Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Za půl roku přibylo v Česku 9 300 lidí, přírůstek táhli přistěhovalci

Česko má v polovině roku 2011 celkem 10,54 milionu obyvatel. Za půl roku jich přibylo 9 300, vliv na přírůstek měla hlavně zahraniční migrace. Porodnost dále klesala, oproti loňsku ubylo hlavně druhorozených a třetirozených dětí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mallinali

Inu

Ono kdyby se zvýhodňovaly produktivní vrstvy obyvatelstva s přídavky těsně přimknutými k platu a hlavně byla velká mediální akce na podporu porodnosti a většího počtu dětí, tak teď nemusíme vymírat a stárnout a dohánět to imigrantama. Stejně to je jenom na chvíli a pak to nabere obrovskej sešup a do půlky století bude půlka lidí v důchodu a třetina lidí v tahu. Hrajeme si tu s rozkladem státu během pár desetiletí a politická reprezentace ani média NIC NEDĚLAJÍ! Přitom ve Skandinávii, na Britských ostrovech nebo v Belgii se ke dvoum dětem na matku dostali. My tu zatim jsme už dost pod číslem 1,49 dítěte na matku. Smutné a hodně nebezpečné.

0/0
12.9.2011 18:34

Husákovo nejmilejší dítě

Re: Inu

Tak zrovna Británistán bych jako příklad nedávala...nejčastější jméno pro novorozené chlapce = Mohamed. Jinak ženský pohled na důvody, proč se děti nerodí : z jednoho platu se rodina táhne dost těžko. A pro zaměstnavatele nejsme zrovna atraktivní, protože dokud děti nemáme, mohly bychom je mít, a pokud je už máme, tak se předpokládá, že kvůli nim budeme práci flákat.  Kolem čtyřicítky, nejpozději padesátky,  začneme být "neperspektivní". No a pak se rozmnožujte.

0/0
13.9.2011 7:23

hafusak2

Re: Inu

Podívejte se na perspektivu dnešního mladého člověka: Vy\žaduje se od něj VŠ vzdělání, takže aby studoval, přitom si vydělával na školné. Po škole doplatit zbytek "odloženého školného" a hned se na něj vrhnou, aby si platil na důchod, vzal si hypotéku aby měl kde bydlel, další "výhodné"půjčky na vybavení. Bez auta to dnes nejde, tak leasing. Vyžaduje se od něj 100% pracovní nasazení /tj práce od nevidím do nevidím/, aby si vybudoval kariéru. To může trvat tak do 35 let. Pak může řici, že už je na tom alespoň trochu lépe, tak se začne rozhlížet po partnerce, která je na tom úplně stejně - také musí studovat a dělat kariéru. Tak se třeba i vezmou, ale dítě je překážkou kariéry a dětí více už konec definitivní, takže žena mění zaměstnání za méně náročné a za méně peněz a muž sviští ještě více. Pokud ho do 50 nesklátí infarkt, tak ho stejně vyhodí jako starého a neperspektivního a do těch cca 70-ti let, nežli půjde do důchodu bude rád, jestli si vydělá na všechny ty povinné poplatky.

0/0
13.9.2011 9:45

Pracant z Chánova

Nejsem radikál ani extremista!

!!Žádný přistěhovalce tady nechci !!

+1/0
12.9.2011 12:31

yan007

Re: Nejsem radikál ani extremista!

Teda ani mňa? Do 18. roku života za mňa všetko zaplatil iný štát. Mám VŠ. Ako zamestnanec s nadpriemerným platom platím nadpriemerné dane. Moja manželka je češka a syn tiež. Mám sa teda odsťahovať lebo Vy ma tu nechcete?

0/0
12.9.2011 15:14

Deutter

Re: Nejsem radikál ani extremista!

Ano, toto není tvá země :-)

0/0
12.9.2011 19:51

.@.

