Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Rozvrat nehrozí, nejsme jako Irák, míní libyjský diplomat v Praze

Režim libyjského vůdce Muammara Kaddáfího se hroutí. Povstalci dobyli metropoli Tripolis. Obava z převzetí moci extremisty je podle libyjského chargé d'affaires v ČR Núrího Elghavího jen fintou plukovníka, jak vyvolat obavy z nového režimu. Spory prý nehrozí, libyjský národ chce budovat vyspělý stát.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Neznám špinavé peníze

Pan vyslanec lže

Data o Libyi nezkresluje ani CIA. Jen se podívejte, jak jsou na tom (doposud) s dluhem, vzdělaností, exportem, importem, věkem dožití a dalšími údaji. https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/ly.html

0/0
22.8.2011 16:36

963214785

Rád bych viděl Libyi jako demokratickou zemi,

ale myslím že to bude chtít méně slepé víry a více rozumu. :-/

0/0
22.8.2011 16:26

Lobo - obchodník s mozky

Hm

To chci teda vidět.

0/0
22.8.2011 16:13

Carlos1

reakce na otazku/odpoved tykajici se platu

"Platy jsou navíc velmi nízké. Když jsem pracoval v Libyi na ministerstvu

zahraničních věcí, nebral jsem více než 200 dolarů měsíčně"

Stacilo mi asi 5 minut hledani na internetu, abych se dozvedel ze pan diplomat lze

+2/0
22.8.2011 15:42

jekkal

Tož

až čas ukáže, jestli bude Libye patřit mezi nejvyspělejší země Afriky jako dopoosud anebo se z ní stane druhý Somálsko. Líbye se totiž podobá Afganistánu, nejde o stát nýbrž o kmenová společenství a ta nikdy centrální vládu neberou vážně a pokud se spojí velké kmeny proti menším, dojde k masakrům

+1/0
22.8.2011 15:38

AP1

...

prevlekaci kabatu v akci ! zrejme se u nas dost naucili ;-D

0/0
22.8.2011 14:53

Robotnícky káder

Re: ...

Tie vyjadrenia sú skutočne nechutné. Doposiaľ prisluhovač režimu, dnes jeho zarytý odporca. Ak bol režim Muammara al-Kaddáfího zločinecký, z akého dôvodu mu pán veľvyslanec slúžil? Podotýkam, dobrovoľne! A ani neodpovedal na otázku, či majú povstalci pod kontrolou kmene Tuarégov. Zrejme nemajú. To však znamená, že pod kontrolou nemajú nič. Držia sa iba zásluhou leteckej podpory NATO. Ale tá raz skončí.

+2/0
22.8.2011 15:00

HaPe

Re: ...

Jenže to už bude v Libyi druhý Irák. Bohužel.

0/0
22.8.2011 15:05

pouyt

Re: ...

Nejsi nic,abys mluvil jmenem Libijcu o jejich hlave statu.Co je lepsiho ta sebranka zlodeju  ve vlade tve zeme?

+1/0
22.8.2011 15:17

jxd

Re: ...

He?

Pán už je teď na šrot?

+1/0
22.8.2011 15:37

Mirco1

Alespoň byste mohli uvést...

... z jakého důvodu jste původně ohlášeného předsedy klubu Libyjců v ČR nakonec nahradili velvyslancem (tedy předpokládám, že důvod je jasný "větší terno").

0/0
22.8.2011 14:51

Robotnícky káder

Re: Alespoň byste mohli uvést...

Zaujímavé - ako pán veľvyslanec otočil. Prirovnal by som ho k určitému druhu hlodavca.

0/0
22.8.2011 14:57

Mirco1

Re: Alespoň byste mohli uvést...

