Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Řápková: Za střety na Šluknovsku můžou naše vlády, situaci neřešily

Za napětí na severu Čech jsou zodpovědné naše vlády, protože dlouho neřešily tamní problémy, míní poslankyně ODS Ivana Řápková, zastánkyně tvrdého postupu proti nepřizpůsobivým občanům. Podle ní by městům pomohlo více peněz a možnost vykázat lidi bez trvalého pobytu, kteří se opakovaně dopouštějí přestupků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ajvn

proste reseni

Předně ten, kdo páchá trestný čin, musí bez vyjímek jít do výkonu trestu. Dále uzákonit, že majetková trestná činnost jedince se sčítá, tzn. neexistuje, že někdo páchá opakovaně krádeže v hodnotě 4.995 Kč s DPH a není to trestné, je to jen přestupek. Jakmile dosáhne v součtu nebo překročí částku 5tis., trestný čin s podmínkou, při opakování této činnosti nepodmíněný trest. V base, je-li pro odsouzené v místě práce, musí povinně pracovat a ne jen vylehávat na palandě. Tzn. místo živení těchto lidí přes podporu budou naopak pracovat pro stát (např. infrastrukturní stavby, práce pro obec atd.), tzn. ve finále se vždy vyplatí pro tyto nové trestance postavit nové věznice, najmout nové bachaře, protože to bude vyvážené úsporami v sociálním systému + zlepšení bezpečnostní situace občanů. To za ten nárůst věznic rozhodně společnosti stojí. A především .. bude to výchovné a bude to motivovat trestnou činnost nepáchat, ne jako dnes, kdy se těmto skupinám vyplácí.

0/0
31.8.2011 12:34

ambs-ace

Re: proste reseni

Hm , tak to je úplný nesmysl ,

- práce není ani pro normální lidi,

- podřadná práce lidem nepomáhá jen jim bere sebeúctu a je to pak ještě horší- když odmítnou pracovat musí zůstat v cele celý den a ten kdo si tohle vybere je skutečně nenapravitelný, - jak je jinak chcete přinutit pracovat, bičem nebo mučením hlady? to už tady bylo.-když nastoupí , trest a nepracují , mají po propuštění obrovský dluh , který nemůžou nikdy zaplatit, skončí zase ve vězení ,je to bludný kruh, už jsou pak nenapravitelní.-Možná , že by bylo lepší to zkusit jako ve Švédsku, fešácký kriminál ,

slušné zacházení , žádné mříže ani zdi, žádné zbraně. Tvrděj , že se jim

to osvědčuje, vrací se jim procentuálně nejméně odsouzených zpět.

0/0
31.8.2011 15:27

Ajvn

Re: proste reseni

Netvrdím, že mají trestanci pracovat jako ve starých amerických filmech, kde je nahnali na stavbu silnic, ale nemůžu věřit tomu, že by tu nebyla ŽÁDNÁ práce. Jen když se podívám po okolí, tak ono by se toho dalo zvelebovat a moc investic do pracovního vybavení by to nepotřebovalo. Ano, možná nebude vždy vyprodukován produkt, zboží, ale i veřejný pořádek není málo. Pokud někdo požaduje, aby mu společnost neubírala na jeho sebeúctě, tak se musí ve společnosti chovat tak, aby si předně tu úctu získal. Pokud někdo páchá trestnou činnost nebo jinak narušuje veřejný pořádek, sám si odebral nárok, aby se k němu lidé chovali s úctou. Místo toho musí po právu počítat, že se s ním bude jednat jako s "hovězím", které si za to může samo. A ano, pochopitelně, že je-li někdo v kriminálu, nemá mít automaticky nárok na stravu, ošacení a náklady spojené s jeho ubytováním, ale musí v kriminále dělat, aby mu mohl být uznán přijem, který toto uhradí. Pokud nechce dělat, chcípne hlady, jeho svobodná volba!

