Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Buldok stál na muži a kousal ho do tváře, předtím zaútočil na jiného

Agresivní buldok napadl a vážně poranil ve čtvrtek večer v Havířově dva muže. Když přijeli strážníci, stál pes na jedné ze svých obětí a kousal ji do tváře. Muži se nakonec podařilo utéct. Pes ale bránil přístupu ke druhému zraněnému. Toho z bytu nakonec dostali hasiči oknem a slanili s ním na zem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Národněfrontní kolaborant

Většina lidí se vyhýbá konfliktu.

Když mě nějaký cizí pes začne očuchávat nebo skákat po mně, prostě ho kopnu nebo mu napálím.

Když s tím má problém majitel(ka) psa seřvu ho, případně mu (jí) klidně nafackuju.

Lidi, nesmíte se prostě dát.

Já jsem tohle začal aplikovat, až když se nám narodilo dítě a čoklové nám štěkali na kočárek nebo do se do něj dokonce sápali.

Čoklař v 95% jen blbě čumí. A na ten zbytek stačí vytáhnout zbraň.

0/0
10.9.2011 11:53

Muadib

pořád se tady nepíše, co ti dva tomu psovi udělali.

Jestli mu nastříkali slzák tak ať se nediví. Agresivní pes neexistuje, jsou jen takoví, které k agresivitě dovedl člověk.

0/0
9.9.2011 19:01

stenley67

Re: pořád se tady nepíše, co ti dva tomu psovi udělali.

;-D

0/0
9.9.2011 21:30

Frollik

Majitelka dala na místě souhlas s utracením

takže doufám, že už není mezi živými (majitelka).

+1/0
9.9.2011 17:08

svatáDala

Re: Majitelka dala na místě souhlas s utracením

R^;-D;-D;-D

0/0
9.9.2011 22:30

koutlosh

9mm Selier&Bellot

Stojí 4,50CZK  slovy štyry padesát, to je jak ty papuče. Nevím, kolik stál zásah hasičů a několik dávek uspávadla a ještě injekce k tomu, ale určitě to bude násobně více. Možná v budově z bezpečnostních důvodů nešlo střílet, ale i tak mi to přijde jako celkem dost složitý proces, kvůli jednoho čokla...

0/0
9.9.2011 15:39

bar.bu.do

Jaký pán, takový pes ...

... ani já, ani můj pes lidi nenapadáme ...

... ani veřejné prostranství neznečišťujeme ...

... a doma i na záchod trefíme ...

+3/0
9.9.2011 14:27

LaStrada

Re: Jaký pán, takový pes ...

tvůj pes chodí doma na záchod? jaks ho to naučil?

0/0
9.9.2011 15:05

macarát

K čemu mají zbraň

To nechápu. Proč ho prostě nezastřelili?

0/0
9.9.2011 14:23

Lapan

Re: K čemu mají zbraň

Protože ten pes podle všeho nútočil jen tak bez příčiny nebo přirozené agrese,ale protože mu prý někdo NASTŘÍKAL DO OČÍ A TLAMY SLZNÝ PLYN a až pak se rozběsnil,ale zatím se to jen prověřuje.

0/0
9.9.2011 14:32

Mlokman

Re: K čemu mají zbraň

Ani to ho neopravňuje k útoku. Každý pes, který jednou zaútočí by měl být utracen.

To je stejné jako by člověk byl nevinný, pokud zaútočí v afektu nebo pod vlivem alkoholu!

0/0
9.9.2011 14:36

L. M.

Re: K čemu mají zbraň

... až na to, co i trestní zákoník zná pod pojmem "nutná obrana"...

0/0
9.9.2011 14:39

H0PE1@seznam.cz

Re: K čemu mají zbraň

To byl ten slzák asi málo účinný...

0/0
9.9.2011 14:45

Mlokman

Re: K čemu mají zbraň

Zajděte si někdy na střelnici, půjčte si krátkou kulovou střelnou zbraň v ráži 9 mm luger, dejte si na 15 m terč velikosti grepu na provázek a prudce jej rozhoupejte - a teď ho zkuste trefit minimálně jednou ranou ze tří. Přičemž za každou ránu vedle budete prošetřován inspekcí ministerstva vnitra a hrozí Vám minimálně finanční postih.

