Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Střelcův inspirátor promluvil: Breivik? Nudný jak prodavač vysavačů

Norské veřejnosti poprvé odhalil svou totožnost protiislámský bloger Fjordman, jehož texty obdivoval terorista Breivik. Bloger se od svého stoupence distancoval a navždy se vzdal i své slavné přezdívky. Breivik, který před dvěma týdny v Norsku zabil 77 lidí, svůj idol několikrát marně žádal o schůzku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Daniel P.

Fjordman a Breivik

Liší se v naprosto zásadní věci: Fjordman vždycky bojoval za svobodu, zatímco Breivik za diktaturu. Breivikův plán na Záchranu Vesmíru A Přilehlého Okolí jako by z pera vypadl jak komoušským, tak náckovským ideologům. Válka, masakry, a nastrolení diktatury Vyvolených Spravedlivých, kteří postaví ke zdi všechny zrádce a dohlédnou na příchod Zářných Zítřků.

Breivik byl bolševik jak vyšitej - k pravdě a lásce přes smrt a otroctví. Smrt a otroctví samozřejmě dočasně na nezbytně nutnou přechodnou dobu.

Ale jednotka dočasnosti, jak známo už z dob bolševické vlády zde, je jeden furt.

+4/0
7.8.2011 8:14

Kaniokova

Celý Breivikův mmasakr je důsledkem vyhýbání se diskuzi,

které prováděli celé desetiletí majitelé jediné pravdy (a lásky) v Norsku (i jinde). Diskuze se multikulti levice bojí nejvíc, protože by odhalila dvě zásadní skutečnosti:  1. Naprostou nelegitimitu těchto elit a jejich nekonzistentnost s primární lidskou svobodou.   2. Naprostou nelegitimitu těchto elit a jejich nekonzistentnost s primárním demokratickým právem.

Pokud se zasahuje do práv jednotlivce na základě vůle davu, je to nesmírně škodlivé. Stačí si všimnout, jak se  chovají tyto elity k Wildersovi. Ovlivňují společnost ve prospěch přistěhovalectví, prezentují to jako naše "obohacení", ignorují fakt, že masivní přistěhovalectví vytváří stále větší pnutí ve společnosti, především tam, kde už je ta koncetrace neúnosná.

Kanadská vláda asi před rokem prohlásila, že muslimské enklávy v Kanadě jsou nebezpečné, protože vytvářejí paralelní struktury k státním a nerespektují zákonný systém Kanady, nýbrž v mnoha právních aspektech se řídí islámem.

+2/0
6.8.2011 12:48

Kaniokova

pokrač.

Jak si s tím poradí ve Francii, V.B., v severských zemích, Kanadě, to tedy netuším.

Přitom evropská komisařka Cecilia Malmströmová  říká:  "Integrace migrantů nebyla v Evropě dosud příliš úspěšná. My všichni musíme učinit více, protože dobře integrovaní migranti jsou pro EU přínosem, neboť ji obohacují jak kulturně, tak hospodářsky."

Člověku je hned tak nějak blivno.....Co to žvaní o

integraci?  Co jsou to za lži ?

0/0
6.8.2011 12:50

Daniel P.

Re: pokrač.

R^R^

Jen bych dodal, že to, že Breivik bojuje PROTI něčemu, co odmítáme, ještě neznamená, že bojuje ZA něco, co chceme.

+3/0
7.8.2011 8:17

Tajné

Re: Celý Breivikův mmasakr je důsledkem vyhýbání se diskuzi,

Levice nikdy proti diskuzi nic neměla. Na neochotu diskutovat se typicky vymlouvají ti, kterým nejde o diskuzi, ale o prosazení svého a chtějí znovu a znovu diskutovat o tom, o čem už se rozhodlo dávno a k čemu nejsou schopní přinést žádné další argumenty. Stejné to je třeba u popíračů globálního oteplování.

0/0
7.8.2011 19:10

Pravdu lze smazat, ale ne umlčet

Manipulace už v titulku ...

"Protiislámský" ... má za cíl v čtenáři vytvořit obraz, že protiislámský je něco špatného, zavrženíhodného ... čili že správné je býti Proislámský.

DĚKUJI, NECHCI a CHTÍT  NEBUDU !!

+9/0
5.8.2011 21:07

Stříhali dohola velikou holčičku

Re: Manipulace už v titulku ...

