Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Konfliktů ve vládě přibývá. Spor o Bátoru je zásadní, říká šéf TOP 09

Je to jako v manželství "po italsku" - četné hádky, ale rozvod není na pořadu dne. Tak vypadá situace v koalici, kterou opět zmítají spory. O to, že ministr školství drží ochrannou ruku nad úředníkem Bátorou, kvůli němuž TOP 09 nechodí na vládu, o daňovou i sociální reformu. Pro Karla Schwarzenberga je zásadní spor o Bátoru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

luban12

Stará moudrost říká,

že dva jsou do spolku moc a co teprve tři ? VV vstoupily do koalice jako pravicová strana v domnění,že jejich hvězda poroste podle jejich představ a přestože neměli žádné zkušenosti,tak začali všechny poučovat a hrát si na spasitele.Jediné co zatím předvedli je to,že ve všech sporech a konfliktech hrají hlavní roli. !!

0/0
29.8.2011 20:01

kars

Re: Stará moudrost říká,

Máš pravdu, neměli žádné zkušenosti a představovali si, že dokáží nabourat zaběhlý systém okrádání státu (tedy nás, co platíme daně) a ono je to semlelo...

0/0
29.8.2011 21:32

jenda3

Evropo, nesahej nám na Bátoru !!!

Štěstím pro nás i Maďarsko, že evropská masmédia nesledují náš kardinální vnitropolitický problém, jak naložit s úředníkem, který si dovolil zesměšnit ministra vlády, který předtím zesměšnil nebohého úředníka. Je-li to tak kardinální problém, měl by ministr Schwarzenberg podat interpelaci k evropskému parlamentu a žádat uvalení sankcí na Maďarsko, jestliže v případě Bátory nedosáhne svého. Jak jsem hrdý na to, že jsem Čech a že máme takové ministry [>-][>-][>-]

0/0
29.8.2011 15:22

mulu01

Že by cenzůra? To snad ne...

Můj předešlý příspěvek s odkazem někam zmizel. Možná se pletu a někomu křivdím, proto ho posílám ještě jednou : http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/hrichy-karla-schwarzenberga/

+2/0
29.8.2011 15:17

jirha

Re: Že by cenzůra? To snad ne...

No ten článek je především o závisti autora.

Konkrétního tam není nic kromě toho že pan Kníže má peníze a to se v čechách neodpouští.

Fakticky vzato je to komunistická špína.

0/0
29.8.2011 15:36

prestomanifesto

Zajimavy, me napr. pripada jako nejvetsi neonacista

prave Kalousek. Kdo jinej nez totalitar si prosadi ze lidem ukradne z vejplaty mesicni pausal na veci, ktery v normalnim state plati pojistovna? To si mohl nekdo dovolit za fasismu....a ted Kalousek.

+2/0
29.8.2011 15:13

ReneZach

Nakonec bychom ty předčasné volby mohli zkusit

Lidi volili pravici v domění, že bude pravicová, ale zatím je to levice jak poleno.

Peníze bere úplně všem, invalidům, dělníkům, důchodcům, nemocným, prostě úplně všem, až na jednu vyjímku. Tou vyjímkou jsou paraziti. Parazitům na sociálních dávkách nevzala ani halíř, tak kde je ta pravicovost naší pravicové vlády? A vyniká v tom jmenovotě TOP 09, která řídí finance.

Ty volby, ke kterým TOP 09 směřuje celou situaci, by nemusely vůbec dopadnout podle jejich představ. Mohl by je vystřídat někdo, kdo bude dělat skutečný pořádek, někdo kdo se nezakecá, přesněji nezaprská jak prskající chudáček a to bude jenom dobře. Horká situace na Šluknovsku naznačuje, že je nejvyšší čas na předčasné volby, takže když si přejí Padák a Prskavka, vyhovme jim, teď nejlépe, dokud máme v paměti, jak jsme nadávali ve Varnsdorfu a Rumburku.

0/0
29.8.2011 15:10

pěnice

Je to neomluvitelná štvavá kampaň,

a je mi jedno,proč to Kalousek dělá .Znamená to jen jedno a sice,že když se to tomu pánovi hodí, prostě člověka zlikviduje morálně i pracovně. Kalousek, který mezi slušnými lidmi nemá co dělat. Zákeřný a podlý člověk udává to'n v koalici ?

+3/0
29.8.2011 14:53

vencac

Re: Je to neomluvitelná štvavá kampaň,

Kalousek je vzorem lidí, kteří pro své ego a karieru udělají cokoli a pokud bychom žili v komunismu ta věřím tomu že on by byl náčelníkem stb.

