Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Naděje na častější střídavou péči pohasla, poslanci se nedohodli

Novela zákona o rodině neprošla po téměř hodině řečnění Sněmovnou. Zákon měl původně zajistit, aby děti končily častěji ve střídavé péči. Poslancům ho vrátil Senát. Ti ale nakonec nepodpořili ani svou, ani senátní verzi. Novela tak fakticky padá pod stůl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

malá

Rozvod

reší zákon o střídavé péči to je dobře ale podle nových právních norem vás stejně nerozvedou dokud nemáte domluvené a vyřízené majetkoprávní věci a dohodnuto kdo a jak se bude starat o děti, ale je pravda že většina rozvodů se stává válkou a to hlavně o děti, některé ženy je využívají k vydírání ještě před rozvodem ( rozchodem), jestli uděláš to nebo to už je nikdy neuvidíš takže potom by měl zasáhnout soud vždyť je tu jak otec tak matka ale to jsou určitě jen extrémní případy. Pokud je muž slušný a svou partnerku respektuje a ona jeho není důvod se rozvádět. Musí tam fungovat vzájemná tolerance a podpora. :-);-O

0/0
7.9.2011 12:14

ODS čstější než Standův kříšťál

Re: Rozvod

to je moc práce věnovat se vztahu a nekašlat na něj. Doba je taková a maková a lákadel příliš mnoho

0/0
7.9.2011 12:36

jaroléto

Nový partner

Pokud by to bylo na mně, já bych pro střídavku byla všemi deseti. Jenže tatínek má novou rodinu a dcera jeho ženu bytostně nesnáší. Umím si představit, jak se k ní ve svém věku 15 let při setkání chová. Na společnou dovolenou jezdit odmítá. Tátu má ráda a tak se snažíme, aby se vídali co možná nejvíc, ale střídavka by v tomhle případě nebyl dobrý nápad.

+2/0
7.9.2011 10:10

Krasavicee

Re: Nový partner

puberta.  Jsem přesvědčená, že s příchodem puberty se dítě ve střídavce šprajcne a prosadí si jeden domov.

+1/0
7.9.2011 10:14

jaroléto

Re: Nový partner

Vzájemná averze trvá od počátku, nějakých 8 let, mnohem dřív než od puberty. Fakt je ten, že rodinné prostředí není zrovna harmonické a kterékoliv dítě bude stát na straně vlastního rodiče proti partnerovi - ať už je má svěřené máma nebo táta. V tomto ohledu můžu jen tiše závidět přátelům, kteří sice nemají střídavku schválenou soudem, ale v praxi ji spokojeně provozují a občas se sejdou celá široká rodina.

0/0
7.9.2011 10:20

Krasavicee

Re: Nový partner

přesně tak. Kde je komunikace a slušné vztahy, zůstane komunikace i po rozvodu. Pokud táta fungoval a vytvořil si silnou citovou vazbu k dítěti už před rozvodem, funguje rodina dál, jen v jiném režimu. Mám mezi přáteli takové případy.

0/0
7.9.2011 10:27

ODS čstější než Standův kříšťál

Re: Nový partner

no jen aby si neprosadilo ten druhý domov. Děti rozvedených rodičů v tom dost často umí dobře chodit a vytěžit z obou rodičů maximum. Ví který rodič co rád uslyší aby s ním nemělo problém - pro rozvoj osobnosti dítěte naprostá katastrofa !!

0/0
7.9.2011 12:42

Krasavicee

Stvořitel nás designoval tak, že matka rodí a chová děti a

muž loví a chrání rodinu. Proto muž nemá prsa, ale svaly.  Chce-li dnešní muž fungující rodinu, stačí, aby dobře zvolil matku svých dětí a pak ji chránil, respektoval a občas pohladil a před dětmi pochválil.  Není to jednoduché, ale žena Vám dává rozením dětí všanc své zdraví, své šance na trhu práce a svůj volný čas. Většina mužů je schopna s matkou svých dětí udržet dobrý vztah a komunikaci a tím pádem dobré rodinné zázemí pro děti. Ten kdo ženě nadává, přehlíží ji či dokonce udeří, poškozuje tím celou rodinu a de facto i sebe. Pánové typu pana Fialy a spol. se ze své rodiny vyautovali sami. Rodina není MAJETEK, rodina je šance, o kterou se musí bojovat, Střídavka proti vůli jednoho z rodičů je válka o dítě. A dětem válka neprospívá.

