Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Důchodci budou muset k bankomatu, ministr chce ušetřit na složenkách

Penzisty, kteří si nechávají nosit důchod domů nebo si ho vyzvedávají na poště, čeká převratná změna. Už za rok dostane každý z nich speciální kartu a pro peníze bude muset jet ke zvláštnímu bankomatu. Těch bude v celém Česku jen necelá tisícovka. Mnoho seniorů proto bude muset cestovat nebo požádat o pomoc blízké.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Eskarina

Neříká se tomuhle taky tunel?

Místo toho aby stát za 20 Kč poslal složenku, začne šetřit tak, že bude posílat peníze bance a důchodce si to dá převést z toho

bankovního účtu (doufám taky za 20 Kč) na složenku a donést domu od

České pošty jako doteď Pokud to nepůjde, ještě větší průser. V řetězci navíc je banka, která bude spravovat účty a bude tisknout karty a k tomu bude disponovat obrovskými jistými penězi od státu. Stát vede vlastní učetnictví, takže musí mít

přehled už teď kolik komu a co vyplácí. Banka je opravdu jen

další soukromý sektor na vysávání státního rozpočtu.

0/0
23.8.2011 20:25

dubanová

senioři a karty?

Chybí Vám pane ministr půl miliarda a chcete ji získat pomocí bezbranných penzistů?Co kdybyste se kouknul KOLIK MILOSTÍ NADĚLIL PAN KLAUS A ZA KOLIK TO BYLO ROZKRADENÝCH MILIARD, CO KDYBYSTE SE OBRÁTIL NA HLAVU STÁTU, ABY VÁM NĚJAKOU TU MILIARDU OPATŘILA? A KDYŽ CHCETE ZAČÍT S KARTAMI - TAK URČITĚ NE U STARÝCH A BEZBRANNÝCH LIDÍ, KTEŘÍ SI NEUMĚJÍ VĚTŠINOU PORADIT ANI S MOBILNÍM TELEFONEM, NATOŽ S BANKOMATEM, je docela možné, že to dopadne tak, že bezbranná babička . bude nucena požádat NĚKTERÉHO Z ČEKAJÍCÍCH TAM ZLODĚJŮ(na její penzi) O POMOC, ABY JÍ TU PENZI Z TOHO BANKOMATU VYZVEDL - PŘEMÝŠLEL JSTE O TOM, ŽE ZAČÍT Z TAKOVOUDLE VELKO AKCÍ PRÁVĚ STARÝMI LIDMI, JE VELIKÁ NEZODPOVĚDNOST???

0/0
23.8.2011 17:22

Pavel227

KARTY PRO PENZISTY

Karty pro penzisty a důchod na ně je naprostá hovadina. Ano, stát by ušetřil, protože distribuční náklady potom ponesou ti důchodci a navíc se jim dost podstatně zkomplikuje život. Jaromíre, Jaromíre, znal jsem Tě jako velmi chytrého a uvážlivého člověka, takovouhle bejkárnu jsi snad ani nemohl vymyslet... Pavel.

0/0
23.8.2011 12:28

mázaušima

Jakmile toto vstoupí v platnost,

požádám o euthanazii v některém státě,kde je povolena.V tomto debilistánu nechci žít ani umírat. ;-€;-€;-€Rv

0/0
23.8.2011 10:16

dubanová

jste pane ministře zcela při smyslech?

no proč by měl být ausgerechnet zrovna tenhle ministr při smyslech.. Penzisté už mají takhle dosti složitý život a Vy jim jej ještě více "opentlíte" nějakými kartami.Laskavě mě vysvětlete - proč? Pro některé penzisty, kteří jsou špatně chodiví, nebo vůbec nechodiví, listonoška velkým přínosem, když jim přinesla penzi, tak jim ještě zaplatila na poště veškeré poplatky a příkladně donesla náku, Jak to budou dělat lidé, kteří nechodí, či jen špatně a nemají rodinu,a nyní dle Vašeho stupidního nápadu s kartami, si půjdou pro peníze do nějakého bankomatu, kde si na ně "počká" parta gaunerů(která si saMOZŘJMĚ "VYČÍHÁ" DOBU KDY PENZISTÉ BEROU PENZI a okrade je..tOto je přesně VÁŠ úmysl.. PENZISTA, KTERÝ SE BUDE BRÁNIT, BUDE JEDNODUŠE - ZMLÁCEN, ČI ROVNOU UMLÁCEN... JSTE VY PANE MINISTR ALE HUMANISTA, A NA TOHLE JSTE PŘIŠEL ÚPLNĚ SÁM - A TAKHLE TO JE V CELÉ EVROPĚ???A KDYŽ SE VÁM TOHLE POVEDE, VOD KOHO SI PŘÍŠTĚ PUČÍTE NA PENZE, POŠTA UŽ VÁM ASI TĚŽKO PŮJČÍ!!!!

