Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

John zpochybnil žádost o vydání Bárty, dal stížnost na advokátku Kočí

Radek John má výhrady k žádosti policie, podle níž Sněmovna rozhodne, zda vydá šéfa poslanců VV Víta Bártu ke stíhání. "Policie musí vysvětlit, jak to, že v té žádosti jsou jen svědci v neprospěch Bárty," říká předseda VV John. Dal také stížnost na advokátku Kristýny Kočí kvůli podezření, že porušila zákon proti praní špinavých peněz.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

krčma

imunita

ano VV šli do voleb s omezením imunity, ale tohle je dle mě klasický případ, kdy by měla imunita fungovat -jedná se o (vnitro)politický boj lidí uvnitř politické strany a spolupráci sl. Kočí s dalšími politiky

0/0
22.8.2011 6:49

modrýblues

Asi

mě už někdo předešel, ale neodolám: ona,poslankyně Kočí je advokátka? Poslanec Radek John na ní podal trestní oznámení? Alespoň tak to vypadá v titulku článku. Samozřejmě: z článku vyplývá, že žaloba byla podána na avokátku Kristýny Kočí. Pokud by si článek někdo nepřečetl a byl jen trochu zasvěcen do chodu této republiky, mohl by si říct: no,ta Kristýna je vzdělaná! Co ta všechno nestihne... . Nejen Gymnásium Jana Nerudy, Institut Cevro, pařížskou Universite Sciences-Po,ale ke Karlově universitě ještě plzeňská Práva...;-D

0/0
21.8.2011 16:06

noboty666

No konecne!

Uz jsem si rikal, ze dlouho nebylo nic o Bartovi ...

0/0
20.8.2011 22:20

Blucher

Nejlepší obrana je útok

Nejlepší obrana je útok. To bylo předvolebních keců - každé podezření z korupce musí rozhodnout nezávislý soud - padni komu padni. Ale nějak se zapomíná, že pani komu padni se netýká špiček VV.

0/0
20.8.2011 21:07

felson

Tak koukám,

že už se VV dohodly, jak to s tím "darem" bylo, a vše si vzájemně chlapci a holky dosvědčí.

0/0
20.8.2011 16:20

noorange

tito demokraté maji stale návyky

jako Al Capone

0/0
20.8.2011 15:38

hpcz

John zpochybnil žádost o vydání Bárty...

Víš co Dzone ! Jdi někam a to víš kam, nebo nevíš, Já ti to poradím jdi do pr...!

0/0
20.8.2011 15:28

nms

Celí je to na hlavu

Já tedy nevím ale nezdá se mi že by v naší zemi bylo tak málo lidí ochotných jít do politiky aby se museli uplácet lidi co tam jsou k loajalitě spíš mi to přijde že se to hodilo ODS aby se přebila aféra Drobil a zvláštní je že v této kaze se moc dál nepostupuje přesně podle vyjádření ODS my máme ministerstvo spravedlnosti

0/0
20.8.2011 14:59

davidh2002volnycz

POZORUHODNÉ

"Pozoruhodná je i forma, jakou John pro své vyjádření ke kauze Bárta zvolil. Video, které pověsil na internet, aby bylo k dispozici jak novinářům, tak všem ostatním, koho kauza zajímá."

TAK TO JE FAKT POZORUHODNÉ. :-)

Když chtěl aby video viděli všichni, včetně novinářů a veřejnosti, tak to měl udělat jak? Udělat speciální video pro novináře a speciální pro veřejnost, pak obě videa dát na různé internetové stránky - jedny pro novináře, druhé pro veřejnost. :-)

A NEBO.... a pro publicisty z idnes to bude pozoruhodný šok! Vyvěsit jedno video, aby se na něj mohli podívat všichni!

POZORUHODNÉ! :-)

0/0
20.8.2011 10:22

Dorotka M.

Re: POZORUHODNÉ

prosím tě, Davide....Rv neplácej nesmysly...

