Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

KOMENTÁŘ: Ponurá Skandinávie aneb Co by k tomu řekl Stieg Larsson

Stále živíme pohádkový mýtus o bezproblémové Skandinávii, kde život plyne bez poruch jako nablýskané volvo. Ale pod povrchem téhle obdivuhodné společnosti se vytvořily silné protiproudy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Chrobalivy

všechno jednou končí

a Evropa pomalu ,ale jiste taky.....přijde nový ,mladý a to bude Sekáč...

0/0
28.7.2011 22:40

zlíňák x-file

Máte skutečně dojem, že je nutné klesající porodnost nějak ř

Copak musíme pořád RŮST? Kdo nám přikázal, že nás musí být každým rokem více a více? Nestačí 10 miliónů? Musí nás tady být příští rok 11 a další rok 12 miliónů ???? Copak to je za zákon, který nám toto nařizuje... No a co, tak tu bude za 50 let jen 5 miliónů čechů... budou se mít dobře, nebudou tu arafáči, a budou mít spoustu levných domů... A co se stane? Zboří se svět?

0/0
28.7.2011 15:12

slv

Re: Máte skutečně dojem, že je nutné klesající porodnost nějak ř

Nemuseli bychom růst, pokud by nerostl počet těch, kteří nepracují. To nejsou jen důchodci, ale i studenti, kteří studují skoro do třiceti. To vše při velkorysém sociálním zajištění.

Dnes stát vybírá na daních půlku toho, co jednec vydělá. Pokud by připadalo na jednoho neproduktivního více produktivních, dalo by se to utáhnout. Pokud to bude naopak, je zle. Pokud za 50 let bude z těch 5 milonů Čechů milion produktivních, tak stejně nezůstanou. Jak by to mohli vydržet.

0/0
29.7.2011 0:49

Stary Fafa

Porodnost

Možná, kdyby řekněme každý pár se dvěma dětmi dostal automaticky 3+1, mohlo by to část lidí motivovat k plození, nicméně pak by některé rómské rodiny asi vlastnily celé paneláky bytovek.

Par se dvema detmi to klidne dostat muze a romske rodiny vetsinou mezi bezdomovci nenajdete. ;-) IMHO by podpora mela cilena smerovat na TRETI dite. Tam nekde je zlomovy bod pro udrzeni populace.

+1/0
27.7.2011 17:59

aldozzz

Re: Porodnost

jenže to by lidi museli volit někoho komu jde o zájmy národa a lidí R^ a ta zvýšená podpora třetího dítěte je dost dobrý nápad :-)

0/0
28.7.2011 0:29

Wilhelm_Afrikaans_De_Joburg

Re: Porodnost

Podívejte se do světa, moc to nefunguje.

Britský sociální systém to dělá v zásadě stejným způsobem, přiděluje automaticky byty "potřebným" rodinám, a vznikla mohutná, cca 2 miliony lidí čítající underclass, která žije na děsivých sídlištích a jenom tam chlastá.

Tenhle druh motivace totiž zapříčiní, že mladé budižkničemu, které by v životě vlastními silami nedosáhlo na byt, si udělá 2 děti, a ty pak rostou na ulici a budižkničemu je stále budižkničemu.

A jakmile máte v paneláku takového souseda, nebo dva, tak normální lidi o byt vedle něj ani nestojí, a tím se "vyselektuje" čistě průserové ghetto plné ožralců a narkomanů, a jejich zanedbaných dětí.

0/0
28.7.2011 11:38

Gemars Moše Dajan

Re: Porodnost

Když má časem dojít k výrazné depopulaci, tak všemožné snižování porodnosti je cílem. Opravdu to není neochota podpořit porodnost. K tomu už by dávno došlo, pokud by to politici chtěli. U žádoucích skupin obyvatel prostě není nutno podpořit porodnost, nechme je asimilovat s ručníkaři a jinými nefakčenky.

0/0
28.7.2011 14:36

luke63

Bílá Evropa?

Je potřeba aby již ve školách se začli problému rasové nesnášenlivosti více věnovat.Je to na těchto příspěvcích patrné,že se tomuto problému málo věnujeme jako společnost.Navíc je zde patrna doba dlouhodobé izolace Čech (Československa) od ostatní evropské společnosti.Tento exsces nacistického střelce požadujícího čistou rasu v Evropě nic nezmění na tom že Evropa bude stále více multikulturní a tudíž je nutno začít i ve školách se zaměřit na výchovu k toleranci a respektu jak kulturní,politické i náboženské.Pokud nezměníme zaběhlé způsoby bude nacistů požadujících bílou evropu přibívat,je to patrné i z různých příspěvků zde.