0/0
31.8.2011 16:14

trebovsky

Re: proste reseni

jen částečně se s vámi dá souhlasit (například načítání spáchané škody a tím i trestu), ale žádné prosté řešení neexistuje. Obecně brutální přístup přinese jen vyhrocení situace. Ten, kdo nemá co ztratit a má nulovou šanci žít lépe, ten klidně podrazí hole invalidovi a okrade ho nebo mačetou rozpáře břicho "bílému nepříteli" a neodradil by ho ani trest smrti. V sociálně bezvýchodných situacích bude efektivnější prevence a dání šance, ale to je řešení na celé generace. Až budou romové vzdělaní, bohatí a šťastní, pak ztratí hlavní důvody krást. Problém je, že jich v některých oblastech je opravdu mnoho a jejich koncentrace zvyšuje nenávist okolí (v mnohém oprávněně). Co je velmi nebezpečné je dětská kriminalita obecně, nejen malých romů, tady se ukazuje zoufalá neschopnost společnosti (nejen v ČR, ale globálně) kriminalitě předcházet. Represe je nutná, ale ne všeřešící.

0/0
14.9.2011 20:55

Hynek Vilém Jarmila reloaded

Řápková má pravdu

Problém je v tom, že jsme tak bohatá společnost, že lidi na sociálním dně už nemají kam klesnout, společnost je podrží a zároveň je ani nedovede potrestat - i kriminál je pro ně fešácký hotel. A zorganizovat pro tento typ lidí zvláštní režim je z hlediska lidských práv neprůchodné. Takže se čeká, až to bouchne a slušná většina té lůze nakope zadky. Pak se to bude řešit a všichni budou překvapený.

http://vorisek.blog.idnes.cz/c/188446/Fatalni-selhani-statu-aneb-proc-nemame-radi-Romy.html

0/0
31.8.2011 9:19

Hynek Vilém Jarmila reloaded

Re: Řápková má pravdu

Takže jim v důsledku platíme podpory a dávky, aby (tolik) nekradli. Když jim totiž zkrátíte dávky, tak prostě půjdou a něco si vezmou. Dobře vědí, že se jim dohromady nic nestane.

0/0
31.8.2011 9:22

Bouše

Máte pravdu paní Řápková.

R^

A teď ještě jednu otázku na tělo z jiného soudku:  Co Kamencové jezero? Vynáší, vynáší? :-P

0/0
31.8.2011 8:20

Benzin Petrolejovič Naftěnko

Re: Máte pravdu paní Řápková.

Asi takhe. Kdo umí, ten umí. Kdo neumí, čumí. A na Ivanku mě nešahej. Taková šikovná dcerečka. R^

0/0
31.8.2011 9:19

Bouše

Re: Máte pravdu paní Řápková.

Jistě, za pár šupů dlouhodobě pronajmout prosperující rekreační areál firmě, ve které mám anonymní akcie na doručitele, to je vrcholný tunelářský výkon. :-P Rv

0/0
31.8.2011 9:36

Urb - Uničtoženie vraga

To je dobré, oni mají ve Sněmovně 108 křesel,

ale nechtějí si pálit prsty a tak budou hledat podporu napříč spektrem. V Rumburku přišlo k volbám 42% voličů. Víte co milí občané Rumburku? Kdybyste o volbách zvedli zadky a šli volit a třeba zrovna toho Vandase, protože kdybyste se na hlavu postavili, tak ta parta z vaší radnice vám nepomůže, tak by to pravičácká vláda musela přijmout a vy jste měli zastání. Pan JUDr. Sokol za vašeho potlesku je dal zakázat a vy jste jim také nepomohli. Takže trpte aspoň důstojně a neplačte do kamery. TV vám nepomůže.

+4/0
31.8.2011 3:12

slava123

Re: To je dobré, oni mají ve Sněmovně 108 křesel,

Lépe to napsat nešlo SUPERR^R^R^R^R^[>-]V

0/0
31.8.2011 8:02

viktor čističovič

Chce to změnu

Při dalších volbách to chce volit někoho, kdo ten problém cikány a dalšími příživníky začne řešit, třeba Vandase, pokud se nenajde někdo jiný. Chce to prostě nějak začít.

