Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Aktivisté si stěžují na brutální zásah na Šumavě, policie to odmítá

Hnutí Duha a Ekologický právní servis žádají policejního prezidenta Petra Lessyho, aby kvůli zákroku proti aktivistům na Šumavě odvolal šéfa policie Plzeňského kraje a velitele zásahů. Podle účastníků blokády policisté proti nim zakročili brutálně a ponižovali je. Policisté tvrdí, že zásahy byly adekvátní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Thorough

Musím se smát :)

Jak si ten pán hrál na já si lehnu a vy mě zvednete :)) Nebo tak chlapec, který se perfektně naučil výpověď a dokonce používá úřední jazyk :D

0/0
31.8.2011 17:43

pesimistr

Policie by měla PŘITVRDIT a dávat POKUTY

0/0
11.8.2011 7:45

libynn

naši politici jsou stejně "váhaví",

jako ti angličtí!

0/0
10.8.2011 21:37

802

Jaksi nechápu proč nerozdávají pokuty

za každé odtažení k podání vysvětlení dát recidivistovi 10 tisíc pokutu, bych rád viděl jak dlouho by to vydrželi, to by si užitečný pílný idot mohl za den "vydělat" desítky tisíc.:-)

Jsou to určitě všechno lemplové které živí státní rozpočet takže by jim to potom FÚ strhnul z výplaty.

0/0
10.8.2011 21:27

antizelenka

Re: Jaksi nechápu proč nerozdávají pokuty

"aktivisté" dostávají plat od hnutí duha ( cca 800,- za den) a taky za ně hradí pokuty a další náklady,

P.S. a peníze získává hnutí duha i ze státního rozpočtu - de facto si platíme sami profesionální demonstranty;-)

0/0
10.8.2011 21:34

log-out

Re: Jaksi nechápu proč nerozdávají pokuty

Jo, tak vysvětlete, jak může DUHA dávat plat, když má zakázáno organizovat protesty. Obávám se, že jste musel někomu na něco skočit, todle by si žádný duhák netrouf, to už je maření soudního rozhodnutí a tedy na vazbu.

0/0
10.8.2011 22:09

antizelenka

Re: Jaksi nechápu proč nerozdávají pokuty

no když se "aktivista" sá přizná a řekne částku kterou dostal..., tak nemám moc důvodů mu nevěřit, a jak to účetně udělá Duha je jiná věc,  stejně jako to, že se na místě pohybuje šéf hnutí duha a přitom to "prý" neorganizuje.........

0/0
10.8.2011 22:17

antizelenka

proč je v srpnu nebývale zima ?

sama příroda bojuje chladem a slotou proti aktivistům,

vázat se při 8° a sedět na zemi je dost opruz ;-D

0/0
10.8.2011 20:14

habr

Re: proč je v srpnu nebývale zima ?

Víc ta zima prospívá lesu, protože se tím prodlužuje vývoj kůrovce a může se stát, že jeho druhá generace letos již nebude tak silná.

 Ta příroda svým způsobem pomáhá jak příznivcům kácení, protože populace bude mneší, tak příznivcům nekácení, protože budou tvrdit, že to věděli, že se kůrovec tak nenamnoží a proto kácení je zbytečné.

Na to si počkáme - doufám, že si nam mne přístí rok někdo vzpomene.

0/0
10.8.2011 20:20

stroup

Re: proč je v srpnu nebývale zima ?

habře opravdu si myslíš že tam kde se kácí je to v pořádku? opravdu jsi přesvědčen že kácení v oblasti Ptačího potoka má za cíl ochranu hospodářských lesů soukromých majitelů?

0/0
10.8.2011 20:24

habr

Re: proč je v srpnu nebývale zima ?

Už jsem mockrát napsal, že se dívám na problém kůrovce na Šumavě celkově a ne v nějakých detailech. Ten na naše vize, pomyslné hranice, zákony, předpisy apod., z vysoka kašle. On chce podle zákona přírody se množit a je mu jedno kde.