0/0
26.7.2011 16:37

petr_leicester

Re: Bílá Evropa?

boze to snad neni mozne jak jste naivni! Ziji v UK, syn chodi do skolky kterou navstevuji deti ruznych narodnosti! Muslimske deti, obzvlast pristehovalcu ze Somalska, SA etc se uci ve skolce toleranci uplne stejne jako mostatni! A pral bych vam je videt "v civilu" s rodici...oblecek stejny jako otec (pokud je to syn), chovani k vlastni matce taktez, skupinka na pochodu vypada asi takto: otec, synove a az za nimi matka a jejich sestry! Nastupovani do auta, zeny namackonout automaticky dozadu a nejstarsi spratek pekne s tatinkem vepredu. Reknete mozna nic to neni. To arogantni chovani ke vsemu nemuslimskemu se musi videt a zazit! Bohuzel je to tak, muzete deti vychovavat jak chcete. Nelibi se mi to, ale doma pred synem si davam setsakra bacha, protoze i pouze verbalni prejev se zde poklada za rasizmus a to je tady dost tezky zlocin. Ale plati zase jen jednim smerem, smerem od nas....z jejeich strany to rasizmus neni nikdy, na to si urady davaji setsakra pozor!

0/0
26.7.2011 18:57

petr_leicester

Re: Bílá Evropa?

http://www.democracyforum.co.uk/immigration/96781-sharia-law-hits-uk-daily-star-sunday.html

0/0
26.7.2011 19:03

Michal Stasak

Re: Bílá Evropa?

Nedovolilo my zastaviť sa nad poznámkou pána luke63. Dopredu píšem niesom sympatizant žiadneho hnutia, či náboženstva. Poslednú dobu sledovať sociálno - antropologický vývoj našej spoločnosti je v centre záujmu viacerých ľudí. Predpovedať dané problémy ohľadom teroristichých útokov vôbec nieje ťažké, stačí k tomu prirodzený vnem jedinca a pochopenie danej situácie ktorá je v danej oblasti napr. problémová, ťažko riešiteľná. O Nórsku sa už dlho vie že je to krajina odchovaná na zväčša nacionálnom cítení, stojaca si za svojimy zásadami a hlavne ľudia majú humánny postoj ku všetkým ostatným ( zväčša ). Každopádne v celkovej rade obyvateľov sa nájdu obyvatelia ako napríklad Breivik ktorý majú napr. slabšiu psychickú vyrovnanosť odolávať takýmto problémom, ktoré môžu u daného jedinca vyvolať následné konanie ako zo dňa 22.7 .

0/0
27.7.2011 11:30

Roch Kowalski

Re: Bílá Evropa?

Tak on ten B.chce "čistou rasu " ? No, to snad ne, kde jste to sebral. Žádná taková rasa neexistuje ! Jde jen o to, aby Evropa zůstala v rámci křestanského civilizačníhio okruhu. A to je naprosto legitimní požadavek !

Tyhle vaše marxistické, internacionalistické řeči už dneska na nikoho nepůsobí ! Je to zrada na vlastní civilizaci, na vlastních lidech !

Rv

0/0
27.7.2011 14:10

Cordwainer

Re: Bílá Evropa?

Legitimní požadavek by to byl pokud by se tak chovala i Evropa k ostatním.Ve skutečnosti se teď bojíme toho,co jsme po celé dějiny dělali ostatním.My jsme zlikvidovali nespočet kultur-od obou Amerik ,přes Afriku až po Koreu.

Musíme bránit své,ale přiznejme si,že nám pouze dávají ochutnat naši vlastní medicínu.

0/0
27.7.2011 15:21

Imperial_Technocrat

Re: Bílá Evropa?

