Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Podívejte se na supermoderní průmyslovku v Ostrově. Stála půl miliardy

Studenti průmyslové školy v Ostrově na Karlovarsku jdou dnes poprvé do své zbrusu nové školy. Stavba jedné z nejmodernějších budov svého druhu v Česku stála bezmála půl miliardy korun. Žáky v ní čeká technické vybavení, o kterém dosud pouze snili.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vencac

V Podstatě tohle je cesta jak zkvalitnit naše školství

více omezit všeobecná gymnázia, která stejně nejsou schopna dlouhodobého samofinancování a více podporovat  takovéto technické školy. Už jen proto, že většina těchto škol je schopna z 20%-30%s ama financovat  své projekty. A to nemluvím o daleko lepších možnostech spolupráce s výrobními závody. V článku se píše že vlastní CNC modelace, chápu že pro ně je to supr výsledek však toto není jediná škola a po prohlídce většiny těch kvalitních jsem zjistil, že toto vybavení již začíná být standardem pro středoškolské vzdělání. Sám jsem absolvent podobné školy a při bližších rozhovorech s učiteli, jsem zjistil, že si rozhodně na nízké platy neztěžují. Ba naopak škola si vybírá mezi největšíma odborníkama. Vše je jen dáno tím, že se pouze slepě neučí, ale pracuje se na reálných projektech, které se často vysoce zpeněží.

0/0
1.9.2011 21:20

vg38

.

podobné jak unás, akorát jsme ve starší budově

SPŠ Zlín

0/0
1.9.2011 13:37

xs123

Průmyslovka v Ostrově ujde

Ale stejně školu dělají především učitelé a žáci. Ne zařízení.

+1/0
1.9.2011 13:19

Chytrakz hospody

Re: Průmyslovka v Ostrově ujde

R^R^R^R^

0/0
1.9.2011 14:19

ujko.straka

Bez snahy na nic 1

Supermoderní technologie strčená až pod nos ještě nikdy nikoho nic nenaučila pokud dotyčný sám nechce. Když jsem nastupoval na střední tak na naši skupinu nezbyla dílna a museli jsme si ji vlastníma rukama zařídit. Zatímco ostatní se naučili v prváku zacházet akorát s pilkou, pilníkem, nůžkama na plech a vyvrcholením bylo na závěr roku vrtání, my jsme si museli vyrobit komplet ponky pro všechny včetně zásuvek, stojan na vrtačku, police a pod. Řezání, vrtání, broušení, stříhání plechu, ohýbání, nýtování to vše za pochodu během 2 měsíců. Později přibylo pájení , řezání závitů a kdo chtěl tak i svařování elektrikou a řezání na strojní pile. To vše za jediný rok.  Ve čtvrťáku se to opakovalo s tím rozdílem že jsme nedostali čistou prázdnou místnost ale žašlou dílnu po hornických učních. Důlní zařízení odmontovat, uklidit, vymalovat, namontovat a zapojit zářivky, zapojit a zprovoznit elektrostoly a další věci.

0/0
1.9.2011 10:23

ujko.straka

Re: Bez snahy na nic 2

Nadřeli jsme se a nadávali proč zrovna my, když ostatní dostali komplet zařízené dílny. Dneska jsem rád protože to byla škola života a co jsem se tam naučil, nejen že jsem nezapoměl ale v životě už mnohokrát využil a i díky tomu mám dobře placený job.

0/0
1.9.2011 10:28

newcoast

Zajímavé,

že bez peněz našich spoluobčanů z EU by jsme si ani neškrtli.Lituji spoluobčany z EU že dotují nějaké Česko, které ústy svých představitelů jim stále nadává.Např.europoslanec Zahradil,nebo prezident Klaus.

0/0
1.9.2011 8:45

pan vomáčka

Re: Zajímavé,

máš pravdu, že bez EU by se tahle škola třeba nepostavila. je také pravdou, že spousta myšlenek EU (podpora chudých regionů, inovací, domácí produkce atd.) je velmi chválihodná a zdá se, že proti nim nelze nic namítat. to, co se ovšem podle zdravého rozumu jeví jako správné, se po hlubším studiu může ukázat jako velmi špatné. většina voličů se bohužel řídí pouze tím zdravým rozumem, nečetli Hayeka, Misese, Rothbarda...

0/0
1.9.2011 10:00

ujko.straka

Re: Zajímavé,

To je jednoduché. Strčíme jim vše hotové až pod nos a oni už nebudou muset používat hlavu. Vyrobíme si cvičené opice - to nám stačí.

0/0
1.9.2011 10:34

Chytrakz hospody

Re: Zajímavé,

No prachy se dostaly do EU  levitací. Po levitaci si EU nechá část peněz na svůj provoz, pak milostivě něco utrousí, pokud to "teličkovy" poradenské firmy za provizní peníz schválí. Něco si kromě EU korupčníků přihrajou i ti domácí. Pak se z dotací hradí výstavba lyžařské sjedovky v Dánsku aj. nebo se přispívá podnikatzelským subjektům, aby konkurence schopnost mei protekčními zůstala zachována.  Nakonec přijdou kontroly, které něco zjhistí a dotaci zkrátí.  No a občas z EU něco padne i do nepodnikatelské sféry a  EuroHujeři ryčí blahem. Pokud se prachy netlačily zkrze evropského pašíka, ve kterém se přemění na h..., a šly rovnou tam, kam mají, tak nevím, co by si EuroByrokrat počal

0/0
1.9.2011 14:31

Najdete na iDNES.cz