Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nechceme v Zubří „nebezpečné“ postižené, psaly letáky. Radní ustoupili

Letáky, které varují před "nebezpečnými" zdravotně postiženými lidmi, se začaly šířit v Zubří na Vsetínsku. Právě tam měly vzniknout dva domy pro 23 klientů domova pro postižené. Kraj totiž ruší velký ústav v nedaleké Zašové a handicapované chtěl umístit do malých domků. Narazil však na odpor místních.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jiku

já ten nesouhlas

vůbec nechápu 8-oRv

0/0
26.8.2011 15:24

Falewick

nedošlo k vraždě

ale pouze k potyčce kdy jeden ze zúčastněných zraněním podlehl

0/0
26.8.2011 10:59

pravicovyruger

Toto je skutečná a nefalšovaná xenofobie.

Nikdy nezapomenu, jak na lékařském kongresu popisoval ředitel jedné z velkých českých psychiatrických léčeben, jak po listopadu vyjeli z autobusem těžce mentálně postižených do Španělska. Při vyjednávání byl cítit malinko ostych, ale vše proběhlo bez problémů , nakonec  se paciennty a ošetřovateli velmi srdečně loučil personál hotelu a ředitel, velice děkovali a ředitel měl prohlásit, na začátku jsme  měli  stín obav, ale byli jste skvělí a nekonfliktní. Obavy nebyly na místě. KDYKOLI Vám dáme přednost před jakoukoli  výpravou turistů z Německa;-DR^

0/0
25.8.2011 15:52

pravicovyruger

Hloupí venkované

nakonec mají ti postižení víc rozumu, než řádní občané  z Vidlákovic

0/0
25.8.2011 15:29

Mar.Lenka

Re: Hloupí venkované

A podle čeho tak soudíte? Podle jediného a zkresleného článku? Podle nějakého anonymu, který vůbec nemusí být výplodem slušných lidí, kteří jednali na radnici? Nejdříve je dobré si zjistit bližší informace a pak někoho odsuzovat, to je totiž charakterový rys nás- Čechů, bohužel.

0/0
25.8.2011 17:10

pravicovyruger

Bláboly, četl jsem si Vaše příspěvky

"spořádaná občanka" , která  píše nesmysly o výchově dětí.  Máte politováníhodné uboho maloměstské předsudky. A jste natolik nekonzistetní, že  ani nedomyslíte, že si člověk může pořečíst, ty hrůzyplné hlouposti které jste tady jako "spořádaná maloměstká"  občanka napsala.

Jen by mne zajímalo, zda  všichni v obci umíte zanotovat "Die Fahne hoch!" . Pokud nikoli, naučte se jí, hodí se k Vašemu ubohému světonázoru.

Víte co je krásné? Ti postožiní za svůj stav nemohou (a nikomu neubližují a nikoho neohrožují). Venkovská  Barča zůstane  tím klasickým etalonem hlouposti , neinformovanosti a  pěstované tuposti, sama o své vůli a ještě je na svůj stav pyšná.

Nejlepší by bylo poslat ty "mentály" do plynu, že? No, asi by se Vám to osobně  nelíbilo natolik, abyste otočila kohoutem, ale kdyby to udělal někdo za vás spokojeně byste si s Frantou u telenovely řekli: " takhle je jim lío, viď Franto!?" Je mi z Vás špatně.

0/0
26.8.2011 18:17

pravicovyruger

S ohledem na VAše příspěvky zde, Vy osobně sama sebe

podle všeho hodnotíte jako "SLUŠNÉHO ČLOVĚKA";-DR^To mi připomíná ty "Slušné lidi" , kteří se s radostí stěhovali do bytů  zabavených židovským rodinám, které šly do plynu....