0/0
29.8.2011 14:59

vencac

Všecno to je jen zástupný problém, který má dva důvody

1. TOP09 tak zkouší dohnat VV k co největším ústupkům. 2.zároveň se hodí jako dobrá mediální zástěrka pro schvalované daňové reformy. V podstatě je katastrofa, že se o těchto reformách nikde v mediích nevede jediný rozhovor a jediný spor. Podle mého je celá tahle Pravicovomediální kamufláž jen důkazem toho jak se náš stát posouvá více do totality bankéřských loby a jejich bílých límečků.

+1/0
29.8.2011 14:47

seelen

Re: Všecno to je jen zástupný problém, který má dva důvody

R^

0/0
29.8.2011 14:47

milla

není kalous vládní úředník - zaměstnanec ?

Měl  by  tedy dodržovat  pracovní  povinnosti jako  každý  jiný. Když  se mi  znelíbí  kolega nebo  šéf  a já  proto  přestanu  chodit  na pracovní  schůzky  a jednání, hádejte co  bude dál?  Vyhodí  mě jako  potížuistu  a toho, kdo  neplní  své pracivní  úkoly. V tomto případě je to  ale docela jinak. Jak to, že takové  kapricy jsou  možné  za mé  peníze? ;-€;-€;-€;-€?

0/0
29.8.2011 14:44

antif

Omezení Petičního prava

Údajně chystá vláda úpravu Petičního zákona. V čem? Nebude se vztahovat na tzv. Romy, v rámci jejich integrace do na společnosti. Problém je totiž v tom, že by majorita zneužívala tohoto práva a bránila integraci Romů. Například se chystá v některých obcích z peněz EU výstavba nových bytových jednotek pro nepřizpůsobivé, většinou cikány. Lidé by tomu mohli bránit právě Petičním zákonem. Nová formulace v Petičním zákoně bude jeho využitě přesně specifikovat a upravovat.

0/0
29.8.2011 14:43

Pták vorel

Vláda, vládnout..... 1/2

Tak mám pocit, že tahle parta nemá ponětí že má (jsouce ve vládě) vládnout. Tedy jinými slovy spravovat svěřenou zemi v opeartivním režimu a navrhovat parlamentu taktické a strategické směry vývoje. A po schválení se tím také řídit.

Na začátku měl každý jeden z nich plnou hubu řečí jak tuto zdevastovanou zemi povedou k nebeským výšinám a jak ukážou všem, že ti všichni před nimi to dělali blbě.

Jenže, jak vidím, všechno se hodilo do kanálu a na pořadu dne je hádat se mezi sebou o to kdo je větší "geroj" (pro neznalé - hrdina :-) .

0/0
29.8.2011 14:42

9 99

Tak Kalouskovo vyjednávání s komunisty bylo v pořádku?!

a exkomunista Besser jako ministr kultury (!), ale Bátora, s bespečnostní prověrkou, s legitimní organizací DOST je zásadní problém?

Kde to jsme, soudruhu Kalousku?!!

TOP, kde první písmeno údajně neznamená totalita, ale tradice, by už měla přestat manipulovat s voliči, vodit je za nos, dělat demagogii, propagandu, ale okamžitě vypadnout!

+2/0
29.8.2011 14:38

seelen

Re: Tak Kalouskovo vyjednávání s komunisty bylo v pořádku?!

DOST;-)to je spolek včelařů nebo co;-D;-D;-D?

0/0
29.8.2011 14:41

9 99

Re: Tak Kalouskovo vyjednávání s komunisty bylo v pořádku?!

www.akce-dost.cz

+2/0
29.8.2011 14:49

seelen

Re: Tak Kalouskovo vyjednávání s komunisty bylo v pořádku?!

;-D;-D;-DRv

0/0
29.8.2011 14:52

seelen

Z manifestu

Uznávám nestejnost a komplementaritu muže a ženy a odmítám shora řízený program bezpohlavní společnosti. To je síla to neměl v programu ani áda!!!!!!

0/0
29.8.2011 14:58

9 99

Re: Z manifestu

Ty bys chtěl nebo chtěla bezpohlavní výchovu? Já ne. To, že je to dnes jak píšeš shora řízené z EU feministkami z gender stuies je jasné. Že to likviduje společnost, vede k demografickému bankrotu, řádění jako v Londýně, je snad jeasné.

+1/0
29.8.2011 15:05

seelen

Re: Z manifestu

to není o výchově,ale o dělení!! !!

0/0
29.8.2011 16:07

kars

Re: Z manifestu

Bezpohlavně buněčném? :-)

0/0
29.8.2011 17:12

kars

Re: Tak Kalouskovo vyjednávání s komunisty bylo v pořádku?!

