Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Politici mluví o Romech jako nacisté o Židech, všimli si Britové

Napětí a střetů ve Šluknovském výběžku si všiml už i prestižní britský list The Economist. Někteří čeští a slovenští politici se vyjadřují k Romům podobně jak nacisté o Židech, uvádí týdeník ve svém aktuálním vydání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pepasuk

co si o sobě myslíte?

Jasně, Anglie je blbá a vy Češi jste pravý demokratický národ na úrovni , že? Máte super politiky, super stav ve státě, jen se vám začínaj válet důchodci pod mostem a stát máte rozkradenej. Takhle vy přijímáte kritiku? Jste na blití. Neznáte ani historii, proto tu kritiku nechápete. [>-]Rv

0/0
19.10.2011 14:24

musicrex

Re: co si o sobě myslíte?

Británie není blbá. Blbej je redaktor, který se snaží psát o věcech, které ze své kanceláře nemůže a asi ani nechce správně posuzovat. Demokracie přestává fungovat všeobecně, nejen v ČR. Máme blbé politiky, ale Británie se taky nemá zrovna čím chlubit. Super stav ve státě nemáme,  ale Británie taky nemá  super stav. V Británii je také spousta lidí, kteří se kvůli chudobě válí po ulicích. A státní dluh Británie je procentualně vyšší, než dluh ČR. Kritiku přijímáme, ale jen od toho, kdo kritizovanému problému rozumí, či je s ním aspoň z vlastní zkušeností obeznámen. Vaše problémy trávícího ústrojí jsou zřejmě spojeny s neschopností přijmout kritiku. A v neposlední řadě, jsme naopak velmi dobře obeznámeni s historií a právě proto tu kritiku odmítáme.:-(

0/0
19.10.2011 15:31

pepasuk

Re: co si o sobě myslíte?

Srovnávat demokracii ČR a Anglie je hloupost. Já kritiku přijímám, a vždy mluvím jen za sebe, na rozdíl od vás. Udělejte si srovnání historických politických výroků s dnešními, než začnete odmítat taková trvrzení.

0/0
19.10.2011 16:07

Anubisos

Re: co si o sobě myslíte?

Anglie má bezesporu velmi inteligentní, multikulturně nastavené a vzdělané občany, o čemž svědčí i skutečnost, jak nás Anglie zaprodala Hitlerovi, válce stejně nezabránila a poté nás bez jakýchkoliv servítků oškubala o část československého zlatého pokladu, a to za každou vydanou uniformu, zbraň, boty, poslední kapesník pro československé vojáky bojující nejen za vlast, ale i za Británii a co je vrchol, že Anglie vystavovala čsl. vládě i účtenky za naše padlé vojáky.

Co si mám myslet o morálním profilu Velké Británie, potažmo Anglie?

0/0
10.11.2011 8:20

zupan

at si udelaji

nejdriv poradek sami doma. Jinak jsou porad schovani za imigracni zeleznou oponou. Jinak komentare jsou komentare. Dost casto lidi, kteri do problemu nevidi.

0/0
3.10.2011 9:45

Logic

Ze to rika zrovna Anglie

ktera po prvnich 100 zadostech o azyl od techto "rasismem utlacovanych" lidi zavadela letistni kontroly natolik tvrde, ze se tam nedostali ani ti prizpusobivi :-)

+1/0
1.10.2011 16:42

pepe1212

jedine tieto dva narody sa nedokazali

za starocia spolocneho zivota v europe plne integrovat alebo asimilovat. nech su kdekolvek, tvoria samostatnu komunitu.na tom nie je nic zle ale akukolvek aj opravnenu kritiku voci sebe (ci jednotlivcovi) vzdy obratia na rasizmus a antisemitizmus.

0/0
24.9.2011 20:14

Pepito-To

Re: jedine tieto dva narody sa nedokazali

R^

0/0
1.10.2011 2:27

Deliveres

To že nějaký magor

z The Economist napíše nějaký blábol o věci o které nemá ani páru, znamená, že mi tady padneme na prdel. Od zrádců, kteří nás zradili před Mnichovem si necháme kázat o morálce.

