Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Piráti spustili nový filmový odkazový server. Natruc protipirátské unii

Ve čtvrtek spustili piráti nový odkazový server Tipnafilm.cz. Oproti podobným přehledně rozděluje odkazy na soubory ke stažení podle typu a kvality. Pirátům jde o to dokázat, že pouhé sdílení odkazů na úložiště není zločin. Čekají, zda se ozve Česká protipirátská unie, se kterou vedou ostré spory.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vozova.hradba

ČPU

Slova paní právničky ČPU Martiny Varjassyové jsou více než zákon? ČPU je samozvaný soudce? Tyhle FUDy by zasloužily trestní oznámení za "vydírání".

0/0
3.8.2011 9:07

55108311(loučení_se_s_idnes)

pro Von_Rosreta

"tvrdit, ze ke kradezi nedochazi protoze nic fyzicky nemizi je blabol. Ano, podle zakona je stahovani legalni. Ovsem i clovek s pulkou mozku musi uznat, ze si bere neco za nic. Bere si neco bez svoleni majitele. Co to podle teda vas je kdyz ne kradez?"

.

Především si nic NEBERE, ale pouze to UŽÍVÁ bez svolení majitele (majitel o žádné své vlastnictví nepřijde, pouze mu není zaplaceno za to, že někdo cizí užívá jeho věc).

Dále: z logiky Von_Rosreta by vyplývalo, že když jdu do lesa bez svolení majitele (jdu tam pouze na základě toho, že mi to umožňuje zákon), mělo by se jednat o krádež. Samozřejmě, že to krádež není. Krádeží není dokonce ani to, když tam sbírám houby, které si v tomto případě BERU, takže o ně majitel přijde.

0/0
30.7.2011 15:51

Tomas____

Re: pro Von_Rosreta

O věc samotnou vůbec nejde. Nejde o to, jestli máte vypálené DVD, nebo vám kdesi na disku vězí gigabajty kradených dat. Jde o to, že neoprávněným užíváním těchto dat oberete jejich tvůrce o příjem. Tedy prakticky vzato v konečném důsledku uděláte totéž, jakobyste je o ty peníze okradl nebo vzal bejsbolku a producentovi rozmlátil auto případně podpálil byt. To byste také mohl říkat, že jste nic neukradl. Jenže on by o ty prachy přišel přesně stejně jako když mu 50 tisíc stahovačů film stáhne místo aby si ho koupili.

Ve vašem případě ovšem samozřejmě nejde o to vést věcnou diskusi a pochopit, že správné je nekrást a žít fér. Morálka v této společnosti je už tak posunutá, že za normu je považováno právě lhaní, podvádění a kradení. Ve vašem případě, stejně jako u dalších malých českých prasátek, jde o to, že stahování filmů či hudby bez zaplacení a s minimálním rizikem technicky lze, a tak jen potřebujete vystavět konstrukci "argumentů", jak si to ospravedlnit alespoň sám před sebou.

0/0
31.7.2011 0:05

doktor_chocholousek

Re: pro Von_Rosreta

Tomasi, autorský zákon je perverzní prasárna, která nemá obdoby. Jedna skupina (zábavní průmysl ) si megakorupcí zaplatila zákon, který je proti lidskému rozumu. Platit za jednu věc X-krát ( příklad: film je uveden v kině, pak na DVD, pak na placené TV, pak na BR...). pořád za jednu a tutéž věc je naprosto nemorální. A jinak když už jste zmínil tu pokřivenou morálku ve společnosti. To se nedivte, když nám dávaj příklad naši zkorumpovaní, ulhaní a podvádějící politici. To je pak skutečně norma a smiřte se stím. Nicméně, neviděl jsem hlady umírajícího umělce, takže na tom rozhodně nejsou špatně. A pokud má někdo z této branže pocit, že je v naší vlasti neuznaný, ať se sebere a hurá do světa. Už tam čekají s otevřenou náručí;-D.

0/0
31.7.2011 10:59

Tomas____

Re: pro Von_Rosreta

Kdybyste o věci měl aspoň minimální ánung, věděl byste, že se za nic neplatí xkrát, že třeba film se distribuuje několika distribučními kanály a při tvorbě jeho rozpočtu se počítá s příjmem z kombinace těchto příjmů. Nicméně lidem od lopaty to nemá smysl vysvětlovat.

