Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kalousek: Divím se, že Nečas přebírá rétoriku kmotrů velké koalice

Mezi ODS a TOP 09 se rozhořela válka o rozdělení daní mezi obce a velká města. A ministr financí Miroslav Kalousek vyčetl premiérovi Petru Nečasovi, že přebírá argumenty "kmotrů velké koalice", když odmítá podpořit jeho návrh, aby si polepšily nejen menší obce, ale i statutární města, při rozdělení daní oproti Praze, Brnu, Ostravě a Plzni.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Johanka11

vísky

Také já jsem starostkou jedné typické, malé obce, kde není vůbec peněz na rozhazování. Nemáme  zde ani žádné podnikatele a tak nám nehrozí žádné příjmy z ničeho...a tak velmi vítám, že nám svitla naděje na RUD. A že konečně také něco opravíme a postavíme. A nebudeme jen odkázáni ve všem na město, a že se i k nám budou mladí lidé stěhovat - vesnice omládnou, nebudou vymírat! Velmi, velmi podporuji schválení tohoto zákona.V

Hana Hajná - starostka Obce Kroučová

+1/0
12.9.2011 16:22

Jack.Jack

Spravedlivější finance pro všechny občany naší země.

Když se někomu berou peníze křičí, vyhrožuje, kope...... Že se chce v tomto státě spravedlivěji přerozdělit finance, o to jde v novém návrhu zákona. Říká se o Praze, že je to "matička". Mohla by se matka chovat ke svým dětem tak, jak se chová Praha? Nemohla, protože Praha už dávno není " matička ", ale macecha. Aktuálně se hledá za co utratily 4 miliardy v tunelu Blanka. Je smutné, když někomu nevadí, že se někde rozhazuje a jinde neví za co se bude zítra žít. Ještě pořád občan tohoto státu Zdeněk.

+1/0
11.9.2011 10:36

wexrxka

Co jeto zase ?

Ministr Kalousek se najednou chová k malým městům a obcím sociálně? Připadá mi, že je to velmi podobné tomu jak na daních škubou nás. Taky nechávají bohatnout už dost ty bohatý kmotry, lobisty. To panu Kalouskovi nevadí? Asi ne protože už něco slíbil a dostal zaplaceno. Možná se mu plány hroutí a je to msta. Lidi na říjen se chystá demonstrace na svržení vlády, doufám, že se tam sejdeme v dostatečném počtu aby se to podařilo.

0/0
11.9.2011 10:01

kacin

RUD

Je smutné číst všechny ty urážky a ponižování  vesnice především všech těch lidí zde žijících. Je občan vesnice méněcenný naproti občana tzv. velkého města? A  jak to někdo vypočítal, že právě ten na vesnici má 6,5 potom 4,5 a teď sláva už jen 3 x menší "cenu" ( nebo říkejme tomu potřebu na školu, zdravotní péči, dopravní obslužnost a nevím co ještě). O co vyšší nezaměstnanost o to nižší průměrná mzda o co větší vzdálenost školy, lékaře o to méně dopravního obslužnosti.Pravda podle některých známých z Prahy a těch věších měst ( a nemám jich určitě málo) si my na vesnici přeci vypěstujeme toho králíka a slepice nám snese vajíčko ( no vážení , ale ono te není všechno). Můžeme se tu dohadovat a urážet stále dokola, ale jisté je to, že způsob RUD je nutné změnit právě v tuto chvíli, když k tomu nenašly odvahu naše předešlé vlády.

V.Kočí, starostka obce Velká Kraš

0/0
11.9.2011 0:26

petfox8

řešme raději podstatu tématu místo osobních útoků

Vážení, podstatná část diskuse se odehrává v rovině útoků na konkrétní osoby, ale věnujme se raději tomu oč jde skutečně. Záleží nám všem na tom, aby všichni občané naší země měli přiměřený nárok na důstojné podmínky k životu odpovídající současnosti? Záleží nám všem na tom, aby každá obec, každé město včetně těch největších vypadali tak, aby se v nich dobře žilo? Dnes tomu tak bohužel není. Na jedné straně máme obce, kde i dnes chybí vodovod a kanalizace a na straně druhé máme města, kde se dláždí ulice leštěnou žulou, staví se cyklostezky, kde 1km takové cyklostezky stojí tolik, že by to obci o 700 obyvatelích stačilo pokrýt 10 ročních rozpočtů apod.

