Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Policie zkoumá video, které zachytilo v Rumburku výpady proti Romům

Sdružení Romea zveřejnilo dvacetiminutový záznam z pátečního pochodu Rumburkem. Na snímku zní rasistické výpady proti Romům včetně výzev k násilí. Video už začala zkoumat policie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tabak

rozlišovat

Je to ukázka ochrany práv lidí a spravedlnosti naruby. USA mohou zabíjet lidí po celem světě jen proto aby chránily své zájmy a my si doma nedokážem udělat pořádek ze skupinou černých grázlů jen proto že to jsou cikány. Cikány by měli být rozdělení do skupin cikán, tmavý parazit a černá škodná, černá prasnice  proto aby pri pojmenování bylo jasné že cikán je slušný, pracující člověk proti kterému společnost nic nemá, tmavý parazit je dlouhodobě nepracující, žijící z naších daní, černá škodná je skupina páchající trestnú činnost, černá prasnice osoba kotící děcká jen za účelem příjmů ze špatné soc. politiky, nestarající se o výchovu svých dětí nebo nucení dětí k trestní činnosti.  Každý cikán se sám a dobrovolně zařazuje do některé skupiny

+1/0
2.9.2011 0:35

kuttna

Re: rozlišovat

Doufám, že Vás nepouštějí mezi lidi.

0/0
2.9.2011 9:18

LiborAxel

Tak

jsem si dal tu práci,pročetl jsem všechno možné z Romea.cz.Když vynechám pečlivě vybraná korektní slova a dosadím si ta správná,spočítám kolik přispěvatelů,takynovinářů a další pisálci kteří se na této vlně vezou-vychází mi z toho jenom jedno.Zatraceně dobře zamaskovaný pseudodemokratický web na výrobu peněz.Vybrané články,vhodná videa,vhodně citované výroky,zaobalený rasizmus který romskou menšinu staví do role obětí rasizmu-ovšem za peníze většiny.Lidé zaplacení ze státních dotací-slovo Rom je dnes poukázka na peníze,stačí přidat slovo nadace,podpora,integrace,rozvoj,Stačí projít články a člověk zjistí že je vlastně rasista a fašista,vždyť jsme dali romům(nebo cikánům) jenom kolik?50?80roků aby se přizpůsobili?Nehleďme na to že většina lidí v tomto státě žije od výplaty k výplatě,dejme jim ještě tak 50let-třeba to klapne a jednou budou romové vydělávat na důchod mého syna,nebo mu zaplatí podporu,léčení,sociální dávky..

0/0
2.9.2011 0:20

kuttna

Re: Tak

Nezáviďte, je to řešitelné - nikdo Vám nebrání se přihlásit k romské národnosti a pak budete mít všechny ty "výhody".

0/0
2.9.2011 9:21

orwelg

hlavně je tam vidět

to jak byla nečinná policie - jak romea kvičí už týden, jsou to lháři a jejich vlastní záběry je z toho usvědčují - policie tam velice tvrdě zakročuje proti tzv. extremistům - mladík v šortkách a pantoflích, kterému rozházeli jeho peníze - to udělat romovi;-€

zkuste na romea diskutovat - vůbec Vás tam nepustí, rasistické nadávky na Čechy tam vůbec nemažou, to na idnes napíšete jen svůj názor, který se nehodí do modelu - rom = utlačovanej chudinka - a hned vás máznou či přímo zrušej

demokracie jak za bolševika

nejhorší, že to vše včetně policie, která nedokázala najít všechny mačetáře ani teleskopákymečáky, si platíme z našich daní - na důchody a děti pak už jaksi nezbývá

Já už v tomhle státě vážně nechci platit daně. Zaregistruju se v Německu - volný pohyb osob - nazdar!

0/0
1.9.2011 23:27

kuttna

Re: hlavně je tam vidět

Díky za upozornění na server romea.cz. Potěšil mne a byl bych rád, kdyby i tady dokázal některý Čech napsat něco takového, co tam napsal nějaký Rom: "Dokud romove nebudou brat ohled na ostatni romy a budou se dal chovat jak se chovaji ,tak na tom budem jenom huř."

0/0
2.9.2011 9:36

cybermiky

Re: hlavně je tam vidět

Dokud romove nebudou brat ohled na ostatni romy a budou se dal chovat jak se chovaji ,tak na tom budem jenom huř.

