Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ústí se chtělo chlubit památkami, maratonci raději poběží chemičkou

Ústí nad Labem se chystalo využít plánovaný mezinárodní půlmaraton, aby se představilo jako město atraktivní pro turisty a narušilo tím svou pověst průmyslové aglomerace. Nabídlo proto trasu kolem největších lákadel. Organizátoři ale město šokovali. Chtějí, aby závodníci běželi přímo středem místní chemičky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ustecak666

milenci a vrazi 2

Když se v chemičce v létě , tuším roku 2004, natáčel film Milenci &Vrazi, nebylo kolem toho takové haló ;-D.

Osobně jsem přesvědčen, že bezpečnost nebude nijak narušena....podél hlavní cesty nejsou v podstatě už žádné funkční výrobny....jídelna, správní budova, parkoviště, sklady, dílny, šatny...no snad jen u ČOVky může být problém.

Je to podobné, jako když procházíte ulicí Žukovova - jste také uprostřed fabriky a její jméno Vám není neznámé -SETUZA.;-)

0/0
29.7.2011 12:44

majkl1

Ústí opravdu není Praha.

Přes 30 let jsem žil v Praze a nyní přes 30 v Ústí, tedy mohu srovnávat. Ústí je městem průmyslovým, ale v Praze také turisty neuvidíte v Holešovicích, Vysočanech, Žižkově a pod. Navíc Ústí má proti Praze tu smůlu, že v historických dobách bylo několikrát v podstatě srovnáno se zemí. Jistě, Praha má řadu historických památek, na které je hrdý každý Čech, jako na dílo svých předků. Ale to není zásluha současníků. Druhá smůla Ústí je v tom, že s vysídlením sudetských Němců přišlo o většinu rodáků a o skupině poválečných přistěhovalců se nebudu rozepisovat. Jejich pověst je známa dostatečně. Ale nejbližší i vzdálenější okolí Ústí je krásné a velmi rozmanité. Ostatně, to zde již popsali jiní a výčet není zdaleka úplný. A proč to vlastně vše píši? Protože nemám rád odsudky na základě fám bez poznání stavu věcí.

A jednu jedovatost závěrem - kdykoliv se má kdekoliv jinde postavit neoblíbený provoz, vždy jsou místní proti a vždy se tu dříve, tu později objeví snaha "nacpat" ho k nám, na sever.

+3/0
28.7.2011 9:22

Národněfrontní kolaborant

Re: Ústí opravdu není Praha.

Překrásná města, překrásný kraj.

Bohužel plný poválečných přistěhovalců. Rv

0/0
28.7.2011 12:47

ovalek

Ústí není Praha

Panebože Ústí jako město památek? Vždycky to byla špinavá díra. Celý sever Čech je jedna velká špína plná nepřizpůsobivých opálených hnědočechů a kofol. Jaké štěstí že bydlím v místě opakovaně vyhlášeném jako nejlepší pro život v ČR, v metropoli východních Čech na soutoku Labe a Orlice:-P. Ústí není Praha!

0/0
27.7.2011 13:35

RomanKopy

Re: Ústí není Praha

Dobrý den,

v něčem máte pravdu. Byl jsem na Jižní Moravě a byl jsem ohromen krásami tamního kraje. Na druhou stranu, když jsem přijel zpět na sever, byl jsem také trošku "překvapen", neboť i tento kraj skrývá mimo město(města) hezké oblasti. Bohužel, bolševik to tu tak zdegeneroval jak těžbou, tak i skladbou obyvatelstva, že je to dnes horší část České republiky, to však neznamená, že úplně špatná.

0/0
27.7.2011 13:48

Baltazar010

Re: Ústí není Praha

To jako myslis tu vaší placatou krajinu, kde tak maximalne ziskas morskou nemoc? Okolí Ustí je moc pekny a ocenuji to i navstevy z jinych mist republiky... To, ze je v centru chemicka, se nedá nic delat, to ze tu jsou cikani, za to muzou tvoji rodice, kteří komouse podporovali a ti je sem hrnuli, to ze tu zustali je problem humanitni spolecnosti jako takove, Usti za to opravdu nemuze. Kdybyste do toho nekecali, tak je to s cikanama vyresene davno...

0/0
27.7.2011 14:08

Mik8

Re: Ústí není Praha

Pán ze svýho Hradce nejspíš nevytáhl paty a realitu vnímá prostřednictvím zpráv na Nově. Cikáni - ano, v Ústí jsou, ovšem ne odjakživa, ale až od oby, co je na sever natahali po válce ve velkém komunisti. Památky - před válkou fůra, i po válce a devastaci komunisty pořád mnoho zajímavého zůstalo. Jinak okolí města je plné lesů a všude krásné hory (České tředohoří, Krušné Hory, České Švýcarsko) plus labské údolí Porta Bohemica - nic srovnatelného u Hradce ani náhodou není. A navíc coby kamenem dohodil do Drážďan, které jdou poslední dobou ohromně nahoru a míří tam čím dál víc turistů z celého světa.

