Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Inspekce řeší stížnost na plzeňskou školku. Vede ji česká Pretty Woman

Česká školní inspekce a magistrát Plzně se zabývají situací v 27. mateřské škole, kterou vede jako ředitelka Martina Průchová. "Ředitelka chováním nerespektuje zásadu vzájemné úcty, respektu, názorovou snášenlivosti..." stojí ve zprávě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Samík

Průchová versus lid

Jako rodič dítěte docházejícího do školky uvedu několik příkladů se kterými jsem se setkal.Při zápisu mi bylo sáhodlouze sdělěno,že je tato školka velice prestižní a je obtížné se sem dostat pro veliký zájem uchazečů.Překvapilo mě s jakým způsobem a razantností byla neustále školka chválena.Bylo mi též naznačeno,že školku navštěvují děti z lepších kruhů a jejich rodiče přispívají různými dary.Zároveň jsem byl taktně dotázán jakým způsobem bych se mohl angažovat pro školku. V první chvíli jsem myslel, že jsem v soukromé školce.Po půl roce docházky do školky se objevila stížnost ve formě článku konzultační hodina s rodiči kde s patřičnou šarmantností otočila problém opačným směrem.

Posléze jsem pochopil, jakým způsobem se mám angažovat  pro školku,.Ještě s několika rodiči jsem se stal komorním údržbářem školky začínajíc drobnými opravami, poté se perioda oprav stupňovala a když jsem začal dotovat svými prostředky, začala  dítě vyzvedávat babička.

0/0
5.10.2011 12:26

citizenCZ

stejný metr na všechny

skvělé, seženu 7 nespokojených lidí s prací Plzeňského magistrátu a dám stížnost a vyhodí neschopné vedení úřadu ;-D

Určitě se najde neschopnost doložit práci za posledních 10 let. Taky si někteří myslí, že město patří jim a nevěnují se nám občanům. Káží vodu, pijí víno ;-O

0/0
7.8.2011 12:01

collect

Re: stejný metr na všechny

Jak víte, že jich bylo sedm? To by měli vědět stěžovatelé (ani jeden z nich by logicky něco takového nepsal), zmíněná školní inspekce (ti by to zcela jistě nepsali také) a ředitelka, která byla informována. Dobrej pokus, paní Průchová. Typická ukázka vašeho chování....

0/0
12.8.2011 16:26

sámvelkýmao

no

hlavně mi zde zcela chybí,čím se ta paní provinila.toto je psáno zlým jazykem,který asi chápe jen sám autor.....

0/0
5.8.2011 10:02

napoprve

manažerka školky

Jestliže někdo pracuje s dětmi, musí mít k nim vztah, ale bohužel, paní Průchová upřednostňuje hlavně to, že je manažerka. . Jak konec konců řekla v té slavné soutěži. O děti jí vůbec nejde. Důležité je pro ni se předvádět a ukazovat všem jak je nejlepší. Sponzorské dary opravdu požadovala po rodičích a to někdy opravdu dravě. Konec konců, když je tak dobrou manažerkou, ať si založí svoji vlastní školku a dělá si tam co chce. Ale tato školka je majetkem města a tak se podle toho má chovat. Asi by nebylo špatné, aby si zopakovala práci řadové učitelky.

0/0
5.8.2011 9:07

at-man

omlouvam se

ze soudim jen podle jedne fotky, ale protoze jine nejsou, musim konstatovat ... ta pani, to je ale desna morda Rv

0/0
4.8.2011 23:09

libynn

Re: omlouvam se

právě jsem se to stejné chystal napsat trochu slušněji

0/0
4.8.2011 23:23

frankovkap

ono to asi nebude na objednávku

Nevím jestli někdo píše na objednávku, ale  pokud někdo řídí školku, která patří magistrátu, neměl by se chovat, jako kdyby byla školka jeho. Už mám děti školce odrostlé, ale paní ředitelka se vždy opravdu chovala, jako kdyby školka byla její. Dobře si pamatuju, že pokud rodič hlásil dítě do téhle školky,  musel podepsat prohlášení, že dítě současně nehlásí do jiné školky a ještě doložit, potvrzení od zaměstnavatele, že pracuje. Což je moc fajn, když Vám pak po pár měsících řeknou, že jste se už nevešli a vy musíte nastoupit po mateřské do práce a jinou školku nemáte a jste zahnaní v koutě. Což takhle sponzorský dar???  No a pak zjistíte, že spousta dětí, které do školky v září nastoupili mají maminku na mateřskej...