Tak to je věta, perla všech perel made by idnes:

Populačně silné ročníky 70. let mají svůj produktivní věk z velké části za sebou

;-D ;-D ;-D

Autor chtěl asi napsat, že silné ročníky 70. let už nebudou rodit tolik dětí, ale to s produktivním věkem nemá zbla nic společného.

+4/0
12.9.2011 11:01

Tryskomys Muf

Re: Tak to je věta, perla všech perel made by idnes:

Vítej na Idnes! :-)Rv

0/0
12.9.2011 11:44

yan007

Re: Tak to je věta, perla všech perel made by idnes:

úprimne dúfam, že ho mám pred sebou ... (1976)

0/0
12.9.2011 11:44

maroua

migrace

Jsou přistěhovalci a přistěhovalci..........Romové z východu asi těžko mohou ČR něco přinést v rámci hospodářského procesu, ale potom tu jsou třeba podnikající Vietnamci či Ukrajinci s VŠ, kteří se snaží přežít jako kopáči (nikdo jinej to dělat nechce) a to ani nemluvím o přistěhovalcích z vyspělých zemí - našli si tu ženu, začali podnikat či pracovat pro nějakou zahraniční společnost a už se rozhodli zůstat........Poláci jsou už zažitým migračním fenoménem, Rusko a Karlovy Vary, to jest nepochopitelné a Němci? Už jich tu moc není.

0/0
12.9.2011 10:52

Z-drcený kostkový cukr

Re: migrace

Prosím tě,ty už jsi viděl Vietnamce s lopatou ? Tak možná u šicího stroje vyrábějícího echt originál Nike,nebo v pěstírně............................................................

+1/0
12.9.2011 11:47

Marcellus

A tento tristní stav je způsoben čím?

Že běžní pracující lidé jsou zodpovědní a vědí, že si dítě prostě nemohou dovolit, neboť jim nikdo nic nedá.

Některá etnika si z toho však udělala prosperující živnost a stát je v tom vesele podporuje.

+2/0
12.9.2011 10:50

jitulka78

Re: A tento tristní stav je způsoben čím?

R^ještě bych k tomu dodala ale jednu věc -  důvody jsou objektivní (drahé bydlení, absolutní nepodpora rodin s dětmi, kde alespoň jeden pracuje, ždímání takových rodin na úkor nepracujících spoluobčanů, nedostupnost školek a jeslí, častá ztráta zaměstnání matky po mateřské/rodičovské.....) a pak také subjektivní - mladí dnes chtějí cestovat, studovat v zahraničí, budovat kariéru, užívat si, pak se proberou v 35 letech a zjistí, že je pozdě na jedno, natož na dvě děti.....končí to brekem v centrech asistované reprodukce....

+2/0
12.9.2011 11:24

Marcellus

Re: A tento tristní stav je způsoben čím?

To máte naprostou pravdu. Chce to i myslet dopředu.. Mně ten přístup připadá celkem dost egoistický.

0/0
12.9.2011 11:46

leontýnka

Re: A tento tristní stav je způsoben čím?

"...mladí dnes chtějí cestovat, studovat v zahraničí, budovat kariéru, užívat si, pak se proberou v 35 letech a zjistí, že je pozdě na jedno, natož na dvě děti.....končí to brekem v centrech asistované reprodukce.... "

Tohle je podstatné, P:S: drahota je výmluva a jesle a školky jsou potřebné leda když chceš dítě kvůli kariéře někam odložit a nestarat se o ně.

0/0
12.9.2011 12:17

jitulka78

Re: A tento tristní stav je způsoben čím?

školka je realita - a ne kvůli kariéře, ale kvůli tomu, že jen mizivé procento českých domácností se obejde bez dvou příjmů, pracovat je zkrátka pro běžnou ženskou nutnost, školka navíc není jen odkladovna na děti, ale má i funkce socializační, ale to by byla už jiná diskuze

0/0
12.9.2011 13:34

polpot1

Vivat...

dobrá zpráva,pro sociology,v kterém roce nastane mutace čes.národa??;-D

0/0
12.9.2011 10:48

Profesionální neúplatný diskutér

Přistěhovalci? Nikoliv.