To víte, vaše vysněné socialistické diktatury po pár desítkách let toto z lidí dělají - původní fanatici z prvních let se vyvraždí mezi sebou a pak nastoupí čistě oportunističtí technologové moci, kteří samozřejmě těm "ideálům" nikdy nevěřili (i když jim je zcela jedno, že ty "ideály" jsou ze své podstaty lživé a zločinné), a nečiní jim žádný problém změnit stranu, pokud režim padne - jo, s tímto zákonitým vývojem se ten komunistický ráj na zemi buduje strašně těžko, co? :D

0/0
22.8.2011 15:02

Robotnícky káder

To je na smiech!

Áno, Muammar al-Kaddáfí neurobil pre Líbyu a Líbyjčanov doposiaľ nič dobré. Ako je potom možné, že pán veľvyslanec plnil vôľu tohoto "diktátora" a "tyrana"?

0/0
22.8.2011 14:49

Mirco1

Re: To je na smiech!

Vážený bolševiku, to, že Kaddáfí byl od počátku nelegitimním vládcem, uzurpátorem a pučistou jaksi nezmění ani ta urputná podpora našich socialistů. Co se týče toho, jak úžasně pod jeho vládou "Džamahúrija" kvetla bych například doporučil podrobně přečíst pozadí onoho vykonstruovaného případu s bulharskými sestřičkami - jak "úžasně vyspělé" byly libyjské nemocnice používající opakovaně nesterilní jehly v infuzích a podobně.

0/0
22.8.2011 14:53

briza

Re: To je na smiech!

Ale vzdyt on pise, ze Kaddafi neudelal pro Lybii nic dobre. Jen se pozastavuje nad tim jak rychle dokazal pan velvyslanec prevleci kabat. Tobe to zrejme nevadi. Budiz. To ti ovsem nebrani abys autora puvodniho prispevku rovnou nazyval bolsevikem ;-€Rv - tak pekne na ferovku rovnou osobni utok.

Predpokladam, ze bys pokud by slo o byvale komunisty na nasich ambasadach byl stejne shovivavy.

0/0
22.8.2011 15:01

Mirco1

Re: To je na smiech!

Vážený brizo, tady robotnicky kadr už se vyjádřil i samotných otázkách, takže ohdad jeho politické orientace opravdu NEBYL složitý :) (upozorňuji, že já když řeknu bolševik, myslím tím buď člen VKS(b) nebo adherent marxismu a od něj odvozených ideologií, nikoli nějaké ty kutilské definice typu "bolševik je každý, kdo neuznává názory druhého").

A reagoval jsem obecně k robotníkově zastávání se Kaddáfího režimu, které tu slýcháme od vás socialistů už několik měsíců (tedy ne hned od začítku když to na přelomu února a března vypadalo, že to co se stalo až dnes, se stane v průběhu několika hodin už tehdy, tak to byli socialisté zticha nebo v těžké defenzivě).

To, že pan velvyslanec převléká nebo nepřevléká kabát (v jedné odpovědi to vysvětluje sám) mi nepřišlo natolik podstatné se k tomu vyjádřit. Převlékání kabátů je samozřejmě morálně odporné a se spolehlivostí takového člověka se nedá počítat, jenže to si bude muset vyřešit nová vláda - protože je to velvyslanec JEJICH země.

0/0
22.8.2011 15:11

briza

Re: To je na smiech!

Najdi mi JEDINY prispevek, kde jsem se Kaddafiho zastaval kdyz uz mas takovou potrebu me taky nalepkovat. nebo se omluv za to "které tu slýcháme od vás socialistů".

0/0
22.8.2011 15:27

nibor

Re: To je na smiech!

Vítej do klubu odhalených bolševiků:-). Když se pan M.jednička do toho dá, tak se nezakecá, vyslídí každého, marné jsou tvé drzé žádosti o nějaké zdokladování:-)

0/0
22.8.2011 15:38

Mirco1

Re: To je na smiech!

Nibore, vám jsem se omluvil za svůj omyl, jestli si to laskavě nepamatujete :) Vy zase ovšem budete muset oprášit paměť, neboť stejně jako vás i brizu jsem označil za socialistu, nikoli bolševika.

+1/0
22.8.2011 15:43

nibor

Re: To je na smiech!

