Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pět minut ticha za útok mačetou, tak protestovali lidé v Novém Boru

Zhruba tisícovka lidí se v Novém Boru zúčastnila demonstrace uspořádané kvůli nedávnému útoku, při němž skupina Romů napadla v tamní herně mačetami a pendreky přítomné hosty. Shromáždění, které trvalo pouze patnáct minut, bylo pokojné a obešlo se bez násilností.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ocas5

Přijde den

Přijde den, kdy se slušní lidé opravdu hodně naštvou a pak bude zle. K čemu máme policii, placenou z našich daní, když nás nechrání? Naopak, ještě chrání cikánské zločince proti nám! K čemu máme vládu, která pošlapává svobodu projevu, k čemu máme blbou evropskou unii, která je plná levičáckých multikulturalistů? Komu tahle politika slouží? Daňovým poplatníkům, kteří ty darebáky živí? Ne! Jen všelijakým vyžírkům, podvodníkům a zlodějům!

0/0
21.8.2011 16:53

vítek z prčice

akce a reakce

Platí nejen ve fyzice. Zdá se, že někteří spoluobčané si toho nejsou vědomi.  !!

0/0
18.8.2011 9:39

mnbmnbmnb

Řešení je jednoduché - zvednou dávky o 100 procent!

Místo dávek - dvě dávky!

0/0
17.8.2011 10:49

orwelg

právo pro gádžo

Tak ve Vítkově měli útočníci dle rozhodnutí soudu předpokládat důsledek svého činu, lépe řečeno podle soudu jej předpokládali a úmyslně se tak pokusili zápalnou láhví o vraždu.

 ROM  ten nemusí předpokládat, že rána mačetou do hlavy může zabít. Rom byl jenom rozčilenej a neúmyslně zranil. Jen bych rád upozornil, že naše média tají závažnost zranění obětí. Od vraždy to opravdu bylo jenom kousek. Brutalita a bezcitnost útoku byla obrovská. Tady však útočníci dostanou maximálně 6 let. útočili přece jen na gádža - v romštině = ten hloupý, podřadný, kterého lze snadno podvést a na jehož úkor se je možné přiživovat.

+5/0
16.8.2011 16:23

Jack Aspirin

Re: právo pro gádžo

Šest let? ;-O Jaká nehoráznost a nespravedlnost? Proč chcete trestat za něco,co je běžné jako láska a nebo nenávist? Proč trestat za tisíciletý způsob života ? Tak sekejte taky!! ;-O

0/0
16.8.2011 16:37

vítek z prčice

Re: právo pro gádžo

Právní kvalifikace - útok s rasovým podtextem. V opačném případě by tomu tak jistě bylo. !!

0/0
18.8.2011 9:41

Lee Harvey

Zas*aná bílá svi*ě

mě nazval jeden ze skupinky hnědočechů vezoucích se evidentně zadarmo tramvají číslo 22, když jsem je neprozřetelně slušně požádal, aby pustili sednou mladou paní ve vysokém stupni těhotenství, která právě přistoupila. Ted den jsem měl obrovskou kliku. Nejel jsem tramvaji sám, ale byli jsme čtyři chlapi a prošívané zimní bundy z nás opticky dělaly pěkné "bedny". Kolega s barytonem zavrčel vyhrůžku: "Nechej si ty rasistický urážky od cesty cikáne!" Tramvaj ztichla. Výrostci poměrně rychle zjistili jak na tom jsou. Tramvaj dojela do stanice Národní divadlo a oni nás rychle opustili předními dveřmi. Evidetně si nešli koupit lístky na večerní představení, ale místo toho jsme přiotevřeným okénkem slyšeli jejich hlasité nadávky na bílé zm*dy. Jsem zastáncem tělesných trestů. Řemenem přes pr.. pardon, prodloužená záda. Standardně deset ran, za sprosťárny patnáct navíc. Je to velmi účinné řešení na hulvátství, drobnou kriminalitu a zlodějničky. Nevěříte? Tak to odzkoušejte.