Jsou to pouze a především noví voliči pro vládu a stranu, která je sem nastěhovala .... stejně jako kdekoliv jinde v Evropě.

+1/0
12.9.2011 10:33

popetr

Re: Přistěhovalci? Nikoliv.

To prosazují zelení včetně pozitivní diskriminace - Liška a Bursík. Oni jsou ve vládě? To mě uniklo. :-/

0/0
12.9.2011 10:36

Vědma Phoebe

A jsou ti přistěhovalci nějakým přínosem pro zemi?

Nebo s sebou přitáhli další problémy?

+1/0
12.9.2011 10:07

D.Brux

Re: A jsou ti přistěhovalci nějakým přínosem pro zemi?

Většina z nich se živí tím, co Češi nechtějí dělat, protože jim dávky a příležitostný jobbing načerno hodí třeba i dvakrát víc.

0/0
12.9.2011 10:09

yan007

Re: A jsou ti přistěhovalci nějakým přínosem pro zemi?

no to samozrejme záleží od informácii, ktoré v článku nenájdeme. Pokiaľ prichádzajú nevzdelaní rómovia z východného slovenska tak je to úplne niečo iné ako keď zostávajú slovenskí študenti VŠ.... ale to sa z článku nikdy nedozvie...

0/0
12.9.2011 10:10

D.Brux

Re: A jsou ti přistěhovalci nějakým přínosem pro zemi?

Perspektivní Slováci tu ještě díkybohu zůstávají, a dost táhnou tuto zemi. Nicméně už i perspektivní Slováci budou mít daleko lepší nabídky možností uplatnění a života po celé Evropě, takže pokud tato země bude pokračovat v nastaveném kurzu (čím dal vyšší daně a poplatky a zároveň čím dál horší služby státu na straně bezpečnosti, zdravotnictví, dopravy, čím dál méně udržovaná infrastruktura) ale třeba i trapnost politické reprezentace (ČR jo tam co je ten vtipný kleptoman prezidentem), bude to tu dobré akorát pro ty negramotné romy z Východného Slovenska.

+3/0
12.9.2011 10:15

hafusak2

Re: A jsou ti přistěhovalci nějakým přínosem pro zemi?

No, rád bych viděl, kolik těch "přistěhovalců ze Slovenska" jsou skuteční Slováci a kolik jich je jenom "Slovenských občanů". Občas mám ten dojem, že naším sousedem není středoevropské Slovensko, ale asijská Indie.Rv

+1/0
12.9.2011 10:17

BezPrace com

Přistěhovalectví - NENÍ řešením!

Mohlo by být, ale to by se musely přijmou smysluplné zásady pro povolení k pobytu, či pro zaměstnávání cizinců. PROČ se nemůžeme poučit v zemích, které mají jak negativní, tak i pozitivní zkušenosti?

-

Proč se nezavede poskytování pracovních víz jen pro profese, pro které zaměstnavatel prokazatelně nemůže sehnat někoho domácího, příp. jen pro vystudované odborníky (s VŠ)? Proč se "zelená karta" nedává jen dle vzoru, jaký mají třeba v USA (jen na 6 let)? Proč se tady v ČR vždy vymýšlí již vymyšlené? 8-o

+2/0
12.9.2011 9:58

D.Brux

Re: Přistěhovalectví - NENÍ řešením!

Protože migrace probíhá z valné části vrámci EU (leckdo s těch rusky mluvících chasníků po stavbách má pas LV, EST, LT), dále tu jsou úřady neschopné do značné míry kontrolovat ilegální zaměstnanost, a potom taky tyto úřady zaměstnávají méně schopné lidi, kteří potřebují tak maximálně křížkovat v počítači přesně dle toho, jak jim nadřízený úředník řekne. Člověk, který by uměl personalisticky pracovat v rámci státem řízené migrace, se uplatní jinde mnohonásobně lépe, než na nějakém úřadě.