Nějak tak se cítí policista.

0/0
9.9.2011 14:35

seagate

Měla by být založena "Liga proti psům",

nedivím se, že někdo tráví psy v parcích, apod.Nesouhlasím s tím, protože by ten člověk mohl uškodit i lidem, zejména dětem. Ale chápu tu pomstu, spíše zoufalství, že se s těmi čokly nic neděje. Je pravda, že majitelé psů díky osvětě začínají ta hovínka sbírat. Ale byl jsem dnes v Praze, v Žitné ul., a tam jsem jich napočítal 17! A to jsem celou neprošel. Pak se nedivte, že děti si nehrají u baráku jako dříve (jsou i jiné důvody).

Dále, majitelé psů jsou čím dál tím víc agresivnější. Zkuste říci, že ho má mít třeba na vodítku nebo že plaší zvířata někde u rybníka! Dnes v lese je samozřejmostí, že psi chodí bez vodítka, za první republiky by je první myslivec zastřelil.

Pokud se k vám nějaký čokl přiblíží a začne na vás skákat, tak majitel:"On je hodný, on vám nic neudělá". Jak to mám vědět? To, že jsem šel kolikrát po veřejné cestě a psi byli na mě agresivní, sem si poradil. Ale, co děti?

A ostatně, pes se nehodí do činžáku, natož paneláku. Je to trápení zvířat, pes by měl být venku.

+10/0
9.9.2011 13:41

tvé horší já

Re: Měla by být založena

a další odborník. h nezodpovědnost majitelů je jedna věc, ta se ovšem týká i majitelů aut, které mě denně ohrožují, nebo psychpatů se zbraní. to co píšeš o první republice je nesmysl, psy jsou s člověkem už několik tisíc let a jejich chování je vždy o chování pána. potkal jsi nějaké agrsivní psy? a proto bys je zakázal? víš, kolik já denně potkávám agresivních lidí? zakážeme je? když majiteliřekneš, že se bojíš psů (protože to co tady předvádíš, není nic jiného, než strach), ať si ho stahne, udělá to,pokud není úplný trouba, ale to už je zase lidský faktor. a nakonec řeči o trápení zvížat v bytě jsou úplně mimo mísu, pes pokud si nehraje s jiným psem nebo člověkem prostě spí, nebo leží, ať ve v byte nebo na zahradě, představa, jak si pejsek sám hraje a běhá po zahradě, je v lidech, kteří nemají ani páru opravdu hodne zakořeněná, ale je dost k smíchu.

+5/0
9.9.2011 13:47

HuLarus

Re: Měla by být založena

Jak řidiči tak lidi se zbraněmi musí dodržovat nějaká pravidla. Věřím tomu, že většina řidičů je relativně OK. Pejskaři velmi často nedodržují nic. Úplně by mi stačilo, kdyby ty své bestie měli na vodítku a pod kontrolou. Společnost jim to toleruje, protože mít psa je v ČR národní sport. Stačí říct něco proti psům a hned máte na krku nějaký hysterky, co vás obviňují z nenávisti k němé tváři. Při běhání potkávám pravidelně asi deset pejskařů, z toho jeden má vodítko, dva psi jsou klidní a kvůli tomu zbytku musím víc jak sto metrů jít a navíc doufat, že je nepotkám v místě, kde je na cestě vidět jen na pár metrů. I tak asi tři ti psi pokaždé na mě skáčou a snaží se rafnout za patu (zbytek se spokojí s očucháním). Majitelům je to jedno a tváří se, že nejsem normální, když po nich chci vodítko.