Je lepší mluvit o faktech, takže jen připomenu tu skutečnost, že 4 největší města v ČR již 10 let dostávají neoprávněně finance, které před lety pobírali za to, že vykonávaly také funkci Okresního úřadu, které už neexistují.

Podstata zákona není jen v sebrání peněz 4 metropolím. Tato města i tak budou mít dost, ale musí lépe hospodařit.

+1/0
11.9.2011 0:01

KOČÍ -> jenom přesmyčka ÍČKO

Souhlas s návrhem Kalouse

Výjimečně má Kalous pravdu, nebo snad platí lidi na vekově a v menších městech nižší daň z příjmu, nižší sociální a zdravotní, mají tam snad nižší sazby dph? 8-o Ani jedno, platí stejný díl ze svých platů a odvádí stejně ze všeho zboží co si koupí, takže nechápu, proč by měli tito lidé dostávát několikanásobně méně?? Rv

0/0
10.9.2011 23:57

Jannem

Dost bylo nespravedlnosti

Dosavadní nespravedlivé přerozdělování daní je již třeba konečně utnout a myslím si, že zmiňovaná čtyři města nemusí zase tolik zoufat. Primátor Prahy se nechal cca před čtvrt rokem slyšet, že 1 m cyklostezky v Praze stojí 14 tis. Kč. V Olomouckém kraji se cyklostezky v současné době staví za 1/7 nákladů. Pokud tedy budou šetřit také v Praze, jako my na venkově, mohou i s rozpočtem o 2,2 mld. nižším udělat stejné množství (ba mnohem více) investic než doposud. A jestliže stačily finanční prostředky doposud ostatním městům, která zajišťují pro svoje regiony stejné služby jako Ostrava, Brno a Plzeň, nechápu proč by neměly stačit v budoucnosti i těmto třem. Navíc upozorňuji na skutečnost, že v návrhu zákona je také vstřícnost v tom, že po dobu čtyř let budou zmiňovaným čtyřem městům ztráty kompenzovány, takže si mohou pozvolna zvyknout žít skromněji. Vždyť si žily nad poměry celá léta, že se nestydí. Jana Němečková, místostarostka obce Libina

0/0
10.9.2011 19:02

Králík Roger

Jinak, není problém udělat rozdělení "každý za své" a pak

to nebudou pražáci, kdo bude brečet.

Ona ta koncentrace lidí do měst nastala z jednoduchého důvodu, aby byly malé vzdálenosti pro docházení - dopravu atd.

Pravdou je, že jakousi limitou pro dojíždění do práce je hodina na jednu cestu. Proto mohou být dnes města větší a lidé mohou dojíždět za prací do měst. Ostatně, proč zkrachovala většina malých obchodů a i

leckteré okresní město má víc než jeden hypermarket. Je to ekonomičtější.

0/0
10.9.2011 18:53

Lovec ModroSupu Zločasných

Re: Jinak, není problém udělat rozdělení

aha proto je ta doprava v Praze tak levná ;-D, i kdybych podělil dotace na dopravu  v Praze 1,5 mil obyvatel , tak kdyby tuto dotaci na hlavu dostaly jiná města , tak tam lidé budou jezdit  zadara a ještě dostanou za rok nejeké pěškovné

0/0
10.9.2011 19:56

jarcia

Re: Jinak, není problém udělat rozdělení

Oni ale taky Pražáci oproti např. "obyčejným" okresním městům berou vyšší platy! To není závist, to je fakt. Dokonce v rámci jednoho konkr. zaměstnavatele zaměstnanec, odvádějící stejnou (měřenou) práci má o min. 1/2 ohodnocení vyšší.  A jízdné se zvedá všude, naopak - jinde vůbec např. nelze jezdit MD, je třeba dojíždět ČD, která tedy rozhodně není levná. Někde nelze ani ČD, autobusové linky byly zrušeny už před 15 lety, zbytek jezdí cca 2x denně.......

0/0
17.9.2011 10:50

kacirova

Spravedlivější přerozdělení našich daní

Vážení čtenáři,

dovolte stanovisko k navrhované změně zákona o rozpočtovém určení daní jménem jedné z malých obcí, které nemají jiné příjmy než ty z rozpočtového určení daní.  Jestliže velká evropská města mají  z rozpočtového určení daní nejvýše trojnásobek proti malým obcím ve svých zemích, domnívám se, že není žádný reálný důvod pro české specifikum, které dává největším českým městům 4,5 násobek.  I malé obce a města v České republice chtějí svým občanům zajistit běžný standard veřejných služeb, základní údržbu komunikací, slušný stav mateřských a základních škol, což v současné době plní jen s velkými obtížemi.  Naše obec proto změnu zákona o rozpočtovém určení daní, navrhovanou TOP 09 a SNS, plně podporuje.  