0/0
2.9.2011 10:36

Ducharovic

Bílej jezdec vadí?

A kdyby mečeli "romano hip hop", tak to bude v pořádku? Jděte do háje. Anebo do . . .

0/0
1.9.2011 21:35

Thorough

Vy sem taháte video z romea.tv, jo?

No to je hnus, tohle. Fuj.

0/0
1.9.2011 19:08

CarolusMagnus

Kriminalita

musí být "zaměstnání"  s vysokou úmrtností. Alespoň 75%.  Legálně se ozbrojit a hájit  život, zdraví a majetek.

+2/0
1.9.2011 16:42

kuttna

Re: Kriminalita

Nepospíchejte tolik. Pokud jste pravý Čech ("Kdo nekrade, okrádá rodinu"), mohlo by dojít i na Vás.

0/0
1.9.2011 19:22

VyMeTaky

Chápu, že třeba lze obvinit 3 z dvaceti,

ale vzhledem k tomu, že nechalo těch zbylých 17 masakrovat těch 6 bílých, nechápu, kde je obvinění za nepřekazení trestného činu?

+1/0
1.9.2011 16:21

vejmelka2

hnus!

To je jediná věc, na co se Romea zmuže. Bonzování a práskání, ale aby se zamysleli nad tím, co tuhle situaci vyvolalo a způsobilo, tak to ne. Nejhorší na tom je, že je naše státní instituace (policie, vláda) v jejich jednání podporují a tím podporují jednání cikánů. Ti můžou krást, loupit, přepadávat lidi, mlátit je i mačetama, ale za poškozený jsou zase oni. HNUS! Lidi by si měli uvědomit, koho volí. V týhle zemi je bílej dobrej na to, aby chodil do práce, platil daně, platit na cikány, nechal se od nich okrást, zmlátit a držel hubu. Komu se to nelíbí, toho sebere policie. A to s plnou podporou naší vlády. HNUS! Chudáci ti lidi tam, musí chodit do práce a po večer řeší problémy se státem chráněnými spoluobčany. Rv

+3/0
1.9.2011 15:47

péčko

Sdružení Romea

Ať se raději zajímá o jiné věci.Už dělají zase ze sebe utlačované.Proč se nestarají aby jejich menšina pracovala a nekradla.Jejich děti,aby měli lepší vzdělání a ne s bídou pomocné školy.!!

+1/0
1.9.2011 13:49

laembert

tento záznam je potřeba šířit

a poděkujme romea.cz za tento záslužný čin. Je potřeba aby bílí češi viděli že tam tu polici neposlali na jejich ochranu ale na ochranu cikánů.

+5/0
1.9.2011 13:41

CarolusMagnus

Re: tento záznam je potřeba šířit

Však oni ti politici to ucítí při příští revoluci !

+2/0
1.9.2011 16:38

kuttna

Re: tento záznam je potřeba šířit

Kdo Vás vychovával?

0/0
1.9.2011 19:38

newstagger

TAKHLE SE PROJEVUJE ZNECHUCENÍ Z PRÁVA

které není nestrané, neměří stejným metrem, je nevymahatelné a když, tak sakra pomaléEU

0/0
1.9.2011 12:36

Antonín, topič

Chm,

krom pár pubescentních výkřiků tam vidím, jak fízlové opět zhavarovali a naprosto nezvládli ochránit veřejný pořádek. Vyházet chlapíkovi prachy z kapsy a pak ho zmlátit, když si je chce posbírat, to je jediné, na co se naši hrdinové v kuklách zmůžou. Škoda, že nejsou pořádně vidět jejich čísla.

+2/0
1.9.2011 12:14

StanleyP

Za činy nic! Za slova příjdou TRESTY!

Za pokus o vraždu mačetou zatím nic, za těžké ublížení na zdraví, zatím nic, za přepadení invalidy - NIC!, za přepadení dítěte - NIC, za znásilnění - NIC! Ale hlavně že budeme trestat za SLOVA!!!

+10/0
1.9.2011 12:01

kuttna

Re: Za činy nic! Za slova příjdou TRESTY!

Možná je to i tím, že odsuzujícím rozsudkům nad Romy se nevěnuje taková pozornost, jako je tomu v případě skinů. Nebo snad chcete říci, že v našich vězeních je Rom vzácnou výjimkou?

0/0
1.9.2011 12:54

StanleyP

Re: Za činy nic! Za slova příjdou TRESTY!

