Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Muslimské školáky v Číně nutili o ramadánovém půstu obědvat

Učitelé pedagogické školy v čínském městě Kašgar minulý měsíc doprovázeli své žáky na obědy. Škola tak chtěla zajistit, aby studenti, z nichž převážná většina vyznává islám, během muslimského postního měsíce ramadánu nedrželi celodenní půst.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pierre de Croissant

Ujgurové v Číně doma

možná jako národ, ovšem ne jako muslimové.

Islamizováni byli násilně. Islám je jako náboženství původní jen v části Arábie

0/0
27.9.2011 16:35

poznamka

Potlačování víry - jakékoliv je správné.

Náboženství je drogou lidstva a překážkou spolupráce lidí.

0/0
27.9.2011 16:33

Sharpe

no jo

Zajimave, ze ti sami co schvaluji Cine, ze  na osazenem uzemi muslimskych urguru, s muslimy radne zatoci a stehuje na jejich uzemi svoje lidi, okamzite otoci a kritisuji Israel,kdyz dela ro same muslimskym arabum

0/0
27.9.2011 4:38

Kwak Kwakovič

Cca 5000 let kontinuality

dává Číňanům za pravdu, pokud se týká jejich vztahu s jinými národy. Místo aby se oni přizpůsobili multikulti - asimilují okolní národy, včetně dobyvatelů, kteří se někdy načas zmocnili jejich území. Asyrie a Čína vznikli přibližně ve stejnou dobu a kde je dnes Asyrie? Knihy sepsané kolem roku 2000 př. n.l. se dodnes vydávají, čtou a používají. Která ze současných civilizací se může pochlubit takovou tradicí?

0/0
26.9.2011 19:54

Sharpe

Re: Cca 5000 let kontinuality

Je to az s podivem, ze co vzalo cinanum 5000 let dokazala nase civilisace za par set let a jeste je daleko predehnala.

0/0
27.9.2011 4:35

lombardie

Re: Cca 5000 let kontinuality

Aby skončila jako civilizace s jepičím životem v propadlišti dějin po boku Afriky, Středního a Blízkého východu, kam se integruje:;-D

http://www.patria.cz/Zpravodajstvi/1675257/proc-21-stoleti-nebude-stoletim-ciny.html

0/0
27.9.2011 5:26

Kwak Kwakovič

Re: Cca 5000 let kontinuality

K tomu článku v podstatě není co dodat. My se k Číně zachovali tak jak Mongolové v minulosti - porazili ji vovensky a ovládli. A kde jsou dnes Mongolové? A kdo koho ovládá dnes?

0/0
27.9.2011 10:14

Zly_Soused

Čína

R^

0/0
26.9.2011 19:43

lombardie

Re: Čína

Za Číňany a čínskou kulturou do civilizované a životaschopné Číny. Za islámem, Araby, černochy atd. do dekadentní Evropy, coby přívěsku zaostalé Afriky, Středního a Blízkého východu. Joch a další nejsou zase až tak daleko od pravdy, když předpovídají civilizační úpadek Evropy (jmenovitě její západní části) a její islámskou primitivizaci - již dnes se stačí podívat na poloislamizované země, vyžívající z podstaty jako např. afroarabská Francie, či afropakistánská Británie. Naopak Číně solidní budoucnost (možná i křesťanskou). A jak Joch predikoval arabskému světu bez ropy absolutní nezajímavost (bezpotencionální, zaostalý kulturně-civilizační okruh), troufám si tvrdit, že stejně nezajímavou a nedůležitou se stane také nevábně islamizovaná Evropa. Proč by také ne, když to bude méněcenný klon nejzaostalejších částí světa - Afriky, Středního a Blízkého východu! Čína si dokáže hájit své, Evropa již jen pseudohumanisticky degenerovat!