+4/0
16.8.2011 14:01

vítek z prčice

Re: Zas*aná bílá svi*ě

Oslovení "bílý" považuji za rasismus. Tito lidé útočí vždy ve skupině, jako jednotlivci jsou neobyčejně zbabělí a násilí se velmi bojí. Platí to ovšem i pro jiné výtržníky. Jsou  tak primitivní, že žijí zpravidla jen v přítomném čase, že na ně platí jen násilí nebo bezprostřední hrozba násilím. Bohužel.  !!

+1/0
18.8.2011 9:48

wwwand

Spravedlivě potrestat - servírku !!!

Hlavně aby se spravedlivě potrestala ta servírka, bo celý idicident stejně vyvolala vona. Sběrem a obecně prospěšným úklidem nebezpečného šrotu těžce vydělané peníze nechala důvěřivé klučiny prohrát, ale když měli vyhrát, tak utrum a nic. To je spravedlnost? Houby, diškriminace a podlost, takže za všechno může vona.

A ti napadení si beztak začali, co se do teho sporu cpali, beztak se chtěli poprat, je to jejich vina, jinak je to taky diškriminace.

A stát by měl těm chudákům klukům, co tu darebačinku v silném citovém pohnutí provedli, tak těm by se měl stát omluvit za pokažení dobré pověsti, a platit odškodné, jinak je to diškriminace, a poženem to s Kocábem třebas až do te éú ve Štrasburgu.

A měli by dostat taky nový byt, páč sousedi se teď na ně škaredě dívají, zkrz ty nehorázné pomluvy.

A taky nový mačety by to chtělo, tyhle při sebeobraně svých nezadatelných práv ztupili. Jinak je to rasízmus a diškriminace!!!!

0/0
16.8.2011 12:26

Hekynen druhý

Re: Spravedlivě potrestat - servírku !!!

Navrhuji hromadné petice! Povinností každé stranické buňky je zapojit se do sběru podpisů. Vzor textu petice "Kolektiv ...........* rozhořčený událostmi v Novém Boru požaduje přísné potrestání napadených a pro servírku žádá pak trest nejvyšší a absolutní! Multikulri republiku si rozvracet nedáme!! Míru zdar!  ... a podpisy..."

* doplnit dle skutečnosti např válcířů Mittal Ostrava (dříve NHKG Ostrava), žáků 5-té třídy ZDŠ v Horní Dolní

0/0
16.8.2011 12:54

warell

Re: Spravedlivě potrestat - servírku !!!

;-D

0/0
16.8.2011 13:35

wraith.d

Re: Spravedlivě potrestat - servírku !!!

s každým řádkem mi na tváři naskakoval větší úsměv ;-D;-D R^R^

0/0
16.8.2011 14:30

warell

Paroubek dnes do

do Dnes napsal srdceryvný článek jak romové trpí a jak je citelně zasáhnou soc.úspory.Za tímhle marasmem hledejte socany,kteří si tak kupují hlasy socek(myslím tím lidi,kteří trvale žijí na dávkách a nehodlají to změnit).Pozitivní diskriminace je u tohoto etnika brána tak,že si myslí,že mohou beztrestně páchat zlo.Bohužel není žádná demokratická strana,která by problém otevřeně pojmenovala a jasně řekla jak ho bude řešit.

0/0
16.8.2011 10:20

Everyone has a vodka story

Naštěstí na jiných zpravodajských serverech

takovéhle zprávy nejsou jen v krajích, ale v hlavních zprávách, narozdíl od iDNESu !! Mrzí mě, jak tento portál sympatizuje s cikány!!Po Vítkově tady byly desítky zpráv dnes a denně jako hlavní aktualita a tuhle událost zanořej do kraje, aby si to přečetlo co nejméně lidí!!Jak smutné Rv

+11/0
16.8.2011 10:09

Pro patria V.

