Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Environmentalismu a odnárodňování se bojím víc než al-Káidy, říká Klaus

Václav Klaus při své cestě po Austrálii zmínil, že největší ohrožení svobody vidí v environmentalismu, odnárodňování států a přechodu ke globálnímu vládnutí. Těchto věcí se prý bojí více než teroristů z al-Káidy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

dannny

A prosím Vás, pane prezidente,

bylo by možné vysvětlit, co to ten enviromentalismus vlastně je? Vím, že je to nějaké hrozně sprosté slovo, ale zatím se mi nějak nepodařilo vystopovat nějaký jednotný myšlenkový proud, který by měl sílu cokoli prosazovat. Dokonce jsem zatím nezaznamenal ani nějakou jednotnou stranu zelených, která by konzistentně táhla za jeden provaz. Obvykle na mě působí jako inspirující grupa intoušů a snílků, kteří by rádi měnili věci k lepšímu, jejich úsilí se ale tříští v názorové nejednotnosti. A že by mi z nich vystupoval studený pot po těle a oči lezly hrůzou z důlků, to fakt asi nee...

A bylo by možné ještě uvést nějaký příklad evropské země, kde dochází k odnárodňování? Třeba ve Švýcarsku? Nebo Belgii? Sakra, já se donedávna bál, aby vzrůstající nacionalismus nevyprovokoval nějaký další nesmyslný konflikt, a hle, hlavním problémem je odnárodňování... Rád bych si na toto téma přečetl nějaké poučné pojednání, abych se trochu zorientoval...

0/0
31.7.2011 16:19

felson

Re: A prosím Vás, pane prezidente,

Enviromentalismus prosadil obchodování s emisními povolenkami na oxid uhličitý, dotace na pěstování biopaliv, na získávání energie z obnovitelných zdrojů, zákaz stowattových  žárovek.

   Na vzrůstajícím nacionalismu má podíl i přenášení pravomocí národních (národ ve smyslu politickém, nikoliv etnickém) států na nadnárodní celek.

0/0
31.7.2011 22:15

Modrý a zelený blesk

---

Odnárodňování = přesun rozhodování mimo svrchované státy na úroveň vedení EU. Samozřejmě, to je nezbytné pro vytvoření sjednocené Evropy, v USA taky nezáleží příliš na tom, jaký názor má na válku v Afghánistánu Ohio či Delaware. Otázka ale je, jestli je to realizovatelné v Evropě.

0/0
1.8.2011 8:52

Durika

Copak

http://kecy.roumen.cz/roumingShow.php?file=Klaus_a_bezpecnostni_ram__28Stepan_Mares_29.jpg

0/0
31.7.2011 8:23

Kaniokova

Naprosto souzním s Klausovou odpovědí,

protože tzv. enviromentálci a lidi, kteří nemají ke své vlasti a svým kořenům úctu, to je větší průšvih, než naše nebezpečí ze strany al-Káidy.  Zatím tady těch islámských imigrantů nemáme moc, takže nám ještě nemají moc co "vyčítat". Jestli se ale nezastaví islamizace Evropy, tak to bude jednou neskutečný mazec. Chudáci naši potomci, budou nám chodit plivat na hrob.

+2/0
30.7.2011 21:06

Světlonoš

Re: Naprosto souzním s Klausovou odpovědí,

dost podobné názory měl i ten norský šílenec.

0/0
30.7.2011 21:20

minutos007

Re: Naprosto souzním s Klausovou odpovědí,

Co tím chceš Lucifere říci? že by takové názory měly být zakázány?

0/0
30.7.2011 21:29

lombardie

Re: Naprosto souzním s Klausovou odpovědí,

A jaké máte vy názory soudruhu či svazáku? Od národního socialismu přes marxismu-leninismu ke klerofašistickému islámu? No není čemu se moc divit, obojí  nestálo oběti jednoho pomatence ve vytřískaném pionýráku v socialistickém Norsku, ale miliony. A ještě budou v islamizované a multikulturně zdegenerované Evropě stát, tak jako všude, kam vstoupila nová ideologie evropských levičáků - islám!!