Výkřiky, že jste neviděl hladovějícího umělce jsou další známkou, že nevíte, která bije. a) Já takových znám spoustu b) pokud někdo udělá něco dobrého, zaslouží si za to dostat zaplaceno. Tedy i houslový koncert, dobrý film, knížku atd. Absolutně nejde o to, jestli jsou na tom umělci špatně, copak když někoho okrádám, hraje roli, jak je bohatý? To vás učila souška učitelka? Opravdu čistokrevné bolševické myšlení ;-€ Rv

Pokud udělám něco kvalitního, zasloužím si za to peníze. Tečka.

0/0
31.7.2011 17:07

Tomas____

Re: pro Von_Rosreta

BTW. Normy chování nenastavují žádní "politici". Normy chování si vytvářejí lidé sami mezi sebou, protože politiky se stávají "obyčejní" lidé. Pokud je lumpárna obecně přijatelné v malém, nemůžete čekat, že se nebude dít ve velkém. A dokud tohle ti "obyčejní" lidé nepochopí, že nemohou čekat na nějaké vykoupení, nové zázračné politiky, kteří zmněí svět a vše bude krásné, tak uhynou ve vlastním humusu. A právem.

0/0
31.7.2011 17:11

doktor_chocholousek

Re: pro Von_Rosreta

Tomasi, pokud někdo nemá ánung , jste to Vy. Vydávání jedné a téže věci ( filmu, hudby ) na různých nosičích nemá s distribučními kanály nic společného. Nejdříve si ujasněte pojmy, než začnete psát, děláte ze sebe hlupáka. A navíc ještě zavilého obhájce zločineckých organizaců, které kradou jak straky. OSA je příkladem toho největšího zloděje. Píšete, že znáte hladovějící umělce. Prosím jmenujte jich pár, nejen já se rádi pobavíme. ;-D. A v neposledníá řadě ta morálka. Ano, změna nastane až po pořádné a krvavé revoluci. Ale v ní si to vyřídíme i s tzv.ochranáři práv. A to tvrdě a nekompromisně! Takový póvl nemá ve slušné společnosti žádné místo.

Přeji hezký den;-)

0/0
1.8.2011 9:35

Tomas____

Re: pro Von_Rosreta

Ufff. Je určitá naděje, že nejste duševně chorý a jste jen skvělý provokatér. Třetí možnost mě nenapadá.

Víte, k vašemu velkému překvapení absolutní početní většina herců či hudebníků honí kšefty za pár šupů a je ráda, když zaplatí složenky. Mezi nimi velká většina absoleventů konzervatoří a dalších škol. A říkat člověkovi, který se kumštem (naštěstí celkem úspěšně) živí 25 let, že nemá ánung o své profesi, to chce poctivou dávku sociální nedostatečnosti.

Jde-li o ochranné svazy, kdybyste měl minimální představu o tom, co dělají a proč, věděl byste, že pirátské weby je absolutně nezajímají, ty zajímají policii. Spíláte OSE hezky, ale na zcela špatném hroběčku.

Toužíte-li po rudé revoluci, vyprejskněte z této země, protože lidé jako já se vám postaví a nakopou vám řiť. Za co ovšem děkuji, je vaše přímočaré přihlásení se k světonázoru, který hlásáte. Ano, to odpovídá, je signifikantním znakem bolševika pohrdat právy a prací jiných lidí.

Howgh

0/0
1.8.2011 14:59

55108311(loučení_se_s_idnes-3)

Re: pro Von_Rosreta

Není znakem bolševika spíše to, že se vehementně dere za svá vlastní práva, a současně pošlapává práva ostatních?

Proč pohrdáte právy a prací vlastníků lesů? Kdybyste nebyl zloděj, ale slušný člověk, tak si před každou procházkou vyhledáte v katastru nemovitostí vlastníky pozemků na své trase a zaplatíte jim.

0/0
1.8.2011 16:50

55108311(loučení_se_s_idnes-2)

Re: pro Von_Rosreta

Podle vaší logiky jste malé české prasátko, protože se jdete projít do lesa a sbíráte v něm houby, aniž byste majiteli zaplatil jednak vstupné a dále za nasbírané houby. Tedy podle vás uděláte něco podobného, jakobyste vzal bejsbolku a majiteli lesa rozmlátil auto.

Situace je v obou případech stejná: jak majitele lesa tak majitele autorských práv připravíte o příjem (majitele lesa navíc o houby). Jenomže český právní řád takovéto jednání umožňuje, je tedy absurdní mluvit o tom, že je návštěva lesa nebo stažení hudby nemorální, nebo dokonce že je to krádež.