0/0
26.8.2011 18:22

pravicovyruger

Nejvís jsem se zasmál tomu z VAšich příspěvků

kde jste psala "a to byste si tam chtěli koupit dům?";-D;-D;-D;-D

jak to kdysi zvolal  hrdina nemocnice na kraji města Dr. Strossmayer  o hlouposti  a co by se dělo, kdyby nadnášela?;-D

0/0
26.8.2011 18:24

turbosound

Proč to nezkusili

alespoň na zkoušku, na několik měsíců? Ukázalo by se, kdo měl pravdu a ulehčilo by se svědomí, jestli ti lidé tam vůbec nějaké mají. Nakonec ty stavby by mohly sloužit i jiným, než postiženým, kdyby se ukázalo, že odpůrci se toho obávali oprávněně. Nevím, proč se tady buď vše staví či bourá okamžitě bez nějaké širší, ale uvědomělé diskuze. Radní tam musejí být opravdu hrdinové.

0/0
25.8.2011 12:11

Tobinka2.0

Re: Proč to nezkusili

Nejspíš proto, že neměli žádnou záruku, že když to nebude fungovat, budou přijata nějaká opatření.

Myslím, že v diskuzi by s normálními Zubřany dojednali nějaký kompromis. Ale všechno překřičeli ti, kteří se "na mentály nechtějí koukat"

0/0
25.8.2011 13:24

pravicovyruger

Naprosto jste trefila hřebík na hlavičku

0/0
25.8.2011 15:49

turbosound

Ostuda

Myslím, že je ostuda, že se v "otevřené" společnosti najdou lidé, kteří trpí takovými předsudky. Věřím, že ty nesmysly z letáku jsou jen lži a já osobně bych se proti takovým lžím bránil a podal trestní oznámení. I lidé s mentálním postižením mají právo na slušný život a je jen dobře, že v tom Zubří nakonec nebudou, protože tam by jej nikdy neměli. S takovou bezduchou arogancí a netolerancí jsem se ještě v souvislosti s postiženými nesetkal. Rád bych věděl, kdo se může cítit ohrožen mentálně postiženým člověkem a teď nemám na mysli sadistické devianty, protože to je něco úplně jiného. Nezapomeňte, že mentálně či jinak postižené dítě se může narodit každému!

+3/0
25.8.2011 11:54

pravicovyruger

Zubří je prostě nádherná vesnička, předpokládám

že si  "domácí" po rozhodnutí zastupitelstva  svorně zahajlovali a pak šli jako spořádaní občané na kutě.R^V

0/0
25.8.2011 15:53

Elvie

No jo, Zubřani..

.. mají strach ze silné konkurence, je jich tam taky plno zjevně mentálně postižených... ;-D

+1/0
25.8.2011 11:53

pravicovyruger

panovaly zde vážné obavy, že by se příchodem

mentálně postižených zvýšilo průměrné IQ o desítky procent. ;-D

0/0
25.8.2011 16:00

JosefNem

Zubří

Při rozhovoru s paní redaktorkou jsem nabyl dojmu,že má zájem se podívat na začlenění mentálně postižených lidí do lokalit v Zubří z nezaujatého pohledu.Po přečtení článku v MF Dnes,jsem rozčarován.Argumenty nejsou zcela nestranné a navíc ovlivněné výběrem respondentů,jejichž názory cituje.Na Rožnovské ulici podepsalo petici proti stavbě domu pro mentálně postižené cca 80-90% občanů a k rozhovoru byli lidé vybráni tak,jak by to zkušený novinář udělat nikdy neměl.A leták,kterým je argumentováno,byl vytvořen chorobným mozkem /a nebo záměrně?/ a několikrát jsme se od něho distancovali.Docela by mě zajímalo,proč se pan Krása ohání xenofobií a proč se dosud nezasadil,aby tito lidé nebyli zbaveni svéprávnosti a byli tak právně odpovědni za své činy a to 20 let po sametové revoluci.To nezavání xenofobií?

Velice si vážím rozhodnutí našich zastupitelů,kteří vycházejí z reality,jsou na straně většiny občanů,kteří si je zvolili a hájí jejich oprávněné zájmy i proti výše postaveným úředníkům.