Kdyby se proti kůrovci zasáhlo před několika lety pořádně, tak nějaký problém s Ptačím potokem by v tak velkém rozsahu nebyl.

Kdyby se začalo od saméno počátku NPŠumavy napomáhat postupné přestavbě současných lesů na lesy smíšené, tak by opět byla situace jiná, protože leckde by byly již položeny základy mladého, ale druhově pestrého lesa.

Věřím, že až současná euforie skončí, že se všechny strany sejdou na pracovní dílně, společně si stanoví priority NP a vytyčí několik cest jak se k nim dostat. A v průběhu realizací těchto cest budou vzájemně porovnávat která je po Šumavu lepší. Emoce se zahodí a nastoupí  obyčejný realistický pohled. Udělá se silná čára za současnou minulosti NPŠ a začne fungovat partnerství všech zúčastněných!

Idealismus a nebo řešení

0/0
10.8.2011 20:37

stroup

Re: proč je v srpnu nebývale zima ?

to jsem ze všech tvých příspěvků pochopil, ale mě zajímá tohle konkrétní kácení v té dané oblasti, chtěl bych odpověď čistě na tyhle otázky, zda opravdu si myslíš že tam kde se kácí je to v pořádku? opravdu jsi přesvědčen že kácení v oblasti Ptačího potoka má za cíl ochranu hospodářských lesů soukromých majitelů?

0/0
10.8.2011 20:47

habr

Re: proč je v srpnu nebývale zima ?

Musel bych odpovídat jen na základě informací z médií protože jsem tam nebyl. Nicméně od saméno počátku kdy se začala kalamita kůrovce na Šumavě rychle zvyšovat, tedy tak asi 3 i možná víc let zpět lidem když se mne na problém kácení ptali odpovídám. Jsou dvě základní možnosti - odkorněním napadených stromů ve kterých jsou ještě larvy snížit jeho populaci na základní hldinu, stromy ze kterých již vylétl nechat stát. Nebo nechat v bezzásahových zónách kůrovce množit, i stím, že mi zničí genticky cenný šumavský smrk s tím, že kůrovc budeme chytat v okolních přilehlých lesích. Ale za cenu, že tam budou velké holiny, protože při výletu se roztáhne do šíře a následně než se zastaví postoupí i do hloubky pokolních lesů.

Pokud jde o to povolení / nepovolení, znalecké posudky apod.,  administrativní proces takovéhu úředního úkonu je prakticky stejně dlouhý jako čas od nakladení vajíčka po vylíhnutí nové generace. Žádat nemohu dřív, dokud nevidím napadené stromy.

0/0
10.8.2011 21:02

stroup

Re: proč je v srpnu nebývale zima ?

takže mi nejsi schopen odpovědět protože nemáš dostatek informací, chápu to dobře?

o představě tvého boje proti kůrovci mám na základě tvých příspěvků myslím docela jasno, jen mě zajímal tvůj názor na tento konkrétní případ a to i s tím že informace víš jen z médií...

0/0
10.8.2011 21:10

habr

Re: proč je v srpnu nebývale zima ?

Myslím si, že v této oblasti je tolik lidí, že je zbytečné se tam ještě motat. ˇAle podle médií v této chvíli se jedná o plochu mimo bezzásahovou zónu s tím, že přesto část ohniska kůrovce zasahuje i do ní. Že se jedná o lokalitu která je mezi dvěmi bezzásahovými zónami. Že je to smrčina na podmáčeném stanovišti. Z fotek je vidět, že kácení nemá charakter mýtiny, ale silné probírky s vytváření větších kotlíků až skoro menších mýtin.  Je to lakalita, kde má žít tetřev, mají tam být i cenné byliny.