Není, naopak kriminály jsou plné cikánů, ale až po neustálé recidivě. Většina trestných činů jim projde - policajti se bojí vejít do cikánského "gheta".

+3/0
1.9.2011 13:01

kuttna

Re: Za činy nic! Za slova příjdou TRESTY!

Já se zas až tolik s "cikány" v kriminálech neznám, takže to nemohu posoudit. Kde jste vzal své informace?

0/0
1.9.2011 19:19

péčko

Re: Za činy nic! Za slova příjdou TRESTY!

Přesně tak pane už mně to také vadí nakonec to cikáni celé překroutí jak je jejich zvykem a oni budou těmi chudáky.Sebral bych celou naší slavnou vládu i rodinami a přestěhoval bych je na hodně dlouho do místa dění aby si to vychutnali jaký je s naší menšinou dobrý život.Jsem toho názoru,že řešení by přišlo do týdne.R^

+1/0
1.9.2011 13:54

nonick

Video - jasný vzkaz pro "neetnické Čechy": nejste tu vítáni!

+1/0
1.9.2011 11:58

Raději anonymně

Tak tedy Romea ...

Nejdříve jsem si myslel, že Romea nechápe podstatu věci. Ale teď po shlédnutí webu a jejich tendenčních videí na Youtube.com, jsem přesvědčen, že to je je záměr. Dělat ze všech extrémisty, ze všech rasisty - je jejich taktika. A to dost hloupá, jeden by řekl, že to je nějaký business. Tím vůbec Romům nepomáhají, a poskytují jen medvědí službu. takhle se to dělá, žádný mačety, my Vám všem ukážeme co je demokracie. My si Vás nahrajeme a pak udáme ... A je to jejich (Romea) právo ...

Romee doporučuji shlédnout toto video na Youtube.com: http://www.youtube.com/watch?v=3jiZYEoW_ks&feature=player_embedded, pán je Rom, jmenuje se Attila Lakatos a říká snad vše podstatné. Je jedno, že to je maďar, mají stejné problémy (asi stejnou Romeu) ...

+5/0
1.9.2011 11:29

nottingham

Re: Tak tedy Romea ...

Pokud to nekdo opravdu prelozil spravne(madarsky bohuzel neumim, takze jsem odkazan na duveryhodnost prekladu), tak to pan Lakatos popsal naprosto presne a dle reality. Za to si zaslouzi obrovsky PALEC NAHORU!!!R^R^R^R^R^Nikomu nevadi Romove kvuli barve pleti, ale kvuli jejich chovani neslucitelnym s navyky a povinnostmi vetsiny obcanu. Podivejme se na Vietnamce.

0/0
1.9.2011 12:04

K-e-n-y

neviditelní

Na "neviditelné" mám názor jako většina přizpůsobyvých občanů, ale todle video je hnus velebnosti.

0/0
1.9.2011 11:22

kismet

nejprve se dívejte, pak pište

Část pochodu jsem viděl osobně. Teprve video mi ale dalo informace o chování účastníků. Tím nemyslím jen volání hesel. Také povalení plotu a dupání na něj, házení předmětů na policisty a domy, řvaní na policisty a vlastně jejich provokaci.

Policie nemá autoritu. Ztratila ji hloupými zákony, kdekdo může policistovi nadávat a pak tvrdit v tomto případě  "já tu jenom stojím". V televizi dříve ukázali videa z jiných případů s podobně se chovajícími cikány.

Toto se musí změnit. Policie musí být nedotknutelná. Už za verbální útoky musí následovat tresty. Teprve pak bude policie k něčemu.

0/0
1.9.2011 10:46

Antonín, topič

Re: nejprve se dívejte, pak pište

To by u policie nesměli dělat lidé, které nikde jinde nechtějí.

0/0
1.9.2011 12:15

snakes28

omluva

to už je do nebe volající nejdříve Romea.cz uráží pana Mašína že je nějaký vyvrhel a teď bude na někoho žalovat.Pana Mašína znám osobně a budu mu osobně radit aby žádal veřejnou omluvu po mediích a hlavně po Romea.cz.Který ve článku z demonstrace psal že pan Mašín říkal lži což nevím jaké lži mělo Romea.cz namysli.Spíše porušuje zákon právě zmínění portál Romea.cz,který nabádá romy k lžím.Uráží jak nás Čechy i slušné Romy kteří do naši republiky zapadly.Z nám jich hodně a byly i na demonstraci ale to už Romea nenapíše.Celý portál jen zkresluje a vymýšlí si hlouposti ve článcích.