0/0
23.8.2011 2:56

dubanová

Budou z nich muset například přímo hradit některé služby.

a co znamená, že si :"Budou z nich muset například přímo hradit některé služby.", to znamená, "některé služby, to znamená, že stát chce "udržet", při životě a to za každou cenu - některé služby poskytované příkladně invalidům, jako jsou různé pečovatelské služby, donášky nákupů, úklid a pomoc s hlídáním postižených, atd..Ale tyto služby - poskytované státem jsou příliš drahé a dotyčný postižený na to nemá peníze,, no a tak si tyto, tolik potřebné služby OBSTARÁVÁ daleko levněji u soukromníků.. A protože stát, si tyto DRAHÉ SLUŽBY chce ponechat, protože je to de facto - "trafika", no tak se POSTARÁ, aby si postižení lidé a jejich rodiny - tyto,pro ně drahé služby museli objednávat, jinak jim stát, těm postiženým, nebude poskytovat sociální peníze...A pak že si stát neporadí!!!!

0/0
23.8.2011 0:52

2mmmm_2

Další příkladný krok k zprivatizování státu.

To zaprvé. Někteři důchodni jsou i těžko pohybliví, k bankomatu nedojedou/nedojdou. Takže to budou za ně vybírat např. pečovatelky - za úplatu za službu, jako když přinesou nákup. Zase další poplatek.

0/0
22.8.2011 22:38

bohatýr

Re: Další příkladný krok k zprivatizování státu.

Nápad je to v principu dobrý a většině občanů bude vyhovovat. I těžko se pohybující občané si musí několikrát v týdnu opatřit jídlo a zvládají to.  Tak proč by nezvládli (i s cizí pomocí nebo za poplatek) výběr peněz z bankomatu?

Připomíná mi to situaci ve firmě,kde jsem před lety pracoval. Zavedlo se doručování mzdy na účet zaměstnace. Ze začátku byl kravál (jako je teď), ale lidé si rychle zvykli, že nemusí hned vyzvednout všechny peníze, že si mohou určité platby převést z  plateb na poště na platby převodem z účtu a tím i ušetřit za poplatky. 

Uvědomme si, že nechce-li se dožít měnové reformy jako v r. 1953, pak není možné mít ročně schodek ve státním rozpočtu.;-)8-o!

0/0
23.8.2011 17:34

dubanová

Re: Další příkladný krok k zprivatizování státu.

co to melete, máte vůbec představu, kolikrát si musí invalida "odpustit" oběd, protože ta donáška, či dovážka, je od těch státních služeb často dražší nežli ten oběd?a hovoříte o schodku, máte tušení jak a proč ten schodek vůbec existuje, máte pocit, že ty chybějící peníze ve státním rozpočtu "sežrali" ti penzisté s průměrnou penzí cca 10.000 .- kč měsíčně? Podívejte se laskavě kolik je tady prošustrováváno miliard - všeobjímající korupcí, proti které stále ČR jako jediná země EU, NEMÁ ZÁKON A PROČ ASI? Nežli budete příště diskutovat o tom, jak si penzisté vlastně KRÁLOVSKY ŽIJÍ,KOUKNĚTE SE NA INFORMACE DO ČSÚ, PŘEJI DOBRÝ VEČER..

0/0
23.8.2011 22:17

dubanová

Re: Další příkladný krok k zprivatizování státu.

No nemáte tak úplně nepravdu, myslím si, že tak jak se cítí mnozí penzisté či rodiny s dětmi, kde vydělává jen jeden, ŽE PODOBNĚ SE CÍTILI LIDÉ OKRADENÍ TZV. MĚNOVOU "REFORMOU" V ROCE 1953, ŽE TO ASI NEBYL PŘÍLIŠ VELKÝ ROZDÍL...TEHDY NEMĚLI NIC A NYNÍ UŽ NEMAJÍ TAKÉ TÉMĚŘ NIC....