0/0
4.8.2011 21:03

woobee

Re: ono to asi nebude na objednávku

Vámi popsaná zkušenost se zápisem dětí do školek je nejspíš běžnější, než si myslíte. Jsem z jiného krajského města, a když jsem před lety chtěla zapsat dítě do spádové městské školky, zápis probíhal stejně. Snad jen do sídlištních školek se u nás tolik rodičů nehrnulo a nebylo potřeba podepisovat, že se jinam nahlásíte. Paní ředitelky se dost často chovají vůči svému zařízení majetnicky a příliš se nedivím, když je za nimi patrný kus práce a budování, které záleží na jejich schopnostech. Ne každá školka a její vedení dokáže pro děti získat např. totéž materiální zázemí jako v jiné školce. I když jsem kdysi neudělala se školkou příliš dobrou zkušenost, myslím, že existují jisté mantinely. Pokud je paní ředitelka z Plzně tak moc překročila, aby byla vláčena médii, stejně to budou těžko objektivně posuzovat nezasvěcení.

0/0
5.8.2011 8:15

Von_Rosret

Pane redaktore jste CHUDAK

Takto tendencni clanek jsem uz dlouho necetl (bud jste naprosto neschopny novinar nebo pritekly nake prasulky co) Hamba vam.

0/0
4.8.2011 20:55

HToma

Mě to buřt není

Pěkně štvavý článek. Když už pan Nedvěd píš na objednávku, tak by si měl alespoň dát pozor, aby to z toho tak nečišelo! Typické pro čechy, kde se úspěch neodpouští.   "nebyla schopna doložit naplnění pedagogické činnosti ve 127 pracovních dnech" znamená, že asi neměla vypsané výkazy, jak si úředníci přejí. Jako rodič dětí v této školce jsem spokojen, spíš mě zajímá, jak se dětem líbí a co se pro ně dělá a to mohu podtrhnout, že VELMI NADSTANDARDNĚ. Kolik školek se může pochlubit tím, že pořádají Akademii v divadle, kde babičky i rodiče pláčou nad výkony svých dětiček? Zajímá mě, že děti jedí zdravě, že mají spoustu aktivit, příjemné prostředí, že je vidět, že se pro děti dýchá, že už tam nepracuje učitelka, co na děti křičela (žeby ta z "co sama odešla?  :-))

0/0
4.8.2011 20:18

kamil.ka

Re: Mě to buřt není

z článku je naprosto jasně zřejmé, že se řeší stížnost rodičů z té školky,proč pátráte,čím se provinila ? Pokud byly shledány závažné nedostatky,nebude zcela jistě proti paní ředitelce veden osobní útok několika nespokojených rodičů. Za úspěch nepovažuji prezentaci výkonů dětí v Akademii,ani materiální zajištění školy ze sponzorských darů , ale především spokojenost dětí a rodičů. V tomto případě je to obrovská ostuda především paní ředitelky , která neustále s něčím neomaleně bojuje.  Svoji čest si bohudík nelze vysoutěžit, ta se musí zasloužit. Jedině potom budou naše děti člověčí....;-)

0/0
6.8.2011 9:44

prick

Je mi to úplně buřt

Ale jestli se ta paní dokázala vypracovat tak jako Julia Roberts v tom slavném filmu, tak jí to přeju! Nějak se člověk holt musí živit :)

0/0
4.8.2011 15:36

Kryštof D.

Martina Průchová, česká Pretty Woman

To mám jako chápat tak, že paní dřív pracovala jako... ehm... víme co.

+2/0
4.8.2011 11:44

jaajin03

asi jsem blondýna

ale jak pochybila? v článku jaksi zapomněli na podrobnosti...

0/0
4.8.2011 10:06

Von_Rosret

Re: asi jsem blondýna

co cekas od idnes? Pan redaktor bude mit s odrenejma usima stredni skolu a pise podle toho kdo mu kolik zaplati. Situaci ve skolce znam - kamoska ze zakladky tam posila dite a nemuze se vynachvalit.

0/0
4.8.2011 20:56

eurogo

A jakým chováním?

krom toho "nebyla schopna doložit naplnění pedagogické činnosti ve 127 pracovních dnech" jsem tam nic závadného nenašel. Asi chybí v článku podrobnosti, teda je to tam řečeno obecně, to potom nevím jak na to přišli :-D

0/0
4.8.2011 9:42

Josefine4

Pretty ředitelka

Dnes je to asi ve školství jako za "krále klacka".Paní ředitelku neznám a nevím,jak školku vedla,ale sama mám děti ve školce,kde se mi paní ředitelka moc nelíbí,ale co mám dělat,když mi děti jinam nevzali.

Ale jestli tu paní ředitelku fakt pranýřují jen kvůli té televizní soutěži,tak je to dost ubohý....;-€

0/0
4.8.2011 9:33

Najdete na iDNES.cz