Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ve varnsdorfské ubytovně bydlí 167 Romů, do práce chodí tři

Před ubytovnou ve varnsdorfské ulici T. G. Masaryka je v letních dnech obvykle až příliš živo. Zdejší nájemníci posedávají do setmění před domem, hlasitá hudba a jejich děti jsou slyšet opravdu hodně daleko. Od pátku je tady ale klid.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

apokalypsa

Nesmysl

Cela tahle tvoje konstrukce ma "malou" chybu: Cesi jsou tu doma, takze nerozumim prikladu s Americany. Prizpusobit se vzdycky musi ten, co prijde pozdeji, a pokud je to mensina, tim spis. Asimilace neni invaze.

0/0
21.9.2011 22:33

Dan_2

(pokračování)

K tehdejšímu způsobu života a obživy (tu spravit talíř nebo deštník, opravit vůz, tu ukrást slepici nebo mrkev) čili kočovat a dělat drobné práce už dnes nemohou, protože to v dnešní době plotů a dálnic a rasistických předsudků nepřemýšlející většiny, že by práci "zmršili", není možné, ale zároveň jste je tím, že jste je donutili usadit, rozmlsali těmi výdobytky, které lidé dnes mají, a které oni také pomáhali vytvářet, ale dnes jim to upíráte, že jim nedáte vydělat? Co jste to za zrůdné lidi? Mají podle nemyslících žít jako podlidi jen proto, že uznávají správné hodnoty (rodina, soudržnost, pospolitost, pomáhat si vzájemně), zatímco vy, bílí, se rozvádíte, podvádíte se, lžete si, jste k sobě neustále nepřátelští, snažíte se jeden na druhém vydělat místo si pomáhat, ...?

Nejsem pro komunismus, ale pro zrůdné kapitalistické sdírání od vrchnosti a rasismus spodiny v žádném případě.

Jsem zvědavý, kdo tuto pravdu smaže. Toho bude velká vina.

0/0
18.9.2011 11:36

Dan_2

Co provedli bílí s cikány

Co se stalo: Po válce jste vy, bílí, donutili cikány se usadit, ukradli jim koně a rozbili povozy. Znásilnili jste je; mentálně i co se pohybu týká, vnutili jste jim vámi za staletí vypěstovaný způsob života, který oni nedokážou žít. Představte si to tak, že by si na vás např. Američani vynutili, že budete vstávat každé ráno ve tři. So a Ne nevyjímaje. To by se vám nelíbilo, co? Samozřejmě byste někteří zaspali, mnoho úmyslně (čeští švejkové), ale Američani by se za to na vás dívali jako na vši, na hnus, byli by k vám rasističtí, nemohli byste kvůli nim sehnat práci, šli by po vás noži, kanadami atp. Cítili byste se v vlastní zemi jako vyvrhelové. Jen proto, že si nad vámi někdo vynutil nějaký příkaz. A teď to obrátíme zpět k cikánům: to samé jste udělali vy, bílí, cikánům, uvědomte si to. Přemýšlejte nad tím. Přemýšlejte.  (pokrač.)

0/0
18.9.2011 11:33

Dan_2

Toto je rasistický článek na idnes, smažte ho.

Nadpis: "

Ve varnsdorfské ubytovně bydlí 167 cikánů, do práce chodí 3

" Už tímto se nahrává rasistům, že žádný cikán nepracuje.

Ale to, že je vy, bílí rasisti, nezaměstnáte, ani jako metaře, to už tam nedopíšete, že? Tak kde si ti lidé (cikáni) mají vydělávat, když je nezaměstnáte? Jste v ČR ve většině, uvědomte si to. Nemůžete je nechat zemřít. A když jste tak rasističtí vy, spodina, musí mít v tomto národu alespoň někdo rozum a nenechat je zemřít. Je to vláda, či spíše inteligence, která zajišťuje dávky.

Jinak: jak by se ti líbilo, kdybys na stará kolena neměl žádný důchod? Nelíbilo, že? To bys křičel, co? Ono spořit si do fondů na stáří = fondy tě okradou. Jelikož to inteligentní lidé ve vládě vědí, jsou tu stále důchody.To samé s cikány, postiženými tělesně i duševně i jinak znevýhodněnými lidmi oproti dravým zvířatům, která si na sebe vždy dokážou vydělat, ať už poctivě nebo kradením. Žijeme ve skupině (nemůžeme žít jako jednotlivci), proto se o sebe jako skupina musíme postarat.

