Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Protestní průvod na Šumavě skončil, aktivisté pokračují v blokádě

Na 200 lidí protestovalo na šumavské Modravě proti aktivistům, kteří blokují kácení stromů napadených kůrovcem u Ptačího potoka. Lidé z Modravy a okolí došli až na místo blokády, kde se setkali s dřevaři a policisty, kteří tu pracují. Aktivisté dopoledne blokádu přerušili a vyšli na Březník. Odpoledne blokáda dál pokračuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zlyjazyk

dvojí myšlení pana starosty?Tak jak že je to?

Včera vystupoval razantně proti aktivistům,kteří brání kácení,a na stránkách Modravy si stěžuje na uzavřenou hranici,a dále poukazuje na krásný park na druhé straně hranic "vinou bezzásahovosti"!Že by cinkaly za stromy penízky,anebo zrušením národního parku vidina rabování přírody,stavění sjezdovek,chaty,penzióny zde budou růst jak houby po dešti.Vždyť si nedávno posteskli na úřadě,že asi Bakalovi (Modrava) došly peníze,už jim tolik nesype a do pokladny je hlouběji.V rádiu hlásili ráno protest 200lidí z Modravy,kteří toho mají dost,a ejhle ono jich tam bydlí kolem 60+- a Bakala.Bursík taky v rádiu prohlásil,že tomu Stráskýmu nerozumí o co mu jde,protože kůrovec už vyletěl?!A Stráský v tomtéž druhý den ,že se musí rychle jednat,aby kůrovec nevyletěl,a co že prý lidé plaší,vždyť se jedná o 3000,nebo 4000 nebo 5000 stromů  z 1000000 stromů určených k těžbě..a na konec jeden protiaktivista asi nechtěně prozradil o co jim jde:nemáme čím topit,dříví je drahé a tady se toho válí...

0/0
30.7.2011 7:24

kons

Aktivisté

Naši profesionální, vzděláním nepostižení, aktivisté se nějak zviditelňovat musejí, jsou za to placeni. Myslím, že je zbytečné je z parku vyvádět. Navrhuji je převést do zóny již naprosto uschlých stromů, k nim je přivázat a nechat je tam dva dny s PET flaškou vody, ať si ty chudáky mrtvé stromy objímají. Jenže to je zase o Listině, že? A co mají říkat lidé, kteří tam doopravdy žijí a jejich domy a vesnice budou obklopené šedivým lesem?

Kons

0/0
29.7.2011 22:12

zlyjazyk

Re: Aktivisté

Kdybys o tom věděl víc,tak by ti přišlo divný,že kolem Modravy je krásný zelený les...tohle se děje zhruba o 5-6 km dál.Pokud máš zahradu  a zasadil si aspoň jediný strom,pak ti jistě dochází,že za rok dva nevyroste.

Na Šumavě jsou napadené stromy,je to šílené,je mi stoho smutno,ale kdo si dá práci a udělá si výlet,tak na místě uvidí že už tam vyrůstají nové stromky,bohužel jsou malinké a asi mnozí lidé trpí slepotou. Příroda si dovede pomoci,pokud jí člověk nepřekáží!Proč si platíme vědce,když jim potom nenasloucháme?

0/0
30.7.2011 7:39

habr

Re: Aktivisté

Příroda si dovede skutečně pomoci sama. Bolševníkem zarůstají lesy, meze a neudržovaná pole. Křídlatkou, netýkavkou velkokvětou zas břehové porosty okolo potoků, řek, často i louky, okolí parků. Veřejnosti se to nelíbí, ale jen probíhá přirozený výběr v krajině.  Silnější americký norek i rak  se množí a šíří krajinou, ... . Žijeme v kulturní krajině kterou lidi nějakým způsobem obhospodařují tisíce let.

Takže je určitě pravda, že se tam zmlazují ze semen nové smrčky. Jenže problém je také v tom, že kůrovec se krajinou šíří  a předtím se množí. Takže je hezké, že ochráníte nějakou lokalitu  kde se nesmí kácet jen na základě jednoho razítka (výjimky), ale přitom zničíte několika násobně větší lokality tím, že kůrovec (či jiný patogen) se nekontrolovatelně rozšíří. A tam v těch lokalitách se jednak začně kácet dřív a ve větším množství než se původně podle zákonů předpokládalo. Já v této vyhrocené ideologii o kácení/nekácení se dívám na celou Šumavu, ne jen na několik zájmových oblastí.

