Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zveřejněte odměny náměstků, interpeluje ministry poslanec Tejc

Poslanec za ČSSD Jeroným Tejc rozeslal prostřednictvím předsedkyně Sněmovny písemnou interpelaci na všechny ministry Nečasovy vlády. Žádá je, aby zveřejnili platy a odměny náměstků a všech vysoce postavených pracovníků ministerstev.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

čtenář 1

Zajímaly by mne hlavně platy

na ministerstvu práce a sociálních věcí. Ti káží nejvíce vodu, tak by mne zajímalo zda náhodou nepijí víno. A také na nově vytvořeném generálním ředitelství úřadu práce, který měl mít původně 40 lidí (jako u každého nově vznikajícího úřadu), teď jich má bůhvíkolik, neboť na svých stránkách tají vše.

0/0
1.8.2011 19:25

Roko Blábola 11

Další populistická komedie z dílny čssd.

Nesmíš dostat tučnou odměnu? Ne? Tak ti dáme několik "hubených"..... Udělá se strop na roční odměny? Jo? Tak uděláme smlouvičku nebo objednávku na IČO švagra. Nejlépe na tu práci, kterou by náměstek tak jako tak musel zajistit...... Penizky se vždy dokutálejí tam, kam mají. To jen čssd opět sebere pár hlasů naivních voličů.

+2/0
1.8.2011 18:33

Petr Janeček

Re: Další populistická komedie z dílny čssd.

0/0
1.8.2011 19:48

Petr Janeček

Re: Další populistická komedie z dílny čssd.

R^

0/0
1.8.2011 19:48

hafusak2

Když se to tak vezme: Co je to "náměstek ministra"?

Ministr čehokoliv je u nás v 99% absolutní neználek v problematice, kterou má řídit. Přitom si přivede své kamarádíčky, ještě větší neználky nežli je sám jako náměstky. Jaké náměstky? Co mu mohou poradit a co za něj udělat, když sami problematice nerozumí? Jejich funkce by spíše odpovídala funkci politruka, který jen sledoval tu jedině správnou politickou linii a dbal na to, aby si skuteční odborníci pod hrozbou propuštění moc nevyskakovali. Dokud u nás nebude zavedeno, že ministr musí mít VŠ vzdělání v daném oboru a před nástupem do funkce nejméně jedno volební být členem parlamentní komise pro danou oblast /aby věděl do čeho leze/ a náměstkové se dostávali na svůj post kariérním řádem, tak to tady bude tak, jak to dnes vypadá, tj. špatně.Rv

0/0
1.8.2011 18:26

hafusak2

Re: Když se to tak vezme: Co je to "náměstek ministra"?

Oprava: Parlamentního výboru.

0/0
1.8.2011 18:27

Petr Janeček

údaje se zveřejňovat už dávno

a nee, že teď budou čssd řvát, že to má vláda zveřejnit, zavání mi to populismem. Jenom ten úřad pro ochranu osobních údajů má pořád nějaký problém.

0/0
1.8.2011 18:18

Kamooo

Platy státních zaměstnanců musí být veřejné!!

Úplně stejně se hospodaří na všech ministerstvech... a proto musí být platy státních zaměstnanců pod veřejnou kontrolou. Vrcholový úředníci a politici by navíc měli doložit způsob nabytí svého majetku. Jsou placení z peněz nás všech, proto musí alespoň takto podléhat kontrole.

+1/0
1.8.2011 18:16

svatáDala

ochrana osobních údajů?!

Veřejní činitelé dostávají peníze daňových poplatníků!!! Lidi mají právo vědět, kam a komu se co vyplácí a v jaké výši.

... ministr školství J. Dobeš vyplatil za pár týdnů práce šéfce svého kabinetu stotisícový bonus... to jako za "podržení"? Domýšlet se můžu cokoliv, že? O Johnovi se nebudu vyjadřovat....

Na jednu stranu nejsou peníze pro PČR a její běžný provoz a na druhou stranu se vyplácí statisícové odměny šéfům?;-€ Měli by je vrátit a ty dát na policejní okrsky, kde se potýkají s nedostatkem financí!!!!!

Politici celým spektrem je jedna zlodějská banda, která myslí především na své blaho a pak si vzpomene, že mají také nějaké voliče, kteří jim to příště spočítají. Dokud je možnost obírat občany do poslední koruny, nechť se tak děje /to je asi heslo našich politiků/!!

DEFENESTRACI!!!

+2/0
1.8.2011 18:04

mischood

Re: ochrana osobních údajů?!

...kteří jim to příště spočítají??? Když odborové svazy vyhlásí stávku, tak jsou kritizováni jak z pozic občanů, tak z pozic politiků. Takže na jedné straně jim to někdo spočítat chce, ale na druhé straně vlastně nechce. Myslím že, naší společnosti je tohle v podstatě u hnědky. Lidem to vyhovuje, i když mrmlají a politikům to taky vyhovuje, protože je nikdo nehází z oken a nebodají do nich vidle. Prostě jen mrmlají. A takhle jim to spočítají???:-/ Lidičky, jsem pro ně ovce a oni to měnit nebudou, jim to vyhovuje. Změna je na nás, pokud nechceme, aby to tady celý prolobovali a rozkradli.

0/0
2.8.2011 8:01

taktaktak

Tak tomu snad nedojde.

K tomu snad nedojde,že by se nějak mohly regulovat platy a odměny ve státní správě.Platy a odměny by se měly odvíjete ne od průměrného plaru,ale od minimálního platu,aby se politici snažili a žili v realitě a ne v oblacích kde ukazují na průměry.

+2/0
1.8.2011 17:59

Najdete na iDNES.cz