Tetřev - pokud jsou již mlá´data vylíhlá se před hlukem stáhne víc do lesa, ze zkušenosti vím, že mnohá zvířata se jistého hluku z jednoho místa - tey nepohybujícího se, se zas tak výrazně nebojí - odstoupí, ale není vyplašená. Pokud stromy jsou pokáceny přes sebe a oloupané celkem to beru - chrání podrost, kdyby se tam ujal i nějaký listnáč či jedle, jelen tam težko proleze. Probírka pustí k zemí víc světla, mezi kládami vyroste současné zmlazení.

0/0
10.8.2011 21:26

antizelenka

Re: proč je v srpnu nebývale zima ?

líbí se mi Habrův zdravý přístup a zdravím Strupa,

mimochodem ještě jsi mi Strupe neodpověděl z poslední diskuze - je pro dřevaře výhodnější nezasahovat proti kůrovci a počkat až se pořádně rozmnoží a pak to brát holosečí harvestorem, nebo dělat ručně probírky ( třeba i v dané lokalitě) a tlumit kalamitu ?   podporují tedy aktivisté dřevaře ?

0/0
10.8.2011 21:32

stroup

Re: proč je v srpnu nebývale zima ?

milá, nebo spíše milý antizelenko... už jsem to psal jinde, nevím jestli zrovna tobě, ale asi takhle, už mám dost let na to abych si vybral s kým se chci nebo nechci bavit, ty pro svou abnormální neschopnost vést rozumnou diskuzi jsi ve druhé skupině, takže tohle je tak nějak poslední příspěvek pro tebe.. pokud chceš znát nějaké odpovědi zrovna odemě můžeš se domluvit s někým rozumným, třeba právě habrem, aby mi je položil.. takže ti přeji pěkný večer :-)

0/0
10.8.2011 21:47

antizelenka

Re: proč je v srpnu nebývale zima ?

díky, to mi stačí,

protože to byl jeden z Tvých argumentů proti kácení - že kácení jde na ruku dřevařské loby a hlavně kvůli zisku majitelů spol.                   a stejně se věcné odpovědi nikdy nedočkám, stejně jako od dalších aktivistů

P.S. mohli by jsme dlouze probírat třeba přirozený nárůst kyselosti půdy v lesích a vliv její na smrkovou monokulturu a rychlost šíření kůrovce, ale ze zkušenosti by to stejně skončilo jen ve smyslu - přírodu si musíme chránit a ONA si pomůže

0/0
10.8.2011 22:03

log-out

Re: proč je v srpnu nebývale zima ?

Ruční probírka: dřevo ve výsledku dostanou stejně, ale postupně (takže nepůjde cena tak dolů) a ještě jim NP zaplatí za šetrný způsob těžby....

To co se teď děje je to nejlepší, co dřevařské firmy mohou chtít: nesmyslný drahý zásah uprostřed kůrovcem napadené oblasti, kde nic ve skutečnosti nezachrání, jen získají dřevo a ještě prachy za těžbu.

0/0
10.8.2011 22:08

habr

Re: proč je v srpnu nebývale zima ?

Lze přepokládat, že se tam objeví i nějaké vývraty - přeci jenom porost se otevřel. Při troše citlivost, pokud to bude bezpečné pro pracovníky,  zimní vývraty bych na příští rok neoloupal naholo, ale jen prokřesal aby kůra na jaře nevábila kůrovce, ale zas aby nabídla nějaký prostor pro jiný hmyz. Jarní opět nechat oloupat do běla.

Při práci v této době došlo k poškození povrchu. Asi tak jako když někde z důvodů ochrany skalních stěn kde rostou výjimečné byliny se musí odkácet nálety dochází i k určitému strhnutí prsti na plošinách teras. V lese to může být i pozitivní. Třeba se tak uvolní nika pro byliny které nesnášejí vysokou vrstvu humusu.

Chyba je, že plocha jsou oddělené, chyba je, že kůrovec je přemnožen. Dnes ředitel státních lesů řekl, že kůrovce přemnoženého nemají, protože ho okamžitě likvidují - jako "kníže". Podle mne plochy kde se prokazuje přirozená obnova pod suchými stromy již jsou, teď zastavme kůrovce a bavme se o příště!