Pokud se chcete majitelů lesa nebo autorských práv zastat, směřujte své výtky laskavě na parlament, a neoznačujte tu houbaře za "malá česká prasátka".

0/0
31.7.2011 12:39

John JD Dorian

Jen tak dál

piráti jen do nich R^

0/0
29.7.2011 16:20

milan166472

???

Co je to tady za kydy.V téhle zemi se krade od prezidenta dolů a ryba smrdívá od hlavy.Co víc k tomu dodat?:-)[>-]

0/0
29.7.2011 14:22

Von_Rosret

Re: ???

treba to, ze kazdy clen vlady se rekrutuje z normalnich lidi. kdyz vychovate dite ktere krade a lze, tak necekejte, ze se bude v dospelosti chovat jinak. Kazdy stat ma takovou vladu, jakou si zaslouzi.

0/0
29.7.2011 14:37

753BC

Re: ???

Na jméno Von Rosret se vztahuje autorský zákon, jeho používáním se dopouštíte porušování autorského práva, prosím, ve vlastním zájmu se vymažte a zaplaťte autorovi pokutu.;-D

0/0
29.7.2011 15:39

Von_Rosret

Re: ???

nevztahuje. Navic v ofiginale se postava jmenuje Moist von Lipwig

0/0
29.7.2011 16:07

Tomas____

Re: ???

Politici se rekrutují z "normálních" lidí. Politik je esencí občanů téhle země. Když budou všichni lhát, krást a podvádět a obhajovat to jako normu, samozřejmě se tak budou chovat i politici. Svým vztahem ke kradení autorských děl přispíváte k hnusotě v téhle zemi, k tomu, že když "každý běžně krade", může ve velkém krást i politik. A politici přestanou lhát a krást teprve tehdy, až to přestanou dělat "obyčejní" občané. Až to bude mimo normu, až to bude nepřijatelné. Český neobolševický cikánov, kde si morálkou kde kdo akorát vytře zadek je důsledkem - ne příčinou.

+1/0
29.7.2011 18:57

doktor_chocholousek

Re: ???

Tomasi jste na omylu. Politici se rekrutují z normálních lidí, ale záhy jsou zkorumpováni třeba zločineckými organizacemi jako je OSA nebo IFPI ( jen pro vaši informaci OSA má na korupci vyčleněných cca 100 milionů Kč). A protože jsou poslanci zkorumpovaný prasata, tak de facto určují normu, jak se mají občané chovat. Pokud tedy poukazujete na to, že lidi kradou, pak je to proto, že kradou vrcj)holní vládní představitelé a krádež je skutečně normou. A až přestanou krást politici, pak přestanou krást lidi. Jenže politik kterej nekrade neexistuje ( ve vrcholné politice 100% ).

+1/0
30.7.2011 1:04

Tomas____

Re: ???

Ale kdeže. Kdo může v práci ukrást balík papíru, udělá to. Kdo může stáhnout film, udělá to. Takové drobné prasárničky s představou, že to nikde zas až tak moc scházet nebude. Když se takový člověk stane zastupitelem města, má možnost dělat prasárničky za desítky-stovky tisíc - a dělá je. A když vstoupí do vysoké politiky, pokračuje jen narůstání řádů. Ne přístupu. Ten modus je stále stejný: Mohu-li něco urvat a nic za to nemusím dávat (a jsem přesvědčený, že mě za to nepostihnou), udělám to. Politici jsou beztrestní právě proto, že se chovají přesně stejně jako většina jejich voličů. Kdyby jejich chování bylo nepřijatelné, většina partají by už dávno zanikla nebo by musela totálně vyměnit svou kandidátku i chování. Ale nemusí. Voliči je zvolí, protože jim to přijde sice k vzteku, ale v obecné rovině pochopitelné a hlavně přijatelné. Jestli chcete čekat na nějakou "lepší" sortu politiků, to se tedy načekáte. Politici budou lepšími, až se tak budou chovat i jejich voliči - ne obráceně.

0/0
30.7.2011 12:06

minutos007

A tak je to správné...

Už mě všechny ty organizace chránící "autorská práva" kdekoho začínájí štvát.

Poplatky se platí několikrát a pořád nemají dost...

0/0
29.7.2011 14:20

Von_Rosret

Re: A tak je to správné...

on vas nekdo nuti cokoli kupovat? Rvete treba stejne proti ekologicke dani na vyrobku?

0/0
29.7.2011 14:37

zog

Re: A tak je to správné...

