Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

V Bavorsku exhumovali tělo nacisty Hesse. Spálili ho a popel hodí do moře

V bavorském městečku Wunsiedel zrušili hrob Rudolfa Hesse. Ostatky bývalého náměstka Adolfa Hitlera exhumovali, pár hodin poté ho spálili a nyní popel pohřbí do moře. Pravicoví extremisté tak podle očekávání místních úřadů přijdou o své poutní místo, kde každoročně ve výroční den Hessova úmrtí 17. srpna pořádali až tisícové pochody.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Politicky korektní lež

Otázečka

Kam dali zbylé členy rodiny?

0/0
24.7.2011 20:03

Konstrukter

zajímavé

Lenin leží nabalzamovaný v mauzoleu a chodí na něj čumět davy turistů a klanět se mu staří bolševici a Hesse nenechají ani v klidu ležet na normálním hřbitově.

Něco mi říká, že zde není něco v pořádku...

0/0
22.7.2011 20:48

Mr.Rejpal

Ve špatnou dobu na špatném místě

Jiní na tom byly hůř, ve špatnou dobu na špatném místě:

-kdyby byl v Osvětimi, Treblince, Chelmu - byl by jako 6 milionu jiných popraven a spálen

-kdyby byl v Drážďanech, Hamburku, Tokiu - byl by jako milion jiných spálen zaživa

Slabý je stát, který se bojí popela jednoho starce.

0/0
22.7.2011 15:17

VyMeTaky,2

Re: Ve špatnou dobu na špatném místě

Mohl sis ho vyexhumovat a chovat si ho - nespáleného - sám.

0/0
22.7.2011 19:16

vidocqcz

hm

Konečně začnou i náckové ..... jezdit k moři. Konečně nebudou ty jejich lebky tak mrtvolně bledý :-)

0/0
21.7.2011 21:43

Heimdall8

! ! !

Vražda Rudolfa Hesse spáchaná britskými tajnými službami nestačila.. Hesse sice umlčeli a to, co by nejspíš řekl po svém propuštění na svobodu, zůstane navždy utajeno, ale i tak je kolem celé jeho kauzy řada otazníků.

O jeho propuštění se zasazoval mj. i Gorbačov a řada dalších státníků, takže v tom musely být hodně vysoké zájmy, navíc fakt, že atentát provedla zrovna britská strana je taky zvláštní. Musel říct něco hodně podstatného, když už nikdy nesměl vyjít ven a britské vedení z toho má takový strach, že to ještě ani dnes nezveřejní.

Bez jakékoli náklonnosti k jakékoli straně, naprosto nezaujatě říkám, že by měla všechna fakta kolem jeho kauzy být odtajněna. Hess hrál dost podstatnou roli v historii Evropy a to je podle mě dostatečný důvod pro to, zbavit se jednou provždy polopravd a propagandistických keců, které se k jeho osobě postupem času nabalily.

0/0
21.7.2011 21:00

VyMeTaky,2

Re: ! ! !

Už za něj, chudáčka, zamačkávám slzu...:-P

0/0
22.7.2011 19:15

Pravdu lze smazat, ale ne umlčet

Tohle už je posedlost

Zatímco zruší zástupný symbol, jeden hrob nacisty, noví ideoví vůdci se začínají sklánět k nové modle, zelené totalitní budoucnosti.

0/0
21.7.2011 16:08

Judge Dredd

sice trochu místu, ale tohle je hustý

MENGELE Agrartechnik je tradiční výrobce zemědělské techniky.Již 135 let je technika MENGELE každodenním pomocníkem zemědělců.Alfou a Omegou ve firmě MENGELE je kvalita.Sběrací vozy, návěsy, přívěsy, rozmetadla a řezačky - tradiční portfolio, tradičně špičková kvalita.;-D;-D;-D;-D.

http://www.faguspraha.cz/zemedelska-technika/dopravni-technika-mengele-.htm

+1/0
21.7.2011 15:50

peena2

Re: sice trochu místu, ale tohle je hustý

no a ? Asi vyrábějí kvalitní výrobky.