+1/0
7.9.2011 10:06

ODS čstější než Standův kříšťál

Re: Stvořitel nás designoval tak, že matka rodí a chová děti a

co vy víte o Fialovi a důvodech rozpadu jeho manželství. Ani manželky nejsou andělé, tak nesvalujte vinu za rozvody na chlapy. Ona taková manželka která nechce chodit do práce protože by byla unavená, ale baví ji vysedávat s kámoškama u kafíčka a nakupovat taky není žádná výhra - po čase si začne stěžovat že manžel má na ní málo času protože je v práci (to je jasné když má rodinu sám uživit) a nudící se manželka je pro manželský vztah katastrofou

+1/0
7.9.2011 12:41

_m-

Re: Stvořitel nás designoval tak, že matka rodí a chová děti a

Přečtěte si začátek příspěvku: .......Chce-li dnešní muž fungující rodinu, stačí, aby dobře zvolil matku svých dětí ........což pan Fiala -  podle vás  - jaksi nevykaučoval. Navíc, by možná bylo vhodné poslechnout si i názor paní Fialové na jejich manželství.

0/0
7.9.2011 13:01

KittyHawk

Re: Stvořitel nás designoval tak, že matka rodí a chová děti a

Ženy jsou tedy nájemné plodící a kojící mašiny a tím že se nechají oplodnit a kojí dítě naplňují své společenské a manželské odpovědnosti. Chlap musí splnit své materiální povinnosti a nesmí na ženu nadávat, co ženy na štěstí nikdy nedělají a když přece jen, je to stejně chyba chlapa protože jeho úloha je, jí vždy tak naladit, aby měli dobrý vztah. 8-o

Moc nechápu o jakém stvořiteli mluvíte, taky Vašeho neznám, ale mojí "stvořitelé" (osobně preferuji "rodiče") mě z Vašeho hlediska asi vychovali v trochu moc naivním a humanistickém duchu protože si nemyslím, že by se lidské rodinné vztahy měli redukovat na tyto jednostranné principy. Ale rozumím, že spousta lidí tak funguje a najde v tomto štěstí, stejne jak někteří chlapy rádi chodí do bordelu a některým prostitutkám se jejích práce líbí. Nekritizuji to, ale vyhrazuji si, aby to někdo viděl jako model pro všechny. Jak bych tak žít nechtěl.

0/0
7.9.2011 13:37

Marcellus

Takže vesele pokračujeme dál

dítě dostane automaticky matka, ať už je to jakákoliv troska.

A mnohé z nich tohoto postavení pochopitelně zneužívají. Jako vždy na to doplatí děti.

+2/0
7.9.2011 6:42

Leninovo bytostné já

Re: Takže vesele pokračujeme dál

troska? pokud funguje, tak je to matka. Pokud nefunguje vůbec, dítě dostává do péče otec. Tak hloupě nežvaňte. A navíc pokud chlap opustí rodinu a pak žádá o péči, nakopat ;-O

+1/0
7.9.2011 7:39

ODS čstější než Standův kříšťál

Re: Takže vesele pokračujeme dál

velmi naivní názor

0/0
7.9.2011 12:43

Bývalý volič ČSSD

Re: Takže vesele pokračujeme dál

Typická ženská demagogie.

0/0
7.9.2011 22:53

Krasavicee

Re: Takže vesele pokračujeme dál

Troska?  To je pan Fiala, pověstný misogyn a hladovkář, za kterého se vlastní synové stydí.  Jak by Vám bylo. kdyby se takhle veřejně prezentoval Váš otec?