0/0
27.9.2011 5:15

biggles

připadá mi to trochu

jako nějaká musulmanská povídačka, která má zažejnout spravedlivý hněv v srdci každého pravověrného muslima a vyhnat ho do ulic bojovat za víru. To že nezavřeli ve škole jídelnu kvůli ramadánu tomu se nedivím - ale že by ji jen taknaschvál  zavřeli, aby se nemohli nažrat, tak to už zní hodně fantasticky... ;-)

+1/0
26.9.2011 17:31

Bůh.

pořád mi to přijde lepší

než když muslimáci nutěj lidi umírat

0/0
26.9.2011 17:27

aby diskuse neměly sysl

Na děti, nemocné a těhotné se půst o ramadánu nevztahuje

0/0
26.9.2011 17:14

Lokýt

Re: Na děti, nemocné a těhotné se půst o ramadánu nevztahuje

U nemocných a těhotných se odkládá. U dětí není povinný, ale ani zakázaný (záleží na situaci).

0/0
26.9.2011 17:27

Antoninus

Rozum

No i když Čínský režim rád nemám tak Číňanům musím nechat že rozhodně neztratily "zdravý" rozum, tohle je jen toho ukázkou. A je vidět že to funguje, nějak jsem neslyšel nějaké mohutné protesty muslimských zemí které by Číně vyhrožovaly. Jak je to možné? Protože Islám rozumí jenom síle.

Tedy v tomhle Čína rozhodně dělá dobře.

+1/0
26.9.2011 16:35

Lokýt

Re: Rozum

Systematická likvidace národa asi může být rozumná, ale určitě ne zdravě.

0/0
26.9.2011 16:38

Antoninus

Re: Rozum

Bohužel právěže je to "zdravně rozumné", protože Čína má jen dvě varianty buď chce dást Urugům nezávislost a nebo jejich území chce pro "své" lidi tedy Číňany komu tedy bude pomáhat pokud zvolí druhou možnost? Je přirozené že vlastním a tím si také zajišťuje že pro Čínu nepřátelští Urugové se svým Islámem je nebudou ohrožovat. Nehledejte v tom žádnou spravedlivost bohužel přesně takhle dopadají Tibeťané kteří pro Čínu nepřátele nepředstavovaly, ale je to z pohledu Číny špatně? Ne. Čína se tak stará o to aby další generace Číňanů žily pro ně v přátelské světě toto uvažování v Evropě dávno vymizelo a výsledky jsou vidět třeba ve Francii fakticky každý den.

Bohužel jak od Muslimů tak od Číňanů se máme o ochraně vlastní kultury ještě hodně co učit. :-/

+3/0
26.9.2011 16:45

Lokýt

Re: Rozum

No, ne, no. Rozumné to být může, ale zdravé mi to nepřipadá.

Koneckonců, když to chcete stavět takhle, tak velké, unifikující a asimilující říše se jako koncept neosvědčily -  svým nástupem i svým zánikem dělají jen škodu.

0/0
26.9.2011 16:51

Antoninus

Re: Rozum

Jelikož tyto opatření zajištují přežití Číňanů jako národa a zajištění že neskončí v propadlišti dějin je to rozhodně zdravé. Nezdravé je když se někdo nechá požírat.

Nevíc které říše myslíte? Ono zde by se musely rozebírat jednotlivé osudy těchto říší. Z vaší teorie se tak musí říci že demokracie se vedle monarchií a často i velkých totalitních říší, neosvědčila protože demokratické státy se rozpadaly mnohem rychleji zatímco monarchie vydržely často celá staletí. Jenže je tomu tak? Není tedy opět pravdu nemáte.

Navíc by opravdu bylo dobré napsat které říše máte na mysli jinak se tu bavíme o ničem.:-/

A jen dodatek Čína je ukázkou toho že pravdu nemáte, nikdo Čínu nikdy neobsadil a Čínané se zatím je rozšiřovaly. Mohly bojovat mezi sebou ale jako kultura a národ stále jsou a pokračují dále, tedy jedna takováto říše se již osvědčila.

+3/0
26.9.2011 17:03

Lokýt

Re: Rozum

Vlastní přežití se dá zajistit jedině likvidací všech ostatních?! To snad ne...

Ale hlavně - prosím vás, čínskému režimu nejde o přežití Číňanů, čínskému režimu jde o moc nad poddanými; že jedním z účinných prostředků pro její zajištění je i etnická a kulturní unifikace je až druhotné.

S těmi říšemi jen narážím na to, že celé to jejich počínání je mimoto v konečném důsledku naprosto nesmyslné, protože žádná rádoby veleříše nemůže donekonečna růst - stejně se dřív či později zase rozpadne politicky, kulturně, ekonomicky, prostě ve všech ohledech. Takže námaha zbytečná.