Bože ty jsi ale vylízaná palice. Čteš vůbec po sobě co jsi napsal? Radši rychle sežeň důkazy ke svému lživému tvrzení o pár odstavců dole, nebo uznej že jsi hlupák a lhář a raději nekomentuj.

0/0
29.7.2011 17:49

dhj7

a co takhle kopírovací poplatky

u tiskáren ,všech médii atd?? To Vám přijde jako normální?8-o

0/0
29.7.2011 14:09

dhj7

Re: a co takhle kopírovací poplatky

Bez reakce,to jsem si myslel:-)

0/0
29.7.2011 18:17

Von_Rosret

Lide kteri zde nadavaji na vydavatele

by se meli sebrat, jit do lesa, tam si ulovit zajice, toho vlastnorucne stahnout a vykuchat a pote na jeho pripravu pouzit jen plody ze sve zahradky. Pokud to delate jinak, tak se chovate naprosto stejne jako lide, na ktere zde nadavate. Proc nelezu po lese a nelovim zver? Protoze nejsem myslivec ale ajtak. Proc si knizky nevydava autor? Protoze on pise. To je jeho prace. Prace spojena s vydavanim je zase praci nekoho jineho.

0/0
29.7.2011 12:41

doktor_chocholousek

Re: Lide kteri zde nadavaji na vydavatele

vidíte a já klidně do toho lesa půjdu a tu zvěř si zastřelím. Nejsem myslivec, ale mám známé myslivce.Nemusíte se vymlouvat na to že nelovíte, když  jste IT . Řekněte na rovinu, že neumíte střílet a že byste nic neulovil. Tak pokud máte ruce jen na bušení do klávesnice, pak ano, pak potřebujete někoho, kdo vám uloví zvěř. Jenže já umím držet pistoli, loveckou pušku a kupodivu píšu i všema deseti na klávesnici. A v přeneseném smyslu to platí o vydavatelích. Schopní autoři je nepotřebují. A ti neschopní si holt platí (zbytečně) skupinu příživníků. Ale je to svobodná volba.

0/0
29.7.2011 12:49

Von_Rosret

Re: Lide kteri zde nadavaji na vydavatele

No shodou okolnosti jsem clenem myslivecke straze. Daval jsem myslivce jen za priklad. Jde o to, ze nemuzete nikoho nutit aby se choval tak jak chcete vy. Kazdy ma pravno si svobodne vybrat podminky za jakych bude podnikat a za jakych bude prodavat sve vyrobky. Pokud se vam toto nelibi jdete do nake komunisticke zeme. Tam vam vsechno naridi vlada a jiste budete spokojenejsi. Proste se smirte s tim, ze autori si nikdy sva dila vydavat nebudou. Spisovatel pise. V tom je dobry. Je to jeho prace. Prace vydavatele je zase prace pro nekoho jineho. Ovsem todle vam bylo vasvetleno uz asi 100x a vy tu porad melete nake nesmysle. Bud chapat nechcete nebo nemuzete. Vas problem.

0/0
29.7.2011 13:11

zog

stahovat je legální

Rád bych zde všechny zbytečně diskutující upozornil že dle českého práva je stahování audiovizuálního obsahu zcela legální. (pokud není v masovém měřítku což nikdo neví co to vlastně je)

0/0
29.7.2011 12:17

doktor_chocholousek

Re: stahovat je legální

tahle informace způsobí všem " ochranářům " a hlady umírajícím " umělcům " srdeční kolaps R^R^;-D;-D;-D;-D

0/0
29.7.2011 12:22

Von_Rosret

Re: stahovat je legální

kdyby jste chapal psany text, tak by vam doslo, ze zde nikdo netvrdi opak. Poukazoval jsem na to, ze stahovani je moralne na urovni kradeze - berete si neco proti prani majitele. Ale nezakone to neni. Nezakone je sdileni a umozneni pristupu k nelegalnimu obsahu. Ovsem vy ctete jenom to co se vam hodi do kramu ze.