+1/0
7.9.2011 10:17

ODS čstější než Standův kříšťál

Re: Takže vesele pokračujeme dál

pan Fiala je takový jaký je. Víte, neustálé řešení takových problémů z člověka trosku dovede udělat.

Jak asi musí být dětem, které maminky k tatínkům vůbec nepouští a vymýšlejí si, že o ně táta nemá

zájem, a dítě pak v 15 letech náhodou zjistí že bylo všechno jinak, ale už je pozdě ...

0/0
7.9.2011 12:46

KittyHawk

Stridavá péče je nejlepšim řešením - žádným "stěhováním"

O tom, že by se dítě při střídavé péči "stěhovalo" může opravdu mluvit jen nékdo, kdo s touto formou výchovy nemá vůbec žádné zkušenosti a žadnou rodinu nezná, která jí praktikuje. Znám mnoho dětí ve střídavé péči a žádné se nestěhuje, proste jen přechází z jedné své domácnosti do druhé, tak jak třeba mnojo dětí chodí po škole k prarodičům, protože rodiče ještě pracuji, nebo jak každý víkend jezdí na chatu.

Každé takové dítě profituje z toho, že má ne jen jedno ale dvě zázemí a i ostatních výhod si užívá - nejdůležitější z ních je asi, že má pořád ještě oba rodiče - to znamená maximální lásku, to nejlepší z výchovných přístupů obou pohlaví. V

Zeptejte se jakékoliv dítě, které tuto výhodu má, řekne vám, že je spokojené a jinak by se to nepřálo - naopak od těch chudáčků, kteří jsou ochuzeni o jednoho rodiče - vetšinou protože ten druhý není schopen rozumných mezilidských kompromisů.

+2/0
7.9.2011 2:03

pavel.61.

Re: Stridavá péče je nejlepšim řešením - žádným

také mi přijde střídavá péče jako nejšetrnější dopad na dítě, když ho mají lidé neschopni soužití

+2/0
7.9.2011 8:21

ODS čstější než Standův kříšťál

Re: Stridavá péče je nejlepšim řešením - žádným

a hlavně když je u jednoho rodiče, tak ten se má čas mu věnovat, pak zase u druhého a zase má čas čas mu věnovat. Je to o lidech, když rodiče své dítě milují i když nejsou spolu tzak na tom to dítě může být daleko lépe než děti v úplných rodinách, které rodiče tak akorát posadí k telce nebo compu a jinak na ně kašlou

+1/0
7.9.2011 12:49

Coreyel

Střídavá péče pro rodiče

Já bych zavedla střídavou péči pro rodiče. Proč to má odnášet dítě, že se nedokáží dohodnout? Dítě ať si hezky zůstanem doma, kde to zná, má svoje kamarády, hračky, zázemí. A rodiče se můžou hezky po 14 dnech střídat. Chtěla bych vidět, kolik z nich by do toho šlo. :-/

+4/0
7.9.2011 1:38

ODS čstější než Standův kříšťál

Re: Střídavá péče pro rodiče

no, kdyby měli na půl poříádit ten byt ve kterém bude dítě bydlet, bylo by to opravdu zajímavé.

Matky by tento model odmítaly asi tak jako střídavou odmítají dnes (ne všechny)

0/0
7.9.2011 12:50

prasák

štrasburk

Otcové na tom jsou zřejmě podobně jako pronajimatelé, dokud se neobrátí na štrasburk, nic se nehne. Rv

+1/0
6.9.2011 23:25

www.stridavka.cz

Re: štrasburk

R^

0/0
7.9.2011 0:31

prasák

mělo

Mělo by to být mnohem přísnější. Který z rodičů není schopen umožnit střídavou výchovu aniž by k tomu byly závažné důvody, neměl by mít sám výchovu dítěte žádnou.