0/0
26.9.2011 17:17

Lokýt

Re: Rozum

A mimochodem, Čína byla obsazena několikrát.

0/0
26.9.2011 17:20

Antoninus

Re: Rozum

Vlastní přežití se dá zajistit jedině likvidací všech ostatních?" toto jste řekl vy a nikoliv já. Tedy nepodsouvejte něco co jsem nepsal!!

Čínský režim je jedna věc jenže my tu mluvíme o Čínském přístupu kde stále zůstává i přes tvrdý totalitní režim stále "zdravý rozum" to zda je to věc druhotná pro režim je už otázkou názoru ale fakt je (a to jste přiznal i vy) že tento režim podporuje etnické Čínany více a ochraňuje tak vlastní lidi. A jen tak mimochodem kdo tvoří vládnoucí kastu? Číňané, tedy je jasné že jim jde i o přežití Čínanů.

Ohledně říší buď uveďte příklad nebo mlčte!!!

Já jsem vám příklad uvedl a to je právě Čína kde téměř vždy vládla totalita a existuje i dnes a dále prosperuje tedy přestaňte tu mlet nesmysly!:-P

+3/0
26.9.2011 17:32

Lokýt

Re: Rozum

Napsal jste: "tyto opatření zajištují přežití Číňanů jako národa". Tak buď jsou to právě tato opatření, co ho zajišťuje (= jsou pro něj nezbytná), nebo by bylo zajištěné i bez nich (= tato opatření nezajišťují nic).

O co Vám jde s tou rozumností atd. chápu - ale máme jiný názor. Podle mě se, když to tak řeknu, žít nevylučuje s nechat žít (a ovšem nechat žít se ani náhodou nerovná nechat se převálcovat). Evropané mezi sebou už se to naučili a funguje to bezvadně, jen je problém s těmi odjinud, co tuhle zkušenost udělat nestačili.

A o říších - co proboha chcete slyšet?! Asýrie, Řím, Turecko, španělské a britské impérium... Uveďte mi příklad říše, která takhle nedopadla. Čína ten příklad není, zanikla už několikrát. Že to přežili sami Číňané jako etnikum s kontinuální identitou a začali zatím vždycky znova okupovat okolí (a nevyhnutelně se jim "to" rozpadne i tentokrát) je jiná věc - ani v tom nejsou ojedinělí (Asýrie zanikla třikrát, Řím dvakrát...)

0/0
26.9.2011 19:13

kenzo

Re: Rozum

To je příběh, padnoucí jak ulití na neototalitní EUrosvaz v agonii a bankrotu , symbolizující pokročilé stádium evropského úpadku. Úpadku, ve kterém si však Evropa ještě nechce přiznat to, co krásně zdůraznil Kishore Mahbubani, děkan singapurské vysoké školy Lee Kwan Yew School

of International Affairs, který Evropu obvinil z toho, že už nechápe „jak moc se pro zbytek světa stává nedůležitou“

+3/0
26.9.2011 17:37

Lokýt

Re: Rozum

Stručně řečeno - ano.

0/0
26.9.2011 19:18

kenzo

Re: Rozum

Čína je to několik tisíciletí a není důvod, proč by najednou neměla být. Kritika Číny je v této věci v mnohém evropsky pokrytecká, protože Čína dělá s tamními muslimy jen to, co evropští politici s Evropany v jejich zemích. Číňané zde alespoň hájí zájmy Číňanů, Evropané jsou odsuzováni k přizpůsobování se zvyklostem cizinecké populace ze zaostalých a xenokulturních civilizačních okruhů. V této věci, jsou intelektuálně-kritické pohledy do irelevance odcházející Evropy stále více jen hlasy ze záhrobí - naštěstí. Budiž Číně Evropa mementem v páchání civilizační sebevraždy a dobrovolné barbarizaci.

+3/0
26.9.2011 17:11

Lokýt

Re: Rozum

Evropští politici poevropšťují evropany?!

Jinak znova opakuju - Čína možná hájí zájmy Číňanů, jenže mimo Čínu (v kulturním a etnickém smyslu). Příměr s dnešní Evropou není na místě.