Re: Naštěstí na jiných zpravodajských serverech

Je to manipulace se čtenářema. Akorát tím podporují spekulace a konspirační teorie. V konečném důsledku svou "ochranou" cikánů, jim akorát ubližují. No já jsem si pravidelně kupoval MFD, už to nedělám.

+1/0
16.8.2011 10:11

Pro patria V.

opět vystrčí růžky v každodenní životě

Jelikož, reakce většinového obvyvatelstva byla pokojná, lze velmi důvodně předpokládat, že cikáni opět vystrčí růžky v každodenní životě. V Polsku minulý rok v (tuším, že) městečku Limanowa si cikáni dlouhodobě vyskakovali, jednou v sobotu už přetekl hrnec a většinové obyvatelsto města je šlo pořešit. Žádní mrtní, či těžce zranění, pouze demonstrace síly. Od té doby je tam klid a cikáni poláky ucivě zdraví. Cukru se jim dostávalo dost, na ně platí pouze bič.

+5/0
16.8.2011 8:57

Gunter von Bahnhof

sklízíme plody liberální politiky

toto máme za to, že se chováme příliš slušně k lidem, kteří si to vůbec, ale absolutně vůbec nezaslouží.

Toto vyžaduje exemplární potrestání jako v případě Vítkova.

Nehledě na to, že příbuzní těch vrahů se dále mstí na nevinných!

+6/0
16.8.2011 8:46

trikacka

Spravedlivý trest?

Po Vítkově volali politici po trestu exemplárním:-P

+8/0
16.8.2011 8:42

wraith.d

Redakce!!!

Vážená redakce! Opět na Vás apeluji, aby články o této kauze měly své místo na hlavní stránce a mohlo si je tak přečíst více lidí stejně, jako ty desítky, ne-li stovky článků o kauze Vítkov - vidíte nějaký rozdíl mezi těmito kauzami?? Kromě obrácených barev žádný nevidím!!

+8/0
16.8.2011 8:20

Dudlik12

to je mazec

to byl skvělej článek jak ti romové psali, že za to může ta obsluha... ona chudák obsluha je donutila, aby už  přišli do té hospody s mačetama, každý normální běloch chodí do hospody s mačetou nebo nebo né???  ... jsem, kromě jiného pro zákon na ochranu soukromého majetku tak jako to je v USA a tam by právě probíhal pohřeb asi 5 romů  a dalších kteří by někomu rozsekali auto jak píše příspěvek dole...

tady za to může obsluha - proto volte čssd a ods a ti vám určitě s ochranou osobního majetku nepomůžou naopak společně s těma romama (mám na mysli cikány ne rumuny nebo indy), kteří jsou největší potencionální voliči socanů a ti podrží odsku, alespoň v ústeckém kraji, vám váš soukromý a zbylý ještě majetek rozkradou a těmhle hňupům před volbama slíbí pomalu beztrestnost... nakonec za to že už do hospody přišli s mačetama, což je úplně normální, může obsluha ...

0/0
16.8.2011 8:00

Jack Aspirin

A ta pani vcera v televizi rikala,

ze jejiho syna,kdyz pustili po osetreni z nemocnice, tak si cikani mysleli, ze je udal, tak na nej cihali.Syn uz ctrnact dni sedi doma ze strachu pred pomstou a auto mu rozsekali macetami.

 Nic neskoncilo, vse pokracuje a cikani se zacinaji mstit.To nam ale media nereknou !RvRv

+8/0
16.8.2011 7:35

vsamotar

V Piešťanech vzniká poutní místo!

V Piešťanechvzniká nové poutní místo. Stal se tam totiž zázrak!

http://vas.cas.sk/clanok/4242/historicky-uspech-marcel-16-ako-prvy-rom-dokoncil-9-triedu.html ;-D

+1/0
16.8.2011 7:07

AugustusTiberius

Re: V Piešťanech vzniká poutní místo!

