Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Heger ustoupil, lékaři nebudou předepisovat levnější účinné látky

Ministr zdravotnictví Leoš Heger stáhl návrh, aby doktoři předepisovali místo konkrétních léků pouze léčivé látky. Ustoupil tak námitkám lékařské komory a odborných společností.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

osvo

Ucinne latky vs generika

Co vlastne chtel ministr Heger aby lekari predepisovali? Ucinne latky (tedy komponenty jednotlivych leku ktere leci urcitou nemoc) nebo generika (hotove leky na ktere vyprsela patentova prava a tudiz jsou vyrabeny a prodavany za levnejsi ceny). Kdo zapricinil toto pomyleni - clanek v idnes ktery stavi rovnitko nezi ucinnymi latkami a generiky, nebo ministr zdravotnictvi? Zatimco predepisovani ucinnych latek by bylo nesmyslne a prenaselo by zodpovednost za vyber konkretniho leku z lekare na lekarnika (ktery nema dostatecnou znalost o zdravotnim stavu pacienta) nebo na pacienta samotneho, predepisovani generik by melo velky smysl a usetrilo by zdravotni pojistovne znacne a ne vzdycky nutne vydaje za drahe leky ktere mohou mit levnejsi genericky ekvivalent. Tak jako je to praktikovano v mnoha zemich sveta, napr UK, Jizni Afrika a jine.

0/0
16.8.2011 17:58

ženská umanutá

hurááá

k tomu se nedá nic jiného říct :-)

0/0
16.8.2011 9:33

Čojo Čagas

Konečně dostal rozum

Jde  o to, že najít lék, který by pacientovi nejméně škodil při zachování léčebné funkce je někdy problém. I když je účinná látka shodná a neliší se příliš ani pomocné látky. Nežádoucí účinky léků jsou známy a každý pacient může reagovat odlišně.

A k té možné korupci? Jen by se přenesla od lékařů k lékárníkům.

0/0
16.8.2011 9:26

blebleson

Re: Konečně dostal rozum

A jak to teda funguje v zemích, kde se na recepr účinné látky píší a teprve až lékárník rozhoduje o vydání konkrétnho léku na základě účinné látky? Vy snad tvrdíte, že např. ve Velké Británii nebo Řecku díky tomu lékaři léčí hůř než lékaři čeští? 8-o

Mimochodem, vy jste opravdu přesvědčen o tom, že lékaři mají povědomost o všech lécích dané skupiny, o složení a účincích, kontraindikacích... jejich pomocných látek, apod....? Možná by nebylo od věci z této tématiky lékaře přezkoušet, aby ukázali jak jsou na tom s těmito znalostmi v reálu.:-P

0/0
16.8.2011 10:42

nafouknutá bublina

Re: Konečně dostal rozum

Ne, doktoři jistě nevědí všechno, ale mají "chytrou" knihu, kde v jistých případech hledají ten správný lék, aby co nejméně škodil i pacientovi, který má více nemocí a užívá více léků. O jejich dalších nemocech nemá lékárník páru.

0/0
16.8.2011 10:48

blebleson

Re: Konečně dostal rozum

Znovu se teda musím zeptat dotaz na který jsem dosud od nikoho z kritiků předepisování pouze účinné látky nedostal odpověď:

A jak to teda funguje v zemích, kde se na recept píší pouze účinné látky a teprve až lékárník rozhoduje o vydání konkrétnho léku na základě této účinné látky? Vy snad tvrdíte, že např. britští nebo řečtí lékaři kvůli tomu léčí hůř než lékaři čeští a naopak, že čeští lékaři mají lepší výsledky než lékaři britští nebo řečtí díky tomu, že na recept píší konkrétní lék?

0/0
16.8.2011 11:33

Čojo Čagas

Re: Konečně dostal rozum

Tady jde o něco jiného. Jde o přehled, který by lékař měl mít o konkrétních lécích, které užíváte, a to včetně nežádoucích účinků. Většinou chodíte ke stále stejnému specialistovi, ale v Česku nejste vázán na konkrétní lékárnu a tím méně na konkrétního lékárníka. Narazíte jak na špatného lékaře, tak na špatného lékárníka.

Pak vzniká otázka, komu by měl pacient hlásit nežádoucí účinky konkrétního léku.

Ano domnívám se, že český systém je z tohoto důvodu dobrý a měl by se zachovat. Nechci a nebudu jej srovnávat se systémy, které z vlastní zkušenosti neznám.