Alena Kacířová, starostka obce Dobratice

+2/0
10.9.2011 18:50

FiS95

Re: Spravedlivější přerozdělení našich daní

Blbost. Ať peníze zůstanou tam odkud se vzaly. Primárně v kase občanů a také v místě kde vydělávají. Je jedině spravedlivé aby peníze z daní občanů šly na zvelebení jejich bydliště.

0/0
10.9.2011 19:03

FiS95

Re: Spravedlivější přerozdělení našich daní

kapse občanů samozřejmě

0/0
10.9.2011 19:05

Petr_Digrin

Re: Spravedlivější přerozdělení našich daní

S tímto názorem by se dokonce dalo souhlasit.  Když si spočítáte, kolik odevzdáte na daních (míním tím pouze daň s příjmu) a kolik z těchto peněz zůstane v místě vaší obce nebo města, tak zjistíte dramatický rozdíl. Například v Mníšku pod Brdy dostává město ročně na jednoho svého občana cca 6,8 tisíc korun českých. Běžně však na daních z příjmu odevzdáte ročně (pokud normálně pracujete) tak 36 až 40 tisíc. Rozdíl spolkne stát nebo se jinak rozdělí.

U Prahy to tak ale není. Do dostává skoro všechno. Takže řešení jsou pouze dvě. Buď všechno nechat obcím nebo spravelivější rozdělování. Kalousek navrhuje spravedlivější rozdělování. Jinak to nepůjde. Jen pro srovnání o čem je řeč. Před změnou zákona - Mníšek pod Brdy cca 6,8 tis Kč,- na osobu, Praha cca 32 tis Kč,- na osobu,. Po změně zákona - Mníšek pod Brdy cca 9 tis Kč,- na osobu, Praha cca 28 až 30 tis. Kč na osobu

rozdíl je pořád cca 3 - 3,5 násobek.

Petr Digrin, starosta Mníšek pod Brdy

0/0
12.9.2011 10:11

FiS95

Re: Spravedlivější přerozdělení našich daní

A co to udělat tak, že by penìze z danì šly primárně do obcì (decentralizace moci) a stát by dostával podíl? Čím blíže je moc k občanům, tím lépe.

0/0
12.9.2011 12:41

MARUK

Okrádání obcí = nespravedlnost.

Je asi v logice věci, že občané žijících mimo největší města cítí nadmerné preference velkých měst jako nespravedlnost, příčemž za "nadměrné preference"  je už považován dvojnásobek, ale budiž - smiřme se s tím dvojnásobkem, jsou-li k tomu přece jen "jakési důvody". - Za daných okolností bych si dovedl představit rozpad koalice a příklon veřejnosti k politice TOP 09, vč. té zahraniční, evropské.

0/0
10.9.2011 17:55

Králík Roger

Nic jiného než rozpad koalice si nepřeli

Pak by mohla vzniknout koalice ODS+ČSSD na celostátní úrovni. Asociální politika TOP 09 moc lidí na venkově nepřiláká.

0/0
10.9.2011 18:34

sedlma

RUD

Vážení jednoznačně podporuji nový návrh RUD. Vždyť proč bychom na obcích měli pořád dokola žádat o dotace toho a onoho, sklánět se před kontrolani když nějakou dotaci získáme a bát se věčně, že budeme muset to či ono vracet.

Všichni chceme naše obce modernizovat a vytvářet podmínky pro moderní venkov.

Proč tedy máme dostávat méně peněz, se kterými umíme jednoznačně lépe hospodařit než velká města.

Martin Sedlák, starosta obce Těškovice

0/0
10.9.2011 17:32

JuraKot

Re: RUD

R^

0/0
10.9.2011 17:52

bkv

Stranický úkol

Koukám, že starostové z TOP dostali stranický úkol. Obhájit v diskuzi návrh RUD proti ODS

0/0
10.9.2011 17:21

Lovec ModroSupu Zločasných

Re: Stranický úkol

a co vy jste snad dozorčí diskuze či agent BISODS ???

0/0
10.9.2011 17:51

JuraKot

Pražáci a Brňáci

Já si myslím, že i 3,5 násobek je nechutný. Vůbec nechápu logiku toho že 4 velká města okrádají na daních zbytek republiky. Rv

0/0
10.9.2011 17:09

Králík Roger

Re: Pražáci a Brňáci

Protože je to přesně naopak, Praha, Brno, Ostrava a Plzeň přinášejí státu více, než od něj dostávají.