Současní politici na to zvysoka kašlou a řeší jenom svoje koryta. R^[>-]R^

+2/0
30.8.2011 22:30

slava123

Re: Chce to změnu

R^R^R^R^R^[>-]V

0/0
31.8.2011 8:03

pavel.n

mimořádně souhlasím s Řápkovou

žijeme v době , kdy mě administrátor diskuse smaže příspěvek , ve kterém bude slovo ,, cikán" .

nesmíme říkat pravdu , kterou vidí všichni - ten , kdo nepracuje má satelit , byt zadarmo , kupu dětí , auto .............a my ostatní jen koukáme jak tloustnou a řvou o diskriminaci !!!

+3/0
30.8.2011 21:11

slatin

Re: mimořádně souhlasím s Řápkovou

Ukazovaly fotografii paneláku,ve kterém žijí  XXXXX. Téměř na každém okně byl přidělán satelit...

0/0
30.8.2011 21:35

Marxistický holokaust

Re: mimořádně souhlasím s Řápkovou

cigán - rom - morgoš - čmoud - šlauk - říman - mladík - neviditelný mladík - sběrač kovů - nepřizpůsobivý - sociálně vyloučený/slabý - rasově diskriminovaný. Zapoměl jsem na něco?

0/0
30.8.2011 21:47

DADAnce

Re: mimořádně souhlasím s Řápkovou

Ach jo... Řápkovou fakt nemám ráda, ale ne kvůli jejímu postupu v tomhle problému... Jenže jako zásadní se mi jeví vytváření ghett... Zatímco jinde se jich snaží zbavit, tady je to zřejmě lákavá podnikatelská aktivita. kdopak za ni dostane cenu Podnikatel roku?

0/0
30.8.2011 23:56

denny6002

přitvrdit,jiná šance není

některá média nazývají problémy na severu Čech sociálními bouřemi a i politici se schovávají za problémy s nezaměstnaností. Já se domnívám,že důvodem těchto problémů je dlouholetá pozitivní diskriminace a to i v justici,měkkost zákonů,"havlovské fešácké kriminály".Řešení? Zrušení věkové hranice trestní odpovědnosti,zrušení i třeba minimální fin. hranice přestupku,povinnost pracovat v kriminále a omezit sociální síť na opravdu potřebné.

0/0
30.8.2011 21:10

Tazwoman

Mělo by se

zabránit spekulantům s byty sestěhovávat velké množství těchto lidí do jedné lokality. ;-€

0/0
30.8.2011 20:56

Al Pajda

Re: Mělo by se

Hlavně by se jim měly přestat cpát peníze a nekompromisně po nich vyžadovat dodržování zákonů. Jestli bydlí dohromady nebo zvlášť, je šumák.

0/0
30.8.2011 20:58

Al Pajda

Tahle dáma je mi sympatická.

Že má trochu problém se svým vzděláním je věc jiná, ale v tomhle jí fandím R^

+1/0
30.8.2011 20:55

jarby

Souhlasím s Řápkovou

.... v otázce cikánu. V tom má úplnou pravdu.Nedá se jim ustupovat do nekonečna.Jsem z Chomutova a je dobře , že tady není takový problém jako na Šluknovsku.Česko by se mělo podívat na Slovensko (odkud vlastně ta verbež přitáhla ) a chovat se k nim nekompromisně.... vystěhovat je mimo město .. povolit jim návštěvu jednou týdně na nákup ... tak jako to bylo za první republiky.Byl od nich klid a nikdo si na rasismus nestěžoval.[>-]R^

+2/0
30.8.2011 20:26

Tazwoman

Re: Souhlasím s Řápkovou

Mě by spíše zajímalo odkdy se tahle paní začala zajímat o tento problém,před volbami ? A jak se ho drží. ;-D V tom vašem CV máte taky pěkně plný některý lokality ;-D

0/0
30.8.2011 21:44

newstagger

TAK V DĚČÍNĚ MAJ RECEPT

z asi 20 cikánů s "autoritou" udělali strážníky.... málem mě kleplo, tzn. že maturu nepotřebuješ, hlavně že si cikán, takovej mě zastavit, tak volám státní policii pro podezření ze zneužití pravomoci. Jak můžou něco objasňovat, všechno musí být právně napadnutelné. Nebo zase extra cikánská výjimka??? FUJ!!