Hm, to jako ta vášnivá apologetika, jak nenávidím všechno americké, měla znamenat pouhého socialistu??? Omluvu si nepamatuji, leč ani jsem ji nechtěl, na to .... pes, pouze jsem požádal o zdokladování mých nenávistných protiamerických výroků. Čekám a čekám....:-)

0/0
22.8.2011 15:53

Mirco1

Re: To je na smiech!

Nibore, myslel jste asi "filipika", apologetika by bylo, pokud bych vás OBHAJOVAL nebo OSPRAVEDLŃOVAL :) A pokud si dobře vzpomínám, tak právě na TÉ diskusi, která se týkala pokud si vzpomínám Kosova a Srbska a KDE jste měl protiamerické výroky jsem vás označil za socialistu , vy jste se vůči tomu ohradil, abych to dokázal na vašich dřívějších výrocích (to že jste socialista), a bohužel, protože nemám přece jen celou databázi diskusí iDnes (i když ani netušíte, jak rád bych ji měl) jsem to dokázat nemohl a tam jsem se za to omluvil a ten svůj výrok odvolal.

+1/0
22.8.2011 16:00

nibor

Re: To je na smiech!

Klidně filipika, ač apologetikou se rozumí i nadšené obhajování vlastních tezí, ale to už jsme , tuším, jednou probírali, vem to čert. Ale ty protiamerické výroky jsou mi hodně divné, nebylo to ve stylu, že když prohlásím třeba Paroubka (Topolánka, Nečase....či jiného aktuálního premiéra) za alternativně inteligentní, anebo nějaký krok české vlády za p*tomost, tak jsem vlastně provozoval protičeskou činnost? Vzhledem k tomu, že k akci Kosovo 1999 i jeho uznání o pár let později mám velice negativní poměr, je hodně pravděpodobné, že jsem za toto konkrétno USA kritizoval.

0/0
22.8.2011 16:09

Mirco1

Re: To je na smiech!

Je to už dlouho, takže mou paměť to napíná k prasknutí, ale jsem si téměř jistý, že takto "osobní" to právě nebylo. Zaprvé jméno Clinton (o kterého by v případě Kosova muselo jít) mám dojem, že jsem v diskusích neviděl už celé roky, a zadruhé jsem si velmi jistý, že bych tou lákavou a ano trochu lajdáckou zkratkou nereagoval, pokud byste psal o nějakých konkrétních lidech (ostatně, Obamu například považuji za naprostou tragédii a daleko větší ohrožení svobodného světa než byl jeho v mnohém vzor Carter, ale jaksi to mi ani na moment nebrání v tom pohlížet na USA jako pojem stále a pořád se sympatiemi). V podstatě předpokládám, že to nejspíš bylo tak, že jste prostě v zápalu diskuse nějak povšechně velmi negativně napsal o USA a já jsem na to reagoval tím, co mi dosud vycházelo s naprostou železnou pravidelností: totiž, že ze srbofilů, se kterými jsem se tu kdy setkal se vždy vyklubali socialisté. Navíc vím, že tenkrát jsem už váš nick znal z dřívějších nějakých diskusí, a nějak se mi to

0/0
22.8.2011 16:21

Mirco1

Re: To je na smiech!

spojilo dohromady.

0/0
22.8.2011 16:22

Mirco1

Re: To je na smiech!

Brizo, máte zjevně potíže s pochopením psaného textu. Formální logika NEŘÍKÁ, že když je pravda: briza je socialista a zároveň socialisté zde obhajují Kaddáfího, že z toho musí vyplývat "briza obhajuje Kaddáfího". Vy jste se tu zjevil někdy tento týden po minimálně řekl bych tak půroční absenci na diskusích, ne? Takže ne, vy jste tu Kaddáfího nejspíš nikde neobhajoval a JÁ TAKY NIC TAKOVÉHO NETVRDIL.

A nebudete doufám v tuto chvíli trapně tvrdit, že adherentem ideologie socialismu nejste, na to jste tu až příliš zasloužilý diskutér.