0/0
24.9.2011 14:39

CocrousPaja

zase účelová informace

vládního masmédia vnutit nám pocit viny,že jsme rasisté...místo toho aby psali cikáni se musí uklidit jinak dostanou rychtu....protože ty za to můžou a zkorumpovaní politici a lobisti samozřejmě taky,ale je to ruka ruku myje,takže se zas až tak od "sametu" moc nezměnilo,jen je větší množství informací,názorů a to je vše.

+2/0
24.9.2011 11:52

NEROII

Angláni jsou trochu mimo

co se týče té jejich kolaborace s nacisty.

Vždyť největším kolaborantem byl ten jejic Chamberlain

+2/0
24.9.2011 9:29

NEROII

Re: Angláni jsou trochu mimo

chtěl jsem říct té naší kolaborace

0/0
24.9.2011 9:30

opportunity

Re: Angláni jsou trochu mimo

my jsme to pochopili.

0/0
24.9.2011 14:26

tabak

jenom plátek

Nevím proč se máme vzrušovat nad článkem nějakého britského bulvárneho plátku který napsal nějaký primitívny pisálek nekdě v hospodě aníž by si ověřil skutečnost a důvody. Ať si řeší své problémy s přistěhovalci. Nejsou nám vůbec vzorem.

+2/0
24.9.2011 9:24

vlastmá

MAJÍ PRAVDU

Tato doba mi skutečně připomíná dobu v letech 30-tých v německé krizi.

Našli se nepřátelé-židi, aby se odpoutala pozornost od skutečných záměrů a problémů. Pan nečas již na začátku volební kampaně započal svými výroky s touto praktikou. Neřeší problém s romy, ale snaží se je zahnat do kouta tak, jako kočku. Snad víte co kočaka učiní. Začne drápat. Uznávám, že kdo nepracuje se má mít hůře. Dnes však nemůžeme říkat, ať nejí. Dnes musíme zajistit, aby měl tolik, co je potřeba, aby neumřel hlady.

Nezapomeňte, že po židech pokračovali další. Tak i dnes po romech budou pokračovat, respektive již se to děje, ale tyto chudáci s minimální mzdou to mlčky trpí. Následuje střední vrstva.........

Výdaje jsou stále vyšší než příjmy.

0/0
24.9.2011 8:59

opportunity

Re: MAJÍ PRAVDU

Židé tehdy žili z nějakých dávek? Většina z nich nepracovala???

+1/0
24.9.2011 9:04

český_vesničan

Re: MAJÍ PRAVDU

..ano tak......židi byli za nepřítele ozančeni především proto že disponovali obrovským majetkem...který se ádovi nárnmaně hodil....tahla paralela nesedí.....

+1/0
24.9.2011 9:11

vlastmá

Re: MAJÍ PRAVDU

V naší temi, tak jako za socialismu, tak i dnes spousta lidí nepracuje a mají dost velké příjmy. Velkozlodějina a čerpání ze státního by jsme mohli zařadit do volných živností.

Máte pravdu, že romové nepracují. My jsme však dělali vše, aby se dělat nenaučili.

Můj příspěvek však byl o něčem jiném. Nenechte se odpoutávat od skutečných problémů, které zmítají naší zemí, potažmo celou evropou.

+1/0
24.9.2011 9:14

opportunity

Re: MAJÍ PRAVDU

My jsme však dělali vše, aby se dělat nenaučili.? vy možná, ale ostatní do toho netahejte!

0/0
24.9.2011 14:02

Martivan

Re: MAJÍ PRAVDU

Ne nenaučili, Češi Romy pracovat odnaučili. Do války měli Romové svoje řemesla a byli soběstační, žádné dávky nepotřebovali (ani tehdy žádné nebyly). Až komunistické sociální experimenty je vytrhly z jejich kořenů. Nucené stěhování, zastavení živností, odebírání dětí do ústavní výchovy (dnes už víme, kam vede)... výměnou za co? Za "právo" na práci, která (nejen) Romy zbavila vlastní osobní zodpovědnosti a schopnosti postarat se sám o sebe.