To je ale nehorázný žvást. To se domníváte, že Evropa si prožívala svou historii v mocenském vakuu neobtěžována agresemi mírumilovných národů celého světa, jež nepoznali válku, hlad ani utrpení než zlý býlí muž zesílil natolik, aby provedl křižácké tažení celým glóbem? Cožpak Řecké státy nebyly napadeny Persíí, cožpak Řím nebyl téměř zničen neustálými výpady Galů? Cožpak netrvalo Islámské nebezpečí ve formě invazí do Španělska a Francie, Balkán, Maďarsko, Rakousko ... Cožpak jeden a půl století neplundrovali Islámští piráti Středozemní moře a na půdě Evropy neunášeli miliony otroků. Cožpak byla Čína a Japonsko růžovými zahradami práva a prosperity? Cožpak Aztékové padli jen pod hrstkou Španělů, cožpak není pravda, že s necelou tisícovkou Španělů táhla na Tenochtitlan armáda milionu Španělských spojenců z řad bývalých leníků Aztéků? Et cetera ...

0/0
27.7.2011 17:07

Imperial_Technocrat

Re: Bílá Evropa?

Corr.: bílý muž

0/0
27.7.2011 17:08

Cordwainer

Re: Bílá Evropa?

Vždyť já nic takového ani netvrdil.Možná jsem to nenapsal jasně,ale nechtěl jsem říct že se ostatní chovali líp.

O co mi šlo,je že křesťanství jsme vnucovali všude všem a taky nás nezajímaly jejich tradice a hodnoty.

Prostě nejsme horší,ale ani lepší.

0/0
27.7.2011 18:17

Wilhelm_Afrikaans_De_Joburg

Re: Bílá Evropa?

"jsme". A zase je tu to "my".

Já jsem nic takového nedělal, moderní Evropané taky ne.

Pověsil byste Eichmannovo dítě?

0/0
28.7.2011 11:47

Wilhelm_Afrikaans_De_Joburg

Re: Bílá Evropa?

A "My" je kdo? Vy a vaši kolegové z hospody jste vyvrátili aztéckou civilizaci a tak si zasloužíte to odnést?

Excesy kolonialismu byly spáchány lidmi, kteří jsou a) dávno mrtví, b) i jejich děti už jsou mrtvé, c) rekrutovali se z určitých vrstev cca 6 národů (Anglie, Francie, Španělsko, Portugalsko, Itálie, Německo).

Jakým magickým pochodem teď za to mají trpět dnešní Norové nebo Švýcaři? Kde je ta "logika"? Zrovna ti Norové byli dlouho podřízeni Švédsku a samostatnost získali až v roce 1905.

Naprosto odmítám tenhleten druh přenosu viny ob 5 či 10 generací.

0/0
28.7.2011 11:34

Cordwainer

Re: Bílá Evropa?

V příspěvku na který reaguju se píše o "křestanském civilizačním okruhu".O tom se tedy bavíme

Pokud jde o přenos viny-spousta evropanů,i politiků viní za cokoli co udělá nějaký muslim celý islám,i muslimy i jiných zemí atd.

Taky není pravda,že by křesťané nyní nepotlačovali cizí kultury.Jistěže to už není jako kdysi...ale dělají co můžou.

0/0
28.7.2011 12:05

fearofthe

Re: Bílá Evropa?

křesťanský civilizační okruh je mýtus... uměle vytvořený jedním pánem, který měl velkou kancelář na Hardvardu a nedávno umřel. Já vnímám obrovském rozdíly mezi Norem, Čechem a Řekem (Italem) .. průměrný Čech je vedle Nora nekultivovaný dobytek, stejně jako Řek vedle Čecha. Toto není ta samá civilizace. Spíš bych rozuměl tomu, aby si každý národ uchoval určitou svébytnost (a aby svébytnost jednoho národa nebyla "vnášena" do národa druhého) ... Toto by však vyžadoval lpění na vytváření národnostních států a to je nemožné... (Není pro takovou věc byť ta nejmenší vůle) ... Zároveň by bylo však nutné, aby na světové scéně žádný národ nepovažoval sám sebe za něco výjimečného. Vzájemné respektování a spolupráce národnostních států by byla, pokud bych uvážil výše zmíněné, jednoznačně nejlepším řešením.

0/0
27.7.2011 23:30

aldozzz

Re: Bílá Evropa?

To je zajímavý že spousta lidí by chtěla zakázat KSČM ale že se po celém světě a u nás exhibují neomarxisti jako jste vy to nikomu nevadí ?! ;-O mně teda ano, jste zradou vlastního národa:-/

0/0
28.7.2011 0:31

Wilhelm_Afrikaans_De_Joburg

Re: Bílá Evropa?

Hm, vy jste takový internacionál, že v rámci potlačování "nacismu" ani neumíte psát česky. Přibívat, no fuj.