Že ty vidíš i v takhle banálním článku nějakou konspiraci?

+1/0
5.8.2011 22:59

Soininen

Před kým

pak se asi chce skrývat? Před Buddhisty to rozhodně nebude.

+5/0
5.8.2011 19:58

1888

Re: Před kým

To teda ne. Budhisti maji casy nasilne budhizace v Nepalu davno za sebou.

0/0
5.8.2011 20:32

koutlosh

Re: Před kým

Samozřejmě.. každé náboženství v historii lidstva si prošlo nějakým temnějším údobím, ale pak došlo k vývoji, takže křesťani už nikoho neupalujou a buddhismus je nejtolerantnější náboženství světa. Přesto se to někde u některých zadrhlo...

0/0
6.8.2011 10:01

Daniel P.

Re: Před kým

To je pořád ta samá demagogie - to že někde nějaký násilník co svoje činy omlouvá ideologií někoho zmasakroval, vypovídá o něm a ne o ideologii- Ideologii kritizujte na základě ideologie, tím, že ji poznáte. Ve jménu islámu, křesťanství a řekněme i buddhismu se páchaly krutosti. Ale narozdíl od islámu se v křesťanství a buddhismu násilí odsuzuje.

V islámu je násilí za účelem šíření víry a vůči nevěřícím v pořádku: "Boj je vám předepsán."

Problém islámu a Koránu je v tom, že patří do svojí doby a svojí země, a dneska by měl být chápán nejspíš tak, jako to dělají Baháisti - tedy zpráva o svojí době a v kontextu situace, kdy vznikal. Jenže islám sám je nereformovatelný a jako takový nemá v sekulární demokracii místo.

+2/0
7.8.2011 8:28

1888

A kdo muze za miliony mrtvych

v sovetskych koncentracich gulag? Inspiratori i jejich spravci dozili jako cisti a neposkvrneni uctyhodni komunisti v SSSR. Nekteri naciste byli za hruzne ciny souzeni, nekteri se dokonce sami káli. Komunista vsak zustane vzdy cisty, nebot jeho heslo je "Lepe se mylit se stranou nez mit pravdu proti strane."

0/0
5.8.2011 19:53

Stříhali dohola velikou holčičku

Re: A kdo muze za miliony mrtvych

Co meleš, nijak to nesouvisí.

0/0
5.8.2011 22:59

Daniel P.

Re: A kdo muze za miliony mrtvych

Nevím, proč by měl někdo v principu dělit nacismus a komunismus, a když už jsme u toho, tak i islám. Cíle jsou stejné - centrálně řízená společnost s jednou Pravdou - a metody jsou stejné - nenávist, zabíjení a zotročení. Zbytek je pro mě nepodstatné kosmetické detaily. Čeka, gestapo, StB, KGB, všichni "pracovali" stejným způsobem a stejnými metodami.

A Breivik chce to samé, co komouši a náckové - akorát zas s jinými kosmetickými detaily.

+1/0
7.8.2011 8:22

topinka 47

Hm........................

BREIVIK byl především agentem EU a jejího multikulturalismu, pseudohumanismu a sociálního inženýrstvý. Tomu člověka šlo jen o to potopit síly, které proti tomu všemu bojují.....................:-P

P.S. To se Breivikovi ani jiným mulit-kulti pomahačům - nepovede!!! :-P

+2/0
5.8.2011 19:38

Stříhali dohola velikou holčičku

Re: Hm........................

Nemáš to nějak domotaný?

+3/0
5.8.2011 23:01

-dejf-

Breivik neni vyhra pro multikulti

Ctu tady nazory, ze Breivik pravicakum hodne ublizil a ze je to efektivni zpusob pro multikulti, jak umlcet kazdeho, kdo s nimi netahne za jeden provaz.

Ja s timto nazorem nesouhlasim, kdyz uz nic jineho, tak je to porazenecky pristup, kdy se misto snahy radeji vymluvime na prvni vec co nas napadne.