+2/0
6.9.2011 23:08

marvinka

Re: mělo

taky by se měl soud přiklánět na přání dítěte. Jestli chce být s otcem či matkou, jestli chce střídavku. Jsem taky z rozvedené rodiny, zůstala jsem ve 12ti s matkou (rodiče se na tom domluvili, zeptali se mě) a představa střídavé péče mě děsí. Pořád se někam stěhovat. :-( není to jen o rodičích a jejich právech. Mělo by to být hlavně o tom dítěti.

+3/0
6.9.2011 23:46

qwertza

Re: mělo

R^R^

0/0
7.9.2011 0:46

ODS čstější než Standův kříšťál

Re: mělo

dítě je velmi snadno zmanipulovatelné, takže ano ovšem to co dítě chce by měl zjišťovat odborník-dětský psycholog a ne sám soudce

0/0
7.9.2011 12:52

Krasavicee

Re: mělo

to je jakoby se muž, který nechce platit alimenty, měl strerilizovat, aby nemohl zasévat další hladovějící děti.:-P

+1/0
7.9.2011 10:12

ODS čstější než Standův kříšťál

Re: mělo

nebo sterilizovat matky, které své děti nechtějí ani půjčovat jejich otcům, natož aby i otcové měli možnost své potomky vychovat ;-)

0/0
7.9.2011 12:53

prasák

nechápal

Nechápal jsem ty radikální otce, ale teď právě usiluju o střídavou výchovu a vidím, že je to boj s větrnými mlýny, když je matka hloupá. Nechápu, proč zákonodárci nepřijali ani toto kosmetické upřednostnění střídavé výchovy, nezazněl ani jeden rozumný argument, proč by to nemělo jít..Takže už radikální otce chápu a doufám, že českému státu ve štrasburku pořádně zatopí. R^

+2/0
6.9.2011 22:40

don koko

Re: nechápal

Osobně nechápu rodiče, kteří o střídavou péči usilují: proč by dítě mělo mít dva "domovy" a ve skutečnosti nevědělo, kde má pevné zázemí? A také by mě zajímaly zkušenosti se střídavou péči o děti ve věku 15 - 18let.

+1/0
6.9.2011 22:50

prasák

Re: nechápal

Mne by zajímalo, proč by měl dítě vychovávat jenom jeden rodič. Nejsou důležité budovy, ale lidé.

0/0
6.9.2011 22:58

marvinka

Re: nechápal

no, to právě není až taková pravda. Dítě by jedno zázemí mít mělo, jeden domov. Ne se neustále někam stěhovat, pokud samo nechce.

+1/0
6.9.2011 23:47

aldozzz

Re: nechápal

přesně pokud samo nechce:-) prostě to nechat na dítěti - otec matka nebo střídavá péče

0/0
6.9.2011 23:56

ODS čstější než Standův kříšťál

Re: nechápal

ano, správně a dítě by ani nemělo být naháněno chodit do školy, vždyť tam nemá své zázemí. Měli bychom se nejdřív dětí zeptat jetsli chtějí jít do školy než je tam pošleme :-P

0/0
7.9.2011 12:58

Krasavicee

Re: nechápal

Otec přece může vychovávat, i když dítě bydlí u matky. Pokud otec chce a NEZAČAL SI DÍTĚTE VŠÍMAT AŽ PO ROZVODU. Dítě neomylně vycítí, kdy je zájem násilný a ne od srdce!

+1/0
7.9.2011 10:23

ODS čstější než Standův kříšťál

Re: nechápal

vychovávat když je dítě u matky? To jako výchova 15 minut denně po telefonu? Si děláte srandu ne?

0/0
7.9.2011 12:59

_m-

Re: nechápal

A víte, že má pravdu? Vychovává se příkladem.