A později "privatizační" zničení českého průmyslu a výroby, které vedlo k masivnímu propouštění, a to odnesl kdo? Zase nejvíc lidé, obraní o schopnost vlastní zodpovědnosti socialistickou výchovou, plus Romové, kteří přišli o místa jako první.

0/0
26.9.2011 1:42

Martivan

Re: MAJÍ PRAVDU

Novodobí "sociální inženýři", kteří Romy nastrkali do ghett a teď se diví, co se děje... nahrávají psychopatickým magorům, kteří se chopí megafonů... získají potlesk zakomplexovaných chudáčků a pak se najdou ještě větší psychopati, kteří nezůstanou jen u těch megafonů...;-€

Budeme opakovat stejné chyby dokolečka, dokud nepochopíme, že se historie opakuje? Že se naše chyby obrátí stejně nakonec proti nám?

!!

0/0
26.9.2011 1:43

NEROII

Re: MAJÍ PRAVDU

Tak jako srovnávat židy, kteří byli pracovití, bohatí a byli defacto tahouny ekonomik a naše nefachčenka, mi přijde přinejmenším dost odvážné, ale spíš zvrácené.

+3/0
24.9.2011 9:11

zupan

Re: MAJÍ PRAVDU

Take ovsem lichvare a defraudanty.

0/0
3.10.2011 9:49

81honza

Re: MAJÍ PRAVDU

tak nevím, jestli je to drzost nebo hloupost, když přirovnáváš cikány k židům

0/0
24.9.2011 13:46

Kecálek

Řešení

Když se to Britům nelíbí, co kdyby si je vzali k nim?

A na okraj - ta proklamovaná "kolaborace s nacisty" - nebyl náhodou pod Mnichovským diktátem podepsán jistý Chamberlain? A nebyl ten člověk shodou okolností britský premiér?

Ostatně co chtít od liberálního časopisu, který stojí na straně ideologických zastánců multikulturalismu Rv.

+2/0
24.9.2011 8:18

Prisera.prisera

Ať si je tam vezmou, když je diskriminujeme!!!

Co je to za nesmysl??? Židi byli poctivě pracující lidé, které nikdo nemusel živit dávkami ze svých daní... Většinou obchodníci. Nelze je vůbec srovnávat s nepřizpůsobivými romy... ;-O;-O;-O Ať si je tam vezmou, přispěji na jednosměrnou jízdenku!!! Bydlím v Praze Libni a pracuji na Smíchově..., tak o nich vím své... Ale k nám policejní posily neposílají, u nás se vybírají pouze pokuty za parkování... Večer policajty pěší nepotkám...;-€

+1/0
24.9.2011 0:15

opportunity

Re: Ať si je tam vezmou, když je diskriminujeme!!!

R^ Bydlela jsem na Smíchově a pracovaal v Libni ;-D

0/0
24.9.2011 9:06

vlastmá

Re: Ať si je tam vezmou, když je diskriminujeme!!!

NEJSEM ROM

Židé byli převážně finančníci- obchodníci, keťasové, lichváři. Tím jejich práci neponižuji. Měla svůj přínos a jak je patrno zůstala dodnes a je na vrcholu.

Rómové také pracovali a také dobře. Pro ně však jejich oblast činnosti je dnes na ústupu. Jejich činost byla spjata s kočováním. Byli dobří kováři, brousili nože a různě jiné. Dobří hudebníci.

Teď si mě pranýřujte.

+1/0
24.9.2011 9:08

NEROII

Re: Ať si je tam vezmou, když je diskriminujeme!!!

a taky byli dobří kapsáři a zloději drůbeže;-D

+1/0
24.9.2011 9:14

vlastmá

Re: Ať si je tam vezmou, když je diskriminujeme!!!

I toto byla jejich činnost. Ne však pracovní.

0/0
24.9.2011 9:27

NEROII

Re: Ať si je tam vezmou, když je diskriminujeme!!!