0/0
20.8.2011 10:26

Nemesiss

...Bárta zpochybnil žádost o vydání Bárty...

Nemíním sehrávat hru z hlediska nějaké své imunity.

 Já jsem orgánům činným v trestním řízení plně k dispozici

a plně stojím za programem Věcí veřejných," řekl Vít Bárta o

své poslanecké imunitě 10. dubna v Otázkách Václava Moravce

 v ČT..........;-D;-D;-D

0/0
20.8.2011 10:12

nestačímsedivit

Re: ...Bárta zpochybnil žádost o vydání Bárty...

To je fakt. Jak Bárta tak John byli silní jako silnice. Pokud je vše jak to John říká a Bárta vysvětluje čeho se oba bojí? Při vyšetřování snad ani nemusí napovídat přes net a policie jistě vše vyšetří a soud rozhodne spravedlivě. Nebo si oba pánové myslí, že se u nás soudí zaujatě? Snad nepochybují o tom, že jsme právní stát?

+1/0
20.8.2011 12:14

Nadsamec já

Re: ...Bárta zpochybnil žádost o vydání Bárty...

Nebojí, Bárta přeci řekl, že to bude řešit na výboru, do té doby nemá cenu spekulovat...

0/0
20.8.2011 14:38

Jen Aby

a jak že ta komedie dopadne?

veverky zvyšují cenu za nevydání Bárty, takže nakonec Dobeš odvolá Bátoru za to, že sněmovna nevydá Bártu, a ještě k tomu budou něco chtít ... asi další křeslo pro magora Johna. Uf. chce se mi z toho zvracet, soudruzi - to jsou starosti za naše prachy ...

0/0
20.8.2011 9:22

black_jack se srazil s cenzorem

Re: a jak že ta komedie dopadne?

batora mel byt v riti hned po prvnich vetach.... nikdo si nemuze v praci dovolit takove kecy

0/0
20.8.2011 9:38

Nemesiss

Re: a jak že ta komedie dopadne?

...on něco řekl v práci...???...ale jdi, ty brepto...:-)

0/0
20.8.2011 10:09

pitivier

Re: a jak že ta komedie dopadne?

Bárta uplácel ze své kapsy. ODS uplácí z veřejných peněz. Poslanec Wolf dostal za přeběhnutí dotaci od státu 11 milonů korun. Když se ukázalo, že ji použil pro sebe a měl ji vrátit, tak mu ministr financí odpustil a peníze mu zůstaly. Báru nemáte rádi za to, že za svoje peníze kupuje loajality lidí a ODS velebíte za to, že kupuje poslance za naše peníze?

0/0
20.8.2011 13:45

samlos

Přitom recept byl jednoduchý

Stačilo zrušit imunitu a vše mohlo být dávno vyšetřeno. Všichni mohli být ušetřeni trapných tanců.  Ale vzhledem k tomu, že zrušení imunity měla v programu jen VV a nyní tančí, dává mi to téměř 100% jistotu, že Bárta lže a uplácí. Proč jinak to vše kolem a nedovolí to vyšetřit?

+5/0
20.8.2011 9:11

samlos

Tak honem pod kobere, zameteme,

ještě potrestat advokátku Kočí a máme hotovo. Zas jedna aférka zmizela ze světa. Pozor, nestoupejte tam na ten koberec, nedá se po něm chodit, samá boule.

