Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Na cyklostezkách v Liberci jde o život, kritika jde ze všech stran

V Liberci jsou už dva měsíce v provozu dva nové úseky cyklostezky Nisa - Liberec centrum. Jsou ale nebezpečné a hrozí na nich vážné dopravní nehody. Nejhorší je půlkilometrový úsek na třídě Dr. Milady Horákové, na který upozorňují řidiči, policisté i samotní cyklisté. Ke kritice se přidala i opozice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Viro

Cyklisté by povinně

měli jezdit v ochranných, reflexních oblecích, v přilbách a kolo mít vybaveno standardním osvětlením.a to by měli vzniknou nějaké normy, crashtesty a stupnice, aby bylo zač pokutovat. Kolisti mají určitě prachy, když mají na kola, mají na pokuty ne? Také by bylo dobré, aby se odlišili a byli vidět, kdyby měli na přilbě oranžový maják. Samozřejmě s minimálně zákonem udaným dosvitem a frekvencí bliků.;-D Pro samou regulaci a zákazy se na kolo za chvilku rozumný člověk akorát tak vykašle. A do kopcovitého města dostat kolisty nějak masově je zhovadiklost. Ale to je jenom kapka v moři našeho státního děsu a obecního zoufalství.;-ORv

+1/0
17.8.2011 10:29

tlachal

Jestli si LIberečáci myslíte, že máte něco extra

tak to fakt ne. V Praze jsou běžně pruhy pro cyklisty odnikud nikam, vpravo zaparkované vozy (placené stání - nedejbože, aby někdo otevřel dveře), skoro vždy některý auťák stojíc přímo na "stezce" a nejde objet, pochybuji, že projíždějící auta udělají zip (já to raději nezkoušel) a končí to celé příčným pruhem před velmi frekventovanou křižovatkou - v pruhu je symbol bicyklu, pravděpodobně pokud vás auto ještě neporazilo, má to udělat zde. Takových označení je tu fůra.

Nabyl jsem dojmu, že si buď nekdo chce nahnat hlasy voličů (když řekne kolik postavil km cyklostezek) nebo natírací zakázku dal výhodně spřátelené firmě.

Pozdravuji LIberec a snad tam nikoho nezmrzačí - u nás už to dost lidí pochopilo a málokdy je vidět kamikadze, který by takto vynačenou stezku používal.

+2/0
15.8.2011 21:44

mak1_re

Re: Jestli si LIberečáci myslíte, že máte něco extra

No - jestli myslíte takové ty šipčičky s kolem, které jsou namalovány na silnici, tak to není cyklopruh, to je jen upozornění, že tam může být cyklista a pro řidiče aut to neznamená žádné omezení. Do minulého týdne jsem to taky nevěděl, pak jsem byl ale v práci na školení řidičů, kde nám to říkali.  Opravdové cyklopruhy jsou jenom ty barevné, jako třeba v Karlíně.

0/0
16.8.2011 6:30

Leinad

Re: Jestli si LIberečáci myslíte, že máte něco extra

Opravdu musí být cyklopruh barevný? Proč některé pruhy bus+cyklo barevné nejsou? Myslím, že třeba kousek pruhu ve Vršovické také barevný není.

0/0
16.8.2011 10:35

1000101111001011

Re: Jestli si LIberečáci myslíte, že máte něco extra

Cyklošmejd, co stezku nepoužije (pokud jde o stezku) a jede raději po chodníku porušuje zákon a doufám, že ho chodci z kola sundají. Poku s tím má problém, pak doporučuji, aby s tím krámem vypadl někam za město, kam také patří (ale i tam by si měl uvědomit, že je pouze nevítaným hostem, chovat se alespoň trochu jako civilizovaný člověk, neporušovat zákazy vjezdu pro cyklisty, nechcat přímo z kola atd.)

.

Cyklistika – hřiště primitivních asociálů: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011081301

.

http://imageshack.us/photo/my-images/829/cyklochci.jpg/

+3/0
16.8.2011 21:38

korsičan

je to celé blbost

Cyklostezky jsou největší krávovinou 21 století. Cyklisté jsou normální účastníci silničního provozu a budování těchto nadbytečných nesmyslů je pouze moda.Rv

+4/0
15.8.2011 21:13

Leinad

Re: je to celé blbost

Budování úzkých silnic (přes parky, zkratky a spojky...), budování oddělených pásů v ulicích (tram, auta, cyklo, chodník...), má smysl. Chodec je také účastník silničního provozu a také nepotřebuje na magistále chodník, stačí levá krajnice.

Krávovinou je, když se někdo snaží postavit cyklostezky nebo namalovat cyklopruhy neúčelně, bez promyšlení a tak, že situaci paradoxně uškodí. Uzké cyklopruhy na místě s autobusy/náklaďáky, cyklostezky vzniklé přeznačením chodníků se schody, pro rychlost 30km/h nepřehlednými úseky,... nejsou správné řešení, často je lepší "nechat cyklisty normálně na silnici".