0/0
1.9.2011 10:17

kuttna

Re: omluva

Chtělo by to pomalu napočítat do deseti a pak teprve začít psát. Vztek není dobrý rádce.

0/0
1.9.2011 10:19

stouralek

Kdyby se romea

radsi zabyvala chovanim svych spolubliznich nez nejakym videem. Klasik,a hned se ohaneji rasismem jen kvuli par nadavkam. Kdyz oni nabehnou s macetou na lidi tak je to v poradku a pak se jeste clovek dovi, ze vlastne za to muze ta servirka co jim rasisticky nenalila pivo. Trochu zkresleny mysleni.

0/0
1.9.2011 10:08

kuttna

Re: Kdyby se romea

Taky bych byl pro, aby si každý zametl především před vlastním prahem. My, Češi, taky nejsme zrovna svatouškové. Docela dost mi vadí, že řada Čechů je schopná jinému člověku závidět i jeho neštěstí.

0/0
1.9.2011 10:22

nottingham

Re: Kdyby se romea

Zajimalo by me, jake nestesti Cesi zavidi si navzajem?

0/0
1.9.2011 10:44

kuttna

Re: Kdyby se romea

Stačí, když si poslechnete řeči na těch demonstracích.

0/0
1.9.2011 11:52

nottingham

Re: Kdyby se romea

Stale zadam o konkretni priklad, prosim. Porad nevim, kde Cesi si zavidi nejake nestesti.

0/0
1.9.2011 12:06

kuttna

Re: Kdyby se romea

Dobře, ale připadá mi to, jako bych z Vás dělal hlupáka, vždyť tohle snad potkal každý: Vím o případech, kdy lidé závidí postiženým sociální dávky. Kdy závidí vyplacenou pojistku za havarované auto nebo vyhořelý dům. Závidí podporu v nezaměstnanosti člověku, který nemůže najít práci. Ti závistivci by ale nejspíš nechtěli být postiženými, nechtějí vyhořet, netouží po romské národnosti... Už rozumíte?

0/0
1.9.2011 12:45

nottingham

Re: Kdyby se romea

Asi mate divne zname. Ale nikdo z mych znamych nikdy nezavidel lidem vyplaceni pojistnych skod pri pozaru, havarovani vozidla... Naopak vzdy spise citili soucit, kolik byrokracie stoji za tim dostat nejake penize od pojistoven, kdy si pripadali jako zebraci zadajici o almuznu, i kdyz pred tim poctive platili vsechny pojistky. Postizenym davky nezavidi, ale vadi jim, ze urciti lide zneuzivaji nastaveni a sami sobe(ci za pomoci pribuznych) si jista postizeni zpusobuji, aby tyhle davky mohli cerpat. Pak jim nezavidi tyhle davky, ale hyenismus jejich chovani. A ze nekdo nemuze najit praci? Prace je, jen Cesi jsou lini kvuli ni dojizdet, ci se stehovat. A byt Romem neni nic spatneho. Naopak je to vyzva do zivota vetsinovemu obyvatelstvu dokazat, ze ne vsichni jsou neprizpusobivi a ze existuji vyjimky. Sam jich par znam a nikdo se na ne nediva na Romy, ale na jedny z nas. Protoze nejde o barvu pleti, ale zivotni styl. Mimochodem se sami nazyvaji Cikany a jejich Romska komunita je vyloucila.

0/0
1.9.2011 12:51

kuttna

Re: Kdyby se romea

Pokud je to tak jak píšete, tak patříte mezi tak asi 5% Čechů, které je možné považovat za slušné (asi je jich míň). Já sám mezi ně nepatřím (ale obdivuji je), protože musím uznat, že vůči Romům a nezaměstnaným mám určité předsudky (ale snažím se s nimi něco dělat, čili odlišné skupiny obyvatelstva trochu poznat a pochopit). Popravdě řečeno si ale myslím, že až tak vzorný nebudete. To byste nepoužíval termíny jako "nepřizpůsobivý", "hyenismus chování" atd. Nebo si opravdu myslíte, že je to taková pohoda být nezaměstnaným? Že je tak snadné dojíždět nebo se stěhovat, když děláte za minimální mzdu a nemáte tučné konto v bance? Spíš byste měl děkovat (Bohu/přírodě/okolí) za to, že se nezaslouženě máte jak se máte a prosit (tytéž), aby to vydrželo.