0/0
20.8.2011 9:06

p19p

VV

já nechápu jak se John mohl stát tou tupou loutkou... Kde je jeho hrdost z dob kdy dělal investig.novinařinu? Já vím kde... v zádi pana Bárty

+1/0
20.8.2011 8:23

Zingy

Re: VV

To může mít hrozně moc důvodů. Třeba mu někdo půjčil nějaký peníze. Nebo se o něm někdo něco dozvěděl. Nebo si prostě věří, že tu svoji vlastní hru nakonec dohraje úspěšně. Nebo je opravdu supernaivní, ale to bych zase neřekl, protože jeho vlastní reportáže ukazují, že musí mít hodně zkušeností s různými svinstvy - proč by si neuvědomoval, co se kolem něj a s ním děje? Mně je ho líto, protože když si promítnu jeho celé životní dílo včetně scénářů, které kdysi napsal, tak bych hádal a vymýšlel konspirační teorie všelijaké, jen ne to, že je to nějakej parchant. Chvíli to tak možná i mohlo vypadat, ale bavil jsem se o tom se dvěma profesionálníma psychologama, a ti mu také věří. Asi měl opravdu zůstat u té novinaři, byl by společnosti prospěšnější. Ale to nemohl odhadnout.

0/0
20.8.2011 8:42

vláda modrých korupčníků

Johne, Johne, měl si zůstat u Zlaty,

ta z tebe aspoň nedělala kašpara, i když jím jsi. :-/

0/0
20.8.2011 8:19

Zingy

policie?

Policie je slabá. Částečně tam jsou lidé, kteří jsou zainteresovaní ve vazbách na jednotlivé politiky, někteří jimi byli dosazeni do vysokých funkcí, takže je logické, že nepůjdou proti nim; částečně tam jsou lidé, kteří rozumí tomu svinstvu, ale dobrý flek u policie je životní jistota, takže pracují tak napůl a naoko a nechtějí se špinit něčím, co opravdu smrdí, a pak je tam hrstka idealistů, kteří by snad z přesvědčení chtěli vykonávat práci poctivě v duchu morálních a mravních principů způsobem padni komu padni. Ale ono to v podstatě nejde, když nevíte, kdo jakou hru z kolegů hraje, když vás občas někdo klepne přes prsty, když vám seberou náhodou ten či onen rozpracovaný případ. Rozhodně bych netvrdil, že policie je úplně špatná a zkorumpovaná, ale je taková, jaká je a jen částečně může něco dotáhnout do konce v intenci zákona. A je v podstatě jedno, zda na vnitru budou sedět VV nebo ODS nebo se dohodnou na Kubicem.

0/0
20.8.2011 8:17

p19p

Re: policie?

to, co píšeš o tom co tam pracuje za 3 typy lidí, můžeš v klidu použít na jakejkoliv úřad. A do jistý míry i na určitý procento velkejch firem....

0/0
20.8.2011 8:21

Zingy

Re: policie?

O tom není sporu. Je to tak, a proto se od policie dá čekat jen to, co je v intenci této skladby. Jde prostě jen o to, abychom si to uvědomili, když budeme nadávat na policisty.

0/0
20.8.2011 8:23

p19p

Re: policie?

o to se snažím leta... ale stejně si pokaždý na naše úředníky zanadávám. Že pracuje lempl nebo nemakačenko v Telefonice, to nějak skousnu, ale že za "moje" úředník, to mě vždy nadzvedne

0/0
20.8.2011 8:26

nafouknutá bublina

Re: policie?

Ano, ale chybí Vám tam jeden faktor. Že se policisté snaží věc vyšetřit, ale důkazy jim to jaksi nedovolují. A v kauzách, kde je tvrzení proti tvrzení... to už je vůbec "oříšek".

0/0
20.8.2011 13:15

dogsbody

Re: policie?

