Diskuze

Podvodník prodal cizí byt, jeho majitel se to dozvěděl až z katastru

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který na konci března prodal cizí byt v Praze 9. V notářské kanceláři, kde uzavřel kupní smlouvu, se prokázal falešnými doklady na jméno poškozeného majitele bytu. Ten se o podvodu dozvěděl, až když mu přišel výpis z katastru nemovitostí o novém jméně vlastníka.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

egri

6. 9. 2011 21:36
Byt zaplatila v hotovosti??

Proč ji i notáře policie nestíhá za porušení zákona o praní špinavých peněz?

0 0
možnosti

good_man

6. 9. 2011 21:48
Re: Byt zaplatila v hotovosti??

jenom pro zajimavost, v zakone je explicitne napsano, ze nemuzu uhradit byt v hotovosti?

0 0
možnosti

sigenius

6. 9. 2011 16:12

V raných dobách stát sloužil jen k tomu, že se vybírali daně, z kterých se financovalo vojsko. Nikdo neuměl psát a každý vlastnil právě takový majetek, který si byl schopen uchránit vlastní rukou, případně s vlastní "ochrankou". Lidi buď bydleli v chatrčích, nebo na hradech. Chatrč si v případě, že jim ji někdo obsadil nebo vypálil, postavili znova. Hrady byly poloviční kasárna.

Je vymožeností moderního státu, že můžeme (dá-li pánbu) vlastnit domek nebo byt a můžeme ho přes den (nebo třeba o dovolené, případně i na 2 roky) opustit a máme jistotu, že je stále náš (řeč je o nemovitém majetku). Moderní stát má moderní prostředky. Má vědecké ústavy a armádu zaměstnanců. Jak si to zařídí, je jeho věc. Pokud systém stojí a padá s odolností občanek proti padělání, ať stát systém upraví nebo předělá.

Pokud to ale nedokáže, pak se jedná o Kocourkov a spějeme k návratu do časů Robina Hooda.

0 0
možnosti

flashback

6. 9. 2011 16:21
Re:

Padělat se dá všechno, jde jen o to jak zdařile. Kdoví jak to bylo, třeba ty padělky zas tak dobré nebyly a jde o pochybení jednotlivce (notáře). Obrázek nám tu nedali.

Nedělal bych tudíž z jednoho případu hned něco na "čem padá systém". Pokud vše dopadne dobře, tj. byt se původnímu majiteli vrátí, nedělal bych z toho kovbojku.

0 0
možnosti

HrubesaMares

6. 9. 2011 14:50
Jakou odpovednost

ponese notar, ktery jednoznacne udelal chybu? Holt ta prace sebou nese trochu vic, nez jenom nechat dat sekretarku razitko a zkasirovat tucnou odmenu ;-)

1 0
možnosti

2Mac7

6. 9. 2011 16:05
Re: Jakou odpovednost

A jakou chybu udělal notář ? Jak má poznat padělanou občanku?

0 0
možnosti

brekebrekeke

6. 9. 2011 14:35
tak to je sila

:-/ RvRvRv

0 0
možnosti

Bouše

6. 9. 2011 14:03
To je zajímavé ...

Když koupíte v autobazaru auto v dobré víře, že ho nabýváte legálně, a pak se zjistí, že je kradené, nikdo se s vámi nebaví a auto vám prostě bez náhrady seberou. Když vám ovšem někdo ukradne byt a prodá ho, nový nabyvatel má na něj právo, i když je to naprosto stejná situace, jako s tím autem. Není to Kocourkov jak vyšitý? 8-o

2 0
možnosti

Bouše

6. 9. 2011 14:06
Re: To je zajímavé ...

Podle mne by měl celou tíži nést nový nabyvatel bytu, protože ten má povinnost si ověřit, zda jedná se  s k u t e č n ý m majitelem.

0 0
možnosti

flashback

6. 9. 2011 13:38
Teď budu za ďáblova advokáta

Fascinuje mě, jak tu spousta diskutérů svaluje vinu na "stát", aniž by si ujasnili základní fakta. Takže: 1. stát, potažmo katastrální úřad neověřuje občanské průkazy, to dělá notář, potažmo pošta a měl by si to zkontrolovat i kupující. 2. notář není státní zaměstnanec, takže stát nenese odpovědnost za jeho pochybení. 3. ideální ověření totožnosti neexistuje, jedině že byste požadovali u podpisu smlouvy odběr DNA a napojení na centrální registr DNA což je samozřejmě nesmysl jak z Orwella vystřižený.

Jinak je mi původního (skutečného) majitele opravdu líto a doufám, že se mu jeho byt vrátí co nejdříve na úkor nové "majitelky", která je s prominutím buď husa hloupá nebo je spřažená s podvodníkem, protože koupit byt za cenu, které je proti běžné sotva poloviční může blb nebo šejdíř.

0 0
možnosti

tomtop

6. 9. 2011 13:49
Re: Teď budu za ďáblova advokáta

lidé vám krásně uvěří nějakou story o tom jak to strašně spěchá a proto ta sleva. Jako student jsem kdysi prodával na ulici a podobné triky jsme měli přímo v popisu práce...

0 0
možnosti

GEORGE MICHAEL

6. 9. 2011 13:30
Jojo...

..kder jsou ty časy, kdy jsme měli na pobočce uschované hypotéky včetněš veškeré dokumentace. To se dalo udělat trakových podvodů, že doslova desetitisíce lidí zezelenalo strachy... Jen narážím na to, že předloni na jednom školení jsem se dozvěděl, že asi 2/3 podvodů dělají zaměstnanci bank !!! Jen tak pro zajímavost...

0 0
možnosti

beachside

6. 9. 2011 12:42
nová majitelka

je Ruska,tak si myslím,že to je celé s podvodníkem domluvené.Jedna parta.

0 0
možnosti

tomtop

6. 9. 2011 12:35
chtělo by to uzákonit ověřování plné moci

při pohybu částek nad konkrétní nějakou sumu , třeba 500 000,-

0 0
možnosti

Vanguard

6. 9. 2011 13:30
Re: chtělo by to uzákonit ověřování plné moci

Proč píšeš o věci, o které naprosto nic nevíš, ty trumbero??? A k tomu si ani nepřečteš článek!!!

Ověřování podpisů při převodu nemovitostí (tedy i bytů) je povinné odjakživa.

0 0
možnosti

jedenzmnohalidi

6. 9. 2011 12:03
Výhoda družstevního bydlení

Po přečtení příspěvků mě napadá, že družstevní byt má výhodu. Pokud by se zloděj pokusil převést členský podíl, pak musí požádat družstvo o novou nájemní smlouvu. Tady by tedy musí proběhnout domluva mezi družstvem a nabyvatelem a tam už se na podvod může přijít. Záleží na úrovni představitelů družstva a vztazích s členy.

0 0
možnosti

tomtop

6. 9. 2011 12:32
Re: Výhoda družstevního bydlení

a co krach druzstva ? To by bylo velmi rychle vystehovani ....

0 0
možnosti