0/0
21.7.2011 15:53

Judge Dredd

Re: sice trochu místu, ale tohle je hustý

To netvrdím... ale vzhledem k tomu, že jde o rodinu MUDr. Mengeleho ;-D;-D;-D A taky si nelámou hlavu s tím, že se tak jmenují... ale je to drsný - pokud chápe¨š černej humor... ale ty asi ne...;-(

+1/0
21.7.2011 15:57

Rudla01

hM,

"Hessova vnučka ale zprvu odmítala, aby se s pozůstatky

zemřelého hýbalo. Později ale připustila, že i jí vadí, když je hrob

její rodiny zneužíván k politickým cílům, a k exhumaci dala souhlas."

To spíš zní, že BYLA PŘESVEDČENA!

+1/0
21.7.2011 15:36

peena2

Re: hM,

R^

0/0
21.7.2011 15:53

Vedoucí kolotočář

Redakce, zasadne zamenujete pojmy!

Nemecky nacismus bylo ultra-levicove hnuti. Neustale opakovani blabolu o pravici je uz opravdu trapne. Co bylo pravicove, byl italsky fasismus, tedy vedouci uloha slechty, tovarniku a armady nad italskym lidem. To je hlavni rozdil mezi nacismem a fasismem. Existuje mnemotechnicka pomucka na zapamatovani: Hnuti, ktere vznika zezdola, od obycejnych lidi, nebo jednoho obycejneho cloveka a postupne ovlada zemi, se nazyva nacismus, protoze jde o "narodni socialismus", tedy neco, co vznika zezdola ze spolecnosti. Naproti tomu fasismus je presnym opakem, je to "hnuti elit". Tedy opacny proces, kdy elity naroda se nemohou divat na ten spolecensky marast a vytvori hnuti, jehoz cilem je reformovat hodnoty spolecnosti ze shora. To, ze dneska vetsina lidi nezna rozdil mezi obema pojmy, za to mohou komuniste, kteri dusledne dbali na to, aby Hitler a jeho "levicove NSDAP" hnuti nebylo hazeno do jednoho pytle s bolsevismem, jehoz je nacismus nejvetsi konkurent na stejne, leve strane polit. spektra!

+6/0
21.7.2011 15:32

VyMeTaky,2

Re: Redakce, zasadne zamenujete pojmy!

To byste chtěl po absolventech FSV UK příliš moc. Buď mohou - nějak - myslet (nečekejte nic převratného), nebo psát.

0/0
22.7.2011 19:18

nesmrtelný Chuck

Proboha dokáže někdo vysvtělit redaktorům IDnesu

že nacismus byl LEVICOVÝ směr. Když už nedávali ve škole pozor, tak by se měli nejdřív něco z dějinách přečíst. ;-O ;-O;-O;-O;-O

+4/0
21.7.2011 13:50

Roman36a

Re: Proboha dokáže někdo vysvtělit redaktorům IDnesu

Ono to není přesné. Hitler ke svým zrůdným plánům potřeboval především průmyslové firmy, ale ke zvolení dělníky. Těch byla pochopitelně většina. Takže o tom jestli se jednalo o pravici, nebo levici, by se dalo do nekonečna diskutovat. Řekl bych že to byl tak zvrácený režim, že se to žádné z takto jasně definovaných kolonek nevejde.

0/0
21.7.2011 13:57

terminal

Re: Proboha dokáže někdo vysvtělit redaktorům IDnesu

Já osobně se spíše přikláním k tomu, že nacisté a fašté patří k levici, nicméně i toto beru jako celkem rozumný názor. Každopádně by novináři měli tato neohnutí raději označovat prostě extrémisté.

0/0
21.7.2011 14:07

pavel.61.

Re: Proboha dokáže někdo vysvtělit redaktorům IDnesu

pokud se bere komunistický "vztah k výrobním prostředkům" tak budete furt diskutovat. Pokud se podívate na svobodu jednotlivce, ulohu a sílu státu, vliv jedné strany pak je to jasně nalevo

0/0
21.7.2011 14:27

ramm

Re: Proboha dokáže někdo vysvtělit redaktorům IDnesu

Ono se to tu řešilo už o stránku dřív, a je to prostě jak říkáte sporné, i když i já se přikláním k tomu, že jsou spíše vlevo od středu. Ale bral bych to prostě jako zažitý pojem, který byl daný nějakými historickými okolnostmi. Takových nepřesných označení, i když každý ví, že to tak ve skutečnosti není, je spousta. Třeba Máchovo jezere také není jezerem a kaspické moře mořem, stoletá válka netrvala sto let, právní historický výklad také nemá moc společného s historií a homo sapiens taky nemusí být vždy moudrý a tak by se dalo pokračovat do aleluja. Ale hlavní je, že každý ví, co si pod tím má představit...