0/0
29.7.2011 12:25

doktor_chocholousek

Re: stahovat je legální

Víte morálku si strčte víte kam. Já sem křestan a ujišťuju Vás, že mám svědomí naprsto čisté ( ve vztahu ke kopírování a stahování ) a desatero tím neporušuju. Morálku vynechte, ta do dnešní společnosti  neptaří. Před 21 lety se zvonilo a vydali jsme se cestou, kde jediným měřítkem všeho jsou prachy. A ohledy se přitom neberou. A ještě jedna věc, nevím co máte na mysli nelegální obsah. Co to je ? Takový pojem já opravdu neznám.:-)

0/0
29.7.2011 12:36

Von_Rosret

Re: stahovat je legální

Krestan a ma ciste svedomi :) Clovece, k te zlocinecke organizaci ktera za stredoveku zavrazdila vice lidi nez kdokoli jiny bych se vubec nehlasil. Navic milej chlapce, ty jsi krestan asi jako ja kapr obecny. Krestane se obecne pysni tim, ze jsou vysoce moralni a zasadovi. Ty ocividne nejsi ani jedno.

0/0
29.7.2011 12:51

doktor_chocholousek

Re: stahovat je legální

tak nejsem ten, kdo chodí každou neděli do kostela, to tam chodila moje babička... Ale máte pravdu o krvavé minulosti i o těch vraždách, to nezpochybňuju. Ale byla taková doba. A pokud jde o morálku, tu mám neposkvrněnou, v desateru se praví, nepokradeš. A já nekradu. Kopírování a stahování není žádná krádež. To je moje přesvědčení a nikdo mi to nevyvrátí. protože to vyvrátit nemůže. Pravda se vyvrátit nedá.:-)

0/0
29.7.2011 13:04

Von_Rosret

Re: stahovat je legální

kdyz se vam vychrapu s manzelkou, tak taky nikde nic nezmizi a radost z toho mit nebudete. Takze si nechte sve slovickareni. Berete si veci bez prani majitele = kradez. Tecka.

0/0
29.7.2011 13:12

zog

Re: stahovat je legální

Jakápak krádež? Nikdo nebere žádné věci , jen po síti proteče trocha dat a naprosto v souladu se zákonem jestli chcete někoho osočovat tak osočte vládu která stahování zlegalizovala.

0/0
29.7.2011 13:21

Von_Rosret

Re: stahovat je legální

tvrdit, ze ke kradezi nedochauzi protoze nic fyzicky nemizi je blabol. Ano, podle zakona je stahovani legalni. Ovsem i clovek s pulkou mozku musi uznat, ze si bere neco za nic. Bere si neco bez svoleni majitele. Co to podle teda vas je kdyz ne kradez? Navic je debata o serveru, ktery aktivne siri linky na nelegalni obsah = napomahani k trestnemu cinu.

0/0
29.7.2011 13:25

zog

Re: stahovat je legální

Ty jsi úplně schizofrení blázen. Jaképak je to napomáhání k trestnému činu když je stahování legální?

Definici krádeže obstarává zákoník ne vaše pomatené představy.

O tom zdali takový server porušuje některý z platných zákonů nechť rozhodne soud ale ani samotná osa nemá zatím  koule podat žalobu. Ono je velký rozdíl šikanovat šestnácitetého kluda a zkusit zažalovat organizaci která disponuje slušným množstvím odborníků přes IT a autorské právo.

0/0
29.7.2011 13:30

Von_Rosret

Re: stahovat je legální

Soud uz rozhodl. Nechapu proc zde debatujete o necem o cem nemate ani zakladni informace. A jestli soud rozhodne, ze se jedna o porusovani autorskych prav nebo o kradez je mi ve finale fuk. Je to poruseni zakona tak jako tak.

0/0
29.7.2011 13:38

zog

Re: stahovat je legální

Broučku soud ještě nerozhodl.

To si pleteš s případem chlapíka co sdílel na DC++. (v novinách popsáno že si otevřel půjčovnu nelegálních děl :-)

Takže špatné informace máš naopak ty a kálíš si pod vlastní nohy.

0/0
29.7.2011 13:41

Von_Rosret

Re: stahovat je legální

ne, to si opravdu nepletu. V CR jsou jiz 4 pripady odsouzenych lidi. Takze priste si neco zjisti nez zacnes blekotat nesmysle. A to nedostali zadne male tresty. Vzdy velka pokuta + podminka. Ovsem to se ti jaksi nehodi do kramu co.

0/0
29.7.2011 13:51

zog

Re: stahovat je legální

Uf lidská blbost je nekonečná.

Tyto případy odsouzených lidí - mimochodem jeden z nich je můj známý jsou vždy za sdílení.

Nečteš - nevíš a právě jsi se náramně ztrapnil.

0/0
29.7.2011 13:57

Von_Rosret

Re: stahovat je legální

ne, ani jeden z nich nesdilel pouze nabizel linky.