Recept vám píše lékař a ne lékárník. Lékárník vám může a měl by nabídnout levnější variantu bez doplatku nebo s menším doplatkem. Na vás je rozhodnout, zda podstoupíte riziko, že lék, který vám žádné potíže nezpůsobil nahradíte jiným, pro vás neznámým. Někdy to vyjde, oznámíte to lékaři a ten vám změnu schválí, nebo vysvětlí, proč konkrétně vy byste neměl "levnější" variantu užívat. Když to nevyjde, mažete k lékaři pro nový recept.

0/0
16.8.2011 12:34

blebleson

Re: Konečně dostal rozum

No, já mám zkušenost, že ono to vyjde vždy - ve 100% případů. Já to tak dělám zcela běžně, ale domnívám se, že jsem jen jeden z promile procent lidí, kteří toto dělají, protože málokdo si troufne změnit co mu lékař předepsal...bez ohledu na fakt, že změnu ve skutečnosti klidně může provést.

Ad. předepisované léky - já mám zkušenost, že lékař (minimálně ten se kterým jsem přišel do kontaktu) většinou má na diagnozu nějakou svou oblíbenou množinu léků, které tak nějak zná a ty na prostě předepisuje, bez ohledu, že jsou už třeba zastaralé a překonané.... a že by se zamýšlel nad nežádnoucími účinky, kontraindikacemi apod.... to beru spíš jen jako utopii a vtip.

Jsem tedy zcela přesvědčen, že pokud by se zkopíroval přístup ze zemí, kde lékaři předepisují pouze účinnou látku, tak by to pacienty ani v nejmenším nepoškodilo. Lékaři ale holt zjevně mají silnou lobby, takže se něco takového nejspíš nestane.

0/0
16.8.2011 14:03

tommik

Velký omyl....

Novinářský establishment opět sází jeden blud přes druhý. Psát na recept účinnou látku není proboha totéž, jako psát generika ! Hegerovi došlo, ovšem výlučně na nátlak farmacetické lobby a velvyslanectví U.S.A., že psát účinné látky je totální blbost a psát generika místo originalit ještě , pokud vím, rozhodnuto není. Takže zase jsou oblbováni čeští ovčané....

0/0
16.8.2011 9:23

Čojo Čagas

Re: Velký omyl....

R^

0/0
16.8.2011 9:27

blebleson

Re: Velký omyl....

Proč by psaní účinné látky měla být blbost?

Vždyť to tak funguje např. ve Velké Británii nebo Řecku.

Vy tvrdíte, že britští nebo řečtí lékaři kvůli tomu léčí hůř než lékaři čeští a naopak, že čeští lékaři mají lepší výsledky než lékaři britští nebo řečtí díky tomu, že na recept píší konkrétní lék?8-o

0/0
16.8.2011 10:38

nafouknutá bublina

Re: Velký omyl....

Čeští oBčané tomu ve většině případů nerozumějí, zvláště ti starší, proto ještě nemusí být oVčané.

0/0
16.8.2011 10:43

L/Z

Snaha ministra dosáhnout úspor ve výdajích zdravotních

pojišťoven je chvályhodná, ale proč si zvolil oblast receptů, kde se neshodnou ani lékaři mezi sebou? Proč i ve zdravotnictví nezavede například účtenky s rozpisem provedené služby jako v autoservisu a všude jinde, kde něco chceme? Z tohoto návrhu

     http://lezatka.blog.idnes.cz/c/183721/   

je patrno, že by kromě kontroly nezávislé na zdravotních pojišťovnách měl vyřešeny i dnes kontroverzní poplatky. A on dobře ví, na rozdíl od většiny z nás, že už teď tento rozpis lékaři musejí dělat. A předávat pacientům pro soukromé pojišťovny nebo ošetřeným cizincům.

0/0
16.8.2011 9:05

sámvelkýmao

no

medicína a léčení lidí je na vedlejší kolej. zdravotnictví je jeden velký byznys. však víme co je oúnz......

0/0
16.8.2011 8:02

dobro

Pro zastánce ministrova návrhu.

Jsem epileptik. Několik lettrvalo hledání vhodné kombinace léků. Ale hlavně, pří jakémkoliv jiném zdravotním problému lékaři nahlíží do tabulek, zdali lék, který mi chtějí předepsat lze kombinovat s mými antiepileptiky. A nejedná se pouze o hlavní látku. Už vidím jak v lékarně pokaždé u budu hlásit seznam svých antiepileptik a lékárník bude hledat v počítači lék s danou generickou složkou, který můžu kombinovat s mými léky a který má na skladě. Za mnou se bude ozývat nervózní šum narůstající fronty. A nakonec mi lékárník stejněn prodá lék, který má na skladě bude v tichu doufat, že to ustojím.

