Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

V Krkonoších by mohla vzniknout kopie Petrovky, naznačila památkářka

Majitel vyhořelé Petrovy boudy se netají tím, že by chtěl postavit novou budovu, ale památkáři mu mohou plány zkřížit. Marta Žídková z památkového odboru vrchlabské radnice naznačila, že torzo by mohlo zůstat na seznamu památek. "Chata by si to zasloužila," řekla. Pro majitele by to znamenalo postavit kopii shořelé budovy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pavel.n

Jedna pravda !

Jedna pravda je , že pokud by pan super majitel chtěl s boudou něco dělat , tak by se choval jinak.

On koupil boudu , která fungovala , neteklo do ni a měla veškerý inventář . To co se s boudou stalo za 3 roky je vina jen a jen majitele.

Pokud by měl čisté úmysly , tak přece nekoupím to co nepotřebuji.To , že mu památkáři bránili boudu zbourat je pravda , tak ji nechal systematicky ničit.

Kdyby měl zájem , tak mohl třeba pronajmout bufet dole výměnou za správu objektu a mohl si vyřídit vše potřebné.Nepřehlížejte i ten fakt , že pan Kovář čekal na peníze z grantů , které k jeho smůle nedostal  !!!!

0/0
6.8.2011 8:07

korsičan

Re: Jedna pravda !

A není to spíše jedna polopravda, nebo dokonce LEŽ ??? Pan majitel chtěl zbourat tu třetí, nepůvodní budovu a ty dvě původní o patro snížit, na původní velikost. Jednání s památkáři se vlečou už 4 roky. Pokud by na tento svůj záměr pan podnikatel dostal před 4 lety od památkářů povolení, tak tam dnes stála Petrovka v jakém byla ve 30 letech.

0/0
6.8.2011 10:46

pavel.n

Re: Jedna pravda !

Zajímavý názor - takže pokud budu chtít rekonstruovat rodinný dům , tak ho totálně zdevastuji co jen to půjde - napáchat co nejvíce škod - viz zničená restaurace atd.......

Kdyby jste měl opravdový záměr vrátit boudu do stavu 30-tých let , tak se budete snažit alespoň něco zachovat a ne 3 roky nechat do boudy chumelit , zatékat .....

To že jste nedokázali alespoň boudu zabezpečit je vaše totální lajdáctví a zhovadilost vypovídající o vašem skutečném záměru , který vám nyní vyšel !!!!

Jak říkám  - mohli jste pronajmout alespoň bufet nebo restauraci výměnou za ostrahu objektu .

Vím , že je to pro vás složité k pochopení , tak vám pomůžu příkladem - koupím si auto a 3 roky ho nechám na ulici , otevřená okna , dveře odemčené a pak budu dělat překvapeného , že mi auto  ,, někdo " zdevastoval - no to je k naštvání !!!

0/0
7.8.2011 4:24

korsičan

Re: Jedna pravda !

JENŽE VY NEMŮŽETE BEZ VYDANÉHO POVOLENÍ COKOLI NA TAKOVÉTO CHRÁNĚNÉ STAVBĚ OPRAVOVAT. ANI STŘECHU, ANI NIC JINÉHO. A NECHÁPU, PROČ MĚ PÍŠETE, ŽE JSME MĚLI PRONAJMOUT BUFET. MOJE BOUDA TO NENÍ A CO MAJITEL PRONAJME, NEBO NE JE SNAD JEHO VĚC. ROZHODNĚ NETVRDÍM, ŽE JE MAJITEL ÚPLNĚ BEZ VINY, ALE HLAVNÍ PODÍL NA TOMTO STAVU NESOU PAMÁTKÁŘI. VŠICHNI MAJITELÉ BUD V KRKONOŠÍCH BY MOHLI DLOUZE VYPRÁVĚT, CO JE TO ZA SEBRANKU. STAČILO PŘED 4 LETY VYDAT POVOLENÍ A BYLO PO PROBLÉMU. POKUD BY S TÍM MAJITEL NIC NEDĚLAL, TAK TVRDĚ POKUTOVAT. A NE, ŽE ÚŘEDNÍK 4 ROKY NIC NEDĚLÁ A KDYŽ TO VYHOŘÍ, TAK DĚLAT ŽE ZA NIC NEMŮŽE.

0/0
7.8.2011 19:57

pavel.n

Re: Jedna pravda !

Píšete kraviny - to že na střeše Petrovky chybělo 3 roky cca 15 metrů čtverečních mi chcete říct , že chudáček majitel žádal 3 roky památkáře na opravu střechy ???

Už nechte té demagogie - mám zkušenosti z povodní a vím , že památkáři nikomu nebrání v běžné údržbě či při poškození vlivem počasí opravit do původního stavu.....