0/0
22.8.2011 15:46

briza

Re: To je na smiech!

"Vy jste se tu zjevil někdy tento týden po minimálně řekl bych tak

půroční absenci na diskusích, ne? Takže ne, vy jste tu Kaddáfího nejspíš

nikde neobhajoval" Jedna lez - jsem tady temer kazdy den.

Pokud jde o "adherentem ideologie socialismu" to je jen dalsi tvoje nalepkovaci berlicka. Od 89 jsem byl u vsech voleb krome jednoho kola senatnich (kdyz jsem byl v zahranici) a nikdy levicovou stranu nevolil.

0/0
22.8.2011 16:24

briza

Re: To je na smiech!

A mimochodem, kdyz uz z toho chces vyklickovat ohanenim se formalni logikou tak bych ocekaval formulaci "nekteri z vas socialistu zde obhajují Kaddáfího" :-P

0/0
22.8.2011 17:31

jxd

Re: To je na smiech!

Nevšiml jsem si, že by ti, kdo odsuzují zásah NATO proti suverénnímu státu a vyvolání občanské války v režii západu v únoru či březnu mlčeli. Jinými slovy, tvoje argumenty jsou typické zvratky chudáčků, útočících na oponenty za každou cenu. A mimochodem, tuto diskusi z osobních důvodů sleduju od počátku a nepamatuji se, že bych tu vídával tvůj nick. Takže bych mohl parafrázovat. Až když se dostali rebelové do TIP, panáček se statečně připojil. Ale vážně to nemyslím, je to totiž stejně aboslutní hovadina, jako to tvoje osočení výše...

+1/0
22.8.2011 15:37

Mirco1

Re: To je na smiech!

Já jsem se poprvé k tomuto tématu vyjádřil už když Scharzenberg ještě dávno před nějakým rozhodnutím NATO prohlásil, že ostatní země mají zachovat zdrženlivost, dokud se neví, kdo a v jakém rozsahu povstal.

A vážený k tomu suverénnímu státu: Kaddáfího režim je od samého počátku nelegitimní a uzurpační a jako takový se angažoval ve válce (nebo v občanské válce) v případě nejméně šesti různých suverénních zemí a nařídil terorismus v několika dalších. Radil bych vám, abyste se vy neoháněl velkými slovy o suverenitě a vyvolávání občanské války, když o těchto věcech očividně nevíte vůbec nic.

0/0
22.8.2011 15:53

jxd

Re: To je na smiech!

Skoro, jako byste popisoval situace se Spojenými státy, že? Také je považujete za nelegitimní?

+1/0
22.8.2011 16:14

Mirco1

Re: To je na smiech!

To mi budete muset připomenout, kterým pučem nynější vláda USA (a ne, nemám na mysli nynější ve smyslu vláda po posledních volbách, ale zkrátka současné ústavněprávní uspořádání nebo chcete li "režim") nahradila předchozí legitimní vládu.

0/0
22.8.2011 16:24

jxd

Re: To je na smiech!

Odtržení kolonií...

+1/0
22.8.2011 17:03

Mirco1

Re: To je na smiech!

To by si tu měl někdo nastudovat rozdíl mezi pučem a revolucí :)

0/0
22.8.2011 17:13

jxd

Re: To je na smiech!

to je jen teorie, pane, ve skutečnosti není žádný velký rozdíl. Snad s výjimkou francouzské revoluce, která asi opravdu vzešla z lidu...

+1/0
22.8.2011 17:21

HaPe

Re: To je na smiech!

ten vykonstruovaný bulharský případ byl ovšem akcí bengházského vedení, bengházské policie a pod vedením ministra, který otočil jako první. Pokud posuzuješ libyjské nemocnice podle tohoto případu, tak jsi opravdu génius! A v tvém případě pro jistotu: to byla ironie!!!

0/0
22.8.2011 15:07

Mirco1

Re: To je na smiech!