Je to v rychlosti střeleno od boku.

0/0
10.8.2011 21:36

log-out

Re: proč je v srpnu nebývale zima ?

- A jak dlouho myslíte, že ten oslabený les vydrží, když se tam každý rok objeví vývraty, navíc budou exponenciálně narůstat? Koukněte se za březník, tam se také jen dělaly zásahy proti kůrovci. Ve výsledku stejně během pár let až desítek budeme tam, kde bychom byli hned, ale s daleko horší možností samoobnovy.

- Pokud připustíte, že máme les, který se samovolně obnovuje (tedy to, co je cílem NP: přirozené přírodní procesy) a tedy že to funguje, proč v tomto režimu nenechat i další lesy? Zrovna ptačí potok je uprostřed bezzásahovek, takže lítat z něj kůrovec bude zas jen do těch bezzásahovek, které jsou podle Vás stejně odsouzeny k zániku....

0/0
10.8.2011 22:14

stroup

Re: proč je v srpnu nebývale zima ?

takže to shrnu, a oprav mě prosím jestli se pletu, podle tebe je toto kácení v pořádku, co se týče vlivu těchto opatření na ochranu hospodářských lesů jiných majitelů asi jsi toho názoru že to splní deklarovaný cíl.

. jinak mě stačily klidně odpovědi ve smyslu 1.otázka : ano, 2.otázka: ano .. popřípadě ne..

0/0
10.8.2011 21:39

habr

Re: proč je v srpnu nebývale zima ?

Kácení jako ochranu lesů na Šumavě celkově aby se získal čas pro posílení všech lesů NP pro další kalamitní přemnožení kůrovce.

0/0
10.8.2011 22:04

stroup

Re: proč je v srpnu nebývale zima ?

to už se motáme v kruhu, vím že jsi pro kácení v NP jako způsobu boje proti kůrovci, mě zajímal tento konkrétní případ a pochopil jsem že v otázce zda ti příjde v pořádku tak jsi odpověděl ano, u druhé otázky si tak jist nejsem ale myslím že se domníváš že: ano toto kácení splní deklarovaný cíl (jak ho uvádí SNPŠ) tedy ochrání hospodářské lesy jiných majitelů. a že takto soudíš pouze na základě faktů které jsou ti známy..

0/0
10.8.2011 22:11

habr

Re: proč je v srpnu nebývale zima ?

Deklarovaný cíl - ochrana hospodářských lesů při pohledu z dáli splní částečně, tedy ne na 100%. Budu pesimista dám 50 %. Protože část kůrovce vyletí. Ne vše přes hlášky SNPŠ se povedlo pokácet a zahubit. Navíc lecos vyletí z bezzásahových zón a nelze říci který je odkud. Pokud je to těch 50%, tak je to pořád přijatelnější než kdyby vyletěl v plné sile. I ty bezzásahové lesy by si zasloužily aby je kůrovec v tomto období nezlikvidoval najednou po velké části Šumavy, aby byla možnost pro další sledování, porovnávání apod.

Co se tedyx povedlo, výrazně snížit populaci kůrovce v této oblasti.

Co si pamatuji  velké kalamity každého škúůce v lesích pokud se nepoužila chemie probíhal v několika letech po sobě. první rok se povedla zachytit nová gradace škůdce, a následně se škůdce likvidoval v menších ohnizcích až se dostal na přiměřenou rovinu. V hospodářských lesích kůrovec je a bude. Ale pokud se objeví jeho nové ohnisko a rychle zlikviduje, tak příští rok se dá na lokalitu větší dozor.

0/0
10.8.2011 22:28

log-out

Re: proč je v srpnu nebývale zima ?