Řidiči atumobilů, kteří neví, kdo má přednost na místě, kde končí vyhrazený pruh, tomu pomáhají, stejně jako cyklisté, kteří neví, jak jsou vidět z rozjetého auta. Fakt, že se podle EU staví důležité předpisy(pravidla dovozu karamelových bombonů z číny), ale ne třeba přednost cyklistů na cyklopřejezdech(jako v Němeccku) tomu také nepomáhá.

0/0
15.8.2011 23:10

mak1_re

Re: je to celé blbost

a co měl podle Vás chudák primátor Bém udělat, když slíbil, x km cyklostezek, než je nechat namalovat na silnice ? Když ODS něco slíbí, tak to splní i kdyby to namalovala pastelkama .....

0/0
16.8.2011 6:33

Leinad

Re: je to celé blbost

Hlavně modrá šance, zrušení většiny dávek(zavedení jedné společné), zrušení minimálního platu(ale legalizovat možnost přivydělávat si k dávce) :-) snížení korupce

1) Když dělat cyklostezky po chodníku, tak tam, kde je není jiné řešení, a nakreslit tam značky. (Barrandovský Most je povedený, sice dvojitá ostrá zatáčka a jednoduchá možnost vjet na schody, ale vím o tom. Spravně použitá přerušovaná/plná čára na povolení předjíždění...)

2) Cyklopruhy na místech jako Vršovická dostatečně široké. Pokud vedou kolem zaparkovaných aut(fuj), tak aspoň tak, aby tam bylo místo na otevřené dveře + bezpečný průjezd cyklisty. Cyklopruh by měl procházet křižovatkou, zejména pro zatáčení doleva. Křížení cyklostezka - silnice nedělat přechodem, ale cyklopřejezdem. Mimochodem(5 metrů na každé křižovatce)*(počet křižovatek) Snížit počet skutečných km při zvýšení počtu bezpečných km.

0/0
16.8.2011 10:16

ivošek z gmailu

Re: je to celé blbost

K té přednosti bych ještě dodal, že naopak cyklisté zase neví, že při opouštění vyhrazeného pruhu mají dávat znamení o změně směru jízdy ...

0/0
17.8.2011 8:05

pimon

Stát se musí postarat o slaboducé

nicméně jejich kumulace v řadách úředníků městského úřadu začíná být pro Liberečáky vražedná. Ona celková koncepce městské dopravní sítě, zlodějských parkovišť je dost na hlavu. A to nepíši o seřízení jednotlivých semaforů na křižovatkách a jejich vzájemného propojení a návaznosti. Škoda slov. Přitom pamatuji blahé paměti pana Zikmunda, bývalého vedoucího dopravního značení TSML. To bývalo o něčem jiném. Dodnes nechápu jak je možné, že v Revoluční ulici nejde zastavit vozidlo za účelem dopravní obsluhy.

0/0
15.8.2011 20:07

braka

Názor pana Baxy je zajímavý !

Hlavně, že se dělá i když se dělá blbě. Je vidět pravdivost tv rzení, že z cizího krev neteče ! Hlavně, že se dělá !

0/0
15.8.2011 19:04

caucaucau

hrůza

Konečně někdo napsal pravdivej článek. Bohužel skupinka Libereckých cykloteroristů, kreří se nazývají cyklisté liberecka a nějakým dalším názvem jako je sdružení Bez nehod začala v Liberci excelovat na plno.

Vše je daný příchodem vůdce teroristů p. Rutkovským na Libereckou radnici, kterému opravdu nejde o bezpečnost cyklistů ani o nějakou koncepci, jemu jde jen pouze o to, aby se na nějaké ulici vyskytl barevný červený pruh.

Je to asi nějaká uchylka, jinak si to nedovedu odůvodnit.

Možná z toho má i něco bokem od firem dodávající barvu, jinak to fakt nechápu :).

Doufám, že tato hrůza co nejrychleji zmizne. Škoda peněz, když si uvědomím co za cca víc než 2 miliony mohlo být užitečnějších věcí, tak se mi chce plakat. Barva po 5 ti letech se oloupe a máme tu opět bezpečnou silnici jako sme měli před tím a 2 mega v háji :).

+4/0
14.8.2011 12:45

mojepostovnischranka

Hloupí a nschopní úředníci, kde je jejich odpovědnost

za špatně vykonanou práci? Kdybych udělal ve firmě nějaký podobný zmetek, tak mě šéf vyrazí okamžitě a ještě to zaplatím. Někdo si na tom asi pěkně narejžoval, kdy to tady v tom kocourkově skončí?

+1/0
14.8.2011 11:34

Slain

Zrovna tenhle tyden

jsem jel poprve na kole ulici u U Nisy (jak je na fotce) smerem do centra a pred to zatackou jsem docela cumel: Vpravo betonova bariera a za ni vyznacenej piktogramy  pruh pro chodce, vlevo taky bet. mantak a a za nim cyklopruh , ale protismernej. Tak mi z toho vyslo, ze mam jet normalne po silnici (pekne zuzene, obousrarne lemovane temy betony), ale kroutim nad tim hlavou jeste dneska, a porad nechapu proc ty cyklostezky delaj, kdyz se po nich pak neda jezdit ...

0/0
14.8.2011 9:46

Najdete na iDNES.cz