0/0
1.9.2011 13:06

newstagger

Re: Kdyby se romea

Vy jste na hlavu - jak nezaslouženě?? jak děkovat ?? kde se ve Vás bere ta drzost posuzovat jak se kdo má a proč ??

Vy děkujte( bohu, přírodě ...) že nemáte cikány za sousedy, vypadá to že jste je na vlastní oči neviděl a Vaše zkušenosti jsou cezené přes kanál romea

0/0
1.9.2011 13:34

kuttna

Re: Kdyby se romea

Nechtěl bych mít za sousedy ani Romy, ani Vás, ani třeba rodiny s malými dětmi. Ale to nic nemění na tom, že i ve staku s nimi hodlám zůstat člověkem.

Bohu samozřejmě děkuji mnohokrát denně, protože i můj pobyt na tomto světě je něco, co jsem si nijak nezasloužil, sám jsem se nenaučil ani chodit ani číst atd. Prostě nejsem (pokud možno) egoista. Ale snažím se pochopit i lidi, co se považují za lepší než jejich soused.

0/0
1.9.2011 19:16

nottingham

Re: Kdyby se romea

Dokonaly neni v CR nikdo. I kamaradi cikani zpocatku museli dokazat, ze si respekt zaslouzi a priznavam, ze to meli trosku tezsi nez ostani, ale znali jsme se od skoly, takze tam problem nebyl. A vychodili ji, pracuji. Nemam predsudky vuci nezamestnanym, ale uz ano vuci dlouhodobe nezamestnanym. Pokud bydlim nekde, kde neni prace a behem roku ji nenajdu, tak hold se musim podivat jinde a ne cekat, zda nekdo mi ji tam nachysta az pod nos. Jak se mam se mam diky sobe. Se stribrnou lzici jsem se nenaucil a vse jsem si musel poctive zaslouzit a vypracovat se. Bohuzel vim, ze spousta lidi nechce zacinat od nuly. A pokud je nekdo na minimalni mzde, ma moznost rekvalifikacnich kursu a muze se prestehovat, prozatim do podnajmu... Moznosti jsou vzdy, jen se musi chtit.

0/0
1.9.2011 13:34

newstagger

Re: Kdyby se romea

kamarád tahá zateplovačky, přes dva a půl  měsice se majitel firmy trápil s dvěma cikánama co dělali pomocníky a pak je vyrazil - a proč?? nikdy nevěděl kdy příjdou oba, jen jeden, vůbec, v týdnu 2x na stavbu, protože nasra.. parťák volal, že chtěj zálohu, vždyť si včera vidělali 800 stovek atd !!nedivím se , má tam jednoho propuštěnýho tiráka a je klid, stíha to co 2 cikáni a spolehlivej jak hodinky

0/0
1.9.2011 13:43

Antonín, topič

Re: Kdyby se romea

Příbuzný si propil játra a dostal ID 11000 Kč. Myslíte, že když to považuji za nesprávné, že mu závidím?

0/0
1.9.2011 12:57

kuttna

Re: Kdyby se romea

Ano.

0/0
1.9.2011 13:06

p0rek

ani vteřinu

ne vteřinu,ani zlomek vteřiny nevěřím tomuto materiálu.Romea je schopna všeho.Velice tendenční,velice nepravdomluvná a pro mne i velice drahá organisace,která by měla spíše uhlazovat rozpory mezi majoritou a minoritou.Těsně po okupaci v roce 1968 zde vysílalo radio Vltava.To bylo totéž v rudém.

0/0
1.9.2011 10:08

Gonzales_sx1

Zde maly priklad

jak akcni jyvaji policiste v "podobnych" prikladech

http://www.youtube.com/watch?v=BalRegyhEoo

0/0
1.9.2011 9:55

Gonzales_sx1

Re: Zde maly priklad

byvaji :-)

0/0
1.9.2011 10:00

nottingham

Re: Zde maly priklad

Zajimalo by me, zda i tohle video zkoumala Romea a Policie CR.

Zrejme odlozili pripad pro nedostatek dukazu.

0/0
1.9.2011 11:01

Najdete na iDNES.cz