Tvůj přístup krásně demonstruje "I ty bezzásahové lesy by si zasloužily aby je kůrovec...". Ty se prostě vzdát opatřením proti Kůrovci nechceš. Nanejvýš se tak Tvářit mezi epidemiemi, ale při epidemiích - a ty v podstatě sám říkáš, že budou, bys nejradši kácel všude. Nemýlím se?

Nebo co se musí změnit, abys souhlasil s převedením NP do toho režimu, ve kterém jsou běžně parky v západní Evropě (jedna velká bezzásahovka a ochranné pásmo)?

0/0
10.8.2011 22:33

habr

Re: proč je v srpnu nebývale zima ?

Nechci se vzdát opatření pro zastavení kalamitního přemnožení lýkožrouta smrkového v této době a podobě NP.

Nevím jestli v jiných státech národní parky vznikly na území které bylo tak dlouho obhospodařováno jak Šumava, ale pokud ne, tak Šumava nabízí mnoho řešení. Ale k tomu se musí stanovit základní pravidla, třeba již deklarovaný nový zákon o NP Šumava. A jeho tvorba by měla projít nějakou veřejnou, jak odbornou, tak laickou diskusí. je to přeci národní park, pro mnoho lidí určitý přírodní poklad, pro další bydliště, pracovní příležitosti a především je to obrovské území ve kterém žije mnoho organismů, někdy na jediném místě ve střední Evropě.

Jinými slovy vrátím se k tomu o čem se mluvilo když NP Šumava vznikal. A to, že aby se na jejím území nastolily nějaké přirozené procesy v hospodařením poškozených územích bude nutná podpora lidskou činností. Ale ta podpora musí být podle nějakých pravidel a mít nějaké cíle. Zatím se vše mnění podle křiku té či oné strany sporu.

0/0
10.8.2011 22:46

log-out

Re: proč je v srpnu nebývale zima ?

- Ano, NP vznikli na místech tak dlouho obhospodařovaných, jako Šumava. Např. Bavorský les má v podstatě stejnou historii, dost často dokonce na obou stranách šumavi lastnil pozemky tentýž šlechtic.

- Proč tvrdíš, že na Šumavě je nutná podpora pro nastartování bezzásahovosti, když v jiných parcích nebyla? A co přesně znamená ta podpora: v čem má být NP jiný, až bude ta bezzásahovost podle Tebe možná? 

- A na základě čeho jsi přesvědčen, že teď nelze NP převést do bezzásahového režimu. Totéž říkali v 80tých letech lidé (i lesníci) o Bavorském lese a převedení se zdařilo. Kůrovcová kalamita tam byla stejná. Jaké máš proto argumety? Obecná vyjádření, že je kůrovcová kalamita neberu, s kůrovcovou kalamitou se vyrovnal i Bavorský les - to je čistě tvrzení proti tvrzení. Zajímají mě např, konkrétní výsledky: na tom a tom území praktikovali bezzásahovku a les se tam neobnovil, popisuje to ten a ten autor tam a tam.

0/0
10.8.2011 23:04

log-out

Re: proč je v srpnu nebývale zima ?

- Cíle NP jsou teď jasné: mít na Šumavě přirozený les. To vyplývá z legislativy. Jestli někdo dělá v současné době proti tomu, tak nedodržuje zákon a tedy to těžko vyřeší zákon nový. A jestli všichni zákon dodržují, tak není spor o cíl, ale o metodu, a doufám, že necheš, aby zákon předepisoval metodu péče o NP, takové věci se přeci neřeší zákonem? Tak k čemu je potřeba nový zákon a co má přesně řešit?

.

- Uvědomuješ si, že to, že říkáš, že je třeba nový zákon a zároveň říkáš, že kdyby byl nový zákon, tak není problém s tím, co Stráský dělá, tak defakto sám přiznáváš, že Stráský ten zákon porušuje?

0/0
10.8.2011 23:05

habr

Re: proč je v srpnu nebývale zima ?