0/0
30.7.2011 10:45

Legionář

Jen doufám

že v příštích letech ekoteroristé nepřijdou na další cíle nutné jejich ochrany -  a nebudou chtít před vyhubením chránit třeba virus černých neštovic ... i když na druhou stranu, kdybychom je pak umístili do karantény, třeba na nějaký hezký atol, a nechali přírodě napospas ... tak to možná není až tak hloupý nápad ;-)

0/0
29.7.2011 21:41

mlada_fronta

Tady všichni melou ale nesmysly ...

Smrkové monokultury jsou na Šumavě od dob vytěžení jejích původních smíšených porostů v době největšího rozvoje sklářství v 18. století - v té době byla Šumava téměř odlesněná protože dřevo se vytěžilo na palivo do hutí (jako i v jiných oblastech Čech). Poté byla Šumava hospodářsky znovu zalesněna právě tím jatečním smrkem, který je teď požírán lýkožroutem.

---

Hodnota i toho současného monokulturního lesa na České straně Šumavy tady ale přesto je - na rozdíl od německého a rakouského Böhmerwaldu to bylo po 50 let zavřený v pohraničním pásmu se zákazem vstupu a tudíž tu mohly prosperovat druhy, které na druhé straně Šumavy už nežijí (např. tetřev, ...)

+3/0
29.7.2011 18:14

El Carlos

Taky bych chtěl

Zelenou Šumavu bez duhy a Mojmíra Vlašína tam kde patří... v Brněnské ZOO, pavilon Orangutanů

+2/0
29.7.2011 17:35

crook.crook

banda hnu..pu

Les vypada tak jak vypada protoze generace i.diotu a buduvatelu komunismu vysazeli lesy co sem nepatri. Kdyz priroda zasahla a vse co tam nepatri napadl kurovec, opet banda bl.bu je chytrejsi nez priroda a chtej opet zasahovat. V heslu nas mnogo a kurovec nezastavi nase stroje jdou kacet Uraaaa. Kde se vubec bere ten dostatek drzosti po 50 letech drancovani a sikonovani prirody vsude mozne, vubec nekoho nazivat ekoterorysty. Za 50 let vaseho super budovani, musi nase generace napravovat vase chyby na prirode mnoham miliardami a kdyz se o neco snazi jeste jim nadavate. Uz zalezte Skod uz jste napachali vic nez dost. Co cekate ze ty suche lesy kacenim obzivite???? Tahle vase chyba nejde napravit kacenim a sazenim za dvacet let. Tohle potrva tak jedno stoleti nez se les obnovi. Smirte se s tim ze vase generace ten les zlikvidovala a kurovec je jen dusledek a s kacenim ci nekacenim uz to nenapravite. Nechte uz konecne prirodu at si poradi sama.

+3/0
29.7.2011 17:26

papullus

Re: banda hnu..pu

Ty smrky tam začali vysazovat ještě před sepsáním Komunistického manifestu, takže komunistům bych to opravdu za vinu nekladl. Již z toho je vidět, že jsi pouhý křikloun bez znalostti problematiky. k Šikanování přírody, jak tady píšeš dochází již od neolitu, první klučení lesa a zakládání prvních políček je začátek šikanování a konec přirozených porostů. Člověk je součást přírody a jeho činnost také. Pokud bychom nechali přírodu bez jakékoliv změny, dodnes žijeme v jeskyních a na stromech a těžko bys tady trousil bludy po internetu. Tak, abys byl konzistentní, hybaj od počítače , svléknout donaha a vyrazit do lesa, živit se jenom tím, co najdeš.

+1/0
29.7.2011 17:39

habr

Re: banda hnu..pu

Bolševik byl u moci od roku 1948. Lýkožrout napadá starší stromy, uvádí se tak od 60 let jejich věku.

Dal už to jsou ještě větší hlouposti. Pro zajímavost - pokud se někde objevil lýkožrout smrkový v kalamitním stavu, zastavil se jen "pilou a sekerou" a nebo sežral obrovské plochy.

nejúčinější boj proti lýkožroutu je včas zpracovat napadené dřevo aby se nenamnožil do kalamitního stavu.

Základní ochranou je kácení lapáků - stromů před rojením, kdy podle počtu snubních komůrek na ploše se určuje jak intenzivní rojení je. Z lapáku se kůra potom s larvami oloupe.

A k tomu drancování za posledních 50 let - je prokázáno, že v ČR během této doby se zvětšila plocha lesů a i zásoby dřeva.