Vy chcete říct, že již v roce 1998 za vykonstruované vyšetřování a proces před Lidovým soudem (přímo pro zločiny proti státu) a za situaci v Libyjském zdravotnictví mohly síly mimo kontrolu Kaddáfího režimu? Tím se poněkud lišíte od ostatních jeho přívrženců, kteří tvrdí, že většina Libye stála a stojí za ním :D

Ostatně Muammar se k samotnému případu vyjádřil nesčetněkrát a mezinárodní vyděračská jednání vedl také on, takže nevím, jaké divadélko tu hrajete, chytráku :D

0/0
22.8.2011 15:16

jxd

Re: To je na smiech!

Nikoliv, chytráku, chci říci, že za situaci v "libyjském zdravotnictví" (ve skutečnosti v bengházské nemocnici, pokud o libyjském zdravotnictví víc nevíte, tak laskavě negeneralizujte) mohou ty síly v moci a kontrole kolonela, které jako první krysy opustily loď a založily revoluční výbor či to to je. V podstatě tedy ty nejméně charakterní a nejvíce odpovědné osoby. To jsem chtěl říci, bobečku. (Jxd alias Hape)

+1/0
22.8.2011 15:30

Mirco1

Re: To je na smiech!

Vážený převlékači nicků :D Můžete mi prosím říci, zda tito "odborníci", jejichž práci citovala obžaloba: Dr. Amina Saleh Abusidra, Dr. Othman Al-Shibani Al-Zentani. Dr. Mohamed Dhao Ighniah, Dr. Ibrahim Abdusalam Abeil a Dr. Osama Awadh Al-Zwai, zda soudci z Derny skutečně jako první "odpadli" od režimu, nebo toto usuzujete čistě místopisně z hlediska blízkosti k Benghází? :D

A měl byste vědět, že když už tak obhajujete vyspělost zdravotnictví Džamahúrije, že v socialistických zemích přece je úroveň ("bezplatné") zdravotní péče bez větších rozdílů a zvlášť když se jedná o jednu z předních dětských nemocnic druhého největšího města v zemi.

0/0
22.8.2011 15:41

jxd

Re: To je na smiech!

"Převlékači nicků" - jste dokonalý! Skoro jako Greenalien, kterému jsem dva nicky vysvětloval už asi pětkrát - a přesto znovu a znovu používá podobnou ubohost, jako vy právě teď.

Asi každý s pár gramy šedé hmoty v hlavě nemusí googlovat jména soudců, protože ví, že spor byl pochopitelně rozhodován na vyšších místech. Tam, kde o něm rozhodovali právě ti dnes již "osvícení" vůdci.

A až budete příště zase žvanit o zdravotnictví Jamahírie (Jamhúria je přece jenom něco jiného), tak laskavě vynechte poučování mne - dlouholetého konzumenta právě tohoto zdravotnictví. Dokonce i při operačním zákroku. Čím dále více mi dokazujete, že jste opravdový zaslepený hl.... .

+1/0
22.8.2011 16:12

Mirco1

Re: To je na smiech!

No vidíte, jak jste krásně na ten úvodní vtípek vylétl jako čertík z krabičky. A klidně mi ty dva nicky vysvětlete taky, zajímá mě to a třeba to bude někdy k užitku.

A teď už jste se dokonale zamotal - nejdřív záležitost Bengází a teď "rozhodován na vyšších místech" - tak na kterých? Jaké máte doklady o tom, který z členů Všeobecného lidového výboru jak zasahoval do tohoto procesu? Šup sem s nimi, ať vidíme to Bengázské spiknutí.

No a teď mi řekněte konzumente Libyjského zdravotnictví (jak jste se k tomu mimochodem dostal, jestli to není příliš zvědavá otázka?): je nemocnice El-Fatih, jakožto největší dětská nemocnice v druhém největším městě státu nějakou absolutní a atypickou výjimkou se svými naprosto nedostatečnými standardy, které jsou zdokumentovány i ve zprávě WHO k případu bulharských sester? A jak je něco takového v tak vyspělém státním zdravotnictví možné?