Myslím, že Bavorský les s proměnou začal krátce po válce, kdy tam byla kalamita, ale nebyli lidi kteří by ji zpracovali. Oproti tomu Šumava byla zpracována.

Zákon o ochraně přírody jednostranně nestanoví, že v NP nesmí probíhat lidská činnost. Jsou stanoveny jisté podmínky které dovolují zásahy i v jádrových území (jeden autorů 114 často na semináříř, školeních na ty různé vyjímky, odchylky upozorňuje). Stráský jede na okraji hranice toho co mu dnes legislativa dovolí a ještě k tomu využívá určité tolerance které dřív dostali jeho předchůdci. Nový zákon Stráského činy může podpořit nebo odmítnout. Já Stráského nemusím.

Ale raději dnes skončím. Delší dobu mi není dobře a už mi to vadí, že doktoři neví kde hledat problém. A celkově mne to unavuje.

Nicméně třeba se jednou povede a někdy na nějaké pozitivnější akci na Šumavě či jinde se setkáme.

0/0
10.8.2011 23:29

log-out

Re: proč je v srpnu nebývale zima ?

- Pokud by tomu tak bylo, jen to ukazuje, že přirozená obnova funguje, ne?

- Bavorský les začal trochu dříve, ale pokud to srovnám: cca 60-80 protopark, pak bezzásahovka, tak je to srovnatelné s 90-10 protopark, pak bezzásahovka. Co se dělo přesně po Válce na šumavě se přiznám, že nevím, ale také nepředpokládám, že by tam bylo dostatek lidí, obzvlášť po vylidnění sudet. Hraniční pásmo také přispělo k zachování lesa. Vývoj Bavorského lesa se mi zdá s vývojem NP vcelku podobný:

http://www.drosera.cz/sumava/info/bavorskyles/npbl80.html

- Nemyslím si, že zákon může udělat moc víc. Co může je vyjmenovat explicitně bezzásahové části: tím ale defakto odsoudí zbylé plochy na navždy zásahové a defakto zmenší NP. Pokud by měl zůstat status NP takový, jaký je, tak stejně musí být necháno rozhodnutí o zásazích na konkrétní situaci a  nedá se tedy IMHO dát do zákona.

- Přeju hezký den a držím palce, ať se z toho dostaneš.

0/0
11.8.2011 1:02

Albedo

Pro zájemce o situaci na Ptačím potoce

odkaz na článek i s fotodokumentací a mapkami. Dukladna argumentace objasnuje nesmyslnost kaceni v jadrove zone NP Sumava.

http://kutal.blog.idnes.cz/c/204462/Ma-smysl-kacet-u-Ptaciho-potoka.html

+5/0
10.8.2011 20:12

antizelenka

Re: Pro zájemce o situaci na Ptačím potoce

"důkladná argumentace " ???;-D;-D;-D;-D

0/0
10.8.2011 20:15

Albedo

Re: Pro zájemce o situaci na Ptačím potoce

chapu, pro zastance kaceni v jadrovych zonach je pravda k smichu....

0/0
10.8.2011 20:29

antizelenka

Re: Pro zájemce o situaci na Ptačím potoce

četl jsem to a je to snůška demagogie,

pokud tě to zajímá, připomínky jsem napsal pod blogem;-)

0/0
10.8.2011 21:27

log-out

Re: Pro zájemce o situaci na Ptačím potoce

Ne, ty jen nedokážeš pochopit ani základní argument. Pod článkem reaguješ na blbiny, někdy vyloženě nesmyslně (např. to obvinění, že domalovával mapu???), zatímco jádro argumentů šlo evidetně mimo Tebe. A přitom musím autora pochválit, je to napsáno hodně srozumitelně.