+1/0
29.7.2011 17:42

John JD Dorian

Re: banda hnu..pu

a teď česky prosím

0/0
29.7.2011 17:45

Charles_Davy

Re: banda hnu..pu

Ty jsi ale hňup ;-D

0/0
30.7.2011 0:19

zlyjazyk

Re: banda hnu..pu

No připadá mi,že jste asi všichni banda hňupů...kůrovec je tu odjakživa,na stromy působí jako bacil na člověka,přežiješ nebo padni, zbytek posílí...bohužel člověk rozumný ;-D se tu vyskytl, začal "hospodařit  a vše je jinak!Rv

0/0
30.7.2011 7:47

elii66

vědci vs. politici

Ach jak je smutné, že lidé věří raději politikům než vědcům, ale je to logické vědci se nestali vědci aby se zalíbili lidem, vědci věci rozumí, ale co jim je to platné, když politici to zas uměj s lidmi...

Já osobně bych tedy Stráskýmu nevěřila ani nos mezi očima, takovej prašivej dědek, ale když mu věříte, že jeho kácením šumava zezelená ...

+3/0
29.7.2011 16:54

bozkovak

Re: vědci vs. politici

Věřím vědcům a hlavně starým hospodářům. A ti vždy jednoznačně potírali všemi osvědčenými způsoby škůdce. Ovšem tenkrát jim nepřekážel ekoteroristi;-€

0/0
29.7.2011 17:12

koutlosh

Re: vědci vs. politici

Hospodáři, v hospodářském lese, což bezzásahová zóna NP.. jaksi není, že?

+2/0
29.7.2011 17:43

Luciiiiiiiii

Re: vědci vs. politici

pokud věříte vědcům tak proč se přikláníte k Stránskému, to že se nemá kácet podporuje myslím docela dost vědců...

http://www.sumavapro.cz/signatari-vyzvy/

oni totiž chtějí mít Šumavu zelenou a ne vykácenou a zpeněženou

0/0
29.7.2011 17:47

varix

Re: vědci vs. politici

K tomu, kteří vědci protestují proti kácení, doporučuji přečíst blog Radima Poláška:

http://polasek.blog.idnes.cz/c/202849/Sumava-prilis-drahy-cirkus-za-nase-penize.html

Ani se jim nedivím. Takové peníze na ulici nenajdete.

0/0
29.7.2011 20:53

ctenar99

Re: vědci vs. politici

a je tu snad někdo, kdo by pochyboval o nestrannosti a křišťálově čistých pohnutkách našich skvělých a jistě špičkových jihočeských vědců?

Myslím, že se najdou i doklady o tom, že se na tom přiživují i podepsané nepochybně nestranné špičkové vědecké kapacity z AV a různých spolků a sdružení. ;-D;-D;-D

0/0
30.7.2011 5:40

zlyjazyk

Re: vědci vs. politici

R^R^R^,ale všem se to nedá vysvětlit,nechápou,nebo spíš vidina peněz.

0/0
30.7.2011 7:49

papullus

renomovaný vědec

pro potvrzení své teorie udělá cokoliv, i když nemá ani výsledky, ani argumenty. Pokud nevěříš tak : http://zpravy.idnes.cz/otce-teorie-globalniho-oteplovani-vysetruji-kvuli-chybam-a-spatnym-vypoctum-1xm-/zahranicni.aspx?c=A110729_095639_zahranicni_aha

A pak si vzpomeň na vědecké kapacity minulosti, kteří tvrdili mimo jiné, že při rychlosti vlaku na 25 km/h z něj vysaje okolí veškerý vzduch a cestující se udusí. Dále pak, jak při vzletu letadla se vnitřní orgány nahrnou do krku a pasažér se udusí. A to je prosím bylo obojí  vysloveno seriózními ( v té době) a uznávanými vědeckými kapacitami té doby.

0/0
29.7.2011 17:20

ctenar99

Re: renomovaný vědec

To byl OFICIÁLNÍ závěr CELÉ francouzské akedemie věd podpořený největšími akademickými vědeckými autoritami.

;-D;-D;-D

0/0
29.7.2011 17:48

papullus

Re: renomovaný vědec

no právě. A pak věř vědcům ;-D

0/0
29.7.2011 17:52

ctenar99

Re: renomovaný vědec

A tehdejší obdoba dnešních aktivistů chtěla žalovat francouzskou vládu za to, že nezakázala stavbu životu nebezpečných železnic. A opírala se o NEJVĚTŠÍ VĚDECKÉ AUTORITY a AKADEMII VĚD.

