Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Opravíme lázně v Kyselce, slibují vlastníci. Za 400 milionů korun

Vlastníci památkově chráněných objektů v bývalých lázních Kyselka, společnosti Karlovarské minerální vody a C. T. S. Duo, představili projekt na obnovu některých zdevastovaných budov. Plán se týká tří až čtyř objektů z celkového počtu 22 budov, které v Kyselce zůstaly. Na záchranu mají vydat obě společnosti až 400 milionů korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

hawell

vymyšlené číslo 22..

Bývalé lázně kyselka není 22 budov, ale pouze 13!!

Demolice se týká objektů: restaurace, Jindřichův dvůr, Švýcarský dvůr, Vilemínka, hotel Praha, jídelna, centrální sklad, vodoléčebný ústav a vila Felseck.

Tyto baráky jsou téměř spadlé a hlavně pro ně není žádné využití. Místo nich je navrhovaná parková úprava, která obci bude prospěšnější, než nevyužívatelné objekty u frekventované komunikace.:-/

0/0
21.9.2011 10:49

braka

Ti jsou tak hodní !!!!!!!!!!!!!!!!

a doufám, že na tu obnovu ještě přispěje Ministerstvo kultury, když to nejdříve vlastníci nechali zdevastovat a památkářům to bylo šuma fuk !

0/0
20.9.2011 18:56

petrph

Kdo by se jezdil rekreovat do vybombardovaných Drážďan

Ruku na srdce, jestli opraví čtyři budovy z 22ti tak nevím jak přitáhnout hosty.Ti když výjdou ven z jakž takž opravené lázeňské budovy (za 100 milionů  se toho moc neopraví) a ocitnou se na venkovské prašné frekventované silnici plné kamionů mezi demolicemi ostatních budov. Tak jedině že by jim to opravdu u památkářů někdo podepsal a všechny ostatní budovy se prostě srovnaly se zemí a pozemek se zplanýroval. Ale o to  šlo asi od začátku.

0/0
20.9.2011 18:43

Yesname

Vsadím boty,

že pokud do podobnýho projektu někdo půjde, tak jen za účelem vytažení dotací někam mimo společnost vlastníka a nésledného bankrotu společnosti. Ty baráky a ta myšlenka byla možná realizovatelná před 20 rokama, kdy tudy přestali tolik projíždět vojáci a ještě neprojíždělo tolik kamiónů. Vy si někdo dokážete představit lázeňskou kolonádu někde řekněme vedle Jižní spojky v Praze?

0/0
20.9.2011 17:35

Eastwood

Revitalizace ? Ne, devastace !

Pokrač.

Není tak složité dopátrat se toho, že společnost Karlovarské minerální vody, a.s. usiluje již mnoho let o to, aby byl lázeňský komplex v Kyselce zlikvidován a odstraněn. Za tím účelem také velmi úzce spolupracují se společností C.T.S.DUO, spol. s r.o, která plní zcela jednoznačně funkci tzv. bílého koně.

Této společnosti půjčily KMV,a.s. cca 16 mil.Kč na zakoupení lázeňského komplexu s tím, že když neuhradí půjčku v termínu, tak spol. C.T.S.DUO, spol. s r.o převede jako kompenzaci na KMV, a.s. veškeré pozemky v areálu lázní Kyselka. C.T.S.DUO,spol. s r.o půjčku neuhradila a tak nyní vlastní KMV,a.s. veškeré pozemky. Ten trik spočíval v tom, že KMV,a.s. vlastní pozemky bez jakékoliv odpovědnosti za zdevastované objekty ve vlastnictví spol. C.T.S.DUO, spol. s r.o. I když se jedná o podvod, je pozoruhodné, jaké pochopení nalézají KMV,a.s. u státních a lidosprávních orgánů a úředníků. Asi proto, že KMV, a.s. jsou schopné zařídit a ovlivnit mnohé. tak jako již mnohokrát.

0/0
20.9.2011 16:54

Eastwood

Revitalizace ? Ne, devastace !

Dnešního dne dopoledne jsem shlédl na ČT 24 rozhovor s Petrem Dostálem o revitalizaci lázeňského komplexu Kyselka. Tento pořad, který byl odvysílán s největší pravděpodobností z popudu společnosti Karlovarské minerální vody, a.s., měl podle mého názoru do určité míra eliminovat úsilí Asociace ASORKD, zaměřené na záchranu lázní v Kyselce - viz. www. Zachraňte lázně Kyselka.

Pan Dostál byl v tomto rozhovoru představen jako předseda představenstva společnosti C.T.S.DUO. Je pozoruhodné, že si ČT, resp. její redaktor neověří s kým uskutečňuje rozhovor. Společnost C.T.S.DUO, spol. s r.o nemá žádné představenstvo a tudíž pan Dostál nemůže být  ani jeho předsedou. Pan Dostál není ani jednatelem této společnosti. Tím je pan Vít Sklenařík - viz. výpis z OR. Pan Dostál je viceprezidentem Italské hospodářské a průmyslové komory - viz. http://www.camic.cz/cda.tab.cs.aspx, kde je zástupcem Antonia Pasquale, tedy vlastníka společnosti KMV, a.s. Pokrač.

0/0
20.9.2011 16:41

braka

Re: Revitalizace ? Ne, devastace !

Divadlo od začátku až do konce a za to dostane hrad zadarmo Mattonku !

0/0
20.9.2011 18:59

Najdete na iDNES.cz