0/0
10.8.2011 22:05

antizelenka

Re: Pro zájemce o situaci na Ptačím potoce

problém tadfy na diskuzích je ve zkratkách, jakmile rozepíšu argumenta - odpovědí je demagogický výkřik, tak to občas  zkrátím , v odpovědi jsem se zaměřil hlavně na ty demagogické postupy - mapka se zdá "drobnost" ale působí to úplně jinak, když si srovnáš mapku upravenou autorem ( nebo kolegy) a normální ( turistická mapa bez vyznačených cest neexistuje) a to byl hlavní motiv mojich reakcí

základní argumenty chápu, ale je to pořád dokola diskuze jestli bylo dříve vejce, nebo slepice

v zásadě jsou 3 hlavní možnosti : a) nechat kůrovce řádit s tím že bude exponenciálně narůstat a sežere celou Šumavu a na hranicích se vykácí pás min, půl kilometru široký aby nemohl přeskočit   b) bude se kácet kde to půjde a kde se to stihne časově a technicka a budou se sadit buky a duby a sem tam smrky ( dle místa) c) kácí se probírkou  bez strojů s malými mýtinami a dosazují se různorodé vhodné stromy

0/0
10.8.2011 22:30

log-out

Re: Pro zájemce o situaci na Ptačím potoce

- srovnej vyjadřování lidí pro a proti kácení: daleko více urážek a nekulturního vyjadřování provozují prokáceči. Naopak z protikácečů velká část lidí seriozně diskutuje (strou, albedo, on5), tak si nevýmýšlej.

- mapka: jednak není pravda, že na mapce něco mazal, jednak turistické cesty vedou často právě skrz nebo po hranicích cenných území. Včetně těch nejcennějších. Navíc vzhledem k tomu, že cesty vedou právě tam, kde kreslil hranice, tak je naprosto pochopitelné, že tuto vrstvu vypnul: mapka by byla o to méně přehledná. Smysl té mapky není vzbuzovat nějaké dojmy (asi takové argumenty často používáš, že ho z toho podezíráš), ale čistě dokumentovat tvar území, kde se zasahuje a jeho vztah k prvním zónám. Proč by na mapce mělo být x dalších zbytečných informací. Nebo tam měl zahrnout i srážkovou a teplotní mapu? To je IMHO daleko relevantnější informace, než že tam vede turistická cesta.

0/0
10.8.2011 22:41

log-out

Re: Pro zájemce o situaci na Ptačím potoce

- v bezzásahovém pásmu se nic "vykácívat" nemá, o je jen Tvoje chybná interpretace

- ve většině území, které se mají nechat bezzásahové, žádné duby a ani buky (ty max jako vtroušené, tj. sem tam jeden mezi stovkami smrků) být nemají

- i selektivní těžba oslabuje les, takže možnost c) dopadne během pár let ve vyšších exponovaných partiích jako b) vletí tam vítr, další kůrovec a les to stejně nepřežije. Navíc, při současném stylu těžby (kdy se těží ale vedle se kůrovec nechá, těží se zdravé smrky, ale vedle se nechávají napadené) se ani žádná kalamita nezastavuje, akorát se dělají dobré vyhlídky pro její další šíření.

- Nu a možnost b) je evidentně horší než možnost a), protože v b) to odnesou vrcholové již často hodně přirozené porosty, zatímco při a) to odnesou hospodářské monokultury po obvodu.

0/0
10.8.2011 22:45

log-out

Re: Pro zájemce o situaci na Ptačím potoce

Nicméně, Tě vyzývám a slibuji, že nebudu odpovídat demagogickým výkřikem): co je v tom článku věcně špatně?

0/0
10.8.2011 22:54

Neldoreth

Re: Pro zájemce o situaci na Ptačím potoce

Přesně tak, antizelenka jen mlží a přesto, že má jisté znalosti, v blogu toho oponenta kácení nedokázal odpovědět prakticky na nic relevantního, jen hloupě spamuje.