Tato situace je naopak velmi vyhodna v tom, ze vic nez kdy jindy muzeme prave multikulti predhazovat Breivika, jako jejich produkt - clovek, zahnany multikulti kravinama az za hranici, kdy zoufaly clovek ztratil schopnost objektivniho lidskeho posuzovani a odhodlal se k zoufalemu cinu. Ten cin je zoufaly, je hrozny, je odsouzenihodny a prave proto bychom toto vse meli multikulti predhazovat jako primy dusledek jejich politiky. To neni cin jednoho cloveka. To je jeden z prvnich, dohnanych az do krajnosti multikulti politikou. Je treba zacit resit pricinu tohoto cinu - a tim je multikulti politika, ne pravicove nazory (btw. bacha na osloveni nacek - nacismum je zkratka národního socialismu...

+6/0
5.8.2011 19:26

Daniel P.

Re: Breivik neni vyhra pro multikulti

Jenže vy evidentně nevíte, co Breivik chtěl. Všiochni řeší, jak je fajn, že byl proti islamizaci (OK) a neomarxismu (OK), ale nikoho nezajímá, jak si představoval ten vysněný svět, za který vedl ten svůj Kampf, a jak k němu dospět a jak ho zorganizovat.

Přečtěte si to v té jeho knize 3. Je to kovaný soudruh - tím si buďte jistý.

0/0
7.8.2011 8:33

Tajné

Re: Breivik neni vyhra pro multikulti

Blábolíte, Breivik byl duševně chorý člověk zamotaný do svých bludných představ, který chtěl v norsku nastolit vojenskou diktaturu. Zdá se že i vy trpíte nějakými perzekučními bludy, radši se jdete léčit než taky někoho "v sebeobraně" zabijete.

0/0
7.8.2011 20:10

-dejf-

Re: Breivik neni vyhra pro multikulti

proboha, vy jste ubozak, kteremu se muze rovnat leda tak ten Breivik....

0/0
7.8.2011 20:27

Tajné

Re: Breivik neni vyhra pro multikulti

A to jako proč?

0/0
7.8.2011 21:21

Sharpe

doporucuji

Křižácký syndrom norského masakru  Benjamin

Kuras

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/benjamin-kuras.php?itemid=13869

0/0
5.8.2011 18:23

Králík Roger

Pamatuji si, že komunisté mimo jiné tvrdili, že za

vraždu presidenta Kenedyho může rétorika jeho politických odpůrců...

0/0
5.8.2011 17:04

DickLarge

Re: Pamatuji si, že komunisté mimo jiné tvrdili, že za

hehe, za to nemohla ani tak jejich rétorika, jako jejich střelci.

0/0
22.8.2011 5:08

Rionela

chudáci teď prodejci vysavačů

+1/0
5.8.2011 16:14

imax.van.dort

Re: chudáci teď prodejci vysavačů

;-D;-DR^

0/0
5.8.2011 16:31

Sam Raften

zrovna jsem chtěl napsat že prodavači vysavačů jsou super

0/0
5.8.2011 16:34

Lavra

Re: zrovna jsem chtěl napsat že prodavači vysavačů jsou super

Jsou super, to také nikdo nezpochybňoval, jen trochu nudní :-)

0/0
5.8.2011 16:36

anti-multi

Ted bude honba na carodejnice

Intelektualy jako je Fjordman Evropa potrebuje. Ve svych clancich nevyzyval k nasili, pouze psal pravdu o roztahovacnosti islamu v nordickych zemich a nebezpeci ktere z toho vyplyva. Ted bude pronasledovan nejen muslimy, ale i dodavaci tureckych zachodu muslimskym skautum a jinymi politicko-korektnimi Evropany.

+14/0
5.8.2011 15:53

Sharpe

Re: Ted bude honba na carodejnice

s temi tureckymi zachody ve Svedsku vyhrali. Svedove zpanikovali a honem instalovali pro ne  turecke zachody, aby se zbavili narceni, ze diskriminuji a provkuji muslimy, kdyz by nevyhoveli jejich pozadavkum. Kdyby ovsem se situace obratila a pri navsteve jejich zeme pozadovali vybudovani evropskych zachodu, zase by byli narceni prinejmensim s necitliveho pristupu k muslimum a nerespektovani jejich kulturu. Tady se proste neda vyhrat

0/0
5.8.2011 18:31

2Alien.cz

Re: Ted bude honba na carodejnice

R^

0/0
6.8.2011 0:00

Kei: místní od roku 2001

By mě zajímalo, jak by dopad...

...dfens, kdyby se na něj někdo jako Breivik odvolával. Naše levicová mediahysterie by ho sežrala zaživa.