0/0
23.8.2011 22:22

Antonín, topič

Ono by asi bylo moc složité říct,

že kdo si nechá důchod nosit, či vyplácet v hotovosti, zaplatí za to poplatek?

Ale z toho by nebyla provize...Rv

0/0
22.8.2011 22:27

JarSkali

Re: Ono by asi bylo moc složité říct,

Přesně tak

0/0
23.8.2011 15:31

cernyI

To není všechno

Česká pošta příjde o příjem cca 750 tis.Kč a bude to chtít kompenzovat, nebo tím zdůvodní zdražení. Známe to z minulosti.

0/0
22.8.2011 20:58

psycholog.idnes

Re: To není všechno

Spíš vyhraje zakázku na důchodové účty. Co se teď chudiny pošťačky nadřou, aby sem tam ukecaly nějakého důchodce na produkt... Teď to dostanou důchodci příkazem. Tak to má byť.

0/0
22.8.2011 21:11

referentka

...víte co je nejhorší?

že Drábek a spol. možná nemá ani představu, co jeho "poradci" vymýšlejí a navrhují za ptákoviny...prostě poradci přišli s návrhem blbosti, která, podle nich, je schopna rezortu ušetřit třičtvrtě miliardy...no a on , protože není odborník, jim to sežere...:-)

0/0
22.8.2011 19:44

psycholog.idnes

Re: ...víte co je nejhorší?

TV NOVA řekla "téměř miliardu"... A NOVA má vždycky pravdu :-P

0/0
22.8.2011 20:14

psycholog.idnes

Re: ...víte co je nejhorší?

Ale je fakt, že většina z cílové skupiny TV NOVA nechápe, co je to 3/4, takže je to vlastně OK.

0/0
22.8.2011 20:15

dashag

Tak já tipuju že výherce konkurzu bude KellnerovAir Bank

0/0
22.8.2011 19:09

psycholog.idnes

Myslím, že by to měl p. Drábek ještě trochu doladit.

Ty bankomaty musí být umístěny vždy minimálně v pátém patře budovy bez výtahu. Displej musí být co nejhůře čitelný, klávesnice miniaturní. Pin 16ti místný a systém bude čekat na stisk klávesy maximálně 0,5 s. Kdo nestihne, musí celou sekvenci zopakovat a má jen tři pokusy. Potom dojde k automatickému zrušení účtu a propadnutí zůstatku. To by byly teprve úspory podle jeho představ. Rv

+3/0
22.8.2011 18:45

bohatýr

Re: Myslím, že by to měl p. Drábek ještě trochu doladit.

Kdo umí, hledá řešení, kdo neumí hledá výmluvu.

0/0
23.8.2011 17:36

Obludni_K

Bravo pán Drábek,

levice zas dostane nový příliv voličů. Vy se dostanete do učebnic politické sociologie s titulkem "Jak snadno a rychle naštvat potenciální voliče." R^

0/0
22.8.2011 18:25

ELAPHURUS

Tak jako soudruh Padák poslal

občanům složenky, pošlou naši důchodci soudruhu Drábkovi platební karty s PINy a on vyzvedne peníze a bude jednotlivé nepohyblivé důchodce obcházet a vyplácet jim důchody.... ( pochopitelně bude odpovědný za každý ztracený halíř ).....

0/0
22.8.2011 18:11

MKN

Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě...

1) pokud chce mermomocí ušetřit výdaje ministerstva za složenky, ať stanoví, že náklad na doručení poštou (+/-30Kč ?) se odečtě z vypláceného důchodu.

2) pro čiperné důchodce, kteří mají na to běhat po městě a porovnávat kde co, není problém vybrat si svobodně vhodný účet u některého z ústavů, vhodné k tomu bylo třeba senioržiro, navíc na každé poště. Má to i své výhody, když se octne např. v nemocnici, může také popvěřit nakládáním někoho z blízkých. Mnozí to tak mají.

3) Ale pro armádu opravdu nemohoucích, bydlících ve vesničkách, kde je nebo dochází jen ta pošta (která nenmusí být vítězem) a výlet do většího města je na půl dne je tohle opatření sprostá zhovadilost a pro ně viz bod 1.