...no to je zajímavé. Mě když policajt obvinil, že jsem nebyl za jízdy připoutaný a já jsem tvrdil že to není pravda (tvrzení proti tvrzení !!) , tak nějaký úředníček s minimálním právním vzděláním na dopravním odboru v Brně rozhodl, že policajt byl ve službě a neměl prý zájem na výsledku celé záležitosti (jak ne, když po mě chtěl bezdůvodně 1000Kč-jak tokovou kravinu vůbec někdo může vypustit z lebky ?!) a že tedy určitě mluvil pravdu, kdežto já (póvl) jsem svým jednáním chtěl jenom získat čas, o čemž je prý naprosto přesvědčen !!!-Takže v takovémto "právním" státě my žijeme a když se jedná o "normálního" smrtelníka, tak si policajti s důkazama moc hlavu nelámou... Když jsem to poslal ombudsmanovi tak mě napsal, že jsem měl v nějaké zákonné lhůtě podat odpor, ale teď že už s tím nic nejde dělat, takže lidi učte se práva, protože jinak tady s váma každý zamete jak se mu bude hodit, protože Ústava je v ČR jenom kus papíru na "všemožné" jiné využití, jenom ne na ochranu práv občanů !!!

0/0
22.8.2011 10:44

abraxas119

Á, nejčistší strana, padni komu padni

ale jak jde o jejich chlebodárce a šéfa, tak se hned najdou důvody proč to nejde, ho vydat...

+2/0
20.8.2011 8:05

Dorotka M.

To, co uvádí John

zní logicky a staví to naši policii opět do velice nepříznivého světla. ;-DRv Pak od nich něco rozumného čekejte.Rv

+2/0
20.8.2011 7:59

black_jack se srazil s cenzorem

Re: To, co uvádí John

za prve policie se nema co zpovidat poslancum...

ostatni viz bod za prve....

0/0
20.8.2011 8:05

black_jack se srazil s cenzorem

Re: To, co uvádí John

to bude jak za grossa nebo langera, ze se policie bude zabyvat pouze tim, co urci poslanci?

0/0
20.8.2011 8:06

Zingy

Re: To, co uvádí John

Dorotko, Vy buď trollujete nebo jste stejný naivka jako John. On to nemá ze své hlavy, jen Bárta hledá cestu, jak zachránit kejhák. A asi se to podaří, protože Johna podpoří nyní pravděpodobně i hrad. Pochopte lidi, že v tomto mocenském boji dávno nejde o to, zda má či nemá Bátora právo říkat, že je kníže stará rychotina, zda jsou Mašínové z hlediska vyššího principu mravního hrdinové, zda má či nemá mít Bárta imunitu z hlediska parlamentní legislativy. To všechno je vedlejší, resp. jsou to jen nástroje toho, aby si kdo udělal jakou pozici. Je to porážka demokratických ideálů, pokud je někdo měl, je to ovšem standardní kapitalistická demokracie, ke které se dnes hlásí většina technologicky vyspělého světa.

0/0
20.8.2011 8:11

Dorotka M.

Re: To, co uvádí John

ale tady jde , resp.já mluvím, vlastně John mluví;-D o formální podobě dokumentu, který policie předložila. Ty nedostatky, které uvádí, jsou, jakoby to psal někdo se základním vzděláním!Rv

0/0
20.8.2011 8:17

Lovec VeVerek

Re: To, co uvádí John

policie Johnovi žádný dokument nepředložila , dala spis k dispozici imunitnímu výboru, ten ještě k Bártovi nezasedal a do té doby je v režimů důvěrný. John členem není... takže nelegálně získal dat které neměl.....

+1/0
20.8.2011 13:09

josefm

Musí se nesmírně vyplatit

dělat poskoka Bártovi...

0/0
20.8.2011 7:27

Zingy

Re: Musí se nesmírně vyplatit

John je naivka, se kterým ti kolem dokáží manipulovat. U Bárty se sbíhají nitky směřující i ke cause Bátora a celé je to silné, protože to podporuje i současný hrad. Bárta se musí napřed očistit a ve finále z toho bude úplně nová krajně pravicová strana s lidmi schopnými velmi účelově pragmaticky prosazovat, co potřebují. Cestou k tomu ještě "popraví" pár lidí, ve finále dojde i na Johna, protože on je naivní, ne ale úplně hloupý a hodně toho ví. Věřím, že nehrozí, že by se John náhodou někde vyboural, tak hrozná ještě ta naše mafie není, spíš bych to viděl, že mu přehrají jinou trafiku anebo v pozadí dají nějaký ten bakšiš.