0/0
10.9.2011 17:46

JuraKot

Re: Pražáci a Brňáci

Přinášejí co ?8-o

0/0
10.9.2011 17:51

JuraKot

Re: Pražáci a Brňáci

Jó. Asi máte na mysli ten mramorovej pomník na nám.Svobody v Brně, kterej občas vyplivne kuličku. ;-D

0/0
10.9.2011 17:55

Králík Roger

Re: Pražáci a Brňáci

PENIZE.

0/0
10.9.2011 18:03

nic.ole_modrobolsev stale vadi

ze prazskeho pepika netrapi nejdrazsi Blanka, cyklostezka

opencard, praha bezdratove olympijska, keyinvestments a jine dobrutky :-)EURv

0/0
10.9.2011 16:42

Andrea1

Re: ze prazskeho pepika netrapi nejdrazsi Blanka, cyklostezka

a proč by ho to trápilo, když z toho kapalo i do jeho kapsy.

0/0
10.9.2011 17:05

Králík Roger

Tunel Blanka bych z toho vynechal, ona se málokterá velká

stavba realizuje za původně předpokládanou částku. Právě dokončený plynovod Nordstream překročil rozpočet dvojnásobně. A pak se řekne "Němci..."

0/0
10.9.2011 17:49

Lovec ModroSupu Zločasných

Re: Tunel Blanka bych z toho vynechal, ona se málokterá velká

ale v tom jsou i náklady na hlídání pokládáného  potrubá  ruskýmu ponorkami před americkými a bezpečnostní systém čidel hlásící přiblížení  plavidel na vzdálenost menší nez  1200 m

0/0
10.9.2011 17:54

Králík Roger

Já pouze říkám, že se velká stavba většinou nerealizuje za

původně předpokládaný rozpočet. I u té Blanky začali projekt předělávat, že tam musí být to či ono. Mezi Blankou a Nordstreamem v tom není rozdíl, až na to, že Nordstream je o moc větší projekt.

A pak je tady problém "obchvatů," ty se kvůli potřebám Pražáků nestaví skoro vůbec.

0/0
10.9.2011 18:13

noorange

jděte do háje všichni!

0/0
10.9.2011 16:20

ataknevím

Nečas přebírá rétoriku

Kalouskovo chování, jednání a mluvení je už skandální a demogagické jak za totality. To všechno je jenom a jenom kvůli starostům kolem jejich   Gazdíka a  Kalousek to licoměrně  zamlouvá kritikou premiéra Nečase. To zavání nestoudným podvodem.

0/0
10.9.2011 16:19

JuraKot

Re: Nečas přebírá rétoriku

Nevím proč nadáváte na Kalouska jenom proto, že chce větší spravedlnost při rozdělování peněz z daní nás všech. :-P

0/0
10.9.2011 17:12

opičáček

Re: Nečas přebírá rétoriku

Nečas to vůbec nemá jednoduché - mezi kmotry z velkých koalic Brna a Prahy bude jen těžko hájit Kalouskův návrh na změnu RUD, který právě těmto kmotrům nevyhovuje - jim nejde o to, zda Praha, Brno, Ostrava a Plzeň přijdou o peníze, ale především o to, že zbude méně na jejich vzájemné kšefty a převody do stranických pokladen přes spřízněné firmy a zmanipulované veřejné zakázky!

0/0
10.9.2011 22:36

janlipner

Pomozme odstranit nemravný systém!

Malý příklad ze života:

Když bylo kdysi panu Ziklovi z ministerstva financí, zkušenému uředníku, který tam má na starosti veřejné rozpočty (a odborníku, kterého si vážím) řečeno, že by se čtyřem  velkým městům mělo něco málo ubrat z jejich pohádkových rozpočtů, vykulil překvapeně oči a vydechl :"Proboha, vždyť oni by možná neměli na splácení úvěrů!". Tím nechtěně uhodil hřebíček na hlavičku. Ano, takový je dosavadní systém!  Kdo rozhazuje a půjčuje si na všechny strany, tomu přidáme, vždyť on by ten chudáček neměl za co splácet dluhy! On by možná taky neměl na přebuřelé projekty( viz aféra s pražskou ČOV a SFŽP), které mají za úkol vyvést část peněz z investic na financování politických stran! Hrůza domyslet! Tak tomu přece ty peníze nemůžeme vzít ...