0/0
9.9.2011 14:15

tvé horší já

Re: Měla by být založena

ty budeš trochu hysterik, že? jak mi můžeš tvrdit, že většina řidičů je ok, a většina majitelů psů ne? to znamená, že buď bydlíš někde na samotě u lesa, kde projede auto jednou ročně, a nebo prostě jenom kecáš a vylíváš si nenávist. žiju v praze celý svůj život a samozřejmě, že jsem se setkal s blbymi lidmi, ať chovateli, nebo řidiči, nebo filatelisty, nepaušalizuju, vidím kolem sebe většinu psů, kteří jsou socializovaní, nic nikomu nedělaji a jejich majitelé, i když jim řekneš, že se psů bojíš, tak si prostě zavolají a je všechno v pořádku. mám takový pocit, že tva frustrace vychází z něčeho jiného (možná nedostatek sebevědomí, nebo nějaký špatný zážitek v práci, či dětství) a amáš potřebu si ji virtuálně vybíjet, buď pod článkem o psech, nebo o technu, nebo o jkémkoli "veřejném nepříteli", který se vymyká tvé představě o životě.

+3/0
9.9.2011 15:01

svatáDala

Re: Měla by být založena

Už se však nezmiňuješ o jaké psy se jednalo, co tě napadali za nohu!!!!! Když je pes cvičený, nevšimne si běžce ani cyklisty a jiných psů.

Sama mám velkého psa a také mě štvou ti "malí štěkající" psi, kteří už napadli i psa. Jsou to rozmazlení a nevychovaní psi!!!! Ano, je to vše o jejich majitelích a jak se říká, jaký pán, takový pes!!!!!

Uklízím si poctivě po něm a kolikrát jsem napomenula jiné, aby si to H.....O po sobě uklidili nebo jim to dám před dveře!!!!!!! Chápu, že "nepejskaře" to štve, mít boty od ........ je nemilé!!!!!

Bohužel někteří jsou a budou stejní "dobytek".

0/0
9.9.2011 22:43

macarát

Re: Měla by být založena

Řidiči mají také dodržovat pravidla. Ale to nic nemění na tom, že by je měli dodržovat čoklaři.

0/0
9.9.2011 14:24

tvé horší já

Re: Měla by být založena

o tom žádná,to je pochopitelné, tak proč zakládat antipsi spolky? proč ta hysterie, posuzujme jednotlivé případy, ne celý kolektiv, to jsem chtěl naznačit tím výrokem o řidičích.

0/0
9.9.2011 15:02

L. M.

Re: Měla by být založena

Pes, smečkové zvíře, pokud bude izolovaný venku na "čerstvém vzduchu", bude vystrčený ze smečky a časem pravděpodobně začne mít problémy s chováním.

Pes, který je v bytě, ve smečce (a smečka průběžně kontroluje a usměrňuje jeho chování), takové problémy mít nebude.

+2/0
9.9.2011 14:11

seagate

Re: Měla by být založena

Pejskaři, přiznejte si, že v současné době vlastnit psa je určitá móda, tak jako v 90-letech hlásit se k židovství, dnes je to třeba propagace homosexuality anebo to tetování.

Ale zapomněli jste, že prvotním posláním psa bylo hlídat obydlí, tak jako kočky chytat myši. Ano, můžete namítnout, že právě váš pes neohroženě ten váš zámek hlídá. No, jist jsem si nejsem, viz případ těch dvou vlčáků u garáže.Že je to zvíře, kdy lidé jsou považováni za tu smečku se mi zdá pochybné. Pochybné, jak ti psi reagujou. Např. je známo, že po úmrtí majitele pes tak dlouho vyl, až umřel též. Jiný pes toho majitele sežral.

Ne, psů se nebojím. Jenom čeho je příliš, tak to škodí. Tak jako se množí mravenci, cikáni (jednou na to doplatíme jako Srbové na Albánce v Kosovu), tak se množí i psi. Už teď jsou problémy s umístěním do útulků.

Proto by byla vhodná určitá regulace. Zajímalo by mě třeba, kdy se naposledy zvyšovaly poplatky za psy. Když jedete se psem ve výtahu, tak spotřebováváte nějakou energii,atd.