0/0
18.9.2011 11:07

VyMeTaky

Já ty cikány obdivuju...

3 borci dokážou uživit dalších 160!!! ;-D

0/0
15.9.2011 12:36

frantasenkyr

napadlo vůbec někoho

napadlo vůbec někoho policejně uzavřít tz. ubytovnu a provést kontrolu kdo tam vůbec bydlí nebo kdo vlastní intimát na byt? Pochybuji. Kolik tam bydlí  slovenských cikánů  má někdo přehled ?

0/0
10.9.2011 12:14

Tonny2

Velký problém

Největšími problémy součásného stavů, boje proti černému rasismu je slabost soudnictví, policie a samozřejmě politiků. A však největším problémem jsou media která z cikánů dokáží udělat ty největší chuděry, bezproblémové, hodné, pracující a přitom tak hrozně utlačované lidi v naší společnosti. Za podpory těchto faktorů je cikánům dán prostor pro výtržnost a pocit nadřazenosti. Jelikož na nás jako na bíle pracující lidi je užívám daleko tvrdší metr a ještě k tomu přihlíženo jako na rasisty. Až nás budou živit cikáni nevěřím že někdo vůbec bude pomýšlet o takových pochodech které jsou nyní aktuální. Nechci být sprostý ale už mě ty kur.. opravdu se.ou. Stačí videa s cikány na youtube a máte celý den zmrvený. !! STOP ČERNÉMU RASISMU !! AHOJ [>-][>-]

0/0
7.9.2011 17:09

John Rambo

3 ze 167 to je celkem uspech,

predstavme si situaci, kdyby ze 167 nepracoval ani jeden, tak by bylo spatne.

0/0
4.9.2011 10:13

hejhulapp

Parazit vždy zůstane parazitem....

0/0
4.9.2011 9:11

Pravdu lze smazat, ne umlčet II

Do práce chodí tři ?

Dohlížejí na čistotu diskuzí štamgastů v tamních hospodách ... ?

0/0
4.9.2011 8:38

Dalca-zbrna

Jádro pudla.

Bydlí jich 167, pracují 3.

Jak to, že většinová společnost, kde pracuje 90% lidí, toto připustí!

Chce to oprášit pár principů - jeden bych parafrázoval. Kdo nepracuje ať nebydlí.

Řešení problému je jednoduché. Zrušit dávky, příspěvky, podporu.

+1/0
3.9.2011 21:56

Zyma

No jo je to tezky

No jo je to tezky, kdyz jsou statem chraneny kriminalnici opaleny...

0/0
3.9.2011 21:56

vitekskritek2

.

No,tak vidíte.Pracují tři.....co by sme chtěli

0/0
3.9.2011 19:44

gomesak

paraziti

jsou to paraziti naší společnosti

0/0
2.9.2011 17:10

leonard 2

Ehm

Nepřizpůsobivý snad ne. Každý člověk se přizpůsobí, pokud má z něčeho strach. Pokud se budou velmi striktně dodržovat zákony platné pro všechny vše se zlepší. Pokud Rom nezaplatí nájem, je vystěhován na ulici. Pokud něco provede je odsouzen a putuje do vězení. Nepracuješ, nemáš peníze na nic, na nic nemáš nárok. Po tvrdém uplatnění práva platného pro všechny nebudou žádní nepřizpůsobivý. Prostě kdo se nepřizpůsobí ten bohužel nepřežije. Tak to funguje v přírodě i v civilizované společnosti.:-/

+3/0
30.8.2011 22:51

fmlomos

Re: Ehm

Jak to , že to všichni víme , ale nikdo to vosí hnízdo nerozhrábne ? Bojíme se nevládních organizací z osočení z rasizmu . Je to naše zem a naše zákony , tak je dodržujme a nikdo nás nemůže napadnout . Je to jak s kůrovcem . Škodí = odstranit . A těm aktivistům to dát zaplatit . Obhajujete cikány , tak si je nastěhujte domů a plaťte si za ně ;-O