0/0
7.9.2011 13:05

ODS čstější než Standův kříšťál

Re: nechápal

pevné zázemí v rozbité rodině? hahaha. Právě rozvodem rodičů dítě pevné zázemí rodiny ztrácí, a velmi často ho děsí že ten druhý rodič už ho nemá rád. Uvědomte si už že dítě není věc !! a to že 2 týdny bydlí u jednoho rodiče a další 2 týdny u druhého kousek dál je to nejmenší. Samozřejmě pokud mají rodiče bydlet 50 km od sebe, problém to je

0/0
7.9.2011 12:57

ODS čstější než Standův kříšťál

Re: nechápal

no, popravdě jsem si taky myslel že to jsou trochu blázni. Ale ve chvíli kdy se mi přihodilo to samé jsem se z toho taky tak trochu "zbláznil". Máte v ruce doporučení soudem dohozeného psychologa o tom že dovedu dítě lépe vyhcovat než matka, doporučení sociálky, doloženo i že jsem schopen zvládnout veškeré sociální služby jako uvaření vyprání atd, a přesto u soudu smolík protože matka s něčím nesouhlasí? No potom zbývá buď se stát "radikálem" a bojovat, nebo se na dítě tak trochu vykašlat. Návštěva jednou za 2 měsíce je jako jet na návštěvu k tetičce, to nemá smysl

0/0
6.9.2011 23:02

prasák

Re: nechápal

Já dokonce dítě vychovávám bez jakýchkoli problémů přes půl roku skoro sám a navrhuju celou dobu dohodu o střídavé výchově. Matka dohodu nechce a dostala dítě do své výchovy. Takže soud dítě odˇnal z mé výchovy a umístil k matce. Psycholog přitom střídavou výchovu připustil jako možnou. Neuvěřitelné věci se dějí u soudů v opatrovnických věcech. Rv

0/0
6.9.2011 23:06

ODS čstější než Standův kříšťál

Re: nechápal

pravda. české opatrovnické soudnictví je žumpa, dost často tam jsou soudci, kteří nemají na to soudit jiné případy. Čest vyjimkám

0/0
6.9.2011 23:13

prasák

Re: nechápal

V tomto směru vládne stereotyp, strach a alibismus.

0/0
6.9.2011 23:16

ODS čstější než Standův kříšťál

Re: nechápal

já ne, exka se už z ciziny vrátila - zjistila že to tam je taky o dvou kůrkách, ale dítě je u ní a dnes už mi to nevadí, dítě je už dost velké na to aby si u matky prosadilo že chce být u mě - a děje se tak každý víkend a někdy i pár dní v týdnu, přestože musí dojíždět 12 km autobusem do školy a díky tomu mám vliv na výchovu dostatečně velký.

Ale než celý ten soudní hnus boje o dítě znovu absolvovat, raději bych se střelil do hlavy

0/0
7.9.2011 13:03

don koko

Re: nechápal

Nechápu argumentaci, proč bych měl dítě vídat jednou za dva měsíce, pokud nebudu mít střídavou péči. Buď mám zájem a dítě mohu vídat i několikrát týdně (stačí třeba vyzvednout ze školy, udělat s ním úkoly a spát může doma u matky; to by zajisté ocenila i matka), nebo zájem nemám a potom snaha o střídavou péči zavání soutěží o to, kdo je lepší rodič... Pro upřesnění: jsem rozvedený, 2 děti (v současnosti již dospělé) v péči matky a nebyl jediný problém s pobytem u jednoho či druhého rodiče - střídavou péči ale nedoporučuji.

+2/0
6.9.2011 23:12

prasák

Re: nechápal

Tak v takovém případě mi střídavá výchova připadne jako mnohem pevnější a racionálnější rámec pro dítě než nějaké nahodilé setkávání s otcem po škole.

0/0
6.9.2011 23:16

marvinka

Re: nechápal

Dítě by to možná vidělo jinak.

+2/0
6.9.2011 23:50

ODS čstější než Standův kříšťál

Re: nechápal

mě jen baví jak maminky přesně vědí co by dítě přesně chtělo - není to spíš tak že to co chce manminka se dítěti implantuje do hlavy aby si to taky přálo? ;-)

0/0
7.9.2011 13:08

Krasavicee

Re: nechápal

láska nepotřebuje rozhodnutí soudu

+1/0
7.9.2011 10:31

Najdete na iDNES.cz