0/0
30.8.2011 20:03

denny6002

Re: TAK V DĚČÍNĚ MAJ RECEPT

tuším,že se jedná pouze o "asistenty" městských strážníků,kteří mají vymezené lokality právě jen obývané,či "navštěvované" převážně  cikány.Výhodou je,že se dotyční neflákají a nehrozí jim obvinění z rasizmu.

0/0
30.8.2011 20:52

devizovy_cizinec

staci

zmenit zakon o zadavani verejnych zakazek tak, aby na vsechno musely byt aukce a vsechno muselo byt otevreno pro mozne zajemce. jestli se utrati 600mld z rozpoctu na tyto zakazky, to by v tom byl cer aby se 10% - tedy 60mld neusetrilo. cast z toho by jiste stacila na to, co tady nize nekteri pisi, zprissneni podminek a zejmena kontrolu, coz stoji prachy. jenze, ouha, verejne zakazky jsou zdrojem financovani modrooranzad, takze pesek.

0/0
30.8.2011 19:23

opportunity

Re: staci

Nejsi mimo? Tedy na jiné diskuzi?

0/0
30.8.2011 19:46

devizovy_cizinec

Re: staci

8-o8-o8-o

0/0
30.8.2011 19:47

opportunity

Re: staci

Tohle je o problémech s menšinou, ne o státních zakázkách...

0/0
30.8.2011 19:48

devizovy_cizinec

Re: staci

..aha, diky. ony na mensiny, resp. ty co delaj bordel, a jejich kontrolu nejsou potreba penize, to jsem nevedel

0/0
30.8.2011 20:10

denny6002

Re: staci

ten zrzek dnes v televizi ti vymyl mozek?;-D

0/0
30.8.2011 20:54

Curenzym

Dle IQ

by zde žila asi 1/3 etnických Čechů. Jinak. všichni hovoříte o tom, že to mají jednoduché. Možná. proč tedy chodí sprosté anonymní dopisy lidem, kteří jsou zapojeni do majoritní společnosti. Má známá pracuje jako ing. v zahraniční firmě. Je Romka. To čím si denně projde od našich spoluobčanů bych nechtěl zažít ani den. Má IQ, takže se s tím nějak vypořádá. Řadový Rom těžko. Nesouhlasím s tím, jak žijí, jak se někteří chovají. jenže, když slušná ženská, to má denně na talíři - dost nechutnými způsoby....tak jak to tedy je

0/0
30.8.2011 19:21

opportunity

Re: Dle IQ

Je fakt, že nepřizpůsobivá část minority těm začleněným nadává a vyhrožuje, už jsme o tom několikrát slyšela.

0/0
30.8.2011 19:47

mpes3

má pravdu

začíná to u vlády. U ministra financí, který rozděluje prachy různým "neziskovkám". Na nějakou minoritu bych nedal ani korunu, kdo chce žít v dané zemi, tak se přizpůsobí. Kdo nemá IQ na to, aby pochopil zákony dané země, ten ať se zabydlí jinde.

0/0
30.8.2011 19:16

opportunity

Re: má pravdu

Ale oni ty zákony pochopili až moc dobře.

0/0
30.8.2011 19:49

REKINM

Řešení je

tvrdé snížení sociálních dávek, pracovní povinnost 20 hod týdně na veř.prospěš.pracích pod dohledem, při nesplnění žádné dávky. Příspěvky jen na dvě děti jen těm co splní pracovní povinnost. Kontroly, zda nemají v bytě cizí příslušníky, povinnost hlášení návštěv delších jak 7 dnů na policii.

0/0
30.8.2011 19:12

devizovy_cizinec

Re: Řešení je

no jo, ale vsechno to chce lidi na kontrolu toho vseho a pokud mozno inteligentni lidi a ty nejsou zadarmo ;-(

0/0
30.8.2011 19:20

mpes3

Re: Řešení je

na druhou stranu, při jasných pravidlech se buď nepřizpůsobiví rychle přizpůsobí (takže to nebudou vyhozený peníze) anebo si na sebe tyhle lidi rychle vydělají (protože se přestane spoustě nepřizpůsobivých vyplácet soc. dávka).