+1/0
16.8.2011 8:02

dobro

Re: Pro zastánce ministrova návrhu.

Dodatek. To se týká především odborných lékařů. Obvoďáci, nemají často o speciálních lécích velký přehled.

0/0
16.8.2011 8:06

hafusak2

Těžko říci,

protože kdysi mému otci obvoďačka předepisovala stále nové a nové léky, už jich bylo tolik, že tátovi bylo neustále špatně. Když jsem ten seznam léků pak ukázal ve FN HK skutečnému specialistovi, tak ten jen nevěřícně zíral, protože hromada léků bylo to samé, jen od různých výrobců a táta bral u některých léků tří až osminásobek maximální povolené dávky některého přípravku. Po seškrtání seznamu se tenkrát tátův stav okamžitě zlepšil.

Chápu, že v dnešní nabídce léků se vyznat začíná být umění, ale přece jen by do léků ěli mluvit hlavně lékaři a ne lékárníci.

0/0
16.8.2011 7:53

švarný kapitán pazneht 3.

Pokud by se korupce přesunula

do lékáren, tak by logicky musel zase přidat lékařům, protože by přišli o část příjmů. Nemohli by se teda o ty úplatky nějak rozdělit?

0/0
16.8.2011 7:37

Jity 1

Heger

Hlavně, že on měl "obyčejnou" léčbu a obyčejné léky, když byl nemocný a ležel 1 den v nemocnici. AnI ji platit nemusl. Zmetek jeden. [>-]Rv

0/0
16.8.2011 7:28

nespavec

Heger ustoupil

Po kolikáté už? Jak si vážit takového člověka který je kam vítr, tam plášťRvRvRvRvRv

0/0
16.8.2011 7:11

švarný kapitán pazneht 3.

Re: Heger ustoupil

je to takovej pan ministr ústupek

0/0
16.8.2011 7:33

nafouknutá bublina

Re: Heger ustoupil

Není žádná ostuda ustoupit na základě dobrých argumentů. Naopak. Je vidět, že naslouchá argumentům a dokáže ustoupit, ne jen, že z falešného pocitu moci prosadí to svoje.

0/0
16.8.2011 11:04

Scarlett from Scottland

to je nějaký nesmysl

předepisovat jen účinnou látku....... 8-o a co dál? lék má pacient třeba vyzkoušený, vyhovuje, včetně vedlejších účinků...... to by se mi teda osobně nelíbilo. Nicméně i teď se dá s lékárníkem dohodnout na vydání podobného léku, ne nutně toho, co je na receptu..... Mám za to, že problém s penězi je úplně někde jinde.

+1/0
16.8.2011 7:00

malý červ

Re: to je nějaký nesmysl

k doktorovi nechodím a prášky nežeru, napadlo mě ale, že výrobce nějakýho léku dá doktorovi provizi a ten předepisuje jen ten jeho lék, výrobce pak může mít lék dražší než obdobný se stejnou účinnou látkou. Mám za to, že problám s penězi je zrovna tady, no jinak škoda že ustoupil.

0/0
16.8.2011 7:27

venca_bal

Tak to musel být "balík"..

To zase farmaceutické firmy "mákly". Jasně, ušetřily by se desítky miliard z našeho pojištění, ale na úkor těch firem, co si říkají "originální". Těch, co od některých doktorů berou zpátky prázdné krabičky, co jim přinesou pacienti, a za každou krabičku jim vylepí na dřevo nějakou diškreci.

Nebo je pak vozí na Nový Zéland, do Chile nebo do Japonska na "kongresy".

Musí ale psát přesně ten lék, firma vyrábí (ne nějaký levnější, analogický).

Že by tohle Heger udělal v dobrém úmyslu, tak to si nemůže myslet ani poslední pako. Nejen, že Heger kryje všechny gaunery kolem sebe pomocí různých drahých "auditů", ale teď se nechal otevřeně zkorumpovat sám.

Že mu to stojí za to. V jeho věku. Přitom neměl špatnou pověst a na stará kolena se z něj stane kápo zlodějů.