0/0
21.7.2011 14:37

BigPep

Re: Proboha dokáže někdo vysvtělit redaktorům IDnesu

Spíš by měl někdo vysvětlit tobě, že dělení na "pravicový" a "levicový" je přežité právě už od časů nástupu Hitlerů, Hessů a spol., o dnešní nečasovsko-kalouskovské "pravici", která provádí "reformu" téměř plošným "levicovým" zvyšováním daní, nemluvě.

0/0
21.7.2011 14:01

terminal

Re: Proboha dokáže někdo vysvtělit redaktorům IDnesu

Zda a jak je označení pravice-levice přežité, o tom by se asi dalo také dlouho diskutovat. I dnešní některé moderní učebnice ekonomie a politiky rozdělují levici a pravici podle vztahu k výrobním prostředkům a jejich kontrole. Jiné zase podle vztahu jedinec-společnost (kdy pravice povyšije vždy zájem jednice nad společným-tedy státním a levice naopak), atd atd. A tedy podle těchto znaků se (dle mého) prostě nacismus a fašismus klonil spíše doleva než doprava. Tedy i jejich neonásledníci by měli spadat do levého spektra. Ale raději bych viděl, kdyby je redaktoři označovali prostě jako extremisty.

0/0
21.7.2011 14:19

zlomená lopata

Ví někdo

jak dopadla mršina Klémy?

0/0
21.7.2011 13:39

Judge Dredd

Re: Ví někdo

Leží na Olšanech a komunisté vzpomínají 8-o8-o

http://www.novinky.cz/domaci/50727-komuniste-opet-vzpominali-u-gottwaldova-hrobu.html

0/0
21.7.2011 15:44

pavel.61.

zničím symbol a zničím nacismus?

To museli hodně přemýšlet. A raději pominu, že nacismus je pravicový. To se zase levičáci "blejskli".

+2/0
21.7.2011 13:29

terminal

Re: zničím symbol a zničím nacismus?

No, vždyť už to "tady" párkrát v dějinách bylo....  Naposledy u nás v padesátých letech, kdy raději některé popravené "nepřátele" raději rozprášili, aby nikdo k hrobům nechodil. Taky jsem myslel, že takováto praxe je přežitá.

0/0
21.7.2011 14:22

Roman36a

Re: zničím symbol a zničím nacismus?

O tom že byl Hess zločinec snad nepochybujete. Nebo ano? Církev - majitel hřbitova se rozhodla, že nechce mít každoročně na své posvátné půdě demonstraci neonacistů, tj. pohrobků těch, kteří nejen Německu, ale i půlce světa způsobili nejhorší krveprolití v dějinách. Je to tak těžké pochopit? Jestli s tím máte problém, nechte si ho přivést k vám na zahradu. Ale řekl bych že je to ještě větší zneuctění ostatků. Bude na pozemku patřící nižší rase.

0/0
21.7.2011 14:31

jfb

Re: zničím symbol a zničím nacismus?

U Hesse s tím zločincem nejsem na 100 % přesvědčen. Do Anglie uletěl dříve, než největší zločiny nacismu vypukly. Ale nikdy jsem se nezabýval do hloubky, jaký podíl měl na přípravě holokaustu apod.

0/0
21.7.2011 15:54

Noli tangere circulos meos

na Kube to delaji lepe

kdo byl na Kube v Cienfuegos a zasel si na hrbitov, mohl byt svedkem jejich ritualu. Po dvou letech exhumuji nebostika rodinni prislusnici ocisti jeho kosti a ulozi do male bedynky, ktera se dale skladuje ve spolecne kostnici, aby udelali misto v hrobe pro dalsiho clena rodiny. :-)

0/0
21.7.2011 13:02

Noli tangere circulos meos

kdo spali vysype do more " Molocha"

ke kteremu se modli elita z Bohemian Grove a kde se rozhoduje tajne o nas. Kolik z nas zahyne na hladomor, do jake valky pujdeme atd. ......Rv;-€

0/0
21.7.2011 12:57

Soininen

Inu, totalitní ideologie

jsou svého druhu kulty. Navíc, z logiky věci je to jednak hanobení lidských ostatků ať už to byl kdokoliv. Druhak krvelační muslimové mají také svou Mekku, v západních zemích a to i v Německu jsou příčinou více problémů než aktuálně neonacisté, ačkoliv mají stejné ideové základy. Tímto chci, říci, že proč mají mít muslimové nějaké extra výhody a neonacisté jsou pronásledováni. Pravda nejlepší by bylo, tyto ideologie smést na smetiště dějin naprosto nerozdílně, jenže ani na smetišti dějin je nechtějí.