0/0
29.7.2011 14:38

zog

Re: stahovat je legální

nějaký odkaz na článek  abys mohl podepřít své tvrzení by nebyl?

0/0
29.7.2011 14:50

zog

Re: stahovat je legální

no čekám čekám hledej hledej

nenajdeš

0/0
29.7.2011 15:24

doktor_chocholousek

Re: stahovat je legální

tak to už ujíždíte jaksi mimo mísu, ale pokud bych se to domákl, pak se potkáte s mojí pěstí a ujištuji vás, že v budoucnu vás myšlenka na flirt ani nenapadne a budete děkovat bohu, pokud neskončíte na invalidním vozíku. :-)R^

0/0
30.7.2011 1:10

doktor_chocholousek

Re: stahovat je legální

dovolil bych si odkázat na svůj příspěvek níže. Píšete...proti přání majitele...  Víte mě nezajímá přání majitele a zajímat mě nebude. Ale majitele musí zajímat moje přání a moje přání je pro něj zákon, kterému se podřídí. A když řeknu majiteli, že si budu sestavovat CD s hudbou sám ( budu si vybírat skladby ) tak majitel se postaví do pozoru a vyhoví mému přání ! A ne že mi bude vnucovat CD, na kterém jsou 1 nebo 2 hitovky a zbytek odpad a ještě za to chtít nekřesťanský prachy. Zákazník je pán !R^

0/0
29.7.2011 12:41

zog

Re: stahovat je legální

A kde je ta vaše morálka když jsou všichni občané označeni za zloděje a jsou nuceni platit daň z médií a elektroniky kterou používají pouze k vlastní tvorbě. Firma pro kterou jsem pracoval zaplatila na této dani statisíce korun a žádné z těchto zařízení nikdy nevidělo nic pirátského.

pro rejpaly - 240 korun poplatku z každé tiskárny firma pro své pobočky nakoupila cca 1300 tiskáren

kdopak ty peníze vlastně dostává? a za co?

0/0
29.7.2011 13:06

Von_Rosret

Re: stahovat je legální

Poplatek pro OSA nebudu hodnotit. Nejsem autor a nedokazi posoudit, jestli je tato organizace prinosem ci ne. Ovsem na druhou stranu co jsem se bavil s lidma kteri neco vydavaji, tak na svaz autoru nedaji dopustit. Nicmene to ze nekdo provadi zlodejnu posvecenou zakonem neni duvod k tomu, aby jste se choval stejne. Jinak muzete prosim vysvetlit spojitost mezi timto poplatkem a autorem nakeho dila v zahranici? Tim ze stahnete film nedelate skodu ose, ale konkretni osobe ktera prijde o zisky v podobne ceny vstupenky do kina. A ze by jste do kina nesel? Vas problem. Nikdo vas nenuti. Ale neni resenim to, ze zacnete obcahzet zakony a hledat v nich mezery jak danou vec ziskat zdarma.

0/0
29.7.2011 13:22

zog

Re: stahovat je legální

Nevím zdali jsi za to placený nebo jsi natolik natvrdlý.

Mohu tě ubezpečit že pláčeš naprosto na špatném hrobě a navíc si vybíráš pouze jednu stranu mince která se ti hodí.

Osa vybírá poplatek v souladu se zákonem já stahuji v souladu se zákonem. Problém je na úrovni stát vs vlastník autorských práv a ne vlastník vs stahovač. Není to žádné obcházení zákona ani hledání mezer zákon existuje pro to aby mohl ospravedlnit vybírání poplatku.

Narozdíl od tebe jsem spoluautor a je mi úplně u prdele kdo si můj produkt koupil a kdo si ho zkopíroval.

0/0
29.7.2011 13:52

Von_Rosret

Re: stahovat je legální

Ten zakon existuje, protoze obcan nemuze sam rozhodnout, jestli obsah ktery taha je legalni ci nelegalni. Podle vasi logiky by byl clovek sledujici nelegalni video na youtube odpovedny za nelagalni obsah umisteny na youtube.

0/0
29.7.2011 14:53

zog

Re: stahovat je legální

Ty už jsi se asi definitivně pomátl.

Než si zase začneš vymýšlet blud o existenci tohoto zákona poslechni si tiskovou mluvčí osa co o existenci tohoto zákona říká.

Nechápu kde jsi přišel v záchvatu schizofrenie na to co tvrdíš v poslední větě když tvrdím pravý opak.

0/0
29.7.2011 16:28

Najdete na iDNES.cz