0/0
4.9.2011 14:08

TylerDurdon

jedinyum poradnym prusvihem

je to,ze statni aparat neni schopen vymyslet efektivni nastroje na postih neprizbusobivych lidi /zamerne nepisu cigan, neb lidi jsou jen dva druhy - dobri a spatni/...obycejni lide uz maji takovychto neprizpusobivcu plne zuby, buduji domobrany, voli Vandase...a to rozhodne srmdi hodne velkym prusvihem....Rv

+1/0
30.8.2011 14:09

opis

jsou to borci

Já chodím taky dopráce a su rád že uživím rodinu (2děti,manželka,2 psi a kocour).Ale aby 3 pracující uživili 167 flákačů, to musejí být stachanovci. [>-]

0/0
30.8.2011 13:27

Huffnagellův duch

Re: jsou to borci

;-D

0/0
1.9.2011 13:04

pervekt

...

Chování nepřizpůsobivých je jen konec řetězu, který vytvořil špatně nastavený systém. V rámci tohoto systému si nepřizpůsobiví našli cestu jak žít s co nejmenší námahou a jelikož se spokojí s nižší životní úrovní než většina lidí, nastavěný systém jim vyhovuje. Problém ovšem není v nich ale právě v onom nastaveném systému. Úloha státu by měla být minimální. Stát by měl svým občanům poskytovat jisté služby a záruky (právní řád a ochranu, základní záruky pro případ nečekané nouze, zdravotnictví, školství atd..). Samozřejmě všem stejně, bez rozdílu. Žel tomu tak není. Problém je ovšem ještě širší. V dnešní době klesá počet lidí, kteří produkují nějaké hodnoty. Ať už materiální nebo duchovní. Přibližně polovina práceschopných lidí u nás pracuje ve státní sféře. Tedy jsou placeni státem. A mnohé funkce jsou dle mého názoru zcela zbytečné a v minulosti nikdy neexistovaly.

+2/0
30.8.2011 10:00

pervekt

Re: ...

Netýká se to zdaleka jen nepřizpůsobivých. Téměř na každý „prd“ máme předpis a úředníka. Úředníci mluví rodinám do výchovy dětí, tam kde dříve stačila facka je dnes psycholog, sociálka atd.. Úředníci vymýšlejí čím dál absurdnější předpisy (zahnutost okurek atd..). Nejen že toto vše platíme z daní, ale díky všemožným předpisům a omezením byla značně okleštěna naše svoboda. Na nepřizpůsobivé platíme několikrát. Nejen přímo (jejich sociální dávky a podpory), ale i nepřímo za úředníky, pro které je problém nepřizpůsobivých (a nejen nich) obživa.  Podle mě je třeba přehodnotit význam státu, zrušit všechna nesmyslná omezení a zbytečné funkce. Nechat lidi žít, klidně i netradičně, po svém, ale tak, aby neomezovali práva ostatních. A útoky na lidi nebo majetek přísně trestat. Neřešit zda je občan černý nebo bílý, přistupovat ke všem naprosto stejně.

+3/0
30.8.2011 10:01

zdeseny obcan

Re: ...

To jsou takove liberalisticke kecy, pekne zneji ale v realite nefunguji. Cikani jsou jini, prizpusobit se nedovedou a pristup nevsima si jich a delat ze neexistuji selhava uz dvacet let.

+1/0
30.8.2011 10:47

pervekt

Re: ...

To jsme si nerozumněli, rozhodně netvrdím, že je třeba před problémy zavírat oči.

Ať je každý jaký chce, ale ať dodržuje zákony. Prohřešky tvrdě postihovat.

Kdyby stát postupoval tvrdě a nekompromisně proti každému, zneužívá sociální pomoc, kdo páchá trestnou činost atd.. , kdyby všem měřil stejným metrem, pak by byl problém již dávno vyřešen.

 Nadávat na Romy je hezké, ale pokud systém umožňuje to co se teď děje, pak je třeba hlavně změnit ten systém...

0/0
30.8.2011 14:33

pervekt

Re: ...

Příliš nezasahovat do funkce rodin. Jak říkala prababička, chudoba cti netratí a popotahovat lidi po úřadech za to že jejich děti chodí bosé pakliže se chovají řádně a slušně je pitomost. Pokud chce někdo dělat charitu ze svých peněz, pak ať si nastaví libovolné kriterium a podporuje třeba jen černé, bílé nebo zrzavé. Ale pro stát si nemůže dovolit činit žádné rozdíly a musí přistupovat ke všem občanům stejně.