+1/0
25.8.2011 11:19

Tobinka2.0

Re: Zubří

Docela by mě zajímalo,proč se pan Krása ohání xenofobií a proč se dosud nezasadil,aby tito lidé nebyli zbaveni svéprávnosti a byli tak právně odpovědni za své činy a to 20 let po sametové revoluci.To nezavání xenofobií?

Ti lidé jusou vzhledem ke svému intelektu ve stejné pozici, jako třeba  děti.

0/0
25.8.2011 13:25

pravicovyruger

Plky PEPO

pokuid byste se v problematice i jen okrajově orientoval, zjistil byste, že dle Vaší logiky by musela být "svéprávnosti zbavená" polovina obyvatel.

Vidláctvu se jen  zajídal ten "hnusný pohled na mentály".

Jen hlupák si váží hloupého rozhodnutí radnice., Co takhle ty mentálně postižené zaplynovat? Když je nikde nechtějí. Předpokládám, že s tím by tak "ŘÁDNÝ OBČAN" jako Vy nesouhlasil. Ale kdyby to udělal někdo potichu za něj, to by bylo pošušňáníčko!R^

Z lidí, přemýšlejících jako Vy se mi zvedá žaludek.

+1/0
25.8.2011 15:32

pravicovyruger

Pane PEPO? ujasněte nám prosím co to znamená:

Rozhodnutí vychází z realoty? ;-DJaké REALITY?  Té které jste se dopátrali v norimberských zákonech?  Víte, nějak  píšete nesmysly, prosím, napište nám, čí Vás  mentálně postižení ohrožovali?;-D Tím , že by ve Vaší obci zvýšili průměrné IQ?

0/0
25.8.2011 15:56

motiva

Naší ulicí

v době, kdy jsem byla malá, vodila na procházky každý den maminka kluka s downem, babička se s ní znala, tak se vždycky zdravily, mě se tedy kluk moc nelíbil, ale babička vždycky říkala, že on je nemocný, proto vypadá jinak. Pak se k nám do domu nastěhovala mladá paní, které po pár setkáních s klukem prohlásila, že kdyby byla těhotná, řekne té mamince, ať si vodí kluka jinudy, protože by měla strach, aby z toho pohledu neměla také postižené dítě. Jinak to je hodná a obětavá ženská, ale prostě v některých lidech je silně zakořeněný atavismus ke všemu, co se vymyká normálu a chovají se jako zvířata ve smečce, ta také slabšího jedince bez milosti vyženou nebo zabijí.

0/0
25.8.2011 9:07

antiprazan

Re: Naší ulicí

No jo uvědom si, že to stěhování do Zubří není o jednom člověku, ale o 26 takových. Open your eyes.;-O;-O;-O

0/0
25.8.2011 9:26

LUCKA.KOBRA

Re: Naší ulicí

škoda slov, ale třeby by vám pomohlo se s těmi lidmi setkat, pochopil byste, že to nejsou žádné zrůdy, ale taky chtějí žít "normální" život. Nechtějí být za mřížemi, ničím se neprovinili, jsou jen jiní.

+1/0
25.8.2011 9:36

antiprazan

Re: Naší ulicí

klídek milá zlatá, já se s nimi setkal, a ti byli opravdu v pohodě a byla s nimi i celkem sranda, jenže to byli ti s minimálním positižením, co ti ostatní?? Těch bych se fakt bál, když se to mele hlava nehlava.

0/0
25.8.2011 10:14

LUCKA.KOBRA

Re: Naší ulicí

jenže v těch domcích bydlí právě ti s lehkým postižením.

0/0
25.8.2011 10:33

antiprazan

Re: Naší ulicí

no tak to bych si nebyl tak jistý jako ty

0/0
25.8.2011 12:27

LUCKA.KOBRA

Re: Naší ulicí

z jakých zkušeností čerpáte?