0/0
10.8.2011 23:23

antizelenka

Re: Pro zájemce o situaci na Ptačím potoce

;-D  dík za přiznání "jistých znalostí"

podiskutoval bych, ale měl jsem jinou práci, tak příště ;-)

0/0
11.8.2011 0:33

ditom

Re: Pro zájemce o situaci na Ptačím potoce

pěkný a názorný text. Ještě doplním - další zdroje a stanoviska vědeckých kapacit ve svých oborech najdete např. na http://www.sumava-kurovec.cz/ - pokud je zde někdo přemýšlivý, který by si rád vytvořil či doplnil názor. POkud někdo ze zastánců kácení dodá podklady o tom, proč by se zrovna v oblasti Ptačího potoka mělo kácet, velmi rád si je já (a asi i jiná odpůrci těžby) prostuduji.

0/0
10.8.2011 20:45

silný kuřák

Včera jsem zjistil,

z čeho čerpají "aktivisti" ideový náboj. V televizi šlo veledílo "Smaragdový prales", jehož asi druhou půlku jsem měl čest zhlédnout. Kmen indiánů u Amazonky bojoval proti neurvalým kapitalistům. Polonahé mladé indiánky ( žádná starší matka tam nezdržovala), když měli problém, tak si šňupli, soužití s přírodou podle příručky. Pak zjistili, že jim tam postavili přehradu, tak si za pomoci nějaké drogy vymodlili žáby, ty zase přivolaly deště, v přehradě stoupla hladina za 10 min. o tři metry až se protrhla a byl pokoj. Na závěr mladá manželka doporučila svému muži, aby si vzal ještě dvě mladé manželky, že jí to nebude vadit a byl konec.

I když už jsem dost otrlý, ale i tohle na mě bylo moc. Takové filmy se snad ani neprodávají, to se dává zadarmo k nějaké dodávce kafe......

0/0
10.8.2011 19:42

stroup

Re: Včera jsem zjistil,

já teda viděl jen asi poslední třetinu ale pomalu jsem u toho slzel ;-) a co mě rozčiluje ještě víc je na jedničce nějaký kreslený pořad pro děti (myslím že francouzký ve stylu "byl jednou jeden život" ) a to když jsem viděl, tak ač se za "aktivistu" považuji, při těch bludech co tam pro děti vysílaj o ničení planety mi je zle...

0/0
10.8.2011 19:49

habr

Re: Včera jsem zjistil,

Mne stačilo přepnout a vidět tu scénku kde zřejmě hlavní hrdina získal kmen pro modlení za žáby. To raději se dívat na erotický pořad, kde se předvádějí ženy jaké mají boleti břicha. Soudím podle toho jak se tam neustále se kroutí a zřejmě bolestí ze sebe odhazují poslední zbytky oblečení.  Nevím - pořád tvrdí o západním civilizovaném světě, ale mne když bolí břicho, tak si jdu někam ulevit  a ne trpět.

I ´když - tak nějak mi naskakuje spojitost se "šumavskými aktivity". Ti také se několikrát vrací na místo aby trpěli.

0/0
10.8.2011 20:26

Psychorův klon

Tak ještě jednou

Kdo neuposlechne zákonnou výzvu , musí počítat s tím, že

přijdou donucovací prostředky. A ty prosím,  vážení ekoteroristé, nejsou

od toho, aby vám dělali dobře (na to je Prague pride), ale aby se dosáhlo účelu

sledovaného tímto zákrokem. Tečka

+1/0
10.8.2011 19:01

stroup

Re: Tak ještě jednou

mohu se tě zeptat co si představuješ pod pojmem ekoterorista v souvislosti s blokádou u ptačího potoka? jsou tedy teroristé i akademici kteří tuto blokádu podporují?

+1/0
10.8.2011 19:18

pučmidrát

Re: Tak ještě jednou

a to že  nějací akademikové blokádu podporují tak musejí mít pravdu?? Dva učenci, a tři názory!

+1/0
10.8.2011 19:31

log-out

Re: Tak ještě jednou

Nu, tím je to argument o to více, ne? Když je tak vzácná shoda: stovky učenců a názor jeden.

0/0
10.8.2011 19:34

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.