Že by mi to bylo povědomé? ;-D;-D;-D

0/0
29.7.2011 18:10

papullus

Re: renomovaný vědec

sakra, kde já už tohle viděl .....

0/0
29.7.2011 18:52

varix

Re: vědci vs. politici

To jako myslíš, že máme věřit těm vědcům, kteří jsou finančně zainteresování na pokračování současného katastrofálního stavu? A nejsou to zrovna malé peníze ze státního rozpočtu, o které by mohli přijít.

0/0
29.7.2011 20:47

ctenar99

toto jsem odeslal p. premiérovi z výše uvedeného webu

Vážený pane premiére,

já, občan České republiky, se na Vás obracím s naléhavou žádostí, abyste se osobně zasadil o okamžité zastavení porušování zákona ze strany aktivistů v lokalitě Ptačího potoka na Šumavě. Blokáda, která tam v současnosti probíhá, je výrazem arogance ekologistických hnutí a jejich pohrdání zákony České republiky.

Prosím, informujte mne o krocích, které v této věci podniknete.

S pozdravem

PŘIPOJTE SE!

+4/0
29.7.2011 16:27

ctenar99

Re: toto jsem odeslal p. premiérovi z výše uvedeného webu

JDE O TENTO WEB: http://www.cso.cz/dopisSumava.html

Předmět: Šumava - zastavte nezákonné jednání aktivistů

;-);-);-)

0/0
29.7.2011 16:29

John JD Dorian

Re: toto jsem odeslal p. premiérovi z výše uvedeného webu

R^

0/0
29.7.2011 16:30

bozkovak

Re: toto jsem odeslal p. premiérovi z výše uvedeného webu

taky jsem poslal ten dopis.

0/0
29.7.2011 17:10

crook.crook

Re: toto jsem odeslal p. premiérovi z výše uvedeného webu

Pane ja zadam aby jste vratili zpet stromy a dreviny, ktere jste za komunistu zrusili a ted nase generace neuvidi zadnou puvodni drevinu dalsich 50 let pokud se bude tezit mozna ani nase deti ne. Proc se montujete do veci ktere nerozumite?

+1/0
29.7.2011 17:06

John JD Dorian

Re: toto jsem odeslal p. premiérovi z výše uvedeného webu

jj každý je hlupák který tomu nerozumí jenom ty si expert

0/0
29.7.2011 17:14

bozkovak

Re: toto jsem odeslal p. premiérovi z výše uvedeného webu

nejraději bych tě pojmenoval troubo! to proto, že ti nic neříká těžební zralost, pomýtní obměna lesa a boj proti nebezpečnému škůdci. Jenže vysvětlovat ti to by bylo házení hrachu na zeď.

0/0
29.7.2011 17:16

varix

Re: toto jsem odeslal p. premiérovi z výše uvedeného webu

Tedy takováhle hloupost se hned tak nevidí!

Komunisté toho v této zemi napáchali dost, ale za tohle opravdu nemohou! Většina těch stromů byla zasazema dříve než vznikla u nás komunistická strana!

0/0
29.7.2011 20:42

wikiped

Arogance aktivistů nezná mezí

Proč chtějí diktovat místním lidem v jaké krajině mají žít? Oni přece nežijí v žádném pralese, ale u lesa, který vysadili jejich předkové!!! Jděte do háje!!

0/0
29.7.2011 16:25

ctenar99

Re: Arogance aktivistů nezná mezí

to souvisí s ekologistickou nenávistí k lidem.

0/0
29.7.2011 16:37

Fai Rodis

Re: Arogance aktivistů nezná mezí

Da se rict, ze ten les je ted RSP (Rozhodnutim Statu Prales).

0/0
29.7.2011 16:38

ctenar99

RAP

Rozhodnutím Aktivistů Prales

;-D;-D;-D

0/0
29.7.2011 16:39

crook.crook

Re: Arogance aktivistů nezná mezí

ALE STROMY JSOU CELE ZEME. Co je tohle zas za voloviny. Ja musim zit v tehle zemi a chci tu mit les v puvodnim stavu nez ho tahle generace starochu znicila A to kacenim nejde. Proc mam poslouchat nejake voli co tomu absolutne nerozumi jen tam bydli. Co je tohle zas za nesmysl????