0/0
31.7.2011 3:47

beda venerabilis

Zdejší lid je opravdu pragmatický

a nevěří tudíž strašení enviromentalismem a odnárodňováním. Pan prezident varuje před strašáky, ale sám je jejich největším rozmísťovatelem.

+1/0
30.7.2011 18:55

minutos007

Re: Zdejší lid je opravdu pragmatický

Pan prezident je nerozmisťuje, jen na ně upozorňuje a odhaluje... A to je sakra rozdíl...

+2/0
30.7.2011 21:28

zberanek

V tomto případě má Klaus pravdu

Klaus udělal několik hrubých chyb a Česko na to bude doplácet ještě dlouho. Co se ale týká otázek environmentalismu a globální ekonomiky, tak s ním lze souhlasit. Nejlepším systémem pokroku a blahobytu lidstva je doposud kapitalismus. Bohužel globální ekonomika je ničitel konkurence, pod krásnými slovy několika lidiček světa se skrývá stagnace a úpadek národních ekonomik. Environmentalismus je jen další náboženství jak ovládat a oblbovat lidi a přitom získat tučné finanční částky na nesmyslné projekty.

+2/0
30.7.2011 13:59

opportunity

Re: V tomto případě má Klaus pravdu

Klaus udělal několik hrubých chyb a Česko na to bude doplácet ještě dlouho.- tak už by se raději k ničemu vyjadřovat neměl a měl by makat na odstranění důsledků svých činů.

0/0
30.7.2011 17:13

Taras Bulba

je snad Klaus přirodovědec nebo klimatolog?

Docela mě baví, jak tady globální oteplovači v každém druhém příspěvku napadají Klause, že je ekonom, a tudíž klimatologii určitě nerozumí a nemá do ní co kecat. Račte si milí oteplovači uvědomit, že ten váš slavný IPCC se z drtivé většiny skládá z ekonomů, politologů, lobbistů a různých vládních úředníků. U nich vám jejich neodbornost nevadí? ;-)

0/0
30.7.2011 13:47

Larry Matejka

Re: je snad Klaus přirodovědec nebo klimatolog?

Třeba spoluzakladatel IPCC Maurice Stong je samouk, který začal v brokerské firmě a později dělal v ropném průmyslu pod  Jackem Gallagherem... Nakonec vyměnil byznys za povolání byrokrata a nahrabal si v rámci UN programu Oil For Food... Jeho nejznámější výrok z RIa: "Isn't the only hope for the planet that the industrialized civilizations collapse? Isn't it our responsibility to bring about?"  O nic jiného těmhle služkám oligarchií nejde...

Nebo Rajendra Kumar Pachauri, šéf IPCC je železniční inženýr... Dnes zavízá fabriky po Evropě, zejména v UK a stěhuje produkci do indických firem, ve kterých má nemalý podíl... 

Kenneth Lay, který s Alem Gorem vymyslel “Carbon tax Credits scheme” a položil základy Cap and Trade měl PhD z ekonomiky... A tak by se dalo dlouho pokračovat... Celá tahle podvodnická partička patří dávno před soud za zločiny proti lidskosti, zločinné spolčení a přípravu genocidy...

0/0
30.7.2011 17:06

pavel.61.

Re: je snad Klaus přirodovědec nebo klimatolog?

zrovna tak "ekologické" organizace vědou nevládnou. Jsou to sociologové filosofové novináři - tedy přírodními vědami nezatížení lidé. Zato manipulovat a opravovat společnost, to by jim šlo

0/0
31.7.2011 13:24

Rodnok

Re: je snad Klaus přirodovědec nebo klimatolog?

normální je nelhat. Kdy už to konečně pochopíte?

Najděte si seznam autorů zpráv IPCC, u většiny by i google měl umět dodat publikace, vzdělání... Poblitologové a úředníci to fakt nejsou.