+1/0
9.9.2011 15:06

tvé horší já

Re: Měla by být založena

vlastnit psa, ty genie, je moda asi tak šedesát tisíc let. to jen pro začátek. a k těm dalším blábolům přidám jen to, že všichni jezdí výtahem a vozí v něm své záliby, někdo psa, někdo zbraně, někdo porcelánové vázy, někdo děti, někdo prostitutky atd. takže tohle bylo úplně z cesty. jinak ani s tím prvotním posláním psa nemáš pravdu, pes je společník a pomocník (např. při hlídání, lovu atp.) ale je hlavně společník a vždycky blyl.

+2/0
9.9.2011 15:11

seagate

Re: Měla by být založena

No, a tady vidíte tu agresivitu peskaře nebo jejich zastánce.

+1/0
9.9.2011 15:26

tvé horší já

Re: Měla by být založena

???

0/0
9.9.2011 15:31

Národněfrontní kolaborant

Re: Měla by být založena

R^

0/0
9.9.2011 20:34

mamina2

Re: Měla by být založena

Tu spotřebovávám, i když jedu bez psa. A navíc poplatek jde městu, které náklady na výtah v domě nehradí.

0/0
9.9.2011 15:27

seagate

Re: Měla by být založena

To záleží, kdo dům vlastní. A i když by poplatky ve výtahu šly k městu, tak by to bylo součástí té regulace psů. Jeden čas byla u mě rodina mé dcery. Oba dva výtahy byly podělané od psů. Samozřejmě se nikdo nenašel, kdo by ta hovínka uklidil, a to uklizečka chodí uklízet tak jednou za týden. No, tak mi nezbylo po těch čoklech uklidit, protože s kočárkem téměř obden se mi z 10.patra nechtělo chodit. Proto volám po zpoplatnění výtahu. Toho psa zrovna nenachytám, že zrovna kadí.

+1/0
9.9.2011 16:08

svatáDala

Re: Měla by být založena

a když jedeš výtahem tak nespotřebováváš energii?????? Jestli jedu výtahem se psem, či s dítětem nebo kolem a kočárkem, je v tom nějaký rozdíl???????? Nevím co tím chtěl "básník" řící......;-€

0/0
9.9.2011 22:49

mamina2

Re: Měla by být založena

Psí hovínka ve městě mi hodně vadí, ale v Žitné ulici by si asi děti nehrály, ani kdyby v Praze nebyl jediný pes.

0/0
9.9.2011 15:23

jp324

Re: Měla by být založena

Samozřejmě. Podle této logiky by primárně museli speciálně v té Žitné zakázat automobilový provoz.

0/0
9.9.2011 15:28

prngr2

Pejsek byl hodnej

Ten pejsem byl hodnej a ještě nikdy nikoho nepokousal.

Rád si hrál s dětma a jeho majitelky sbírala exkrementy

+2/0
9.9.2011 13:34

linda a jess.

Re: Pejsek byl hodnej

Všechno je jednou poprvé ;-D

Ten pejsek byl tak škaredej, že jsem ho obcházela z dálky,

aby se mi o něm nezdálo ;-)

0/0
9.9.2011 14:08

prngr2

policajti nejsou ozbrojeni?

proč to zvíře hned nezastřelili?

Mají jen stříkací pistolky?

0/0
9.9.2011 13:29

tvé horší já

Re: policajti nejsou ozbrojeni?

mozna prot, ze byli v dome, ze ten pes klecel na cloveku a okolo nej byli dalsi lide?

0/0
9.9.2011 13:30

linda a jess.

Re: policajti nejsou ozbrojeni?

přesně takR^

0/0
9.9.2011 14:08

seagate

Měla by být založena "Liga proti psům",

+3/0
9.9.2011 13:19

L. M.

Re: Měla by být založena

... a liga proti antipsům...

0/0
9.9.2011 13:25

milenkamikes

za

výchovu psa může pán. Známe případy, kdy psa někdo úmyslně dráždí,provokuje a pak se diví.;-€

0/0
9.9.2011 13:04

mira777888

Re: za

je to pravda ale jen zcasti. pes stejne jako clovek ma kazdej jinou povahu a jsou i od prirody zli psi kteri nejdou nikdy poradne vychovat a budou porad utocit. deda mel spoustu psu a taky mel jednoho opravdu zleho ke kteremu se nikdo nesmel priblizit nez on dokonce ani nejblizsi rodina.

