Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Z ekozakázky nadšený nejsem. Stejně jako premiér, přiznal Chalupa

Osm měsíců je ministrem životního prostředí. A za jeho úřadování se rozlepily obálky s nabídkami firem, které chtějí odstranit velké ekologické škody v České republice. Šéf zeleného resortu Tomáš Chalupa ale není z ekotendru nadšený. Nevyhovuje mu jedna obří zakázka ani vysoké ceny za službu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

AdamKracik

Zátěže nezmizí a ekozákázka se dělit nemůže

Narazil jsem zde na dva zajímavé příspěvky. Jeden říká, že zátěže se časem prostě vypaří a zmizí. Po 20 letech je ropa už údajně pryč. Konkrétně je zmíněna ropa. Takže bych chtěl takový do nebe volající nesmysl uvést na pravou míru. Totiž ropa se hrozně dlouhou vytváří z prehistorických zbytků živých organismů. Jen si představte ta léta a za tu dobu rozhodně ropné laguny v čechách jen tak nezmizí. Další názor je, že zakázka by se měla dělit. To je nesmysl, protože dnes je velká zakázka pod dohledem všech a tudíž je pravděpodobnost korupce výrazně snížena a u malých nepřehledných zakázek naopak bude hodně velká.

0/0
23.9.2011 15:10

Qíteček v nemilosti cenzůry

Vůbec do toho nevidím...

Ale jak je to eko+státní zakázka, tak to bude pořádný svinstvo...

0/0
20.9.2011 20:47

svatáDala

To, že

Kalousek se snaží "protlačit" eko-zakázku, je zavádějící a docela mi to začíná smrdět jako u vyrovnání církví. Na jedné straně "brečí" jak nemá žádné peníze na výdaje a není je kde brát a na straně druhé vyhazuje stamilióny až mld. zbytečně?????? Mám takový pocit, že prosazuje jen něčí zájmy a měla by se tím zabývat patřičná místa!!!!!!!!!!!!

Máme mnoho nezaměstnaných a pročpak je nevyužít na vyklízení některých znečištěných lokalit?????? Na některé musí odborná firma, ale silně pochybuji, že to bude tak drahé. Stejně to skončí tak, že to vyhraná firma nabídne za polovinu jiné firmě a pak ta opět za polovinu další firmě. Konečná cifra pak bude směšná, ale na účtech přibudou pěkné cifry!!!! Však jistě víme jk to tady v Absurdistánu se zakázkami končí, že;-)

No, a jelikož nikdo za to není trestaný, bude se to dít i nadále!!!!!!!

0/0
20.9.2011 20:41

mbau

ak bude hlasovat?

to urči Kalousek ;-D;-D

0/0
20.9.2011 19:44

kadet

Moc do toho nevidím

ale myslím si, že případné průniky ropy a ostatních jedů do půdy se za 20 let od revoluce pomalu vyčistily a profiltrovaly samy. Myslím, že je známo, že ropné látky jsou rozkládány i mikroorganismy. Chtělo by nejdříve dokázat, kde ony "ekoproblémy" jsou a v jakém rozsahu. Bojím  se, že už tyto problémy ani neexistují.

Pravdou však je, že bude-li se o likvidaci více ekologických havárií soutěžit ve více zakázkách, může se to i prodražit, protože se bude uplácet na vícekrát. Chce to už  konečně udělat všechny veřejné zakázky skutečně veřejné a transparentní a ne jen kecat a každým novým zákonem  o veřejných  zakázkách tyto jen a jen komplikovat a !!!!!!

0/0
20.9.2011 18:06

hromobiti04

V určité chvíli jsou všechny rozumné argumenty zbytečné,

a pak zbývá jen jeden - vykydat tu chásku z prasečáku na hnůj. Je mi úplně jasné, že obří předražená zakázka se schválí, jen tak letmo to projde médii. Stát přijde o několik desítek miliard, které přetečou neznámo kam a Kalousek bude dál mumlat cosi o tom, že státní dluh se zvětšuje a kolikže bychom měli všichni zaplatit. Bude třeba cosi zdražit, tuhle skrouhnout, támhle navýšit atd. a bude se to podávat jako nezbytné reformy Je až neuvěřitelný, kam se naše republika dostala pod vedením těchto vepřových hlav (a nejen jich).

0/0
20.9.2011 17:43

Lukáš Pecha

Kdepak se ten marast vzal?

Dobré se rozprodalo, prachy rozfofrovaly a laguny s jedy zůstaly. Miliardy fuč a po divoké privatizaci zůstala zkáza.

0/0
20.9.2011 17:22

Shal2

Re: Kdepak se ten marast vzal?

Kdo ty laguny a další ekologické pohromy za stovky miliard tady nechal?

0/0
20.9.2011 17:32

Hnev lidu

Re: Kdepak se ten marast vzal?

Kde jsi vzal stovky miliard ? Zakázka je předražená a i tak pouze na 56mld

0/0
20.9.2011 17:33

Shal2

Re: Kdepak se ten marast vzal?

A ty myslíš, že doteď se nic nedělalo? Nebo myslíš, že obnova krajiny po povrchové těžbě, čištění řek, čištění půdy od ropných produktů, modernizace výroby v továrnách se asi zaplatily samy, co?

0/0
20.9.2011 17:36

zberanek

Zase to budeme platit

Obří ekozakázaka v Česku zcela určitě projde, ODS rozhodně není garancí dobrého hospodáře. Kalousek to někomu slíbil a prosadí to, na oplátku ODS dostane něco podobného. Daňový poplatník to všechno pak zaplatí. Je smutné, že mafie se dostala do vlády Česka a všechno si tak jednoduše protlačí.

0/0
20.9.2011 17:08

Najdete na iDNES.cz