Proto nechápu (vlatně chápu), proč je třeba vymýšlet novou senioropencard pro důchodce, se kterou si leckterý neporadí. Ta bude asi ze vzduchu a zadarmo.

+2/0
22.8.2011 18:01

Madqwert - volič ČSNS

Re: Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě...

R^

0/0
22.8.2011 18:10

p0rek

Až mi je blivno.

Tak jsem si přečetl tu přehršel příspěvků,proč to nepůjde,jak si z toho drábek namastí kapsu,jak chudáci důchodci budou zoufalí.Ze způsobu napsání článku jsem pochopil,že to byl záměr,aby se čtenáři rozvášnili.Takže ještě se nic neví,ale už stříká krev,lidé umírají hlady a noviny mají o čem psát.Jděte do háje.

0/0
22.8.2011 17:52

zpetak

No, to me docela pobavili ti, co zde pouzivaji

cizi slova v internetovem  on line platebnim systemu a nejakym slovem cash. Jo, uz je vidim, jak sve stare predky poucuji v praci s pocitacem a s cash. Nejhorsi ostuda jsou ty poplatky. To uz je do nebe volajici.

0/0
22.8.2011 17:51

svatáDala

Důchodce a bankomat??

To na Drábka zatlačil známý z Pošty /zavádění kontrol nepracujících na poštách/ či ze Spořitelny?? Sociálně slabí a nepřizpůsobiví a nyní i starobní či invalidní důchodci si budou muset chodit vybírat do bankomatů peníze!!!! Komu z toho hlavně poteče zisk??? Bance a Poště, které to bude platit daňoví poplatník. To co se má prý ušetřit, bokem proteče někomu do kapsy!

Už takto se okrádají důchodci o peníze a co potom až budou mít platebky a na nich pro zapamatování i PIN? Za rohem budou čekat různá individua a čekat až si vyberou a pak...... Ano, takto si to představuje Drábek. ztěžovat lidem ještě více život. Tam kde se mají dělat kontroly, se nedělají a cikáni si jezdí na ÚP s "fárama" a ještě se bokem smějí!

Drábek nemůže nikomu diktovat jak si má nakládat s jeho financemi. Jiné je to u zneužívání sociálních dávek, které končí jinde než v domácnosti. Na to by mohl dát lidi z "pracáku", kteří by dělali kontroly v domácnostech a ne je vyhazovat z pracovního poměru. Spíše vyhodit Drábka!

+2/0
22.8.2011 17:23

Cetka007

Re: Důchodce a bankomat??

No a současně ministr zdravotnictví chystá ozdravný plán pro důchodce, kdy podle statistik zdravotních pojišťoven důchodcům pomáhá pravidelná tělesná aktivita. Proto tedy každý důchodce, který se dožije důchodu, bude ze zákona povinen pravidelně trénovat rychlý běh (úprk od bankomatu) a tělesná cvičení (Kung Fu). Při nesplnění této povinnosti budou důchodci automaticky přeřazeni ze "Standardní" lékařské péče do "Podstandardní", přičemž "Nadstandardní" péče bude stále dostupná všem, kdo si ji budou ochotni připlatit. Ministerstvo v této souvislosti připravuje tendr na poskytovatele tělovýchovných služeb seniorům, na který ministerstvo plánuje 10 mld/ročně. Tyto prostředky budou rozpočtově určeny výhradně na platy tělovýchovných pracovníků a na úhradu energií  (dopravné, odměna managementu a nájemné tělovýchovných prostor půjde na vrub seniorů).

+1/0
22.8.2011 18:05

kytickaaa

hovadina

Zajímalo by mě, jak si bude peníze ze speciálního bankomatu, který bude jen někde, vybírat člověk nad 80 let, který je navíc nepohyblivý a zvyklý na to, že mu peníze domů nosila listonoška. No nějak se lidem musí zkomplikovat život, že.

Když vezmu v úvahu jen nadpis, tak by se to mělo týkat důchodů vyplácených složenkou, tj. důchodů bývalých vojáků. Ty chodí složenkou. Ostatní ne.

0/0
22.8.2011 16:58

bkv

Re: hovadina

Vybírat budou všichni důchodci bez rozdílu

0/0
22.8.2011 19:00

xaouen

x

neni dobre v teto nebezpecne zemi posilat duchodce k bankomatum pro svuj duchod - vsude ciha spouta loupezivych gauneru, pro ktere je zejmena stary clovek (s celym duchodem v ruce ci tasce) tou nejlakavejsi a nejsnadnejsi koristi. nehlede na to, ze treba moje babicka k tomu bankomatu uz po svych nedojte ...