0/0
16.8.2011 6:53

anywherehome

prostě

prostě všichni, co navštěvujete ordinace, myslete na to, že vás chtějí okrást......VŽDY POŽADUJTE LÉK BEZ DOPLATKU!

0/0
16.8.2011 6:29

BobSawyer

Re: prostě

Nebude snad lepší k lékaři, kterému nedůvěřuješ, radši nechodit ?

+1/0
16.8.2011 7:28

Vlado Z

Velký žabomyší spor

Celý spor kolem generické preskripce je hloupost, přesně jak říká pan Zámečník, k žádnému omezení korupce by nedošlo, jenom by se přesunula od lékařů k lékárníkům. Lobby jako lobby. Možnost nahradit předepsaný lék jiným se stejnou účinnou látkou má lékárník i dnes- ostatní je zájmem pacienta -ušetří -li vznamně na doplatku, jistě bude rád. Vška úhrady ZPje pak v rukou ŠÚKL, jeho pomalost při přehodnocování úhradm(+zkorumpovanost jeho šéfa) je všeobecně známa a taky ČLK soustavně kritizována, nicméně náprava nepřichází. A nakonec -zákaladem úspěšného fungování jakéhokoliv systému preskripce je funkční a aktualizovaný informační systém, kde by se předepisující lékař, či lékárník snadno dozvěděli všechny dostupné léky s danou látkou, které jsou na našem trhu, jejich výši úhrad a doplatků. A ani takováto základní věc zatím u nás neexistuje, pátrání v číselnících VZP je prací tak na 15 minut, tolik času na vypsání jednoho receptu (nebo jeho vydání v lékárně) opravdu není.

0/0
16.8.2011 2:18

JuraT

Re: Velký žabomyší spor

R^. Plný souhlas. Doplním, že v žádném systému nemůže být úplná spravedlnost. Nejméně nespravedlivé bude, když prostě Ti, kterým nevyhovuje lék bez doplatku za jakéhokoli důvodu, si rozdíl v ceně doplatí z vlastní kapsy. Toto už dnes funguje u některých skupin léků - a osvědčilo se to.

0/0
16.8.2011 6:51

perca

A

Ba

0/0
16.8.2011 1:48

Mysak_Usak

Předepisovat jen ůčinou látku je rizikové

Předepisovat jen účinnou látku je z odoborného hlediska pro pacienta nebezpečné (pracuji ve farmaceutickém výzkumu  cca 20 let). Nejde jen o pomocné látky a alergie - ale zejména o tzv. farmakodynamiku = rychlost nástupu účinků. Dávka amorfního inzlulinu váz může hypoglikemickým šokem zabít (okamžitě zabere celé množství), zatímco stejná dávka krystalického inzulin se bude určitou dobu uvolňovat a vše bude v pořádku. Pokud by se mněly předpisovat jen parametry léků, bylo by nutné charakterizovat i další vlastnosti ... A pak by třeba požadovaným parametrům odpovídal jen jeden lék ...

+1/0
16.8.2011 1:08

jurgen

Re: Předepisovat jen ůčinou látku je rizikové

no jasne ..... a v lekarnach pracuji lidi s IQ rohozky - a vubec nic o tom nevedi ....

- nenechte se vysmat - v USA se bezne nejen predepisuji generika ale i primo v lekarne generikama nahrazuji "brand name" leky - nebot jsou pro pacienta levnejsi pri zachovani stejne ucinnosti...

- holt CR - silna farmaceuticka lobby (vcetne pijavic napojenych na testovani....) a k tomu zkorumpovany lekari ..... Rv[>-]

0/0
16.8.2011 1:42

Vlado Z

Re: Předepisovat jen ůčinou látku je rizikové

Generická preskripce jednoznačně určí látku,kterou máte dostat, takže nelze místo rychlepůsobícího insulinu vydat depotní a naopak. V některých zemích to funguje. Ovšem nikde se nechlubí, že by tím nějak ušetřili...

0/0
16.8.2011 1:58

Dr.Onufrakova

Úplný súhlas, hoci práve som sa previnila

a na zapálené lôžko nechtu na nohe som si predpísala Ophthalmo-Septonex (pomocnú látku lanolín znáša rovnako dobre ako oko). Nielen inzulín, ale aj rozdiel v kryštalinite kyseliny acetylsalicylovej (t.j. v cene aspirínu) môže pri dlhodobom používaní spôsobiť znášanlivosť sliznicou žalúdka alebo prepálenie kotla. Fakt neviem, ako to chce minister chemickou analýzou účinnej látky zistiť.