0/0
25.8.2011 13:31

turbosound

Re: Naší ulicí

Co pak asi řeknou ti, kteří bydlí ve městech, kde jsou věznice s nejtěžšími zločinci? Ještě jsem neslyšel, že by mentálně postižení někomu úmyslně ublížili. Argumentujete typicky stereotypně ve stylu "kdo je jiný, ten je nebezpečný".

0/0
25.8.2011 11:56

antiprazan

Re: Naší ulicí

taková zařízení se prostě do malých měst či vesnic nehodí a navíc ono to s tím stěhováním ze Zašové není tak akutní

0/0
25.8.2011 12:29

LUCKA.KOBRA

Re: Naší ulicí

právě, že se tam hodí. Mají domeček se zahrádkou o kterou se starají. Není jediný důvod je zavírat do klecí a izolovat od "normální" společnosti. Vím o čem mluvím, ve vedléjší vesnici takové domečky mají, kamarádka bydlí kousek od nich a nikomu z místních nikdy neublížili. Dokonce s nimi jezdí i na různé akce do okolních vesnic, tudíž i knám. Poprvé jsem byla v rozpacích, nevěděla jsem jak s nima mám bavit (právě proto, že postižené lidi společnost uklízela do ústavů), ale teď se snima normálně bavím. A víte co je fajn, když na nich vidíte jak se snaží být "normání" být jako my. Nejsou to žádné zrůdy, které patří za mříže, jen se prostě narodili jiní. Asi by vás netěšilo, kdyby bylo vaše dítě postižené, mělo by mentalitu malého dítěte, a mělo by celý život strávit za mřížemi.

+1/0
25.8.2011 13:30

mifco

Re: Naší ulicí

Plácáte nesmysly. Ty s těžkým postižením jsou závislejší na pomoci, smai toho moc nezvládnou. určitě se "nemelou hlava nehlava". Mnozí si tady pletou lidi s mentálním postižením (tydy lidi s nedostatky v logickém uvažování , samostatnosti, s problémy se rozhodovat, nesoběstačné) a lidi s duševním onemocněním (schizofrenie, deprese). Ti první potřebují pomoc a pochopení, vlídný přístup, ale ne léčbu, není co léčit, nejsou nemocní. Ti druzí potřebují totéž co ti první, ale k tomu i léčbu, protože jsou nemocní. Nemocný je jejich vztah ke světu, k jiným lidem, často nežijí v reálném světě, mají problém s přijetím sebe sama, někteří trpí bludy a haluciancemi. Ti kromě pomoci a vlídného přístupu, potřebují i léčbu a v odůvodněných případech , pokud je nemoc v akutním stadiu, také msí být v bezpečném prostředí s odborně škleným personálem, aby neubléžili sobě ani nikomu jinému. Ale tuto skupinu osob s duševní nemocí nechce nikdo do Zubří stěhovat. .

0/0
26.8.2011 13:36

Rézina

Tak oni pro ně postaví domky

a personál se o ně bude dál starat? Jaký to pak má význam? Kdo si zase pomůže při stavbě, určitě to bude spřátelená firma.

0/0
25.8.2011 7:34

LUCKA.KOBRA

Re: Tak oni pro ně postaví domky

pravda, nechme je jako zvířata zavřené ve staré budově s mřížema. Asi úplně přesně nechápete smysl bydlení postižených v samostatných domcích, bohužel je vás takových hodně. Jak ukazuje článek;-(

+3/0
25.8.2011 9:19

antiprazan

Re: Tak oni pro ně postaví domky

a k čemu jim to bude, když jich tam bude 13 v jednom domě, co? Nechápu ten smysl, ano nebudou zavření jak zvířata, ale 13 na jedné kopce, to je moc, ne???