0/0
12.9.2011 10:04

BezPrace com

Re: Přistěhovalectví - NENÍ řešením!

Já vím, je mi jasné, že to nemá řešení v zemi, kde ve Sněmovně i v Senátu sedí neumětelové a neschopové, kdy vláda je plná lidí, co nikdy nepracovali, kdy svazák premiér je jen vrcholem ledovce :-/

0/0
12.9.2011 10:12

hafusak2

Re: Přistěhovalectví - NENÍ řešením!

K tomu Vám odpovím, že už několikrát jsem viděl praxi našich firem, které si daly požadavek na pracák na větší počet zaměstnanců, přitom však kdo se přišel hlásit, tak byl odmítnut, že místo je již obsazeno. Po nějaké době bylo pracáku sděleno, že se nenašli žádní uchazeči o tato místa a tak je firma nucena z nouze vzít zahraniční pracovníky /samozřejmě agenturní a za mnohem menší plat/.

0/0
12.9.2011 10:12

D.Brux

Re: Přistěhovalectví - NENÍ řešením!

Leckdy ovšem agenturní zaměstnanec pracuje s lepší motivací, nežli někdo, kdo pracuje jen proto, aby se kvalifikoval na další dávky. Jakmile se totiž kvalifikuje, už ho v provoze tři měsíce nikdo neuvidí.

Firmám nemůžete nakazovat, koho mají zaměstnávat naopak musíte být vděčen, že v Česku ještě vůbec jsou ochotny působit.

Povím Vám zajímavou informaci. V okrese most, který má papírově nejvyšší nezaměstnanost, je i pro tak jednoduchý obor, jako je plastikářství, nemožné sehnat zaměstnance. Ti nezaměstnaní to nechtějí dělat, nemají o práci zájem, a na dávkách, na šedé ekonomice či rovnou kriminalitě si vydělají MNOHEM víc, nežli jim odpovídající prací. To se prostě ví, přesto s tím zodpovědní tohoto státu NIC nedělají, a raději udělují firmám pokuty za překročení-nesplnění toho či onoho.

0/0
12.9.2011 10:28

hafusak2

Re: Přistěhovalectví - NENÍ řešením!

Ale tady nešlo o někoho, kdo se jen chtěl kvalifikovat na další dávky. Tady šlo o normální lidi, kteří hledali práci natrvalo, ale tohle byla finta firmy, jak ušetřit. Bohužel dokud u nás nebudou pořádné zákony na ochranu pracovního trhu, tak takováto praxe bude pokračovat a i když zde budeme mít kvanta lidí skutečně hledajících práci, tak všichni budou nezaměstnaní jen proto, že na volná místa budou přiváženi cizinci.

0/0
12.9.2011 11:19

D.Brux

Takový trošku pseudoproblém

Hlavní gross problému je v tom, že tahle země cíleně likvidovala 40 let svoji elitu a po krachu socialismu dále nijak nedělá nic proti tomu, že z ní další kvalitní lidé i nadále houfně odcházejí.T

ato země nabízí jen šeď, průměr, nic lepšího, příp podmínky pro podvodníky. Slušný pracovitý člověk to tu naopak nemá lehké, kdežto netáhla, nemakačenka, cochcáči nebo levicoví rukunatahovači tu mají vše, na co si vzpomenou, a co k životu potřebují.

A protože se tohle o Česku globálně ví, neláká ani migraci z kvalitnějších částí globu. Jo Britové, Němci, Rakušané, Nizozemci, Američané v Praze nějací žijí, ale málokdo z nich se tu usadí a založí rodinu.

+6/0
12.9.2011 9:54

Antonín, topič

Re: Takový trošku pseudoproblém

Ještěže máme vás, kdo nám zvyšuje ten šedej průměr.