0/0
30.8.2011 19:24

Leinad

Řešení

1) Dodržovat všechny platné zákony. Například nevyplácet dávky tomu, kdo nemá nárok (ne jako nyní - zkorumpovaný úředník, s geniální výmluvou na výhružku, někomu dá i to, na co nemá nárok) Trestat i trestňáky typu opakovaná krádež do 5 tis nebo krádež do 5 tis v podmínce. Jenže, to by musel občas někdo chtít.

2) Nebrat vážně výmluvy starostů v obcích, kde obecní policie nedělá svojí práci. Občas tam poslat státní policii, ale jinak měšťáci si dokonce na sebe vydělají pokutami, když je zájem.

3) Trestat každou diskriminaci (i pozitivní). Trestat i třeba učitele za to, že dítě s průměrným IQ pošlou na zvláštní školu. Tresty i za každé napadení a přepadení, i za zneužívání dávek.

0/0
30.8.2011 19:05

opportunity

Re: Řešení

Učitelé neposílají děti na zvláštní školu jen tak... musí mít taky souhlas rodičů.

0/0
30.8.2011 19:07

Nenapravitelný optimista

Čunek v sukni,

bodujeR^[>-]

+1/0
30.8.2011 18:59

chorche84

Neni idealni reseni...

..ale co takhle z jejich souhlasem vybudovat rezervaci, kde budou mit svoje vedeni, sve zakony...nikdo jim do toho nebude zasahovat...at si tam delaji co chteji...prvotni kapital by se jim poskytnul  a co....tak jak je to ted, to opravdu nejde...

0/0
30.8.2011 18:43

chorche84

Re: Neni idealni reseni...

...ted me tak napadlo, koupit z5 podkarpatskou rus, prestehovat je tam a udelit jim nezavislost...

0/0
30.8.2011 18:49

REKINM

Re: Neni idealni reseni...

hezké, ale utopie, kdo by jim dával sociální dávky ?  Nejsou schopni žádné smysluplné činnosti. Konečně jako příklad může sloužit Haiti.

0/0
30.8.2011 18:59

devizovy_cizinec

pro zacatek by stacilo

kdyby za kradez do 5tis poprve byla pokuta, podruhe uz to byl trestny cin s rokem lochu, potreti 5 let atd. a trestni odpovednost od 10 let. plus postavit 3-4 dalsi velky veznice. soucasne moznost inkasovat pokuty a skody z davek. bohuzel se to neobejde bez penez navic, ale podle mne by to stalo stejne jako by se usporilo na davkach a hlavne by byl vetsi klid pro normalni lidi, co se ohodnotit neda. nechapu, ze v nemecku to maj zmakly a kazdej turek si rozmysli delat bordel nebo okradat stat.

0/0
30.8.2011 18:36

Leinad

Re: pro zacatek by stacilo

Opakovaná krádež do 5000 je trestný čin, ale to Policii nevadí.

0/0
30.8.2011 18:55

Simona super kočka

Mám rada romy, jelikož umí krásné zpívat.

Podle mne jako za komunistů musí byt zákon který říká že, každá firma musí povine zaměstnávat 10 % romů z počtu zaměstnanců. [>-]

0/0
30.8.2011 18:25

Fai Rodis

Re: Mám rada romy, jelikož umí krásné zpívat.

Kvokvokvo-kvoty? No, to by byla nadhera.:-/

0/0
30.8.2011 18:28

arisman

Re: Mám rada romy, jelikož umí krásné zpívat.

co keby si zamestnala zo 10 ciganov sama?

.

po par mesiacoch by si nam ostatnym bola krasnym prikladom. Len ten priklad by sa ti asi nepacil.

0/0
30.8.2011 18:32

Simona super kočka

Re: Mám rada romy, jelikož umí krásné zpívat.

Můžeš Český? Maďarský nehovořím.Můžeš Český? Maďarský nehovořím.

0/0
30.8.2011 18:35

Najdete na iDNES.cz