0/0
22.8.2011 16:37

jxd

Re: To je na smiech!

1) Nick mám druhý rezervní, páč jsem prvý (už podruhé) málem zrušil smazanými příspěvky - tentokrát na téma Mašínů, dle zelenáče jasný to důkaz, že jsem bolševik. Když ovšem necháte účet nějaký čas odležet, oni Vám to zase odmáznou.

2) Nechcete doufám zpochybňovat, že bulharský případ byl politický - a tudíž nerozhodovaný zrovna na soudech. A kdo jsou dnešní zástupci PTC (či jak si říkají) si najdete sám.

3) V bengházském Al Fatahu jsem nebyl, nemohu tedy posuzovat jejich úroveň. Všeobecně platí, že co nemocnice, to vlastní svět, daný obvykle vedoucím personálem. Což v případě Libye znamená tu či onu národnost - a tím i rozdílnou úroveň.. Tedy, každý špitál je samozřejmě "řízen" Libyjcem, ovšem jen formálně.

4) Když někde bydlíte skoro 11 let a je Vám už trošku víc než třeba 30, tak se bez zdravotnické pomoci neobejdete. Asi byste koukal, jak je Váš pohled nesprávný. A btw, na pojišťovnu se mne nikdy neptali...

+1/0
22.8.2011 17:26

jxd

Re: To je na smiech!

jen tak mimochodem, v našem vyspělém zdravotnictví nemáme dost skandálů? I v prvním největším městě?

+1/0
22.8.2011 17:27

Vsetín 1

Už můžem ?

Už můžeme porcovat medvěda ?;-D;-D;-D

0/0
22.8.2011 14:42

1000 dukátu je moc !

Koukám naTV sleduji internet.Kde jsou nová videa?

Až do včerejška bylo na YouTube a ostatních platformách, vkládáno jedno video za druhým o postupu "rebelů", ve zprávách dnes poslouchám jak se ještě prolamuje cenzura netu.  Proč je dnes vkládáno a prezentováno tak málo videí? Vždyť při takovém úspěchu bych čekal stovky záběrů z osvobozeného Tripolisu a celé Libye.:-P

0/0
22.8.2011 14:41

samlos

masáž

neustále probíhá masáž o zlém Kadáfím a hodných povstalcích, které podporuje NATO, tedy inaše peníze pomáhají povstalcům. Stále ale chybí jedna informace a zdá se, že zástupcům sedmého chudobince je lhostejná. Tedy: "Kdo jsou ti hodní povstalci?" Je to muslimské bratrstvo, nějaká odnož BAS nebo kdo? V Afg. se také podporovali hodní povstalci v čele s Bin Ládinem. Takže - koho podporujeme?

+3/0
22.8.2011 10:51

JaJaMilan

Re: masáž

PNAC

Z wikipedie "Cíl PNAC je „povýšit americkou globální vůdčí úlohu"“.

0/0
22.8.2011 11:52

Velkej Zloun

Re: masáž

jsou to teroristi z al-kaidy, se kteryma se chvili bojovalo a ted uz je podporujem

je jedno co jsou zac, dulezity jsou zajmy ameriky a eu

0/0
22.8.2011 14:34

Mirco1

Re: masáž

Vážený, o zlém Kaddáfím jaksi nikdo nemusí nikoho masírovat, protože ten se za těch 40 let od svého puče a uzurpace moci postaral o svou pověst dokonale sám. Samozřejmě, že pro naše socialisty je takový pučista vzorem legitimity, bodejť by ne když "džamahúrija" byla pro ně div ne bratrskou zemí na Africkém kontinentu. Ovšem to jej ve skutečnosti nelegitimizovalo ani o píď :)

0/0
22.8.2011 14:35

Maxxan

Re: masáž

R^ pravda. Schválně mrkni na jiné diskuze, kolik se jich vyrojilo.

0/0
22.8.2011 14:41

Najdete na iDNES.cz