěvy vždycky několikrát a hlavně ve sprše. Nic to ale nemění na tom, že tam chodím rád. Je moc fajn, že je před vířivkou rohož, která se nesmeká a že každou chvíli plavčíci vytírají podlahu. V bazénu už bylo za asi 7 měsíců provozu přes 50.000 návštěvníků (podle počítadla) a to se nepočítají plavání miminek, dětské kurzy plavání a určitě ani aqaaerobik. Škoda je, že praskají skla. Určitě je velmi pracné a drahé je vyměnit a i když je bazén znovuotevřen necelý měsíc, šíří se po jednom skle prasklina.

0/0
29.9.2011 22:44

sysel55

Re: Konečně

V litomyšlském bazénu jsem byl, dokonce tam mám i známého plavčíka. Ta dlažba klouže tolik, že plavčíci nedělají nic jiného, než stírají vodu z podlahy, čímžpádem se nevěnují tomu, čemu by se měli primárně věnovat. Dcera se tam smekla (a spadla) několikrát, já sám také a nijak extra rychle jsem se nepohyboval. Také mám pár pikantních historek (od výše zmíněného plavčíka), např. o otevřených zlomeninách seniorů, popř. o rozbitých hlavách dětí. Nechápu, jak mohli takovouhla prasárnu zkolaudovat, natož do ní pustit lidi. Pro mě a moji rodinu je díky tomu bazén v Ústí nad Orlicí jasná volba.

0/0
30.9.2011 8:52

Litomyšlský Patriot

Re: Konečně

Pokud je pravda co píšete o úrazech seniorů a dětí, prosím o více informací. Děkuji, Radek Pulkrábek info.20@patriot.lit.cz

0/0
30.9.2011 14:21

sysel55

Re: Konečně

Dobrý den,

nejprve musím zjistit, zda s tím souhlasí i plavčíci. Nechtěl bych aby někdo přišel díky mé velkohubosti o práci.

0/0
3.10.2011 9:46

Frollik

Re: Konečně

Dofám, že neztichnou, protože jen pro blbost projektanta nebo zhotovitele si snad nenecháte zmrzačit své děti. Technicky to jde vyřešit. Stačí se podívat do stávajících areálů.

0/0
30.9.2011 12:44

Najdete na iDNES.cz