0/0
1.8.2011 0:19

Rotutrumb

nejvíc se bojím Klause a jeho obdivovatelů typu Braivicka

Mě je ůplně jedno, kdo tady bude vládnout, jesli přiblblá Klausova ODS nebo nějaká evropská strana, hlavně aby nebyli ty přiblblí teroristi jakýhokoliv druhu, a aby už přestalo mrzačení přírody tou svobodnou konzumní společností

0/0
30.7.2011 13:16

Sharpe

Re: nejvíc se bojím Klause a jeho obdivovatelů typu Braivicka

Takze nejprve je nutno znicit svobodnou konsumni spolecnost

0/0
30.7.2011 17:57

Oerteplur

Postupným odnárodňováním

se mj. zmenší počet dobře placených politických korýtek, zjednodušší a zefektivní řízení ekonomiky, ujednotí právní systém a otupí nacionalismus. Ale zkostnatělí dinosauři ze Štrasburku a politici z malých státečků o tom celkem pochopitelně nechtějí ani slyšet. Na jejich malém dvorku hezky v závětří se jim daří poměrně dobře i bez nutnosti znalosti cizích jazyků, natožpak nějakých, třeba i místních zákonů, které si pod vlivem občerstvení v poslaneckém bufetu sami schválili ;-D

0/0
30.7.2011 12:36

multi naštěstí (ne)obohacen

Re: Postupným odnárodňováním

;-D

Tak to vidíme, jak se to zjednodušuje. Kdejaká zhovadilost musí mít svůj manuál. Nejlíp co nejrozsáhlejší. Toliko k tomuhle.

Zdravý nacionalismus je naprosto nezbytný. Jenom naprostí mimoni si myslí, že jeho potíráním se tato společnost dostane někde dál. Jedině k horšímu, což se vlastně už dávno děje. Vy jste se zrovna asi probudil po třicetileté hybernaci.

0/0
30.7.2011 13:10

beda venerabilis

Re: Postupným odnárodňováním

On ho někdo potírá?

Já jen nemám rád, když mne někdo nutí do národních tanečků podle pískání profláklých vykuků.

Mé češství je můj soukromý problém. Národu prospěješ, budeš-li dbát o češtinu a kulturu, a ne tím, že se budeš vytahovat na Vietnamce a Cikány.

0/0
30.7.2011 19:30

multi naštěstí (ne)obohacen

Re: Postupným odnárodňováním

Vy jste to nepochopil. Tohle nebylo o Česku, ale Evropě obecně.

0/0
30.7.2011 22:19

multi naštěstí (ne)obohacen

Re: Postupným odnárodňováním

Jinak samozřejmě, že soudruzi z Bruselu a jejich české podržtašky nedělají nic jiného, že potírají národovectví. Každý dle svého regionu..

0/0
30.7.2011 22:22

moim

Ach jo, pane prezidente!

Někdy s Vámi souhlasím, někdy zase ne! Někdy mně dokážete zvednout ze židle a někdy Vám tleskám.

Souhlasím, že globalizace, je pohroma, svět na ní ještě není připraven - jednou snad bude!

Bohužel enviromentalismus - je důležitý. Nebo ekologové, chápu, že chráníte svou ekonomiku, ale čemu nerozumíte, nepleťte se do toho. Jasně, že mnoho lidí zvednu ze židle, protože luxus, který se nám do dnešních dob dostává je právě díky znečišťování prostředí, apod., takže budeme držkovat a bránit si ho. Bohužel tento přístup je špatný. Nechci říkat, že všechny akce "rádoby" ekologů jsou správné...ale je VÍC NEŽ NUTNÉ brát některá varování v potaz.

Hurá do mně!

0/0
30.7.2011 9:53

emil2

Re: Ach jo, pane prezidente!

Souhlasím s Vámi. Jen k osobě VK - je to jen věčný blábolista, který podle mých měřítek neudělá za celý život ani za korunu poctivé práce. Ale hodně uškodí.

+1/0
30.7.2011 9:57

ro.pro

Re: Ach jo, pane prezidente!

Takže likvidace stoletých pralesů kvůli výsadbě palem, z jejichž oleje se vyrábějí biopaliva je asi podle vás v pořádku. Nebude co jíst kvůli řepce místo obilí ale bude se jezdit tzv. ekologicky. Už se konečně probuďte.