0/0
22.8.2011 16:57

Obludni_K

Re: x

No vždyť přece o to jde....

0/0
22.8.2011 18:22

Vifon

To je dobře!!!

Jen ať se důchodci projdou, stejně celý den, nejlépe v šest ráno nebo po půl třetí pociťují potřebu jezdit MHD, nebo nakupovat, v jinou denní hodinu asi nemají čas!!!!;-€

0/0
22.8.2011 16:28

Apina_xxx

Re: To je dobře!!!

Také budeš jednoho dne starý a budeš rád, když tě v MHD pustí sednout. Řidičák totiž od určitého věku nechají pouze přiměřeně zdatnému člověku.

0/0
22.8.2011 16:56

987654321

Re: To je dobře!!!

Je to moc dobře. Už vidím svého tátu. Celej život se poctivě živil svejma rukama, na nepřízeň osudu a strany si nestěžoval, i když by mohl. Dneska se mu blíží osumdesátka.  Má už zdravotní problémy, ale naštěstí to na jeho věk ještě ujde, může být doma. Ale kartu do bankomatu. Za rok se nenaučil s tím nejjednoduším mobilem. Možná se to mladším lidem nezdá, ale čtyřmístnej PIN si opravdu nezapamatuje. Nehledě na to, že do města, a to je pr..del s osmi tisícema obyvatel, to má 18 km daleko.

P.S. ..........pro vtipálky, v kauflandu nikdy nebyl.....

+4/0
22.8.2011 17:00

referentka

Re: To je dobře!!!

lácáš nesmysly...

0/0
22.8.2011 17:06

referentka

masoreti!!!!

nemáš cestu na zlínsko?????...moc ráda bych tě viděla, jak to vysvětluješ mojí babičce...opravdu...:-)

0/0
22.8.2011 16:22

masoreti

Re: masoreti!!!!

momentálně ne, ale 1x, 2x za měsíc ve zlíně jsem. babičce vzkažte, že že to nemyslím nijak zle, určitě zažila v životě mnoho změn a tohle je ve skutečnosti prkotina...

0/0
22.8.2011 16:39

referentka

Re: masoreti!!!!

...přijď ji to říct sám!!!!...myslím to skutečně vážně...

0/0
22.8.2011 17:03

3032

Re: masoreti!!!!

Už toho mazoretiho chvilku pozoruju a mám za to, že je to placený provokatér.

0/0
22.8.2011 17:21

referentka

Re: masoreti!!!!

...ne, to není provokatér...to je jeden z týmu, co vymysleli tuto ptákovinu...normálně klasika...teoreticky to ovládají, teoreticky mají představu, na papíře jim to prostě finančně "sedí", tak dál nepřemýšlejí...a podle mně tímto článkem testují, "co to s lidma udělá"...:-)...masoreti, mám trošku pravdu?...´že nejsi jen tak "obyčejný" uživatel internetu....

0/0
22.8.2011 18:41

3032

Re: masoreti!!!!

Tak nějak to může být, děla jí si s náma co chtějí, včera jsem na Novinkách zahlédl Bátoru a na Deníku se projevoval "cestovatel" Lukáš Kohout.

0/0
22.8.2011 18:49

masoreti

Re: masoreti!!!!

ano je to tak... já to tady vedu, já jsem tady vedoucí! prosím vás lidi uklidněte se. že se na to dívám jinak než vy? s vámi cloumají emoce, našli jste si mantru-složenku a opakujete to tady furt dokola jako mlýnek. já si k tomu něco přečtu, spočítám a pak se tady trochu vyjádřím, nic víc, nic míň. doručení peněz do domu určitě jako služba zůstane, pravděpodobně za nějaký mírný poplatek.

a ještě něco. idnes nastavila pravidla pro diskuse a já se je snažím dodržovat. v rámci duševní hygieny si všechny příspěvky zcenzuruji a pokud bych neměl odvahu je říct někomu do očí, tak je nezveřejním ani tady jako anonym. nemyslím si, že politici zaslouží jen kritiku. sanží se vymyslet něco nového, samozřejmě se jim i něco nepovede. ale kvůli tomu tady automaticky nenaskočím na vlnu kritiky a dokonce vyhrožování jako spoustu jiných. tyhle verbální útoky by měly být žalovány a postihovány.