+2/0
27.7.2011 23:00

jazzinka

Re: Ústí není Praha

R^

0/0
28.7.2011 8:14

blumblum

Re: Ústí není Praha

Než s takovým exotem na soutoku Labe a Orlice, to radši s kofolama na soutoku Labe a Bíliny. :-) ;-D

+1/0
27.7.2011 14:49

budem

Re: Ústí není Praha

Jako rodilého severočecha jste mě dosti urazil. Budiž Vám odpuštěním, že ten kraj viditelně neznáte, protože jinak byste něco podobného nemohl napsat. Ano města jako Ústí nad Labem nebo Most nejsou zrovna nejkrásnější. Ale krajina Krušných a Lužických hor o Labských pískovcích ani nemluvě, o tom se Vám v polabské placce může jen zdát. Tak prosím pro přístě važte slova!!!!

+1/0
27.7.2011 14:52

Brei viktor

Re: Ústí není Praha

Není. V Praze žijí cenzoři.

0/0
27.7.2011 16:29

Čakys

Re: Ústí není Praha

Tohle mi říct do očí, tak ti dám pohlavek! Ústí moc krásy nepobralo, ale příroda na severu Čech je krásná, někdy přijeď a sám uvidíš. České Švýcarsko, Tiské stěny, Labské pískovce, Labská kaňon směrem k hranicím, Belveder, Lobendava, Hřensko, Soutěsky, Pravčická brána.. To bys koukal.. O tom si v té vaší placaté krajině můžeš nechat jen zdát. A mladíky za sousedy taky nemám.

+1/0
27.7.2011 16:40

jazzinka

Re: Ústí není Praha

Hezkou reklamu jsi svému městu udělal, jen co je pravda. A já si myslela, že tam žijou celkem fajn lidi a ne urážející ignoranti soudící místa, která očividně neznají. Ústí samotné trpí předchozí "přízení" komoušů, kteří tu pohnojili co mohli, ale to jak je město položené, jaké je jeho okolí, o tom si na té vaší nudné placce můžete nechat zdát. Pro mě jsou neobjektivnějšími "soudci" návštěvníci z ciziny, kteří k nám do Ústí jezdí nezatížení informacemi o "špinavé hnusné díře" a jsou ve většině případů nadšení, jak to to tu krásné. Mám s tím mnohonásobnou zkušenost.

+2/0
28.7.2011 8:22

ovalek

Re: Ústí není Praha

OK, uznávám přestřelil jsem se zahrnutím celého severu do ústeckého rance. Prvotně jsem měl na mysli srovnat krajská města Hradec Králové a Ústí, což srovnávat opravdu nelze. Jinak je pravdou, že v každém kraji jsou pěkná místa, chápu lidi z kopečků že se jim nelíbí na rovině, já zase na rovinu nedám dopustit. Btw. směrem na sever od Hradce se krajina zvedá a v našem kraji se nachází největší české pohoří. Cestuji poměrně hodně ale na sever se mi zatím moc nechce, vyjma Jizerek nebo Liberce. Jinak Hradec si svojí pozici nejlepšího místa pro život zasloužil kombinací více faktorů, úrovní školství, zdravotnictví, dopravou apod. Jen nevím proč jsou u nás po Praze druhé nejdražší pozemky a bydlení.

Můj slogan na závěr Ústí není Praha byl taky nepochopen, tady jsem parafrázoval slavnou scénu z jednoho svěrákovského filmu z roku 1980 s Josefem Abrhámem v hlavní roli. S Prahou to nemělo nic společného, to je samostatná kategorie.

0/0
28.7.2011 11:08

jazzinka

Re: Ústí není Praha

Jste v Ústí a jeho okolí vítán, přijeďte na návštěvu, udělejte si po okolí výlety. Nikdo netvrdí, že v Ústí nemáme problémy a že to tu není krapet "sociální", ale ve spoustě ohledů je to tu zase ojedinělé (v tom dobrém slova smyslu) a myslím, že stojí za to přesvědčit se na vlastní oči a ne soudit podle špatné image, které je fakt těžké se zbavit. Média nám věru taky moc  nepomáhají. Pokud se z Ústí něco zveřejní, je to v 90 % negativní. To pozitivní se přechází mlčením.

0/0
28.7.2011 12:10

Mik8

Re: Ústí není Praha

Nevím, co se vám líbí na placce, kopce jsou nesrovnatelně zajímavější. Stačí se podívat na virtualtravel.cz a srovnat Hradec s výhledy v Ústí.

0/0
30.7.2011 17:38

sn63

----

Škoda že mi muj zdravotní stav neumožnuje behat . Ale chemíčku bych si ráda prohlédla i zevnitř

0/0
27.7.2011 13:35

Baltazar010

Re: ----

Tak tam jděte května, vzdyt pisou, ze delaji dny otevrenych dveří... :-)

0/0
27.7.2011 14:05

Najdete na iDNES.cz