Evropané byli ze začátku daleko snášenlivější než dnes. Jejich "rasová nesnášenlivost" je převážně nesnášenlivostí vůči agresivnímu islámu a nic-nedělajícím rodinkám žijícím 20 let na podpoře, a je založena na pozorování reality.

Jestli plánujete, že začnete vymývat mozky dětem již ve 3 letech, tak se podívejte na bývalou Jugoslávii. Tam se taky Titův režim snažil zlomit vzájemné rozpory intenzivní propagandou ve škole.

Jenže ta propaganda se čím dál víc rozcházela s realitou a nikdo už jí nevěřil. Ve výsledku vznikla paranoidní, daleko nacionalističtější generace, než se zprvu čekalo.

0/0
28.7.2011 11:42

Zálohovaný obal 10

Re: Bílá Evropa?

luke63 - a jakpak dělá kozička?:-/

0/0
28.7.2011 11:47

Gemars Moše Dajan

Re: Bílá Evropa?

Můžete nám jítpřikladem a přivést si domů k ženě dva černochy, muslimy, cikány a třeba čínany. Do jednoho dne budete stoupencem Nacistického hnutí.

0/0
28.7.2011 14:20

Semper2

Tak konečně rozumný komentář !

docela příjemné překvapení u svazáckého listu:-) Nedávno jsem ve Skandinávii byl - a s vyjímkou Dánska, kde ovšem nevládnou socialisté, ale velmi konservativní křestanští lidovci s tichou podporou ultraopravice, jsem viděl jen ponurá, strohá města s nepěknou, někdy až hnusnou, utilitární architekturou. V Goeteborgu byl na ulicích takový brajgl, tolik odpadků, že jsme museli jít po silnici. Ovšem ten nepořádek něměli na svědomí mohamedáni, ale "zlatá" SOCIALISTICKÁ ŠVÉDSKÁ MLÁDEŽ !

Venkov a příroda v Norsku jsou krásné, ale někteří venkované dost zubožení, jakoby vyfrustrovaní. Abnormální drahota (ceny až 3x vyšší než v SRN). Švédsku doporučuji se zcela vyhnout, resp. co nejrychleji ho přejet, kulturně i jinak. to je nudná, ale současně nebezpečná země.

Takže pokud máte rádi sever - potom jedte spíš do Polska nebo Dánska, ale socialistickému "ráji" ve Švédsku se raději vyhněte. Jistě v DK a PL nenajdte hory, ale o to víc historie a památek.

0/0
26.7.2011 15:20

luke63

Re: Tak konečně rozumný komentář !

6e ty seš další pistolník;-);-);-)

0/0
26.7.2011 16:23

Roch Kowalski

Re: Tak konečně rozumný komentář !

a to ještě nevíte, že je jako doma i v Oolsku, bacha na něj !;-);-D

0/0
27.7.2011 14:12

Roch Kowalski

Re: Tak konečně rozumný komentář !

a to ještě nevíte, že je jako doma i v Polsku, bacha na něj ;-);-D

0/0
27.7.2011 14:12

Mallinali

Inu

Mimochodem, velmi zajímavý článek. Na idnes se tohle často nevidí. Dokonce kritika imigrace...já opravdu zírám. 8-o

0/0
26.7.2011 13:29

vfoitlo

Svedsko

Ja Vam nevim, bydlim ve Stockholmu, jsem pristehovalec, ale jako ponury sever mi to tu opravdu neprijde. Stat me prijal jako noveho "privandrovalce" bez problemu, pracuji, studuji, platim tu dane, vedu tu naprosto normalni spokojeny zivot, ktery mi jako ponury opravdu nepripada ;-)

0/0
26.7.2011 12:53

molok

Re: Svedsko

vy nevidíte všechny ty problémy, které Čechy trápí na Švédsku? ;-)

0/0
26.7.2011 12:57

Antonín, topič

Re: Svedsko

Hmm, tak samozřejmě se jedná o nadsázku, i když uznávám, že pochopit takovou metaforu vyžaduje určité dispozice.

Jak dlouho v tom Stockholmu žijete? Proč nežijete třeba, hmm, v Malmö?

