Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

OBRAZEM: Bobtnající struska ničí část ostravské nemocnice

Skrytá stavební "bomba" tiká pod mnohými stavbami v Ostravě. Firmy přidávaly do podloží ocelárenskou strusku, jenže tento hutnický odpad ve spojení s vodou po čase začíná bobtnat. Zůstává jen otázkou, kdy se tak stane. Podívejte se do vstupního traktu hlavní budovy nemocnice, který kvůli strusce už musel být uzavřen.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

seklst

O této strusce se ví....

Diskuze na to téma už jednou proběhla.Vyplynulo z ní, že o existenci a vlastnostech této ocelářské strusky se ví už pár let.Jsem přesvědčen, že se jedná o úmyslný cenový podvod ze strany stavební firmy.Bohužel je to už neprokazatelné a snad i trestně nepostižitelné.Pouze to vypovídá o profesionalitě a kvalitě .

0/0
11.8.2011 7:13

Rychlý G.

Nevzpomíná si někdo

kdy se tam začalo vlastně stavět? To, kdy byla nemocnice postavena je jedna věc, ale mě by zajímalo, kdy se tam ta struska navezla. Něco mi říká, že to bylo hodně dávno. Na netu to nemůžu dohledat. Už když stál Domov sester (70. léta), tak bylo jasné, že tam bude nemocnice.

0/0
9.8.2011 9:56

ippokorny

Pokud pamatuji, struzka byla i radioaktivní.

P.P:

0/0
9.8.2011 8:13

svobodnik Halik

...

Ať si každý mele co chce,většina staveb,které vznikly po roce 89 stojí s prominutí za houby...hlavně rychle a na efekt....Kvalita bohužel rovnající se nule.Neříkám,že komunisti stavěli něco extra líbivého,ale zároveň nepostavili nic co by po pár letech padalo lidem na hlavu.Bydlím v Ostravě Porubě....je tady spousta domů postavených v 50 letech.V jednom z nich bydlím a jsem v podstatě rád.Nezatéká,slovo plíseň neznám,v zimě se neklepu (a to máme ještě stará dřevěná okna),dřevěná podlaha je původní ve výborném stavu...Vnitřek jsme si zrekonstruovali sami,na vnějšek baráku se nesáhlo dobrých 20 let...ale opravy jsou plánované do 3 let....

+2/0
8.8.2011 8:53

diskuter99

Re: ...

50. a 80. léta jsou jako nebe a dudy ... v 50. letech pracovali jednak ještě "prvorepublikoví" řemeslníci a jednak každá nekvalita byla posuzována jako sabotáž socialistického zřízení se všemi důsledky ... v 80. letech byl šlendrián tak všeobecný, že by museli pozavírat všechny ...

+1/0
8.8.2011 9:35

Daniel Ch

Re: ...

Přesně jsem čekal, že tu někdo bude vychvalovat komunisty. Jednak domy z 50let jsou dílem těch poctivějších řemeslníků a architektů co přežili válku. Komunismus měl také jinou podobu v 50letech. Od 70let bylo stavebnictví hrůza jak po kvalitativní stránce tak i architektonické. Což se přeneslo i do této doby protože lidé ve stavebnictví zůstali téměř stejní. To znamená, že vaši kritiku bych bral až tak od roku 98.

0/0
8.8.2011 10:01

svobodnik Halik

Re: ...

Nikoho nevychvaluju,jen podotýkám,že jsem rád za byt v domě z 50ých let.Jinak souhlasím s tím,že domy vypadaly jinak v 50ých letech a jinak v 70ých.Kdysi jsem bydlel v paneláku který byl postavený v roce 83 a hrůza.

+1/0
8.8.2011 10:31

Najdete na iDNES.cz