0/0
8.8.2011 5:07

hrcprcsalala2

Re: Jedna pravda !

Pronajmout restauraci nebo bufet komu? A za co? A k čemu? 8-o Vylez někdy z té zasmrádlé počítačové nory mezi lidi. Rv

0/0
8.8.2011 10:09

hermína

Re: Jedna pravda !

já byla na Petrovce někdy okolo roku 2003, teklo tam střechou, část vnitřků měla plesnivé zdi a promáčené stropy, voda crčela na koberce. Rekonstrukce měly začít dávno.

0/0
6.8.2011 18:59

hrcprcsalala2

Re: Jedna pravda !

To je sprostá lež! Ta bouda byla v pořádku, zničil ji až poslední nenažraný majitel z Prahy, co ji nechal 3 roky být. ;-O;-);-D

0/0
8.8.2011 10:10

seppikub

Eigentum verpfichtet...

Ale kdyz clovek vyzene puvodni majitele a je to v cajku, , tak to aspon 60let vydrzi nez se to zhuntuje. No a pak se to podpali...

0/0
6.8.2011 6:14

pettyo

Re: Eigentum verpfichtet...

Máš tam chybu. Třetí slovo nemá být člověk, ale stát. Stát to zhuntoval a teď si klade podmínky opravy za peníze nového majitele.

0/0
6.8.2011 7:54

opinen

Re: Eigentum verpfichtet...

Nemínim se zastávat státu,ani komunistického ani tohoto pseudokapitalistického,ale odpovědný je i majitel,ten se o to měl řádně starat,výsledky vidíme.

0/0
6.8.2011 8:38

pettyo

Re: Eigentum verpfichtet...

60 let byl majitelem stát.

0/0
6.8.2011 9:49

korsičan

Re: Eigentum verpfichtet...

A poslední 4 roky majitel marně čeká na stavební povolení od památkářů, které zahrnovalo rekonstrukci Petrovky do původního stavu před zvětšením ve 30 letech.

0/0
6.8.2011 10:50

doktor_bota_2

Skvělé.

A kolik na zhotovení kopie paní Žídková dá?

0/0
5.8.2011 22:12

Knedloun

Re: Skvělé.

Prd

0/0
6.8.2011 10:12

slavos11

Spíš si myslím,

že paní památkářka v nejbližší době zázračně zbohatne, čímž ztratí zájem setrvávat na svém pevném postoji a majitelé konečně budou moci realizovat své plány. Objeví se sice několik investigativních šťouralů z televize Nova, kteří nyní působí pro I-dnes, ale ani oni nepřijdou na to, jak k následnému bohatství přišla, hlavně s přispěním zákona na ochranu osobních údajů. Aféra, která plní stránky novin v současné okurkové sezoně pomalu utichne, a odpovědní úředníci z památkového úřadu se mohou těšit na nový požár a na své další předběžné negativní stanovisko, které bude třeba rychle "obrousit" a "uhladit". Kdo jste bez viny, hoďte kamenem.

0/0
5.8.2011 21:43

korsičan

Tak to je na vteřinovou výpověď

Tak soudružka památkářka po 2 letech na úřadě zjistila, že je vůbec nějaká bouda na hřebenech a ještě se tím veřejně chlubí. Tak co tam proboha ty dva roky dělala ?? ;-€ Toto je krásná ukázka pracovního nasazení státního úředníka, který se má starat o památky. Dva roky nedělá nic a  ´pak zahájí aktivitu. A dnes si na tom spáleništi vybuduje kariéru a bude majitele pérovat i za nudli u nosu. Státní úřednice starající se v Krkonoších o památky a ona po dvou letech náhodou objeví Petrovku. Vážení přátelé, je mě opět špatně......Rv:-(

+1/0
5.8.2011 21:00

krčma

Re: Tak to je na vteřinovou výpověď

i ty chytráku, nejdřív si zjisti kolik má, který památkář na pověřené obci na starost památek a pak jaká je jeho náplň práce (on vydává rozhodnutí k obnově památek a domů v památkových zónách a rezervacích na základě žádostí vlastníků nebo na základě podnětů třetích osob), dokumentovat stav památek má národní památkový ústav, takže než začneš příště dělat chytrého, tak si o věci něco zjisti a pak se rozčiluj nebo si dej vteřinovou výpověď ;-O

0/0
8.8.2011 10:13

pettyo

No tak pokud by vyhořel..

...Karštejn tak to chápu, ale nějaká horská bouda?

0/0
5.8.2011 18:13

111

Re: No tak pokud by vyhořel..