0/0
30.7.2011 11:42

dannny

Re: Ach jo, pane prezidente!

a fakt si myslíš, že ty palmy sázejí eko organizace, nebo je pravděpodobnější, že to spíš bude firma s vazbou na vládní šíbry dané země a kapitálem pokud možno z ropy, která si z toho udělá fajn business a za zelené technologie se jen schová? Svět fakt není tak jednoduchý, jak se to občas někdo na Idnesu vysvětlit...

0/0
31.7.2011 16:25

felson

Re: Ach jo, pane prezidente!

Boj proti znečišťování přírody a boj proti změnám klimatu jsou dost odlišné věci.

+1/0
30.7.2011 15:42

kokrhell05

Jak kdo, jak kde

U nás se zatím víc obávám rusofila Václava Ješity, než al-Kejdy;-€

Soudruzi okupanti se nám sem vrací zadními vrátky...

0/0
30.7.2011 8:36

duhacenzor3

Máte recht,

pane presidente.R^R^R^

+4/0
30.7.2011 7:43

vejcednes

Nacionalizmus mal byť odstavený

zo štátnych politík hneď po druhej svetovej vojne. Národné štáty vznikali niekedy v 18.-19. storočí a za tú dobu sa ich idea vyčerpala a pôsobí negatívne. :-)

0/0
30.7.2011 7:29

Mog Ruith

Re: Nacionalizmus mal byť odstavený

Ale vždyť on je z 19. století:-(

0/0
30.7.2011 9:49

Durika

Re: Nacionalizmus mal byť odstavený

Ked pozeram realny vyvoj, vycerpana je naopak idea mnohonarodnych statov. Priklon k jednorodnym statom je nespochybnitelny. Europska integracia zatial funguje preto, ze sa s touto myslienkou nedostala do priameho konfliktu.

0/0
30.7.2011 12:35

stará Blažková 05

globalizace

je největší metla lidstva!!

0/0
30.7.2011 7:26

Pepan A2

Re: globalizace

A proto odpůrci globalizace při svých aktivitách používají prostředky globalizace jako jsou mobily a internet.;-D

0/0
30.7.2011 8:02

O.M.

Já nevěřím ničemu v masmédiích

Defakto všechno je propaganda. Když si někdy zapnu zprávy v TV, tak jedna reportáž za druhou propaganda, ať už jde o globální oteplování, 9/11, čipování psů (a pak lidí), ptačí/prasečí chřipku/ EHEC, AIDS, přemnožená klíšťata (bububu), regulace internetu, breivika, boj proti drogám/rakovině/terorismu, atd. atd.

A globálnímu oteplování snad už nevěří nikdo. To je jen podovod jak na nás uvalit další a další daně a nutit nás dál poškozovat životní prostředí (biopaliva).

0/0
30.7.2011 7:13

Larry Matejka

Má pravdu, ale vidí jen polovinu problému

Zejména pseudovědecký podvod jménem AGW je prostředek, který používají elity k tomu, aby člověku zabránily rozvoji, mohly ovládat a regulovat masy... Jenže dohromady tvoří oligarchický princip i druhá strana mince a tím je britský monetární model... Ten má také za úkol bránit v rozvoji a ovládat masy prostřednictvím dluhu... Jenže teď přichází klausovský paradox, neboť on je monetarista... Klaus vidí jen polovinu problému. Zelenou genocidu v důsledku zavírání ekonomik a deindustrializace... Club of Rome si stanovil za nepřítele člověka jako takového. Princ Filip, zakladatel WWF,  se nechal slyšet, že kdyby byl reinkarnován, vrátil by se na zem jako smrtelný virus, aby pomohl s depopulizací atd... Posedlost přepopulizací lze u oligarchií vystopovat už ve starověku. Zelené hnutí je výborný prostředek, jak to uskutečnit... Jenže druhá strana mince monetarismus Klausovi voní. Přitom je to apriori tento systém, který drží  vetšinu planety v bídě a brání 80% lidí v jejich rozvoji.

0/0
30.7.2011 6:56

alienated

Václave Václave,

už zase pindáš blbosti. Občanská neposlušnost je jediný skutečný prostředek sebeobrany demokracie, plácale jeden...