+1/0
30.8.2011 10:02

xxxxPetrxxxx

Slušní lidé si musí zjednat pořádek sami.

Stát to prostřednictvím policie rozhodně neudělá, ani to udělat nechce

+1/0
30.8.2011 9:45

TylerDurdon

Re: Slušní lidé si musí zjednat pořádek sami.

a jakym zpusobem si ma slusny clovek sjednat poradek?

0/0
30.8.2011 14:11

Pes na koze jel

Já jsem připraven

do práce chodím, v blízkých 800 m se nemají kam cikáni nastěhovat, bo žijeme na samotě, v okruhu 2 km žijou slušní Romové co nadávají na špinavé cikány a pokud by snad vyrazil ze severu nějaký výletník, náš vlčák mi donese z kotelny sekeru :-P

0/0
30.8.2011 9:38

holes4

Re: Já jsem připraven

neraduj se, i tak tě nakonec převálcujou;-(

0/0
30.8.2011 10:12

ČeStNý PřEdSeDa

korektní řešení, žádný rasismus

První důležitá podmínka soužití s sociálně nepřizpůsobivými - nedovolit vytváření větších skupin nepřizpůsobivých občanů !!

Řešení je prosté namísto vytváření ghet rozptýlení nepřizpůsobivých mezi běžnou populaci, nejlépe na vesnice.

Jedna nepřizpůsobivá rodina nebude takový problém ....

A na závěr vystěhovat všechny sociálně nepřizpůsobivé, bez státní příslušnosti k ČR, zpět odkud přišli.

+1/0
30.8.2011 9:34

zdeseny obcan

Re: korektní řešení, žádný rasismus

Skvely napad. Nasadit etnicke nasilniky do vesnic kde se doted ani neobtezovali zamykat, udelat z venkovske idylky peklo.

0/0
30.8.2011 9:51

Kecálek

Zase jeden sociální inženýr

vedle kterého retardovaný lump vypadá jako nositel Nobelovy ceny.

0/0
30.8.2011 9:59

holes4

Re: korektní řešení, žádný rasismus

a tys na to přišel Rv;-(Rv

0/0
30.8.2011 10:13

demokrat 1

Re: korektní řešení, žádný rasismus

Plně s vámi souhlasím ,jsem také rom nebo-li nepřizpůsobivý .Kdo jak chce .Nejde o to kdo jaké barvi pleti jsme ,ale o to kdo jak se chováme ke s svým sousedům ,kolemjdoucím a společnosti vůbec .Do práce nechodím poněvadž jsem využil demokratické volby (každej má nárok na svobodnou volbu své budoucnosti )Nemám žadne vzdělání takže o lepší práci s lepším příjmem nezavadím (vinna mých rodičů).tak že se ptám je braní soc. dávek trestný čin. je nepracování trestný čin NENÍ .Ale já už dnes vím že nechci pro své děti takový život, nedovolím aby byli bez vzdělání a hlavně bez práce tak jako každý milující rodič).Nechápu majoritní společnost této země ,jak může hledat problém dnešní doby v nás v cikánech.My nejsme problém .To stát ,my nemužem za vaše peněženky .nelíbí se vám výše daně malé platy ,víte kam jít .Ale pamatujte nikdo nema právo soudit druhé a když už tak suďte jednotlivce né skupinu

0/0
30.8.2011 10:53

Kecálek

???Kolektivní vina???

Nevím, zda je pravda, že jste skutečně "rom". Máte pravdu, že brát sociální dávky není trestný čin. Ale v češtině je úsloví, že by se "neměla kousat ruka, která krmí"

Mě vadí nepřizpůsobiví bez ohledu na barvu, věk, pohlaví, etnický, sociální či náboženský původ. Tomu, co se teď děje, fandím, protože bez radikálního odporu diskriminované většiny se s "multikulturalismem", "pozitivní diskriminací" a "politickou korektností" nepohne. Na druhou stranu je mi líto všech romů (nebo cigánů - znám jich pár co si tak říkají), kteří jsou bezproblémoví a odnášejí to daleko hůř, než ti "nepřizpůsobiví"...

Bohužel, ale systém, který místo aby tento problém řešil, tak ho  zesílil, bez tlaku nezmizí. A nemalou měrou se na současné situaci podílí právě ony přečetné "proromské aktivistice organizace" právě bagatelizováním a omlouváním neomluvitelného. A zaměňováním lidských práv s ekonomickými požadavky a "etnickým" vydíráním majority.