„Za mojich 30 rokov praxe si na nič podobné nespomínam,“ povedal triedny učiteľ Igor Číž (59). „Rómski žiaci od nás odchádzali ako štvrtáci, nanajvýš piataci, ktorí dokola opakovali ročníky. Myslím, že toto je obrovský úspech,“ dodal s úsmevom.:-)

0/0
16.8.2011 8:17

Mražená spermie

***

Nevěřím vlastním očím. Rv Tolik rasistů v Novém Boru !!!;-€

0/0
16.8.2011 6:48

kobrik

Re: ***

Jo a vede to Romka, kam ten svět spěje viď?

0/0
16.8.2011 7:24

tabak

Třeba změnit postoj a zákony

Za ten bordel s cikánama můžou politici, policejti a soudcí. Kdyby bol jeden metr na lidí i cikány, byly omezené dávky na rodinu např, max.do 15 000 Kč  bez ohledu jestli je tam lidí navíc, možnost úhrady škody při páchání tr. činností ze soc. dávek bez omezení, povinnost platit úhradu za dítě umístené v ústavech ze soc dávek rodičů. Vzhledem k primitívností tohoto etnika zavést tělesné tresty. Čas ukáže že k těmto opatřením bude muset dojít.

+8/0
16.8.2011 2:54

Benzin Petrolejovič Naftěnko

Re: Třeba změnit postoj a zákony

Ano. Politici, policajti, soudci..............a média. Ti všichni programově tento problém bagatelizují, zlehčují a hlavně zamlčují. Někteří dokonce lustrují a cenzurují názory spořadaných občanů, kteří se údajně provinili jen tím, že nahlas řelki to, co cítí 95% národa.

+4/0
16.8.2011 5:56

JánDvorák

Re:Re: Třeba změnit postoj a zákony

Nezabudnite, že dôležitú úlohu v tomto hraje aj CENZOR v diskusiách. V tomto plátku iDNES to je až nechutné.

0/0
16.8.2011 6:42

hasmen

Re: Re:Re: Třeba změnit postoj a zákony

Jak to vypadá s cenzurou u vás,na Slovensku?

+1/0
16.8.2011 6:57

krajta22

První proticikánská demonstrace.

Novoborští gratuluji! Za noblesu a disciplínu, s jakou jste se cikánské zlovůli postavili.

+14/0
15.8.2011 23:53

Vochoč

Re: První proticikánská demonstrace.

R^

0/0
16.8.2011 10:37

daaaanyyyy

.....................

vola spolecnost po exemplarnich trestech??

0/0
15.8.2011 23:41

na to se nedá dívat

jeste k odpovedi doktora boty nize

ze pri pokusu o vrazdu obvykle nelze prokazat umysl. rozumim tomu nesnadnemu prokazovani v pripade, ze mozny vrah jde na svou obet napriklad s kuchynskym nozem. ale pokud nekdo vytahne macetu, obvykle ji nehodla pouzit k tomu, aby nekoho poskrabal po zadech. podle meho laickeho usudku lze uz z toho, jakou zbran utocnik pouzil vyvodit, ze tam sel s umyslem zabit.

+1/0
15.8.2011 23:14

doktor_bota_2

Re: jeste k odpovedi doktora boty nize

Ano, lze to vyvodit, ale pokud budou útočníci tvrdit, že chtěli zraněné jen postrašit a vymklo se jim to z rukou, bude to mít stejnou váhu, jako tvůj vývod. A podle zásady "in dubio pro reo" bude upředostněno tvrzení těch cikánů. Nicméně bude záležet na posouzení zranění toho nejvíc zraněného, protože pokud má sečnořeznou ránu na krku, jak se zdá, bude pro obhájce argumentace výše uvedeným způsobem dost komplikovaná.

0/0
15.8.2011 23:51

tabak

Re: jeste k odpovedi doktora boty nize

Je zajímavé že ve Vítkově bylo všechno jasné už na počátku že šlo o pokus vraždy

+1/0
16.8.2011 2:37

medved.m

Monika Šimůnková má...

"obavy, aby případ zneužili extremisté k vyvolávání rasistických nálad"... 8-o

Ten nemusí nikdo zneužívat.