0/0
30.7.2011 6:39

Stein-X

Re: Václave Václave,

Jak kde

0/0
30.7.2011 6:51

hanbama

Environmentalismua a další klausova slova.

Sakra ten na tom googlu musí být neustále, aby byl zajímavý. Snad ten google nezatíží!  :-)

0/0
30.7.2011 6:35

Divam se na Vas a zasnu

Klaus Cimrman II.

"Prof." Vaclav Klaus je ve skutecnosti Jarda Cimrman II. Mimo Cesko o nem nikdo neslysel, a pokud ano, tak ho pokladaji za troubu z Vychodu. Vsechno vi, vsechno zna, ale jeho zavery jsou jako u Cimrmana, takove dost ujete. Nicmene ma svoji ceskou sektu, ktera ho obdivuje jako jejiho proroka. Nechme Cechum jejich proroka, Havel je pro ne moc civilizovany a nic jineho nemaji. A mimo Cesko pokladejme Klause Cimrmana za komunismem vyskoleneho demagoga, ktery s povdekem navstivi kazdou placenou lobbystickou akci, byt i v Australii. Alespon se nemusi zabyvat ceskym chlivem, ackoliv je za jeho vycisteni placen. Vychod je proste Vychodem.

+4/0
30.7.2011 3:43

neandrtálec

Re: Klaus Cimrman II.

:-) Odnárodňování = to jako že jsme všechno odprodali na Kajmanské ostrovy, až na tu 1/2 ČEZu, a ta to sama neutáhne.

:-) Environmentalizmus = to jak děláme tu holinu na Šumavě pro umístění Největšího Ruského Kola s výhledem na Alpy + mezinárodního kongresového centra + parkoviště v horách (místo pro konání posledního sjezdu ODS).

:-) Ale jistotu desetinásobku jste dostali ... ;-DR^:-)

0/0
30.7.2011 6:18

bezdůvodně_smazaný_popáté

Najmout na Pražský hrad uklizečku,

která by prezidenta donutila pracovat, a nevymýšlel nesmysly z nudy.;-)

0/0
30.7.2011 2:21

ramm

je snad Klaus přirodovědec nebo klimatolog?

Já teda osobně zastávám názor, že člověk by se měl vyjadřovat k tomu, čemu rozumí, to k čemu má nějaké vzdělání a ve kterém oboru pracuje. Jasně politici nakonec musí rozhodnout, ale nechápu proč by měl mít politik přednášky na téma klimatu, když je to prostě jen politik, tady zrovna ekonom ... Takové přednášky a dokonce i knihy by tak podle mě měli dělat především odborníci a ne laici...

+3/0
30.7.2011 0:34

sir Humprey V.

Re: je snad Klaus přirodovědec nebo klimatolog?

ty jsi odborník na co?

0/0
30.7.2011 0:36

ramm

Re: je snad Klaus přirodovědec nebo klimatolog?

zrovna na klima rozhodně ne, a vubec, co je Vám do toho :P

0/0
30.7.2011 0:40

sir Humprey V.

Re: je snad Klaus přirodovědec nebo klimatolog?

chci si tě proklepnout, nestyď se

0/0
30.7.2011 0:42

ramm

Re: je snad Klaus přirodovědec nebo klimatolog?

já se tak nenecham proklepavat nejakym nickem :D jestli Vás to teda zajíma, viz níže ... ale psal jsem to jen proto, abych vysvetlil, proc si to myslim ... a nikoliv proto, aby bylo ucineno Vasi zvedavosti za dost....

0/0
30.7.2011 0:47

sir Humprey V.

Re: je snad Klaus přirodovědec nebo klimatolog?

jsi mlaďoch, čas tě naučí

Takže základní dotaz: CO JE TO PRÁVO?

0/0
30.7.2011 0:49

ramm

Re: je snad Klaus přirodovědec nebo klimatolog?

právo se dá definovat mnoha a mnoha zpusoby :D ale z normativního hlediska se dá říct, že je to soubor právních norem, který řidí chování lidí ... jestli ještě nejaký dotaz a bude se mi chtít odpovědět a budu to vědět, klido :P

0/0
30.7.2011 0:52

Najdete na iDNES.cz