0/0
26.7.2011 13:09

Mallinali

Re: Svedsko

Somálci na předměstí Stockholmu jsou prý extrémně přítulní, už jste měl tu čest? :-)

0/0
26.7.2011 13:22

freeride

Re: Svedsko

ja mam, na sidlisti Fisksatra nebo tak nejak, byl to tam samy muslim, cernoch.. ale jinak zadna spatna zkusenost

0/0
26.7.2011 14:38

Semper2

Re: Svedsko

mého kolegu tihle "přítulní" Somálci bezdůvodně napadli v přístavu v Goeteborgu. Jsou to neuvěřitelné ....., ne jako jiní černošiR^

0/0
26.7.2011 15:23

Wilhelm_Afrikaans_De_Joburg

Re: Svedsko

Termín "přistěhovalec" se používá jako úmyslné zamlžení problému. Do toho totiž spadá i Fin, který se ve třiceti přestěhoval do Švédska.

Hlavní problém je se Somálci, Araby a Pákistánci.

0/0
28.7.2011 11:36

molok

No Evropané obecně

a Norové především jsou humanisté. Tj jsou dobří lidé a myslí to dobře i s ostatními. Mně se jenom ty snahy jakýmkolvi způsobem na kohokoliv odlišného ukazovat, nějakým způsobem ho zbavit práv náboženských či jiných zdají trochu nebezpečné. Pod strachem že za 50, 100 let zde budou vládnout nějaké nehumání zákony (třeba islámské) příjmeme ty zákony raději teď a hned?

0/0
26.7.2011 12:49

Antonín, topič

Re: No Evropané obecně

Bývá dobrým zvykem odpravit útočníka dříve, než on to samé provede mně.

0/0
26.7.2011 13:10

Mallinali

Re: No Evropané obecně

Už nyní je persekuován nacismus...podle vás tedy máme nacismus nechat ať si sílí, když většina lidí ho bude mít ráda až tak za 50 let, kdy je nacistické bojůvky přesvědčí. Váš názor nemá logiku, navíc nevšimnul jsem si že by zákaz pedofilie, nacistického přesvědčení či lidožroutství byl považován za nehumánní. Nebo víte víc?:-)

0/0
26.7.2011 13:24

Wilhelm_Afrikaans_De_Joburg

Re: No Evropané obecně

V USA máte 1.dodatek ústavy na ochranu projevu, a nacistická strana tam byla vždycky marginální. Ani komunisti se moc neujali.

Soudce nejvyššího soudu Felix Frankfurter: "Sluneční světlo je nejlepší dezinfekce."

To váš názor nemá logiku, směšujete činy (pedofilie, lidožroutství, násilné bojůvky) se slovním nebo písemným projevem. To jsou dva zásadně odlišné typy jevů.

0/0
28.7.2011 11:44

Vaclav Hanus

mudrlant autor

No a kdo tedy vyresi klesajici porodnost ty mudrlante autore?

0/0
26.7.2011 12:41

Pinkkk

Re: mudrlant autor

Klesající porodnost není nutné řešit. Lidí je na světě (i u nás) dost. A to, že nebude kdo by vydělával na důchodce, je taky mýtus a strašení. Stačí přitáhnout k práci jistá nemakačenka.

0/0
26.7.2011 12:46

Mallinali

Re: mudrlant autor

Taková volovina. Porodnost musí být kolem dvou dětí na matku, jinak má společnost zaděláno na extrémní problém, spirálu stárnutí a paralyzace společnosti. A vymírání, které nepůjde zastavit. Dvě děti na matku (nyní máme 1,4) jsou totiž dost, aby společnost sama sebe generačně obměnila, jinak bude kolem poloviny století většina lidí v důchodu a potřebná...což společnost jednoduše nemůže zvládnout. Ten váš recept se hodí na mimozápadní země, kde je populační boom...taky to jde s námi od desíti k pěti a jediný výsledek bude, že ztratíme definitivně místo ve světě a nahradí nás jiní...ostatně už teď je vzrůst Indie, Brazílie a hlavně Číny dán hlavně demografickým faktorem...jich je čím dál, u nás je to opačně.

0/0
26.7.2011 13:21

Mallinali

Re: mudrlant autor

K tomu si ještě uvědomte, že čím bude menší počet domorodců,  tím bude výraznější podíl menšin na celkové populaci. A to i těch menšin, které se snažíme asymilovat už od druhý světový a ono to pořád nejde - takže není důvod si myslet, že to v dalších desetiletích bude nějak výrazně lepší. Snížením populace se tedy otevře cesta o občanským nepokojům...a s jejím úbytkem to bude čím dál horší. Až to tu nakonec menšiny převezmou, jak už to vypadá např. v Makedonii nebo Bulharsku, kde někdy po roce 2030 mají menšiny převážit. Takže ANO, je nutné s nízkou porodností bojovat!