No tak , kdyby vyhořel Karlštejn...tak by vyhořela také ze značné části již nepůvodní budova...tak by se taky až tak moc nestalo - Mockerova rekonstrukce byla z dnešního pohledu taktéž dosti necitlivá, ale bez cynismu , věcně. Neshořela nějaká bouda, ale dvě stě let historie, kulturního dědictví, moderní architektury evrops

ké úrovně. I když postavíte  částečnou repliku, která by byla alespoň méně ztrátová a plnila by  funkce , jež boudám náleží, bude to sice záslužné, a najde-li se mecenáš, proč ne, ale to, co bylo na Petrovce cenné, totiž její historie, hodnota první moderní stavby svého druhu v Krkonoších, některé zachovalé konstrukční prvky, které zůstaly v původní podobě,   nová stavba mít   nemůže

Vinu nese majitel, ten se má vždy starat o svěřený majetek  v maximální možné míře tak, aby nedošel újmy, stejně i památkáři, jejichž náplní práce je profesionální péče o památky, a ta nevypadá tak, že se jim začnete věnovat, až když jsou v havarijním stavu.

0/0
5.8.2011 19:44

korsičan

Re: No tak pokud by vyhořel..

Karlštejn .....??????.......a už Vám přišla sestřička píchnout uklidňující injekci, nebo ještě pořád koukáte na Toma a Jerryho 8-o ????

0/0
5.8.2011 21:02

m-karr

Druhá Luční bouda?

Ona se možná Petrova bouda majiteli až tak moc nehodila do krámu. Takové apartmány, ideálně se soukromými majiteli, kde samozřejmě každý majitel má povolení k vjezdu by asi bylo větši terno. Ale horská chata jako Petrova bouda si asi na sebe nevydělá tak snadno a tak se požár docela hodil. Že by v chatě hořelo dvakrát po sobě zrovna ve chvíli kdy památkáři tlačí na její opravu, je krásná náhoda. On asi majitel bude pěkný fušer i v podpalování, když nezvládne zapálit boudu na poprvé. Jen doufám ze z ní bude opět Petrovka a ne nějaký milionářský šmajchlkabinet.

Stejně tak doufám že nám zůstane i Labská bouda.Není to sice nic krásného, ale jednou je to postavené, slouží to, lidi si na to zvykli, stala se symbolem místa a myslím že by nadělalo víc škody a zklamání než užitku a radosti, kdyby ji měli zbourat. Nehledě na to že peníze které by to stálo se dají využít účelněji.

0/0
5.8.2011 17:45

hrcprcsalala2

Re: Druhá Luční bouda?

Á už tu dlouho nebyly apartmány ;-D Věz, že apartmány na tomto místě jsou naprostý nesmysl. Je dostatek neprodaných (a neprodejných?) apartmánů daleko blíž Špindlu a jen šílenec by stavěl apartmány na místě Petrovky, kam je obtížný příjezd a kde nic není.

Horská chata jako Petrov bouda na sebe nevydělá NIKDY.

Ano, peníze na zbourání Labské boudy se dají použít účeleněji - na dotaci jejího ztrátového provozu a její záchovnou údržbu. Ale jednou dojdou. :-/

0/0
5.8.2011 17:51

m-karr

Re: Druhá Luční bouda?

No na Luční boudě taky nic není krom té boudy, a jak se tam pokoje prodávaly....

Nevím jestli teď Labskou boudu někdo dotuje, ale otevřená minimálně loni byla.

0/0
5.8.2011 22:01

korsičan

Re: Druhá Luční bouda?

Kolem Luční boudy nic není ??? A co třeba Sněžka. Nebo křižovatka tras, Upská rašeliniště ....atd. U Petrovky není vůbec nic.

0/0
5.8.2011 22:40

korsičan

Re: Druhá Luční bouda?

Víš co je největší sranda, že majitel už 4 roky marně čeká na povolení k rekonstrukci Petrovky a jediný, kdo k tomuto nedal platné povolení, jsou památkáři z Vrchlabí.8-o8-o8-o8-o To je ten ouřad, na kterém sedí i ta soudružka, která po dvou letech v zaměstnání zjistila, že vůbec nějaká Petrovka EXISTUJE.8-o

0/0
5.8.2011 21:09

m-karr

Re: Druhá Luční bouda?

Tak tuhle story neznám, ale uznej že když vyhoří 2x po sobě provlhlá bouda, že je asi něco špatně.

0/0
5.8.2011 22:02

doktor_bota_2

Re: Druhá Luční bouda?

Ona vyhořela dvakrát po sobě? Nepovídej...

Jinak to dřevo, ze kterého se z větší části skládala, mělo sedmdesát let, pokud se nepletu, takže bylo nepochybně dokonale vyschlé.