Díky hysterické kampani páně Kalouska ve spolupráci s dalšími politiky a médii jsem se dozvěděl, že existuje nějaký Bátora a iniciativa D.O.S.T. a dokonce jsem si stránky té iniciativy pročetl. A nenašel jsem tam nic, s čím bych nemohl souhlasit. R^

Kalousek & spol. (včetně iDnesu) jim udělal skvělou reklamu. :-)

+1/0
29.8.2011 17:15

medvěd brtník

jako volič TOP 09 říkám, že co teď TOP 09 NENÍ FÉROVÉ

a hlavně je  to hloupé .  nejdříve chtěli odvolat Bátoru , že prý urazil knížete ( který si ale začal první ) .Nyní je prý zase  Bátora HNĚDY , cožTOP 09 nevadilo v minulosti  kdy z něj udělal Kalousek generálního ředitele ŠKODAEXPORTU .   Bátora nebyl nikdy členem žádné  zakázané strany nebyl nikdy za nic obviněn a  má bezpečnostní prověrku - čili jsme -li právní stát  je BÁTORA  řádný a bezúhonný občan a vše co říká TOp 09 jsou jen účelové kecy (jen nevím jakému účelu mají sloužit). Kromě toho máme svobodu slova a  první proti čemu disidenti včele s Havlem volali bylo , že nido nesmí byt diskriminován za své názory .  NĚJAK BY SI TO MĚLI PÁNOVÉ  KALOUSEK A SCHWARCENBEG V HLAVÁCHJ UJASNIT  -ZATÍM JEJICH ŘEČI PŮSOBÍ VELMI NEVĚROHODNĚ A JDE JEN O POMLUVY BEZ JAKÝCHKOLIV DŮKAZŮ  -TOP 09 JSEM VOLI A DÁLE JI FANDÍM V JEJICH REFORMÁCH ALE TO NEZNAMENÁ ŽE BYCH CHTĚL ZTRATIT SMYSL PRO  SMYSL POCTOVOST PRÁVO A FÉROVOU HRU. TAKŽE SE TEĎ ZA TOP 09 TROCHU STYDÍM.

+5/0
29.8.2011 14:36

zlababa.dvur

Re: jako volič TOP 09 říkám, že co teď TOP 09 NENÍ FÉROVÉ

ale to že je někdo právně bezúhonný a má bezpečnostní prověrku z něj ještě neudělá ministerského úředníka. Ta funkce není nároková. To že je některý nácek víc opatrný, aby si neušpinil ruce, z něj nedělá míň nebezpečného, spíš naopak. Ti holohlaví tupci s vytetovaným hákovým křížem nejsou největším nebezpečím, ale právě ti jejich "intelektuálové" kteří za národní stranu & spol. kandidují, ale dávají si pozor, aby nebyli trestáni ani za špatné parkování.

0/0
29.8.2011 15:00

ReneZach

Re: jako volič TOP 09 říkám, že co teď TOP 09 NENÍ FÉROVÉ

Je namístě připomenout, že pan Bátora má ČTYŘI vysokoškolské diplomy. Který to má z našich politiků. Mnohdy s bídou jeden diplom a ten z Plzně, někteří ani ten plzeňský nemají.

Pan Bátora je jeden z mála našich skutečně vzdělaných politiků.

+2/0
29.8.2011 15:14

jupikjupik

neříkal Nečas něco o tom,

když si kasal rukávy, že ten kdo bude chtít demisi někoho z vlády, tak toho osobně vyrazí? Letěl Kalousek?

+3/0
29.8.2011 14:36

mulu01

Na každém šprochu pravdy trochu:-)

I kdyby jen z půli byly uvedené informace 100% ověřené, tak to stojí za zamyšlení:   http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/hrichy-karla-schwarzenberga/

+3/0
29.8.2011 14:34

korzár

Re: Na každém šprochu pravdy trochu:-)

Dobrý R^R^R^R^[>-]

0/0
29.8.2011 14:59

pěnice

Vzkazuji VV

Neustupovat Kalouskovi. Nemorální alkoholik s aférou padáků a mnoha jinými tady chce mentorovat ???  Kníže , který rozhodně patří na odpočinek je v jeho vleku a jsou v tom zase miliony.Však on to Kalousek na nás ušetří.