Tak takhle to funguje. Opravdu není nejvyžší čas s tím skončit?!

Jednoznačně tedy podporuji p.Gazdíka a všechny své kolegy, kteří volají po změně a chtějí dosavadní systém aspoň částečně napravit.

Jan Lipner   starosta obce Horní Suchá

0/0
10.9.2011 16:13

noorange

Re: Pomozme odstranit nemravný systém!

u nás vládne zájmový spolek pod vedení bývalého příslušníka pohotovostního pluku SNB a těmto fosiliík dát peníze? Ne, ať si je nechají raději velká města, tady by se to rozfrcalo nesmyslně.

0/0
10.9.2011 16:24

noorange

Re: Pomozme odstranit nemravný systém!

těmto fosiliím

0/0
10.9.2011 16:25

JuraKot

Re: Pomozme odstranit nemravný systém!

Co jste si zvolili to máte. :-/

0/0
10.9.2011 17:13

Jan Batník

Konečně

a) O tom, že daně jsou prostě rozděleny blbě se ví asi 6 let.

b) Za tu dobu ODS předložila kulové, protože měl strach z dopadů na volby v Praze, a vypovídá to o tom, jak se chová ke svým starostům. Ze zájmů jejich občanů dělal opravdu méněcenné.

c) Vůbec se nemluví o tom, že tak "malé" město jako Liberec mělo polovinu než Plzeň - stejně velká - to bude ODS hájit tento spravedlivý systém?

d) Doufejme, že starostové budou odpovědnými hospodáři a že peníze do rozpočtu nepropálí.

A tyto argumenty může ingnorovat snad jen někdo, kdo věří, že ODS je pravicová strana :-)

0/0
10.9.2011 16:04

Saint Vitus from ABL

Šak oni se kucí zase dohodnou.....

0/0
10.9.2011 15:22

janasyslova

Zanedbaný venkov má díky novému návrhu RUD šanci!!

Jsem starostkou obce, která čítá 1 tisíc obyvatel a nový návrh na rozpočtové určení daní jednoznačně podporuji! Venkov je dlouhodobě zanedbáván a diskriminován. Nechápu proč má občan na venkově pro stát menší cenu než obyvatel krajského města?!!Chceme také dosáhnout na vyhovující infrastrukturu, chceme rozvoj venkova a chceme do svých obcí kulturu... 

Jana Syslová, starostka obce Hrobčice

+3/0
10.9.2011 15:18

..Zmuda..

Ono by stačilo ..

.. kdyby firmy platily daně dle místa podnikání, ne dle místa, kde firma sídlí.

Příklad: Mostecká Uhelná sídlí v Praze a daní zisk v Praze. Přitom podniká na uzemí severočeského kraje, který ničí a plundruje povrchovou těžbou uhlí, které notabene prodává ČEZu, který na území severočeského kraje podniká v místních elektrárnách, ale protože firma sídlí v Praze, tak taktéž tam daní svůj zisk. Tak jak se to má s tou bohatou Prahou?

A těch příkladů by se našlo daleko více. Máme tu opět pragocentrinsmus. Tentokráte ekonomický, no a že toho Pražáci umí využívat, to je fakt. Nejvíce předražených státních zakázek je v Praze, a nebo se v Praze připravují pro ostatní kraje  ČR.

0/0
10.9.2011 15:17

Kovářka

Jsou občané ostatních 6241 obcím občany druhé kategorie?

Premiér tvrdí, že zákon rozděluje společnost –  má pravdu! Na 4 největší města připadá 20% obyvatelstva, v ostatních 6241 městech a obcích žije  80%. Poměr rozdělení společnosti je 80:20 pro přijetí nového zákona.

S oškubáváním by měl pan premiér zacházet opatrně. Těžko občanům vysvětlíte, že i když platí stejné daně jako obyvatelé největších měst, dostávají na ně obce  4,5x méně než na občana Prahy či Brna. Do r.2008 byl rozdíl dokonce 6,5násobný. Občan malé obce se cítí občanem druhé kategorie. Kdo byl tedy oškubáván?

Velkým městům se ubírá to, co jim náleželo neprávem. Čtyři  největší města byla zároveň i okresy a dostávala peníze navíc mimo systém RUD. Okresy byly zrušeny, politická vůle k odebrání těchto peněz se však nenašla.