+1/0
29.7.2011 17:08

papullus

Re: Arogance aktivistů nezná mezí

ty jsi ale mudrc, fakt. A to máš od přírody, nebo´s to někde přečetl ?

0/0
29.7.2011 17:21

viveka

Česká společnost ornitologická

Česká společnost ornitologická vytvořila aplikaci, prostřednictvím které můžete vyzvat premiéra ČR, Petra Nečase, ať učiní vše pro zastavení nelegální těžby dřeva na Šumavě a pro zastavení nesmyslného policejního zákroku proti blokujícím občanům.

http://www.cso.cz/dopisSumava.html

0/0
29.7.2011 16:06

ctenar99

další akce pro cvičené opičky

Náboroví prosťáčci to sami dohromady nedají, proto jim připravíme aplikaci.

Chybí ještě pokyn: NEMUSÍTE TO ČÍST, TEXT JE IDEOVĚ SPRÁVNÝ, STAČÍ KLIKNOUT.

RvRvRv

0/0
29.7.2011 16:23

koutlosh

Re: další akce pro cvičené opičky

"Vážený pane premiére,

já, občan České republiky, se na Vás obracím s naléhavou žádostí, abyste se osobně zasadil o okamžité zastavení porušování zákona ze strany aktivistů v lokalitě Ptačího potoka na Šumavě. Blokáda, která tam v současnosti probíhá, je výrazem arogance ekologistických hnutí a jejich pohrdání zákony České republiky.

Prosím, informujte mne o krocích, které v této věci podniknete.S pozdravem

PŘIPOJTE SE!"

Vám není trapné zde téměř velkými písmeny hlásat jsem blb a pokrytec, až to do nebe křičí? 8-o 8-o ;-D ;-D

+2/0
29.7.2011 17:48

ctenar99

Re: další akce pro cvičené opičky

Je pro mne ctí být blbem označen za blba.

Dotklo by se mne však, kdybyste mne považoval za sobě rovného. ;-D;-D;-D

0/0
29.7.2011 18:12

John JD Dorian

Re: Česká společnost ornitologická

a proč by to slušný člověk dělal raději bych vyzval premiera aby uložil policii použít i ty nejtvrdší prostředky k vyhnání pomatenců z lesa

0/0
29.7.2011 16:26

wikiped

Re: Nesmysl !

Nesmyslný není policejní zásah, ale řádění ekoteroristů!! !!!!

0/0
29.7.2011 16:26

Fai Rodis

Re: Česká společnost ornitologická

Apliky apliky, na ctyri spendliky,

budliky, budliky.

0/0
29.7.2011 16:29

papullus

Re: Česká společnost ornitologická

bác !

0/0
29.7.2011 17:15

habr

Pro viveku - nevím proč nazýváte místní obyvatele

burany a vidláky. Je dokazujete svoji aroganci - vsadím se, že jste jednou z "plaček" které Policie ČR od stromů musela odvléci.

Vydržet bydlet v takových končinách jako je Modrava, Kvilda apod., je také o tom že ti lidi mají svůj kraj rádi a neutekla za lehčím životem do měst.

Na vesnicích dnes žije dost lidí s vysokoškolským diplomem, kteří podnikají třeba i v ekonomii, protože internetová doba má své možnosti. Proč takové lidi urážet  ve stylu že jsou hloupí, nezvdělaní apod, jedině vhodní k vidlím či sekyře.

Mírněte své emoce - ať vás nepošle někdo kamsi, kam v těchto dnec posílá dost lidí žebrající zástupce Hnutí Duhy ktří obíhají po ulicích s letáčkem na jejich podporu. Třeba jako v Praze, kde se vyrojili rychleji než kůrovec.

+5/0
29.7.2011 15:55

viveka

Re: Pro viveku - nevím proč nazýváte místní obyvatele

Habr, ne, bohužel nepatřím mezi blokádníky, mám doma povinnosti které si vyžadují mou přítomnost. Velice si těch lidí ale vážím, jsou mezi nimi mí přátelé. Velmi jim fandím a co můžu pomáhám s administrací.

O té vesnici vím své docela dobře, přestěhovala jsem se před pěti lety do malé vesničky v lesích, cca 200 obyvatel, vysokoškolský diplom mám a denně žasnu, co jsou to tady za vidláci a burani, čest výjimkám mnoho jich není.

0/0
29.7.2011 16:04

Najdete na iDNES.cz