0/0
25.8.2011 9:30

LUCKA.KOBRA

Re: Tak oni pro ně postaví domky

ale oni mají bydlet v domě, nejdou na žádné kopce;-D Hodně lidí bohužel nechápe smysl začlení "postižených" mezi "normální"

0/0
25.8.2011 9:34

antiprazan

Re: Tak oni pro ně postaví domky

ne to opravdu nechápu, 13 + ošetřovalky v jednom domě, to fakt nechápu

0/0
25.8.2011 10:17

LUCKA.KOBRA

Re: Tak oni pro ně postaví domky

on to nebude dům o velikosti třípokojového bytu:-P

0/0
25.8.2011 10:34

antiprazan

Re: Tak oni pro ně postaví domky

Dům o velikosti 3 pokojového bytu jsem ještě neviděl:-P

0/0
25.8.2011 12:26

LUCKA.KOBRA

Re: Tak oni pro ně postaví domky

tak to jste toho ještě moc neviděl.

0/0
25.8.2011 13:20

Tobinka2.0

Re: Tak oni pro ně postaví domky

http://www.projekty-domu.bleskin.cz/projekty-domu-view.php?$id=71

Vy jste toho neviděl;-D

0/0
25.8.2011 13:29

kuttna

Řekl bych,

že někteří obyvatelé Zubří jsou více a nebezpečněji postižení, než ti oficiálně postižení.

+8/0
25.8.2011 0:40

Elvie

Re: Řekl bych,

R^R^R^

0/0
25.8.2011 11:54

krajta22

Nejde o postižené!!!

Jde o pozemky na kterých mají ty domy stát!!! Že Zuberští!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0/0
24.8.2011 23:09

Benito Juarez II.

Co to je za svobodu,

kde jedni občané diktují druhým, k čemu mají používat stavbu. To snad má být posuzováno pouze ze stavebního hlediska a každému snad může být jedno jestli se v ní scházejí mohamedáni nebo jsou ubytováni postižení.

0/0
24.8.2011 21:36

petra2605

proč se pohoršujou státní zaměstnanci

lidi na malé obci se snad sami můžou vyjádřit, že je tam nechtěj, my jsme na hodně malé vesnici a máme tam ústav, ale jsou v uzavřeném areálu a na vycházky chodí s dozorem, a nikomu nic neudělali, ale fakt je, že čuměj, to si ženský všimly všechny, takže na volno bychom je nechtěli ani my, já ty lidi chápu

0/0
24.8.2011 21:33

_m-

Re: proč se pohoršujou státní zaměstnanci

1) pokud chodí s dozorem tak asi potřebují dozor (byť mírný) Pokud někde nebudou chodit s dozorem, tak ho asi potřebvovat nebudou. U nás žijí 2 kluci?muži? s Downem. Jeden se starým tatínkem, druhý sám. Normálně se pohybují mezi námi. Podotýkám jsou to lidé mentáleně postižení.

2) čumí? bodejť by nečuměli. vy na ně nečumíte?

+1/0
24.8.2011 21:41

petra2605

Re: proč se pohoršujou státní zaměstnanci

já osobně na ně nečumím, oni nevypadají dobře, nebudu to rozvádět, oni řeknou dobrý den, tak když jim odpovídám, tak se na ně podívám, ne a oni mi čumí prostě tam, kde by si sáhli, toť vše. Dozor mají vždy. A rodiče to oni nemají, protože tihle byli odložení po porodu.

0/0
24.8.2011 21:53

Tobinka2.0

Re: proč se pohoršujou státní zaměstnanci

čuměj i normální chlapi...

s tím nic nenaděláte

0/0
24.8.2011 22:18

petra2605

Re: proč se pohoršujou státní zaměstnanci

ale tihle čuměj úplně jinak, asi jako dospělý chlap, který by chtěl to, co ještě neměl a dal by za to cokoliv, a toho já se bojím a ostatní též

0/0
24.8.2011 22:29

Tobinka2.0

Re: proč se pohoršujou státní zaměstnanci

z toho si nic nedělejte, já se bojím i těch normálních

třeba v noci v tramvaji...

+3/0
24.8.2011 23:27

kuttna

Re: proč se pohoršujou státní zaměstnanci

Já bych se docela bál Vás, s vaší faktazií...

0/0
25.8.2011 0:43

Najdete na iDNES.cz