Tuším za tým ministerského (MZ, MF?) poradcu a bývalého slovenského ministra MUDr. Rudolfa Zajaca a jeho predpisovanie "na molekulu".

0/0
16.8.2011 5:29

JuraT

Re: Úplný súhlas, hoci práve som sa previnila

No eště, že ten O-Septonex není hrazen z veřejného pojištění. Když Ti pomohl ten, tak to nebylo třeba nikam chodit, ale stačilo vytáhnout z likérníku nějakou nepodařenou slivovici.

0/0
16.8.2011 6:29

Dr.Onufrakova

Hĺbkový zápal nevydezinfikuješ povrchovým nanášaním

a už vôbec nie orálnym podávaním špiritusu, lebo sa cestou stratí. Musí tam byť masťový základ, aby účinná látka difundovala, akurát, že základ na prst bol očný. To som len chcela ukázať, ako je ošemetné oddeľovať účinnú látku od pomocných látok, gór, keď sa tieto ešte delia na aktívne a neaktívne. Tá istá pomocná látka s tou istou účinnou látkou môže byť neaktívna (napr. ochucovadlo) a inde môže ako aktívna pomocná látka puzdriť makročastice účinnej látky a ovplyvňovať farmakokinetiku.

0/0
16.8.2011 8:31

JuraT

Re: Hĺbkový zápal nevydezinfikuješ povrchovým nanášaním

Rozumím všemu, ale dodávám, že koncentrace antiseptika v této mastičce je zanedbatelná. Mnohem účinnější by tady byl lihový obklad. Perorální užití jsem původně nenavrhoval, ale kdo má dobrou - proč ne ? (Positivní účinek periferní vasodilatace, žeano).

0/0
16.8.2011 8:55

anywherehome

Re: Předepisovat jen ůčinou látku je rizikové

tebe platí farmaceutické firmy, co? ;-)

0/0
16.8.2011 6:28

Jan Hloupý

Re: Předepisovat jen ůčinou látku je rizikové

Vy děláte ve farmaceutickém výzkumu, jo?? A v které laboratoři vytíráte podlahu?

Když byste dokončil základní školu, tak byste věděl, že ve slově "ůčinnou" se nepíše kroužek, "hypoglykemickým" se píše tvrdé "y", ve slově "vás" (od slova "vy") se píše "s", jinak mluvíte o váze.

A "mněly" se taky nepíše. Zkusíte si tipnout, jak to má být správně, vy farmaceutický výzkumníku?

0/0
16.8.2011 6:58

repulsive

a není to nakonec jedno?

pokud vím, tak v lékárně člověku na požádání vydají jiný, levnější lék se stejnou účinnou látkou.

0/0
16.8.2011 0:07

Tomas_X7

Jak zjistit, který lékař předepisuje které léky

a jestli tedy plní protihodnotu za údajné vysoké provize prakticky nelze. Lékaři, lékárny a pacienti se v prostoru natolik prolínají, že vám to vaše kružítko je k ničemu. Z informačních systémů nemocnic to nezjistí, nemají k tomu přístup a počet osob, které si takovou statistiku dokáží udělat, je tak malý, že kdyby farmaceutické firmy na nějaké lékaře či primáře vytáhli důkazy, že neplní dohody, věděli by, kudy to uniklo a příslušným způsobem by si to vyřídili s dotyčným. Věřte, že bych o takových příkladech věděl nebo alespoň slyšel. Musela by jim to prodávat VZP, což je dost šílené, neumím si představit, jak by si někdo ve VZP lajznul takle rizikovou kriminální věc.

Jediná zajímavá věc je, že před časem všechny české firmy, které vyrábějí software pro malé soukromé ambulance, koupila jedna německá firma aniž by kdokoliv oficiálně znal důvod proč. Nebylo to za účelem sjednocení software, žádná verze pod novým majitelem nezanikla.

0/0
15.8.2011 23:55

Tomas_X7

Re: Jak zjistit, který lékař předepisuje které léky

Přesto ale je to také dost nepravděpodobná cesta. Kdyby ten sw tajně vykrádal přes Internet data všech desítek tisíc soukromých lékařů a kdyby ti byli tímto způsobem hlídáni, jestli plní nařízení firem, tak oni ti lékaři taky nejsou blbí a už by na to někdo přišel. Stačí na ten software zapnout firewall, oni doktoři taky mají počítačově gramotné příbuzné a známé. Ne, takhle to nebude, to je strašně paranoidní konstrukce a takhle obrovský korupční systém zcela bez jakýchkoliv známek konfliktů navenek, to je pitomost.