Kdyby se novoborská cikánská komunita místo sedění a mudrování, "že je zase něgdo dysgrymynuje" - kteréžto záběry nám dnes přinesly sdělovací prostředky - raději zvedla a došla na to náměstí,

kdyby sama lapla ty dva zbývající zmetky a dotáhla je za šourky na nejbližší služebnu Policie,

pak by se jistě nemuseli oni ani paní Šimůnková ničeho podobného obávat.

+10/0
15.8.2011 23:10

vpro2

hmmmm

... jsem zvedav jak nase justice posoudi tento pokus o vrazdu v organizovane skupine s evidentnim podtextem rasove nenavisti ;-€Rv

+4/0
15.8.2011 22:50

JánDvorák

Re: Re:hmmmm

Podmienka na 2 roky?

0/0
16.8.2011 6:44

Jack Aspirin

Re: Re:hmmmm

Dva roky se dava mladikum za vrazdu.Tohle ani vrazda nebyla, tak co je rovnou pustit?;-D;-D

0/0
16.8.2011 7:40

duhacenzor3

Re: hmmmm

Ano, posoudí - obvinění ovšem nebudou R(cenzurováno)

0/0
16.8.2011 12:33

ajsmen

zbroják

Ač zbraně moc nemusím, to je přesně důvod pro to, proč si pořídit zbroják... Ne, že bych vysedával po hernách a čekal až na mě skočí pomatenci s mačetou, ale pro takové případy se fakt hodí.

0/0
15.8.2011 22:39

petr88

A cikáni můžou?

"Nikdo z nás není nad zákonem. A nikdo z nás také nemůže

brát zákon do vlastních rukou. Pevně věřím, že Policie České republiky

případ vyšetří a že útočníci budou spravedlivě potrestáni," dodala

Šimůnková.Zdroj: http://liberec.idnes.cz/clanek.aspx?c=A110815_173158_liberec-zpravy_oks

0/0
15.8.2011 22:13

division.blanche

Re: A cikáni můžou?

Simunkova, dalsi kandidatka na obvineni z vlastizrady, az zde skonci multikulti experiment.

+1/0
15.8.2011 22:14

Já vím, jak to bylo !!!

Re: A cikáni můžou?

R^

0/0
16.8.2011 7:27

Amoniak II

Re: A cikáni můžou?

Pokud se nikdo jiný o pořádek nebude tak nezbyde, než vzít zákon do vlastních rukou. A klidně i s těmi rasistickými náladami, co se jich tak bojíte, Šimůnková.

Raději uvidím ve městě rasisty, co berou zákon do vlastních rukou než cikánské násilnické tlupy. Zatím bych ale, pokud to půjde, dal přednost policii, co svou práci zvládá.

+2/0
15.8.2011 22:26

petrsmejkal

Re: A cikáni můžou?

Já být paní Šimůnkovou a mít její příjem a žaludek,tak tomu taky věřím,že budou útočníci spravedlivě potrestáni.Ale takhle tomu nevěřím vůbec.

0/0
15.8.2011 23:03

mpes3

výše trestu?

jaké ublížení na zdraví? To byl pokus o vraždu a nedokonaná se hodnotí stejně jako dokonaná. Navíc rasistický podtext. 22+ let, jako ve Vítkově.

+3/0
15.8.2011 22:07

xBaHnO

Re: výše trestu?

no nevim, ten rasistickej podtext pujde asi blbe ani ho tam moc nevidim, ale zato vidim organizovanou skupinu. A takova nekolikanasobna vrazda v organizovane skupine... ty pod 18 na 10 let, ty nad dozivoti.

0/0
15.8.2011 22:23

Qíteček

Re: výše trestu?

Těžko říct, chtělo by to záznam, kamery snad v herně maj...

0/0
15.8.2011 22:32

ptakPB

Re: výše trestu?

kamery by tam být mohly, ale nevím zda i se zvukovým záznamem

0/0
16.8.2011 5:54

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.