Přeji Vám, aby se Vás to co se teď děje nijak negativně nedotklo.

+1/0
30.8.2011 11:25

Fai Rodis

Re: korektní řešení, žádný rasismus

Strcte si to rozptylovani za klobouk, jo? ;-€

Nam je rozptylili po celem dolnim Zizkove uz v roce 1960 a ted uz je mame rozptylene po Zizkove celem. V dusledku toho jen prudi a delaji bordel na vetsi plose, zadny pozitivni efekt v tom nevidim. Akorat v dusledku jejich vyssi fertility pribyva pozadavku na ubytovani a toho se desi normalni lidi, co bydli ve svem. Nasadte je do ulice a byty v sousedstvi jsou razem na polovine hodnoty.;-€

0/0
30.8.2011 12:42

stivn

Re: korektní řešení, žádný rasismus

Rika ti neco slovo demokracie asi ne co. Protoze takovi keci uz tu rikal sladek. Strejda mu pak nafackoval pri jednom jeho schromazdeni. Nekdy nezbyva nic nez jen par facek

0/0
31.8.2011 9:08

polpot1

Dnes...

dnešní cikáni mají v ČR jeden nejvyšší možný demokratický blahobyt za své 500 leté existence a pak to,tak vypadá,pokud se rázně nezakročí proti všem bez rozdílů barvy,bude za nějaký čas,taky veselo;-D;-D

0/0
30.8.2011 9:32

tajny agent

Re: Dnes...

No nevim teda jestli je zivot v opryskanych barabiznach blahobytem ... no myslim v porovnani s praci za legalni minimalni mzdu je snad blahobytem skoro vsechno ...

0/0
4.9.2011 4:37

tajny agent

No mne jako neromovi mi prijdou romove

svym pristupem jako celkem rozumni. Kdyby v teto zemi byla minimalni mzda ve vysi neco pres 16 000 kc hrubeho jak doporucuje Evropska komise ( 67 % z prumerne mzdy) tak by mi jejich postoj i vadil ... za soucasnych podminek spis vnimam jejich postoj jako celkem rozumny ... . Pracovat za neco pres 7000 Kc jsem si v CR zkusil za posmesnych usklebku spoluobcanu, pohrdavych pohledu podnikatelu a jejich deti a tunelovani politiku dosel jsem k zaveru, ze tuto moji obet si opravdu nezaslouzi. Kdyz si k tomu pridam jeste odsuzovani podle barvy kuze a dnesni placeni za lekare a leky tak za soucasnych podminek romum za minimalni mzdy pracovat ani nedoporucuji ... to se tak maximalne pohybujete na hranici financniho bankrotu a bezdomovectvi, jedine ze by se k vam v praci alespon chovali slusne ... . Zivot je o ziti a ne delani na nejake zbohatliky co vas nedokazi ocenit. Samozrejme loupeni a obtezovani druhych do toho nezahrnuji, v tolerovani kriminality se stat podle mne chova jako rasista.

0/0
4.9.2011 5:15

orwelg

strategie vyhladovění nevyšla

Tak naše vláde doufala, že situaci vyřeší dočasný pobyt policistů z Prahy. Ti měli za úkol pacifikovat nespokojené občany, ale také dočasně zabránit romum v kriminalitě. Protože romům už dávno nestačí soc. dávky k udržení životní úrovně, tak si musí přividělávat drobnou i závažnější kriminalitou. Vláda zřejmě doufala, že ti co se přistěhovali neoficiálně, poputují ze šluknovska za "pracovní" příležitostí jinam. Jenže ouha oni se nezalekli ani těžkooděnců a páchají trestné činy vesele dál. Jak je možné, že takový počet policistů nedokáže zabránit loupežným přepadením za bílého dne. Jak je možné, že takové nasazení policistů nedokáže dopadnou pachatele ani mačetového útoku, ani rumburské hodovačky teleskop. meči a ani lupičům?