0/0
20.8.2011 7:54

nafouknutá bublina

Re: Musí se nesmírně vyplatit

John rozhodně naivní není.

0/0
20.8.2011 13:21

josefm

Re: Musí se nesmírně vyplatit

o tom hovořím, že dělat Bártovi poskoka se musí nesmírně vyplatit

0/0
20.8.2011 15:40

Ejsí

šaškárna

Trapné typiše čechiše.

0/0
20.8.2011 7:25

Dorotka M.

Re: šaškárna

ač Johna nemám ráda, argumentuje rozumně a logicky.R^

+2/0
20.8.2011 7:55

TREPAC

Kvalita policie ČR je bohužel na nízké úrovni.

V naší policii je hodně výborných policistů, kteří by pomohli každému občanu, který by potřeboval pomoc, zvlášť, když jde o nový typ zločinu, který je příliš složitý a nepochopitelný pro většinu průměrně myslících policistů. Věřím panu ministru vnitra, ale dle mého názoru politický subjekt Věci veřejné by neměl mít tak důležitý obor pro bezpečnost státu a občanů, tento obor by měl spadat pod ODS, viz tahanice pana váženého ministra ohledně jeho podřízeného pracovníka pana Bátoru. Jen tak pro informaci: nový typ zločinu spočívá v tom, že když se zavede do stěny bytu, kde bydlí oběť, mechanické kmity nízkého počtu za min v rozsahu 0 - 150, tak tyto kmity díky fyzikálním jevům se dostanou do podlahy bytu, kde žije oběť a pak do jeho těla. V těle nebolí, ale díky rezonanci, dle jejich počtu, také ve stejném počtu tepe jeho srdce. A to je strašné, že srdce oběti ovládá mysl zločince. Pro běžného policistu bohužel nepochopitelné....

0/0
20.8.2011 7:11

josefm

Re: Kvalita policie ČR je bohužel na nízké úrovni.

TREPAC, tenhle úlet je o čem?

0/0
20.8.2011 7:28

Dorotka M.

Re: Kvalita policie ČR je bohužel na nízké úrovni.

to si děláte srandu, že??;-)

0/0
20.8.2011 8:02

Zingy

Re: Kvalita policie ČR je bohužel na nízké úrovni.

Dělá, dělá. Na to se snad nemusíte ptát.

0/0
20.8.2011 8:19

TREPAC

Re: Kvalita policie ČR je bohužel na nízké úrovni.

Bohužel nedělám. Nepřeji to nikomu, aby se stal obětí tohoto nového zločinu. Stačí, aby někdo zažil to, když sedí klidně na židli, má veselou náladu a počet tepů srdce okolo 70 za min, a za minutu už se mu tep snižuje až na cca 30 za min., to je pak problém, který není vysvětlitelný....

0/0
20.8.2011 9:14

Dorotka M.

Re: Kvalita policie ČR je bohužel na nízké úrovni.

Na druhou stranu, pokud to i snižuje krevní tlak, tak by to byl obrovský objev v medicíně!!;-D

0/0
20.8.2011 10:32

psýtchoř

Re: Kvalita policie ČR je bohužel na nízké úrovni.

zřejmě super matroš co ? ;-D;-D;-D

0/0
21.8.2011 18:04

ou_Jo

Veverky teď budou vymýšlet kivy-divy,....

..aby se jejich milovaný majitel strany nedostal do rukou policie...ona by stejně nic nevyšetřila !! ...alr šušká se, že podporu reformním zákonům podmínily Veverky nevydáním Bárty ...proto se to ve sněmovně pořád odkládá !! Rv

0/0
20.8.2011 6:47

Lovec VeVerek

Re: zatím žádné kivy-divy,....

ale jenom kydy, kydy,kydy;-D;-D;-D

0/0
20.8.2011 13:11

Najdete na iDNES.cz