Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Země na Chebsku znovu duněla, lidi probudily dva otřesy

Po několika dnech relativního klidu se v noci na Chebsku opět otřásla zem. Lidi především v Novém Kostele a okolí budilo i dunění odspodu, které je doprovázelo. Dva nejsilnější otřesy dosáhly síly 3,5 stupně. Nebezpečí ale podle odborníků nehrozilo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Satyriana

Kolemdruhé odpolední

se klepal barák u Dolního Žandova, kde jsme byli na návštěvě. Bez dunění, ale nemělo to daleko k cinkání skleniček. Hladinky kafat se hýbaly. Což je docela zajímavé, tady by už mělo být jiné podloží...

0/0
4.9.2011 20:37

pupidup

zemětřesení denně - nikde žádné informace

mám pocit, že se zemětřesením u nás nikdo nezabývá. Bydlím ve Stříbrné u Kraslic, země se tu chvěje skoro každou půl hodinu,  ale například dneska ráno v 6,30 to bylo tak silné, že se nám třásl celý barák, tuším, že bylo větší, než to, o kterém psali. A nyní žádné zprávy....je to na pováženou. Alespoň zájem vědců bych ocenila.......aby řekli, co se vlastně děje a nějakou prognozu.  !!!! Začínám se bát.....8-o;-€

0/0
4.9.2011 10:58

naivka2

Re: zemětřesení denně - nikde žádné informace

Svatá prostoto, chce to jenom trochu " zdělání". Proboha nemůžete od tvůrců šotů pro idioty očekávat, že se vyznají v geofyzice. Pokud na to máte proklikejte se na GFÚ Živé seismogramy. Ti kluci a holky co na tom dělají se v tom zatraceně dobře vyznají. Oni totiž pracují a nemají čas se trápit s nějakým novinářským kreténem. Garantuji vám, když se na ně promailujete s dotazem jako slušný občan téhle republiky, tak vám určitě slušně a vyčerpávajícím způsobem vysvětlí, že se není čeho obávat.

0/0
4.9.2011 16:03

Satyriana

Mám to do epicentra

asi třicet kilometrů, ale mohu potvrdit, že cítím denně otřesy i ve dne, pauza je opravdu snad jediná, na necelý den. Včera během dne i dneska v noci to byly silné vibrace v baráku, v noci na sobotu jsem největší šlupky víéceméně zaspala. Jsme všichni dost utahaní a stoupá nervozita, aniž si to připouštíme.  Co tak pozoruji, nemocné lidi zlobí  srdce a tlak, jsou celí skleslí.

0/0
4.9.2011 8:26

[eT]

Panebože, odstavte Temelín,

země se otevírá do pekel a obří tsunami se blíží :-/

0/0
3.9.2011 12:56

Stareye

Re: Panebože, odstavte Temelín,

Nedoporučit.Rv

0/0
3.9.2011 18:49

hariprasad8

Technopárty?

0/0
3.9.2011 12:42

Weeds23

Laskavě přestaňte lidem lhát!

Par dnů "relativního klidu" se nikdy nestalo. Země se na Chebsku přestala během posledních 10 dnů třást asi na 20 hodin, jinak se třese každou chvíli. Jen od dnešní půlnoci bylo 11! zemětřesení v tomto regionu, a jedno také 30 kilometrů od Prahy blízko Berouna.  Největší zemětřesení kolem půlnoci z pátku na sobotu bylo 3,6 a 3,7 stupně!

Opravte si svoje chyby a začněte psát pravdu, i o obrovských zemětřeseních všude na světě během posledních týdnů. Tady odkaz na lepší zdroj informací než pisálky najaté tím kdo vládne. http://www.emsc-csem.org/Earthquake/Map/zoom.php?key=95&typ=euro#2   RvEU

0/0
3.9.2011 12:24

Janina 1010

Re: Laskavě přestaňte lidem lhát!

Ona se pravda o měření neříkala, ani ve zmiňovaném roce 1985. Údajně naměřené hodnoty byly daleko větší, než se pak uvádělo do éteru. Samozřejmě toto tvrzení nemohu doložit, ale sama jsem zemětřesení toho roku zažila a nikdy na něj nezapomenu. Děkuji za odkaz, budu sledovat. ;-)

0/0
3.9.2011 14:04

Anubisos

Mně rovněž přesně v 02.13 vzbudilo dunění,

když jsem vykoukl z okna, abych zjistil,  co se to jako děje, tak se dva neznámí východoindičtí soudruzi snažili dorvat do našeho sklepa - o kus dále je lampa, takže  BEZ POCHYB. Jeden z nich stál u popelnic, dělal, že tam má nějakou tu klasickou práci (asi třídění odpadu) a druhý lomcoval sklepními dveřmi (máme je tak nějak hezky z boku činžáku). Když jsem se z okna vyklonil a docela přátelsky se do tmy zeptal "tak jak to jde?", ihned se mi dostalo ujištění "rakovinu na tebe, co sereš!". Pak se, celí vylekaní, sebrali a šli třídit odpad o kus dále. Čekám, že mi v nejbližší době přibude větrací otvor ve skleněné výplni okna. Nu což, ještě je kalendářní léto.

+2/0
3.9.2011 11:41

Anubisos

Re: Mně rovněž přesně v 02.13 vzbudilo dunění,

Tak! Dnes v noci se jim to povedlo! Po přestřižení visacího zámku a vypáčení sklepních dveří, vnikl neznámý pachatel dovnitř a zde odcizil sousedovi atypické jízdní kolo v hodnotě 40.000,-Kč (toto kolo se najde raz-dva, jiné podobné v republice není) a dalším sousedům dvě prakticky nová jízdní kola v celkové hodnotě bratru 43.000,-Kč. Celková škoda odcizením  83.000,-Kč, poškozením visacího zámku a dveří samotných 400,-Kč. opatření? Příští týden přibudou ještě jedny, tentokrát oplechované dveře, a to se zajištěním proti vylomení vložky FAB a "ořech" na visací zámek. Obávám se však, že JE nezastaví vůbec nic a další prachy v pr.eli! ;-O

0/0
7.9.2011 18:11

Najdete na iDNES.cz