Ne nebyla to práce ale živnost

+1/0
24.9.2011 9:31

Martivan

Re: Ať si je tam vezmou, když je diskriminujeme!!!

hm, jaké slovo se z češtiny dostalo v poslední době do ostatních světových jazyků? Tunelování. Srovnej závažnost se slepicemi a kapsářstvím...

0/0
26.9.2011 1:52

_Kryštof_

The Economist nám poradí.

No výborně, na to jsme čekali.

+1/0
23.9.2011 22:42

moš

Patří ten Ekonomist vůbec Britovy.

Rad od chazarských médií máme u nás dost.Nepotřebujeme cizí.

+1/0
23.9.2011 21:40

1sokol

Zase kecy

Sami mají problémy a o druhé se budoui starat chytráci.Tak at jim dají pol.azyl a je klid

+4/0
23.9.2011 18:26

zakázaný názor II

Britové budovali

jako jedni z prvních koncentrační tábory,ti už něco o rasismu a vraždění vědí.

+1/0
23.9.2011 18:13

MadMax82

Re: Britové budovali

presneji receno jako prvni... v obdobi burskych valek

0/0
23.9.2011 21:20

zuzad21

jo

až na to, že židé makali, neremcali a studovali, prostě normálně žili jako normální lidi.

+3/0
23.9.2011 17:45

Tobinka2.0

Re: jo

Bohužel pro ně makali trochu víc, než ostatní... :-P

A hyenám se zachtělo jejich majetku.

+1/0
23.9.2011 17:56

lejlab......á

Už mají v EU zase strach,

aby nezačali utíkat z ČR.

+8/0
23.9.2011 17:39

Tobinka2.0

Re: Už mají v EU zase strach,

Tak tak

0/0
23.9.2011 17:56

taciti_sociosqu

Britove maji dost problemu s muslimaky....

A co dela CR s cikany at je nezajima....nebo jich tam par posleme....to bude protestu z rad lidi hned na letisti a snaha politiku je poslat zpet.....

Je to jasne, cikani nikdy za svou existenci nikde nezapadli a nezapadnou.Co s nimi?

+4/0
23.9.2011 17:05

Drdol

Ameriko, ochránkyně utiskovaných, vypusť bombardéry!

Je na čase, aby americká globální spravedlnost nadělila Čechům za jejich odpornou genocidu páchanou na Romech humanitární bomby!

+1/0
23.9.2011 16:42

81honza

Re: Ameriko, ochránkyně utiskovaných, vypusť bombardéry!

za nadšeného jásotu humanitárního bombardéra vaška veškrny

0/0
24.9.2011 13:48

jaajin03

ať se do nás britové ne(píp), když o tom (píp) vědí

ať se je nastěhují k sobě. a ten vlastní stát bych našim "neviditelným" udělala

+1/0
23.9.2011 16:39

wrah

Re: ať se do nás britové ne(píp), když o tom (píp) vědí

Ať zařídí jednomu či dvěma redaktorům, co o té problematice píší tak čtrnáctidení pobyt v nějaké té ubytovně. Myslím, že až se do anglie vrátí, okradení a zbití, tak budou o problematice psát trochu jinak.

+1/0
23.9.2011 16:45

Henri de Tolouse Latrin

Re: ať se do nás britové ne(píp), když o tom (píp) vědí

Jiřička, Poláček a Banga jsou idioti. Užiteční idioti.

+1/0
23.9.2011 17:45

chochola

Možná

si zástupci po staletí trvající skutečné demokracie myslí, že této problematice v Česku i na dálku docela dobře rozumí.

0/0
23.9.2011 16:14

81honza

Re: Možná

skutečná demokracie asi těžko, jinak by neměli část zákonodárců, kteří nejsou voleni

0/0
24.9.2011 13:49

Maxim.Reality

a z české válečné kolaborace s nacisty

Nejdříve ČeskoSlovensko podstrčí společně s Francií Hitlerovi a nyní píší o české válečné kolaboraci ? To snad ne !!!

+2/0
23.9.2011 16:14

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.