Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Devítiletá cyklistka spadla v horách z kola, letěl pro ni vrtulník

V Krkonoších se těžce zranila devítiletá dívka. Nezvládla trasu cyklistického výletu, na který ji vzali rodiče. Při sjezdu kopce přepadla přes řídítka a dopadla na kameny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Paní Semtamťuková

může se stát...

Proč démonizovat rodiče? Holčička měla přilbu, rodiče měli uložený telefon na horskou službu. Je tedy evidentní, že rodiče byli svědomití a snažili se případná rizika minimalizovat. Lepší, než když rodiče tahají děti po nákupních centrech, kde zase hrozí riziko udávení BigMacem... :-P

0/0
5.9.2011 14:41

Kazeasch

Re: může se stát...

Mohli být i svědomitější. Pokud budeme uvažovat že holčina třeba jezdila i trial nebo něco tak a dalo se tedy předpokládat že takovou trasu zvládne, tak pokud vím že je tam kamenitý jsezd, tak by páteřák určitě nebyl na škodu. No hlavně ať to dobře dopadne.

0/0
5.9.2011 16:40

Pedrosan

Re: může se stát...

Pokud přepadla přes řidítka , buď se zasekla na nějaké terénní nerovnosti nebo měla problém s brzdami ( brzděním).

Na obtížnější trasy je nutné mít dobře vybavené a perfektně seřízené kolo a taky ho umět dobře ovládat. O ochranných pomůckách ani nemluvě - jezdím jen tak a tam jak mi to ochrana a schopnosti dovolí. Rodiče byli sice celkem připraveni , i tak mohli něco podcenit .Naštěstí to tentokrát dopadlo ještě celkem dobře.

0/0
5.9.2011 22:04

Apolena Kolenatá

To se přece

může stát kdekoli, nejen na horách....

+1/0
5.9.2011 14:24

AAA2

Hmm tak prilba nejak nepomohla

co zavedeme povinneho priste? Brneni?

0/0
5.9.2011 13:47

serz I.

Re: Hmm tak prilba nejak nepomohla

A na tos' přišel jak? Bez toho blembáku, by už ležela na prkně.

0/0
5.9.2011 13:55

bukin

Re: Hmm tak prilba nejak nepomohla

myslím, že povinné prokázání alespoń minimálního IQ by na Vás stačilo

0/0
5.9.2011 15:04

bukin

díky přilbě

má jen lehký otřes mozku, jinak by na tom byla mnohem hůř. Vaše věta, "přestože měla helmu, má lehký otřes mozku" je zcela stupidní a leckdo by si ji mohl vyložit, že nemá smysl jezdit v helmě. Jinak samozřejmě přeji, ať se holčina dá brzy do kupy.

+1/0
5.9.2011 13:26

persona-non-grata 2

Jsem pěškoturista a fakt mne občas překvapí,

1 - kudy všude se cyklisti snaží projet

2 - jak extrémní požadavky mají někteří otcové na své děti

:-/

+1/0
5.9.2011 13:14

Smrť

Re: Jsem pěškoturista a fakt mne občas překvapí,

Kde všude se cyklisti snaží projet je jedna věc, ale že přitom často vůbec neberou ohledy na pěší, to je přinejmenším na facku. A že to někdy rodiče s nároky na své děti těžce přehánějí, s tím nelze než souhlasit.

0/0
5.9.2011 13:20

skokánek

Re: Jsem pěškoturista a fakt mne občas překvapí,

zažila jsem v kopcích mezi Berounem a Karlštejnem kde jsou kopce a zatáčky,že by člověk měl problém ujít to pěšky,rodinku na kolech kde tatíček hystericky ječel na cca pětiletého kluka:nelez z toho kola dolů,to vyšlapeš,co to děláš,tak už jeď.A klučina šlapal a šlapal až skončil v protisměru pod autem:-/

0/0
5.9.2011 13:39

serz I.

Re: Jsem pěškoturista a fakt mne občas překvapí,

I matky, i matky.

0/0
5.9.2011 13:56

Elévka

Re: Jsem pěškoturista a fakt mne občas překvapí,

Já jsem se vrátila z Krkonoš v sobotu a co jsem tam během toho týdne ze strany některých cyklistů viděla, to opravdu někdy zůstával rozum stát.  Většinou to teda byli muži - ať už ti mladí toužící po adrenalinu (jehož vyplavení postihovalo i nás turisty, když se kolem nás řítili hlava nehlava - nedej bože aby jim vběhlo do cesty třeba malé dítě) anebo strýcové s břichem pod elasťáky se dmoucím, ti byli spíš na infarkt.  Že bych tam viděla rodiny s dětmi, to ani moc ne. Vláčet dítě na kole do těžkého terénu může opravdu jenom nezodpovědný blbec... Doufám že holčička bude v pořádku, ale rodičům bych to dala všechno zaplatit, když už nemají sami rozum, tak je k větší zodpovědnosti doženou třeba ty prachy...;-€Rv

0/0
5.9.2011 14:00

Apolena Kolenatá

Re: Jsem pěškoturista a fakt mne občas překvapí,

madam, vy přesně víte, na jakém místě se to stalo? pokud ne, nechte emoce stranou....

kromě toho jen terén za vše nemůže, já je např. zvládám celkem slušně, ale největší pád s následkem zlomené ruky jsem si přivodila na rovné a volné cyklostezce:-)

0/0
5.9.2011 14:28

Apolena Kolenatá

Re: Jsem pěškoturista a fakt mne občas překvapí,

proč otcové? také jsem na kole náročná na své děti, které to naštěstí baví a jsou velmi šikovné i v terénu, kromě toho také často pěškoturistujeme a nemáme diskriminační připomínky vůči ostatním turistům či sportovcům. Vyjma čtyřkolkářů, ti nám fakt pijí krev...

0/0
5.9.2011 14:26

Najdete na iDNES.cz