+4/0
5.8.2011 15:45

dr.Radarius

Re: By mě zajímalo, jak by dopad...

Napadlo mě to samé...:-)

0/0
5.8.2011 16:09

nikotino

Re: By mě zajímalo, jak by dopad...

D-fens už je pouhou karikaturou sama sebe. Tím myslím jeho blog. D-fens osoba má stále čtivé článkyR^

+3/0
5.8.2011 16:10

Monokulturalista

Re: By mě zajímalo, jak by dopad...

To teda jo. Přestal jsem D-fense (ten blog) číst, protože mě nebaví číst extremistické a fanatické útoky zastánců jízdy autem bez jakéhokoliv omezení. Vypadá to, že tamti autoři článků sní o tom, že by byla v obci dovolena rychlost 150 km/hod.

+1/0
5.8.2011 16:54

hnedka_zdrapana

Re: By mě zajímalo, jak by dopad...

Mě auta nezajímají, ale skoro každý týden tam vyjde alespoň jeden zajímavý článek. Používám RSS, takže to přijde až ke mně :)

0/0
6.8.2011 0:34

Zas ten Qíteček, cenzore

Re: By mě zajímalo, jak by dopad...

To jo :-/

0/0
5.8.2011 16:26

František Matějka

Re: By mě zajímalo, jak by dopad...

Tak. R^

0/0
5.8.2011 16:53

sphagnum

Student arabistiky, zajímající se o lidská práva, pacifista

neztotožňující se se žádným politickým programem. Z takových lidí dělají média "extrémistické štváče. Jak dlouho jim to budeme ještě žrát? Breivik se multikulti náramně hodí, aby umlčeli každého, kdo i jenom nenásilně bude protestovat až nás jak ovce povedou na islámskou porážku.

+12/0
5.8.2011 15:33

Qaramay Shehri

Re: Student arabistiky, zajímající se o lidská práva, pacifista

svata pravda - malokdo si vsimnul toho, ze jeden z nejvetsich kritiku islamu mu paradne rozumnel, s muslimama mel dlouholety zkusenosti a nadto rozumel jazyku (arabstine). O tom, ze vystudoval kulturu, to nema ani smysl psat, proste - neni to zadnej houmlesak, blbej jak vantroky ale naopak intelektual, co dobre vedel o cem pise....

0/0
5.8.2011 20:44

Daniel P.

Re: Student arabistiky, zajímající se o lidská práva, pacifista

Neřešte prosím, proti čemu byli Breivik a Fjordman - řešte, co chtěli Breivik a Fjordman. Tam zjistíte, že se naprosto rozcházejí.

0/0
7.8.2011 8:36

Jan Ruzicka

S tím skrýváním má recht.

Zafačovaný hlavy by ho zfleku podřízly.

+2/0
5.8.2011 15:28

S pravdou ven, se lží dovnitř!

Ostrá slova od Fjordmana! Připomíná to vyjádření,

jakými o svých následnících hovořívají předsedové ČSSD...;-)

+1/0
5.8.2011 15:27

Králík z klobouku

Re: Ostrá slova od Fjordmana! Připomíná to vyjádření,

Prázdný a falešný Topol byl následovníkem předsedy ČSSD?

0/0
5.8.2011 18:41

Duke___Nukem

nejdriv se odkryje

a pak chce radsi schovat...8-o.Tak to mi hlava nebere...:-)

+1/0
5.8.2011 15:21

BořekŠikula

Re: nejdriv se odkryje

Protože kdyby se neozval sám, tak by ho časem stejně našli a vypadalo by to, že s Breivikem přece jen něco měl nebo aspoň souhlasil.

+8/0
5.8.2011 15:25

bathed

:)

Tak a teď si jenom počkáme, který blb a kdy tady jako první napíše, že by se svého jména měl vzdát Václav Klaus :) ... Značkuju: článek vydán 15:04

0/0
5.8.2011 15:16

S pravdou ven, se lží dovnitř!

Re: :)

Gratuluji!

Prvenství už ti nikdo nevezme...;-)

0/0
5.8.2011 15:29

al.mucha

Re: :)

Tak to by mne nenapadlo. Já myslím, že by se mohl ukrývat do konce volebního období. To by stačilo.

0/0
5.8.2011 16:28

Najdete na iDNES.cz