0/0
9.9.2011 13:16

L. M.

Re: za

To se může stát, ale pak musí být ten pes zabezpečen tak, aby nebyl nebezpečný okolí. Pes, který má žít ve městě, MUSÍ být perfektně socializovaný...

Bohužel ale často není...

+1/0
9.9.2011 13:23

Sir Humphrey Appleby

Re: za

přesně tak - každý si klidně může pořídit psa který na všechy kromě něho bude automaticky útočit. Jenže povinností toho majitele je i zajistit aby takové zvíře nikdy do kontaktu s dalšími lidmi nepřišlo. pokud to zajistit nedokáže nebo neumí, není jiné řešení nežli mu zvíře odebrat a utratit. bohužel to jinak řešit nelze.

0/0
9.9.2011 13:26

tvé horší já

Re: za

nemas pravdu, tvuj deda akorat neumel resit problem agresivity, neznal zakony smecky a neumel psu vysvetlit, kdo je tady panem. i sebeagresivnejsiho psa (ktery to ma vzdycky ziskane nejakou spatnou zkusenosti) lze uklidnit a usmernit, ovsem pokud na to mas koule, pokud ne, neporizuj si ani jorksira, protoze to pak bude chudak pes, okoli i ty.

0/0
9.9.2011 13:27

Sir Humphrey Appleby

Re: za

janě a proto se ve smečce psy nikdy nepoperou, žejo. A alfasamec je jím od narození až do smrti stářím a žádný mladý kusy se ho ani nepokouší ohrozit a získat jeho postavení, že... ;-D

0/0
9.9.2011 13:31

tvé horší já

Re: za

prosím? pleteš si hodinky a holínky. samozřejmě, že ve smečce to funguje tak, že se na vůdce pokouší dorážet dominantnější jedinci, pokud ovšem alfasamec ukáže, že on je ten první a nejsilnější pes to prostě vzdá, k bitce ani nedojde, právě ukázat slabost je to nejhorší, co může udělat a to je to, co říkám, pokud nemáš koule na to být psovi opravdu vůdcem a u některých obzvlašt dominantních jedinců neustále dokazovas svoji nadvládu, nemá cenu si pořizovat psa. většina psů to dokáže pochopit hodně rychle, už jenom proto, že ty žiješ déle než on, jsi déle v plné síle a i když se zraníš, jsi schopný pořád smečku vést. jasný? nevysmívej se hned něcemu, čemu nerozumíš, jsi pak za hlupáka, ja se ti snažil jen vysvětlit, jak to doopravdy funguje, protože mám opravdu velké zkušenosti.

0/0
9.9.2011 13:37

L. M.

Re: za

Konflikty mezi psy ve smečkách jsou, ale jen zřídka končí zraněním nebo smrtí. Tím by totiž smečka oslabovala sama sebe. Většina bojů a konfliktů ve smečce (myslím tím přirozenou smečku třeba vlků, ne lidmi zpotvořené pseudosmečky) se odehrává rituálně.

0/0
9.9.2011 14:15

tvé horší já

Re: za

lidmi zpotvořené pseudosmečky? myslí ta smečka člověka se psem, která funguje a vyvíjí se už od nějakého homo erecta? no to jsi docela kabrňák.

0/0
9.9.2011 15:04

L. M.

Re: za

Smečka psa a člověka, který si neuvědomuje zákony smečky, je zpotvořelá. Nefunguje dost dobře a ani pes tam nemá tu jistotu, kterou potřebuje.

I když na druhou stranu je pravda, že cílené šlechtění psů, pokud bralo v úvahu i povahu psů, u řady plemen dovoluje člověku sem tam udělat i nějako tu chybku, aniž by měla takové následky, jaké by měla třeba ve vlčí smečce.

0/0
9.9.2011 15:12

Sir Humphrey Appleby

Re: za

a za výchovu lidí mohou jejich rodiče - proč vlastně trestáme pachatele trestných činů když by za katr měli jít jejich rodiče? :))))

0/0
9.9.2011 13:19

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.