0/0
26.9.2011 17:20

kenzo

Re: Rozum

Evropští politici islamizují a odevropšťují Evropu. Kolaborantsky prosazují zájmy cizinecké populace, na úkor původních Evropanů. Je to sranda, jak Evropa ve své nabubřelosti nedokáže pochopit zvrhlost svého vlastního počínání. Co je však zvrácenější?

+4/0
26.9.2011 17:30

Lokýt

Re: Rozum

Neříkám ano ani ne, říkám, že se situací Ujgurů to má málo co dělat.

0/0
26.9.2011 18:59

kenzo

Re: Rozum

Je to totéž, jen naruby! Co je však přirozenější a pochopitelnější?

0/0
27.9.2011 4:37

Fai Rodis

Smrk. Fnuk.

To v Britanii maji jinaci pristup - pred par lety v jednom spitalu (statnim) byl naopak nemuslimsky personal vyzvan, aby se zdrzel pozivani stravy pred svymi muslimskymi kolegy a zalezl si se svacinou nekam do sklepa, aby neprovokoval.

No ja nevim - nemelo by byt dodrzovani nabozenskych predpisu osobni a soukroma vec?

Kdybych chtela v patek zachovavat prisny pust, proc do toho zatahovat spoklupracovniky?8-o

http://www.timesonline.co.uk/tol/comment/faith/article2258664.ece

0/0
26.9.2011 15:56

Fai Rodis

Re: Smrk. Fnuk.

Ke stejnemu nejedeni pred ramadanujicimi vybizela i britska Home Office

http://www.dailymail.co.uk/news/article-1214691/Dont-eat-near-Ramadan-fasters-Home-Office-staff-told.html

Dluzno ovsem dodat, ze jedna muslimska organizace je za to zkvakla, ze se o zadne takove specialni nesmysly neprosili.

0/0
26.9.2011 16:05

837

A co je na tom divného že pro žáky ve škole

a zaměstnance státní správy je náboženství ve škole a zaměstnání tabu. ?

Tohle by se mělo zavést hlavně včas u nás,  aby tihle přistěhovalci z Mohamedánska věděli že buď k nám přicházejí žádat o azyl a mají zájem u nás pracovat a integrovat se, pokud chtějí jen ten azyl a potom tady parazitovat a obtěžovat nás se svými mohamedánskými náboženskými problémy potom ať tahnou tam kde jim tohle budou tolerovat, přiměřená dávka xenofobie to je tady vyloženě zcela zdravý obranný mechanismus nutný pro přežití, jak dopadli ti zdegenerovaní na západ od nás co tohle zdravé už nemají to vidíme dnes a denně.

0/0
26.9.2011 15:48

Lokýt

Re: A co je na tom divného že pro žáky ve škole

Ujgurové NEJSOU PŘISTĚHOVALCI. Žijí u sebe, doma, "v Mohamedánsku". Za to, že ho anektovala Čína, nemůžou.

0/0
26.9.2011 16:09

Kidkid

Re: A co je na tom divného že pro žáky ve škole

I tak se mají podřídit. Pro Čínu nebude velký problém je vystěhovat jinam, kde pokojně vymřou. Tak ať drží pusu a krok! Kdo rejpá v Číně do státní moci, může taky skončit na stadionu na své veřejné popravě.

A náboženství, skutečně je soukromá věc každého a nemusí s ním otravovat ostatní.

0/0
26.9.2011 16:45

Lokýt

Re: A co je na tom divného že pro žáky ve škole

Jak přesně otravují školáci někoho tím, že si nedají řízek?!

A jinak - ano, pro čínu není problém je "někam" vystěhovat, aby tam vymřeli (leda ještě po dobu, co potřebuje ne zcela odmítavý přístup euroamerických zákazníků) a odpůrce státní moci to tam opravdu mívá rychle spočítané, ale to neznamená že se "mají" podřídit. Právě naopak, to ne"má" nikdo a nikde.

0/0
26.9.2011 16:54

greenalien

...

Když strana velí, i bůh i žaludek jdou stranou. Pěkný způsob jak si vypěstovat islamisty.

+1/0
26.9.2011 14:58

Dru Zeree

Jak soudruhy v Číně dvakrát nemusím, tak

za tohle JIM TLESKÁM!! Konečně vláda, která se nebojí postavit fašistickému islámu R^R^!!!!