0/0
5.8.2011 22:21

m-karr

Re: Druhá Luční bouda?

dokonale vyschlé je dřevo do kterého neprší a je na čerstvém vzduchu. Tohle sice na čerstvém vzduchu bylo a to z větší části neúmyslně, ale jestli jsi viděl boudu v poslední době, tak tam měla voda spoustu možností kudy střechou dovnitř. A věř mi že je využívala. Byl jsem tam loni koncem prázdnin a na střeše chybělo dost i od pohledu. A skrz střechu obvykle teče dávno před tím než to začne být vidět z venku. Takže s dokonale vyschlým dřevem se nepochybně pleteš.

0/0
8.8.2011 20:36

Mychal.B.

I tak to možná vyjde levněji než opravovat

podle představ památkářů :-P

+1/0
5.8.2011 17:04

MiroTR

Re: I tak to možná vyjde levněji než opravovat

Podstatně levněji a navíc podle norem.  Jen dofám, že památkáři u té kopie nebudou trvat na konstrukci z červotočem prolezlých trámů. ;-)

+1/0
5.8.2011 17:16

m-karr

Re: I tak to možná vyjde levněji než opravovat

To že něco neodpovídá normám, je na tom to krásné. snad krom základní bezpečnosti která se nějak udělat musí.

No a kromě ní zafunguje zdravý rozum a nejsou normy potřeba. takhle to totiž fungovalo odjakživa a ejhle, lidstvo nevymřelo.

0/0
5.8.2011 22:05

hrcprcsalala2

Re: I tak to možná vyjde levněji než opravovat

Problém je, že po majiteli to dodržování norem stát vyžaduje a nedodržování pokutuje. Víš vůbec o tom, že Petrovku zavřela před pár lety hygiena právě kvůli nedodržování norem?

0/0
8.8.2011 10:13

m-karr

Re: I tak to možná vyjde levněji než opravovat

Tak to prosím pěkně nevím. Ale ono se dá na spoustě věcí domluvit. Jsem externím čelnem skupiny lidí která se stará o veřejnou budovu, a hygiena nám tam chodí taky (teď teda ne protože se přestavuje), ale nikdy nám to nezavřeli a na všem se dalo domluvit ve smyslu, co minimálně musíme udělat aby nám to nezavřeli. Takže když něco hygiena zavře, tak obvykle na některé straně bývá blb (případně na obou).

0/0
8.8.2011 20:24

Radka.seznam

Doufám, že vyrostou i další kopie zničených památek!

Snad památkáři nařídí postavení kopií Štvanice a dalších památek, které korupčníci nechali zbourat!!! !!;-O

0/0
5.8.2011 16:53

hrcprcsalala2

Re: Doufám, že vyrostou i další kopie zničených památek!

S kolik v těch kopiích ročně utratíš?

0/0
5.8.2011 16:55

hrcprcsalala2

Re: Doufám, že vyrostou i další kopie zničených památek!

S = A

0/0
5.8.2011 16:56

Vendelín Nademlejnský mladčí 11

Nesnáším když někdo používá věty jako:

Mohla by vzniknout... mohla by vyrůst... měla by se postavit. Ke cti té dámy slouží to, že tuto hloupou větu z nadpisu v rozhovoru nikde nepoužila, tak proč to sakra do toho nadpisu dáváte?;-O

0/0
5.8.2011 16:38

werwolf

Re: Nesnáším když někdo používá věty jako:

V pohraničí se -by velmi často používá od45

0/0
5.8.2011 16:41

kanafasik2

Re: Nesnáším když někdo používá věty jako:

no hlavně v mé rodišti se běžně užívalo za mého dětství :"ale toho není škoda, to bylo po Němcích.."

0/0
5.8.2011 16:44

werwolf

Vidím to jedoduše

Co je ukradené nebývá požehnané.Neměla se ta bouda vrátit Pitermanově rodině?Ta by to jistě nenechala dojít do tohoto stavu.

0/0
5.8.2011 16:21

MartyKO

Re: Vidím to jedoduše

Ukradené? Pittermann tu boudu prodal v roce 1844...

0/0
5.8.2011 16:36

kanafasik2

Re: Vidím to jedoduše

Opravdu? A v roce 1945 ji bratři Zineckerové také prodali?

0/0
5.8.2011 16:39

Vendelín Nademlejnský mladčí 11

Re: Vidím to jedoduše

Pitterman prodal boudu, která s tou současnou měla společné jen to, že stála na stejném místě. Od té doby zde bylo nějméně třikrát bouráno a znovu stavěno.

0/0
5.8.2011 16:40

werwolf

Re: Vidím to jedoduše

Předpokládám,že ty skvostné řezby vytvořil národní správce?

0/0
5.8.2011 16:42

kanafasik2

Re: Vidím to jedoduše

Já myslím, že národní spravce pořádně prokel celou boudu od sklepa na půdu jestli si tam Zinecekerové něco neulili...

0/0
5.8.2011 16:47

Najdete na iDNES.cz