0/0
30.8.2011 9:17

luke777

Re: strategie vyhladovění nevyšla

pozor oni jsou tam jen pro media ukazou svaly jo my se nedame novinari se stahnou protoze psat mesice o techto problemech jim nic neprinese

0/0
30.8.2011 9:19

Kecálek

Re: strategie vyhladovění nevyšla

Sociální dávky nejsou pro zajištění životní úrovně. Sociální dávky jsou tu, aby lidi neumřeli hlady. Jak už jsem tu psal, sociální dávky by měly být jen v podobě materiální podpory a služeb, ani korunu na dlaň. Základní životní potřeby jsou jídlo, pití (voda), základní oblečení a hygienické potřeby, bydlení a energie (holobyt) - toto vše lze poskytnou přímo, bez vydávání hotových peněz. Alkohol, cigarety, televize, mobilní telefon, auto, herny, diskotéky nejsou základní životní potřeby, ale nadstandard.

Dále je třeba zavést nulovou toleranci (včetně opakovaných přestupků) a uplatňovat trestněprávní odpovědnost rodičů za děti.

Kdo se bude chtít přizpůsobit, tomu podat pomocnou ruku (lepší bydlení, příspěvky zaměstnavateli na trvalé zaměstnání takového člověka nebo sociální dávky neodebírat hned při dosažení minimální mzdy).

Kdo se nebude chtít přizpůsobit, pak musí nastoupit povinnost státu chránit své občany - tak ať klidně skončí doživotně ve vězení.

+2/0
30.8.2011 10:13

VBalvin

Re: strategie vyhladovění nevyšla

no, oni tam totiz hlidkuji pouze vecer a v noci, takze ty kradeze hold jsou pachany pres den, jako by se nechumelilo...

0/0
1.9.2011 10:55

Velkej Drak

Respekt

On je problém, že cikáni nerespektují vůbec nic. Sám jsem byl nedávno svědkem v Praze v drogerii, kdy cikánka s miminem úplně suveréně roztrhla balení dětských plen a vytáhla si jen jednu plenu. Když se prodavačka ozvala, že to nejde, že si musí koupit celé balení, tak jí poslala někam, že chce jen jednu a ne celé balení. A hned jí začala vyhrožovat. Celé to pak vyřešila ochranka spolu s policií a odvedli si cikánku s sebou. Až jsem se divil.

0/0
30.8.2011 9:17

Velkej Drak

Re: Respekt

Ani se s ní moc nepárali. Jak to dopadlo dál bohužel nevím.

0/0
30.8.2011 9:18

sluni-sluni

Re: Respekt

škoda slov, protože se stejně nic nestane - škoda není vysoká a atd...

0/0
30.8.2011 9:25

JakoubeKuba

Re: Respekt

Velkej Drak? Neznáme se? Klíčová slova TO,Brdy..? ;)

0/0
1.9.2011 11:20

luke777

clanek

ze by konecne objektivni clanek tak jak to je? nechteji delat utracime miliony za integraci ktera se stejne nepovedea dalsi kocabove a spol se krasne napakuji sak co delame to pro ne?

0/0
30.8.2011 9:16

pravicovyruger

Nakonec ta hloupá politická korektnost a pseudohumanistický

multikulti paskvil nejvíc ublíží těm, které měly chránit.

Nejvíc by  tomuto etniku pomohlo, kdyby bylo donucené respektovat  zákony a povinnosti jako kdokoli jiný. Ale díky Kocábům a podobným kariéristům se romové dostali  do slepé uličky, nic je nenutí makat a flákání se a porušování zákonů , pro zbytek populace okrajový jev se zde naopak stane normou... Toluen je zabiják, narkoman na něm vydrží dva - tři roky, pak zemře. Je to důvod k radosti? Určitě ne.

Jak dál?

Obávám se , že totalitní restrikce byly pro tyto lidi lepší volbou. Ale stejně by stálo za to zavést  například možnost vyplácet mzdu denně, vždy po odvodené práci, velká část Evropy umí vyplácet v případě potřeby mzdu v kratších intervalech, než je měsíc. Proč to neumíme my?

+1/0
30.8.2011 9:07

luke777

Re: Nakonec ta hloupá politická korektnost a pseudohumanistický

kdyz umre fetak a podobna chamrad a nikoho pri tom nezabije nic spatneho se nestane nepotrebuji kolem sveho domu aby se potulovali fetaci a podobna sebranka pro ktere neplati zakony teto zeme protoze sou utiskovani a chudaci

0/0
30.8.2011 9:17





Najdete na iDNES.cz