+2/0
12.9.2011 10:16

popetr

Jak dlouhé bude lejno z mrakodrapu tisíc pater

každý den, až se rozrosteme ještě na desetinásobek na Země8-okouli?

0/0
12.9.2011 9:52

blebleson

Přistěhovalectví - řešení problému nedostatku lidí!

Množství lidí se globálně na Zeměkouli neustále zvyšuje, skoro by se dalo říct, že roste nade všechny meze. Pokud se tedy nám zdá, že je v ČR málo lidí, pomoc je velmi snadná - musíme víc otevřít dveře přistěhovalectví. Česko je celkem pěkné a je součástí EU, takže ze strany přistěhovalců ny snad o něj mohl být i zájem.

Tímto opatřením by se počet obyvatel ČR mohl opět zvyšovat!R^

0/0
12.9.2011 9:40

SSJS

Re: Přistěhovalectví - řešení problému nedostatku lidí!

Přistěhovalce jen takové, kteří tu budou ku prospěchu státu, nikoliv jen neziskovkám.

0/0
12.9.2011 9:41

kosican76

Re: Přistěhovalectví - řešení problému nedostatku lidí!

Ja bych naklonoval 1000Klausu, 1000Kalousku a podobnych a to by byl BOOM R^[>-]!!

0/0
12.9.2011 9:48

Antoninus

Re: Přistěhovalectví - řešení problému nedostatku lidí!

Omyl přistěhovalectví není řešením problému ale naopak dlouhodobě vytváří další. Pokud domácí obyvatelstvo z nějakého důvodu nemá dostatek dětí je potřeba řešit důvod proč děti nemají. Přistěhovalectví přivede úplně jiné lidi kteří buď za A, začnou žít jako původní obyvatelé a opět nebudou mít děti (problém zůstává) nebo za B, nepřizpůsobí se a budou pro stát přítěží a začnou ničit místní kulturu a vytlačovat původní obyvatele. Tedy ani jedna varianta není dobrá a neřeší problém.

Tedy otevření zemi imigrantům v současné situaci naši zemi a národ může zcela zničit a nebo v lepším případě přivést do sociálních nepokojů na kterých budou bití právě slušní lidé.

0/0
12.9.2011 10:06

fichifi

Stav na porodnici dnes v noci:

3x Ukrajinka, 4 x Romka, 3 x Vietnamka, 1 Korea, 13 x Češka. Ještě je to dobrý.

0/0
12.9.2011 9:39

popetr

Re: Stav na porodnici dnes v noci:

Jo a z toho 5x ze skumavky dvojkové porody, pouze jedno zdravé, normální z přirozené "přírodní akce"...;-D

0/0
12.9.2011 9:54

SSJS

Ono

nejde jen o porodnost jako takovou, ale zda budoucí dospělí z těchto miminek budou taky pracovat nebo jen ždímat budget.

0/0
12.9.2011 9:38

kosican76

Jo jeste sranda bude az

Husakovy deti prestanou rodit.... to bude propad :-( rok 2080? 6 000 000 cechu a 2 500 000 ROMU

0/0
12.9.2011 9:25

e-mann

a odstehovalce nepocitte?

0/0
12.9.2011 9:18

kosican76

Ano priztehovalci

Ze Slovenskych OSAD..... a pak se divme ze je v jedne ubytovne 187lidi a az3pracuji [>-]R^!!!!;-D

0/0
12.9.2011 9:17

kosican76

Re: Ano pristehovalci

jsem myslel

0/0
12.9.2011 9:18

novakjara

Re: Ano priztehovalci

Porád nechápu proč platíme dávky cizím st. příslušníkům kteří u nas nikdy nepracovali a nikdy pracovat nebudou.;-O

0/0
12.9.2011 9:34

LimonadovyJoe03

Re: Ano priztehovalci

Nevíme roupama co dělat.

+2/0
12.9.2011 9:35

Najdete na iDNES.cz