0/0
15.8.2011 23:59

jenda3

Re: Zjistit to lze, protože každý lékař a každý lék má svůj

ale musí být vůle to zjistit a ta chybí i u VZP, která má potřebné informace. Je známo, že mnozí lékaři velkých nemocnic jsou hmotně zainteresováni na předepisování určitých speciálních drahých léků, ale pokusy nemocnic vypisovat výběrová zařízení na dodávky léčiv podle účinné látky ztroskotal na odporu lékařů, kteří vždy dokáží obhájit ten "svúj" lék, protože "bez něho nedokáží léčit". Záměr pana ministra by pak vedl jen k tomu, že o lécích by rozhodovali nikoli lékaři (proto odpor komory), ale lékárníci. A ti ve snaze dosáhnout největšího zisku, by určitě neměli na skladě jen levné léky, A umíte si představit, že by někdo lékárníkovi nadiktoval jakou má mít zásobu kterého léku a pak následně kontroloval, zda takové nařízení je dodržováno???

0/0
16.8.2011 0:28

jenda3

Re: do nadpisu příspěvku se už nevešel "kód"

0/0
16.8.2011 0:30

ab54321

"levnější účinné látky" - zavádějící nadpis

Takhle by se korupce akorát přesunula na bedra lékárníků.

0/0
15.8.2011 23:50

Tomas_X7

Časopis České lékařské komory

Dlouhodobě si čtu v časopise ČLK. Zkuste si přečíst v pár číslech, někdo z lékařů vám je rád půjčí. Je to až neuvěřitelně našlapaná směs ukřivděnosti, útoků bez skrupulí, sprostého obviňování, pocitů nadřazenosti a vyvolávání nenávisti a kolektivního vymývání mozků. Ministr Heger se nesnaží jakkoliv zalíbit lékařské komoře, protože dobře ví, že by to bylo marné. Ministr zdravotnictví musí být dle prohlášení časopisu lék. komory vždycky nejhorší lump zcela bez ohledu na to, oč se snaží. Po přečtení několika čísel časopisu je nejšílenější představa muset jednat s ČLK. Takže to, že protestují proti generikům, je maličkost a samozřejmé. Z principu jakýkoliv návrh, který nevymysleli sami, je asociální nepřátelský akt. Ovšem i pokud by to vymyslela ČLK, tak to musí být ta správná klika. ČLK je natolik proti všem, že dokonce snad budou protestovat i až bude ministr zase z ČSSD, tedy jejich.

+1/0
15.8.2011 23:38

Světlonoš

Re: Časopis České lékařské komory

časopis ČLK odebírám a nevidím to tak. S většinou postojů ČLK souhlasím, jsem rád že komora stojí spíš za lékaři než za politiky. S tímto konkrétním postojem vůči generikům však nesouhlasím.

0/0
15.8.2011 23:47

Vlado Z

Re: Časopis České lékařské komory

Já to mám tak 50 na 50, taky se mi některé postoje Kubka a spol. zdají přehnané. Oni to zdůvodňují dosavadními špatnými zkušenostmi, otázka je jestli na nich nenechali až příliš silné stopy....

+1/0
16.8.2011 1:51

Modrý Zločas nečasný

Re: Časopis České lékařské komory

a to snad jejich profesní organizace má leštit Nečasovi prdelinku aby je jí oslňoval jako svými nápady za 30Kč ???

0/0
16.8.2011 0:05

jyyyj

Herdek-filek !!!!

To není ministr zdravotnictví, ale ministr ústupů©Já.

Nejhorší jeho ústup je, že ustoupil loby StrýčkoTetičkovskéStBácKočKomunisticKolotočářskéMafii©Já, dále jen STStBKKKM©Já, která vaří nechutné žrádlo pro pacienty. Místo aby rozdělil polatek na jasnou část za péči o pacienta a za žrádlo, zvýšil STStBKKKM©Já příjmy z 60,-Kč/den za šlichtu na 100,-Kč/den, nejspíš taky za nechutnou šlichtu. Ředitel nemocnice for president !!, tam jsem to žrádlo viděl a cítil a od několika pacientů o jeho chuti i slyšel. Sám bych do toho nešel.

0/0
15.8.2011 23:30

Najdete na iDNES.cz