Na citaci z článku „ideálem by bylo  přidat všem“  lze jen konstatovat:  všichni víme, že ideálem nazýváme  to, čeho nelze dosáhnout. A proč přidávat všem, když jde o odstranění diskriminace 6241 obcí!

Věra Kovářová, bývalá starostka obce Chýně

+7/0
10.9.2011 14:53

popetr

Nechme starostům malých měst, aby si platili vše natvrdo

a přejde je humor. Kecy, co se tady opakují, jak doplácí na Prahu.... Tak ať si každou službu zaplatí, připlatí na daně ministerstev, na policii pro 250000 dennodenních mimopražských, na opravy obchvatů silnic, na Národní muzeum, na Národní knihovnu a protáhnou Topáci rypáky. Byl to mistrnný tah Gazdíka, málokdo si to umí propočítat.

Primátor Prahy všechny služby může odmítnout, bude na to mít právo. A budete si každou službu platit, nebo zajístíte u sebe.

0/0
10.9.2011 14:15

Přátelský

Re: Nechme starostům malých měst, aby si platili vše natvrdo

Za třikrát více korun na občana se toho přece dá udělat dost a to nejen pro občany Prahy, Brna, Ostravy či Plzně, ale i pro ty, kteří tam přijíždí z okolí. Oni zase třeba Pražáci k nám jezdí na víkendy, nakupují u nás, používají naše ulice, silnice, cyklostezky a využívají řadu dalších služeb, včetně odvozu odpadků, pokud je ovšem nevyváží někam do lesa.

0/0
10.9.2011 14:31

papullus

Re: Nechme starostům malých měst, aby si platili vše natvrdo

A u vás ve vsi neplatí chalupáři za odvoz odpadků ? o je zajímavé, my platíme a víc než místní . A navrch za každou odvezenou popelnici zvlášť. Do lesa Pržáci odpad nevozí, je to zbytečné, v Praze je na všechno bezplatný sběrný dvůr a jednou měsíčně kontejner na velkoobjemový odpad. Tuhle jsem viděl na černé skládce staré PC i s CRT monitorem. Místní pochopitelně tvrdí, že to tam navezli Pražáci. Omyl, Pražákovi je lacinější to dovézt do sběrného dvora. Určitě to má blíž. A hlavně, poznal jsem kus, který jsem asi před 10 lety místnímu podnikateli stavěl.;-D

+1/0
10.9.2011 15:36

L.Števanka starosta Domašova n/B

Re: Nechme starostům malých měst, aby si platili vše natvrdo

Humor starosty nepřejde, pokud do diskuze přispívají takoví odborníci jako jste Vy. Zkuste se, dříve než něco napíšete, zorientovat v dané problematice. Demagogové Vašeho typu bez znalosti věci si myslí, že všechno v Praze se financuje z rozpočtu Prahy. Hluboký omyl, vážený pane. Když už jste zmínil Národní muzeum a Národní knihovnu, zřizovatelem je ministerstvo kultury a jsou tedy financovány ze státního rozpočtu. Obdobně je tomu se spoustou dalších zařízení, státních institucí, včetně ministerstev. Myslíte si také, že rozpočet poslanecké sněmovny, senátu a Hradu je financován z rozpočtu Prahy ? Kolik má Praha nemocnic, které financuje ze svého rozpočtu ? Nejsou snad Motol, Bulovka, Thomayerova nemocnice a ostatní "pražské" financovány za státního rozpočtu a tudíž platíme natvrdo všichni ? Možná by se Vámi uváděné "rypáky" protáhly vám, kdyby zbytek republiky předložil účet za to, co všechno v Praze jako daňový poplatník financuje.

Ladislav Števanka, starosta Domašova nad Bystřicí

+4/0
10.9.2011 15:21

papullus

Re: Nechme starostům malých měst, aby si platili vše natvrdo

Motol, Thomayerova nemocnice i Bulovka jsou spádové nemocnice i pro středočeský kraj. Celý parlament i vládu si klidně vezměte k vám na vesnici, Pražákům se jenom uleví. Vezměte si je i s penězi ze státního rozpočtu. I velvyslanectví a středočeský soud, i středočeské hejtmanství. Fakt je Pražáci nepotřebují o nic více než vy. A se..ou nás tam úplně stejně jako vás.

0/0
10.9.2011 15:51

Duke._._Nukem

Re: Nechme starostům malých měst, aby si platili vše natvrdo

podle hloupych kecu bych te tipoval na nejakou prazskou naplaveninu..

+2/0
10.9.2011 16:11

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.