+2/0
29.8.2011 14:34

Kecálek

Máte padáka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dělat tohle zaměstnanci, tak je vyrazí na hodinu (místo práce se hašteřit). Politici (vláda, parlament) jsou zaměstnanci nás všech (platíme si je). ;-€;-€;-€;-€;-€

0/0
29.8.2011 14:31

Sider

Re: Máte padáka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ano pokud dostaneme kalouskův padák máme se opravdu čeho obávat. Kalousek je satan české politiky.

+1/0
29.8.2011 14:34

mirni

jen se na ne dobre podivejte - tri kralove

jen urcit ktery je tim černým vzadu .. ale kdo vi treba tam je jeste Vondra.....  pan knize si prska cosi o fasizujicich tendencich ... ale vzdyt to rypani zacal on ..   ja tohle proste nepochopim .. a kdyz slysim jak mluvi vsichni o Batorovi - a ted pominu jeho politickou orientaci -- ale jak o nem mluvi jako o urednikovi ...v jejich slovniku je statni urednik nevolnikem ktery kdyz pan rekne musi poslat manzelku aby mu zahrala loze?... konkretne pan Vondra prohlasil ze musi mlcet ....ale vzdyt tady lidi bojovali o svobodu slova - jakse chteji pohnout dal kdyz nepripousti treba diskusi z nizsich mist? Z techto panu se stali neomezeni vladci CR a potazmo asi i Slunecni soustavy nebo co....

+1/0
29.8.2011 14:31

Jedinecny

Osobní problémy

Nechápu jak je vůbec možné, že je Schwazenbergovi a kalouskovi dovoleno v práci si řešit osobní problémy. To, že knížete někdo urazil nikoho nezajímá, to je jeho osobní věc. Tím, že Bátoru chtějí vyhodit, chtějí porušit ústavní právo na svobodu slova.

Navrhoval bycch řešení. Vyhodit Kalouska i knížete z vlády. Proč? Protože se ve své pracovní době zabývají nesmysly a osobními záležitostmi. Od toho tu nejsou. Nehledě na to, že spát by se v práci taky nemělo.

+12/0
29.8.2011 14:19

korzár

Re: Osobní problémy

R^R^R^R^R^R^R^R^R^[>-]

0/0
29.8.2011 14:19

ELAPHURUS

Re: Osobní problémy

Proti tomu nelze nic namítnout...R^

0/0
29.8.2011 14:34

ro.pro

Podle Kalouse a dědečka

jsou všichni, kteří nechtějí být okrádáni a biti od cikánů fašisti a extrémisti. Pryč s nimi!!

+3/0
29.8.2011 14:12

seelen

Re: Podle Kalouse a dědečka

Jj pusť si mádlův klip a za rohem si dej pohlavek;-)

0/0
29.8.2011 14:14

ro.pro

Re: Podle Kalouse a dědečka

Co takhle mít vlastní názor?

0/0
29.8.2011 14:16

seelen

Re: Podle Kalouse a dědečka

mám hoR^ hnědou po rudé NÉ!!

0/0
29.8.2011 14:17

korzár

Re: Podle Kalouse a dědečka

Aha, takže oranžovou nebo zelenou ?8-o[>-]

0/0
29.8.2011 14:19

seelen

Re: Podle Kalouse a dědečka

i to jsou alternativyR^

0/0
29.8.2011 14:20

ro.pro

Re: Podle Kalouse a dědečka

Takže pořád rudou, tu tvoji.

0/0
29.8.2011 14:24

seelen

Re: Podle Kalouse a dědečka

asi to máš v mladinké hlavince popletené;-D;-D

0/0
29.8.2011 14:25

ro.pro

Re: Podle Kalouse a dědečka

Narozdíl od tebe jsem prožil větší část života pod rudými. Tvoje názory spíš odpovídají tomu že jsi buď rudý nebo jsi z nich profitoval a nebo jsi tak mladý že o tom víš prd.

0/0
29.8.2011 14:32

seelen

Re: Podle Kalouse a dědečka

o popelce? nemusíš mi vykládat pohádky hmm;-)

0/0
29.8.2011 14:35

ro.pro

Re: Podle Kalouse a dědečka

Bez argumentů jsi dost trapný víš?

0/0
29.8.2011 14:37

pomocný učitel Václav Poustka

Re: Podle Kalouse a dědečka

Snad ne modrá?

0/0
29.8.2011 14:26

seelen

Re: Podle Kalouse a dědečka

tu jsem také volil v mladistvé době svého věku;-D jak jsem byl ale naivní;-)

0/0
29.8.2011 14:27

ro.pro

Re: Podle Kalouse a dědečka

To jsi asi volil poprvé a byl jsi lehce zmanipulovatelný.

0/0
29.8.2011 14:39

Najdete na iDNES.cz