0/0
22.8.2011 21:23

Apina_xxx

Re: masoreti!!!!

Já beru, že tvé komentáře jsou k věci a korektní. Přečetl jsi si a informoval se. Ale ...... já nevidím důvod dělat věci složitě, když to jde jednoduše. Kdyby lidi mohli věřit vládě, dali by si nakonec i  vysvětlit, že se některé služby zpopatňují, zabrblali by, dostali by jednoduše o pár desetikorun méně a byl by klid. Ale nutit lidi chodit do jednoho určitého bankomatu kilometry daleko do města, když poštu mají ve vsi, je přinejmenším nedomyšlené.  Nediv se, že to tady většina lidí vidí jako jasný tunel. Jak vyberou banku? Bude to křišťálově průzračné? Já už vidím všechny ty lobbisty, jak krouží okolo ministra. Žádná banka tohle nebude dělat, pokud na tom netrhne dost peněz. Zvláště, když v poplatcích nebude mít konkurenci. Výsledek budou  nepohybliví důchodci plazící se k bankomatům pro výběr "zadarmo" a zvýšené riziko jejich přepadení nebo budou své karty a PINy svěřovat komukoli, kdo jim důchod přinese a nebo také nepřinese. V konečném důsledku se to obrátí proti nim.

0/0
22.8.2011 22:17

Apina_xxx

Re: masoreti!!!!

A ještě jedna věc. Máme tady ještě čerstvý případ s Opencard. Tu nás také donutili opatřit, abychom mohli jezdit MHD. Dokud to totiž tak neudělali, lidi nebyli tak blbí, aby si něco takového opatřovali. Stálo to skoro miliardu. Na kolik asi daňové poplatníky přijde tohle? I kdyby to ta banka platila sama, tak na tom nakonec vždycky vydělá - v konečném důsledku ty peníze vždycky budou pocházet od běžných občanů.

0/0
22.8.2011 22:21

referentka

tak můžu Vám říct,

že jsem teď svojí 87-leté babičce - mimochodem ještě v rámci možnosti opravdu čiperce - řekla, že si bude muset zřídit účet a chodit si do bankomatu pro důchod...moc, moc mně mrzí, že se nedá  vložit do diskuze audio nahrávka její reakce...vlastně nemrzí...přišla bych o všechny dukáty a možná by babču zavřeli....ale je fakt, že mně pobavila ;-D;-D;-D...nejslušnější slovo které měla pro ty, co vymýšlejí takové ptákoviny bylo z ríše sudokopytníků - a ta sprostá slova moc nepoužívala, protože byl s ní její  10-letý vnuk, o kterém má představu že nemá ještě tak  vyvinutou slovní zásobu....:-)

0/0
22.8.2011 16:20

3032

Re: tak můžu Vám říct,

Pošlu vám email na Drábka, kdyby mu to chtěla říct doslova můžu sehnat i telefonní číslo.;-O;-€;-€RvRv!!;-(

0/0
22.8.2011 16:51

referentka

Re: tak můžu Vám říct,

...ale opravdu jsem si nedělala srandu...fakt jsem jí to řekla a ta vyletěla jak čert na péro...doporučovala bych, aby předkladatelé této zhovadilosti  zašli do nejbližšího klubu důchodců - schválně nepíšu domova, protože v domovech už je třeba většina nepohyblivých, ale v klubech jsou ti akivnější důchodci, kteří by teoreticky ještě  mohli  "pochopit".....ale i ti je pošlou někam....

0/0
22.8.2011 17:05

3032

Re: tak můžu Vám říct,

Já Vám věřím, sám se bez prášků nedokážu ani podepsat, na počítači naštěstí píšu levou rukou. Počítal jsem, že až nebudu moct vůbec chodit, že mi ty peníze bude pošťačka nosit a teď ten magor vymyslí takovou pitomost. Jak kdyby nestačilo zpoplatnit tu složenku. Stejně si myslím, že je to další tunel.

0/0
22.8.2011 17:18

chawic

Re: tak můžu Vám říct,

R^R^;-D pozdravuji Vaši babičku!

0/0
22.8.2011 17:51

Najdete na iDNES.cz