+2/0
26.9.2011 14:47

Lokýt

Re: Jak soudruhy v Číně dvakrát nemusím, tak

Teď ještě co má fašismus společného s jednoměsíční dietou..?!

0/0
26.9.2011 14:59

Mallinali

Re: Jak soudruhy v Číně dvakrát nemusím, tak

No,islám má k fašismu docela blízko (stejně jako ke komunismu). Ale teda spíš k jeho nacistické odnoži, ta má blíže k náboženskému pojetí ideologie zvané islám. V islámu je taky hlavní rodina, taky my dobří a oni zlí, taky perzekuce menšin, taky kolektiv především, taky nárok na celý svět a taky totalita s hlavním představitelem v čele a cenzura. Celkem vzato, islám se dá popsat jako Kleronacismus.

0/0
26.9.2011 15:22

Lokýt

Re: Jak soudruhy v Číně dvakrát nemusím, tak

Pravda či nepravda, pořád to nevysvětluje, v čem je fašistická dobrovolná jednoměsíční dieta.

0/0
26.9.2011 15:37

Mallinali

Re: Jak soudruhy v Číně dvakrát nemusím, tak

Pokud je ta dieta držena z náboženských důvodů, pak tam ta spojitost je.

0/0
26.9.2011 15:59

Lokýt

Re: Jak soudruhy v Číně dvakrát nemusím, tak

Rozumím. A Čech, který se zúčastní slavnosti na 28. října, taky podporuje nacismus, protože šovinismus je v národních identitách taky implementovaný.

0/0
26.9.2011 16:36

Jerry7650

Re: Jak soudruhy v Číně dvakrát nemusím, tak

Dobrovolná? Tak zkuste třeba, když Vám bude v 18, říct v takovém místě, že ramadán dodržovat nebudete a že už nechcete být muslim....

0/0
26.9.2011 16:19

Lokýt

Re: Jak soudruhy v Číně dvakrát nemusím, tak

V situaci, kdy je náboženství tím hlavním, co stojí v cestě plánovitému počínštění Ujgurů, je u nich volba být muslimem skutečně aktem vlastního rozhodnutí.

0/0
26.9.2011 16:42

837

Re: Jak soudruhy v Číně dvakrát nemusím, tak

Společného to má hodně, je to zkrátka takový islamo - fašistický rituál, takovéhle režimy to vyloženě potřebují aby masy dávali povinně najevo že všichni souhlasí.

0/0
26.9.2011 15:50

Lokýt

Re: Jak soudruhy v Číně dvakrát nemusím, tak

Tedy říct tohle v situaci, kdy "takovýhle režim" (totiž čínský) nutí Nečíňany k "dávání povinně najevo, že všichni souhlasí" (totiž s oštemplovaným čínským způsobem života), protože to "vyloženě potřebuje" on...

0/0
26.9.2011 16:18

Vanguard

Re: Jak soudruhy v Číně dvakrát nemusím, tak

Myslíš, že se tím loajalita muslimů (kteří jsou čínskými občany) k Číně zlepší?

0/0
26.9.2011 15:02

kenzo

Re: Jak soudruhy v Číně dvakrát nemusím, tak

Ona loajalita muslimů neexistuje ani v Evropě!

0/0
26.9.2011 15:45

Lokýt

Re: Jak soudruhy v Číně dvakrát nemusím, tak

Vidím trochu rozdíl mezi neloajalitou muslimů v cizí zemi a neloajalitou muslimů u nich doma.

0/0
26.9.2011 15:55

kenzo

Re: Jak soudruhy v Číně dvakrát nemusím, tak

V jaké cizí zemi? Já mezi druhou a třetí, již narozenou generaci muslimů v Evropě (s občanstvím a pasem dané evropské země), rozdíl tedy nevidím. Jen v přístupu státu k nim. To co dělá Čína vůči tamním muslimům, dělá evropský politický establishment vůči Evropanům. Muslimskému násilí, kriminalitě a terorismu se však Evropa rozhodně nevyhne. 

http://www.sme.sk/c/6071249/siestich-moslimskych-extremistov-obvinili-v-britanii-z-terorizmu.html

0/0
26.9.2011 16:12

Najdete na iDNES.cz