0/0
26.7.2011 13:35

Jerec

Re: mudrlant autor

Ano, vymíráme. A co...? Jak tomu chcete zabránit ? Stimulovat lidi k rození dětí ? Možná, kdyby řekněme každý pár se dvěma dětmi dostal automaticky 3+1, mohlo by to část lidí motivovat k plození, nicméně pak by některé rómské rodiny asi vlastnily celé paneláky bytovek.

To vymírání je dané "přírodou", když je společenství v blahobytu, nemá výraznější potřebu reprodukce. Naopak, pokud hodně lidí umírá, ať už kvůli nemocem, válkám nebo špatné lékařské péči apod., tak se také rodí daleko víc dětí.

Btw. s tou Čínou jste pěkně mimo, tam mají "díky" svým snahám uměle snížit porodnost zaděláno na podobné sociální problémy, jako v Evropě...

0/0
26.7.2011 13:35

Mallinali

Re: mudrlant autor

To ale není pravda. Některé státy (USA, bílé státy latinské Ameriky, Austrálie, Irsko, Skandinávské země, Nový Zéland, tak trochu i Francie) mají porodnost skutečně dostačující, kolem dvou dětí na ženu (nutné je 2,1 ke generačnímu obnovení populace). Takže to není nějak objektivně dané, že moderní společnost musí zákonitě vymírat. Jde jen o to zkoumat proč oni mají víc dětí a třeba se poučit. Takže to není dané přírodou...alespoň ne nevyhnutelně, protože v některých opravdu bohatých zemích to jde. Romové by tím nemuseli být zvýhodněni, protože by se koukalo také na přístup a kvalitu vzdělání toho dítěte (jinak sociálka a exekutor) a hlavní bonus pro rodiče by spočíval v opravdu velkém daňovém zvýhodnění rodin s více dětmi. Jinak Čína má zaděláno na problémy do budoucna, ale zatím její populace ještě výrazně roste, za deset let je to skoro o 100 milionů. Takže do budoucna problémy ano, ale zatím dojíždějí...a není jisté, jestli v případě potřeby tu politiku jednoho dítěte neruší.

0/0
26.7.2011 13:49

Mallinali

Re: mudrlant autor

To daňové zvýhodňování rodičů myslím hlavně co se týče mzdy, případně příplatkům právě ke mzdě. Holt se ale musí chtít, zatím to nikdo až na pár náznaků neřeší, jen se zaobírají důchodovou reformou a už neřeknou, že vlastně ani nemusí být, když se to vezme za správný konec.

0/0
26.7.2011 13:51

Jerec

Re: mudrlant autor

Ale v jakých vrstvách se ty děti rodí ? V USA třeba značně přibývá podíl hispánského obyvatelstva, což jsou opět  většinou chudší společenské vrstvy, nikoliv střední třída. Sice to sem úpně nepatří, ale kamarád, co cestoval po USA, mi říkal - 90 % bezdomovců jsou černoši. Takže samotný přirozený přírůstek obvytelstva neukazuje nic, co by se dalo bez bližší znalosti označit jako pozitivum.

Skutečně, rád bych viděl ta konkrétní čísla, navíc "očištěna" od přírůstku právě přistěhovalců nebo první generace jejich potomků.

0/0
26.7.2011 14:08

Mallinali

Re: mudrlant autor

Já taky nemluvím o přírůstku jako hlavním pozitivum, ačkoliv u nás bych se malému přírůstku kvalitních a kulturně spřízněných lidí nebránil. Jde mi ale hlavně o to, aby nás neubývalo a neroztočila se ta spirála stárnoucí a paralyzované populace vedoucí až k rozpadu společnosti. Jednoduše bych rád, aby nás aspoň zůstalo tolik kolik je teď, neubývalo a generace se normálně obměňovaly. Pak si můžeme říkat stabilní stát. V USA si holt mysleli, že když to šlo s evropanama, tak to jde s každým...a už teď  mnozí vědí, že se mílili.

0/0
26.7.2011 14:16

Antonín, topič

Re: mudrlant autor

Máte skutečně dojem, že je nutné klesající porodnost nějak řešit?

0/0
26.7.2011 13:08

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.