+1/0
21.7.2011 12:50

Noli tangere circulos meos

Re: Inu, totalitní ideologie

zapomel jsi na Ben Giriona :-)

0/0
21.7.2011 12:58

Soininen

Re: Inu, totalitní ideologie

Hmm, jeden jediný člověk, co máš dál. Oproti stamilionům krvelačných islámských bestií je to stále málo.[>-]

+1/0
21.7.2011 13:05

Noli tangere circulos meos

Re: Inu, totalitní ideologie

;-D a nehoni te po nocich? rano ruka v nocniku a "propocena" postel ? ;-D

0/0
21.7.2011 14:15

Billy77

Je to hnus

Při četbě historických knih bychom se nad znesvěcením památky mrtvého pozastavili jako nad barbarstvím, a dnes je to v pořádku? Ti, co přijdou po nás, jednání evangelické církve odsoudí. A odsoudí i režim, který dnes v Evropě vládne.

+2/0
21.7.2011 12:40

AnalProbe

Re: Je to hnus

Naštěstí je vás jen pár :-P;-D

0/0
21.7.2011 14:14

komár.

uz

se bojime i kosti? No zacnu se o toho Rudolfa zajimat. Dosud mi byl fuk.;-D

+1/0
21.7.2011 12:37

duhacenzor3

Měli by to samé

udělat také s Leninem.

+2/0
21.7.2011 12:34

pavel.61.

Re: Měli by to samé

a z Gottwaldem at si soudružka Semelová, nebo jak se ta pomatená komunistka jmenuje, chodí bekat ke splavu

0/0
21.7.2011 13:32

nesmrtelný Chuck

Re: Měli by to samé

R^R^R^R^R^R^

0/0
21.7.2011 13:52

jien

Re: Měli by to samé

To by bylo zajímavé :-)

0/0
22.7.2011 8:43

BigPep

Je třeba odstranit zdroj možného kultu

Tu DNA analýzu nevím, nemám tolik informací, ale je víc než pravděpodobné, že tyto počiny jsou řízeny stejnou logikou, dle níž byly v raném středověku při vnucované christianizaci kláceny všude po Evropě pohanské modly - lidé měli ztratit možnost provádět svou původní víru a mělo to usnadnit jejich přechod na víru novou. Proto se mi tyto praktiky zgruntu nelíbí - a to přesto, že Hesse ani nacismus rozhodně nemiluju.

Zkrátka ano, je to takové ... židokřesťanské. Tady máš a běda, jestli si to dobrovolně nevybereš!

+1/0
21.7.2011 12:14

BigPep

Vláda nejsilnější evropské země se bojí 1 tisíce nácků...

Proč asi?

0/0
21.7.2011 11:13

Zelenej Raul

Re: Vláda nejsilnější evropské země se bojí 1 tisíce nácků...

O žádné vládě se nikde nemluví. Možná ještě tak o evangelické církvi.

0/0
21.7.2011 11:17

MirdaCB

Re: Vláda nejsilnější evropské země se bojí 1 tisíce nácků...

Německo není nejsilnější evropská země. Nejsilnější je Rusko a to jak vojensky tak počtem obyvatel.

0/0
21.7.2011 11:23

zlomená lopata

Re: Vláda nejsilnější evropské země se bojí 1 tisíce nácků...

A taky ekonomikou a životní úrovní!;-D

+1/0
21.7.2011 11:51

jakobin česky

Re: Vláda nejsilnější evropské země se bojí 1 tisíce nácků...

R^!!

0/0
21.7.2011 12:07

MirdaCB

Re: Vláda nejsilnější evropské země se bojí 1 tisíce nácků...

V HDP na hlavu je Německo až na 12 místě v EU. A v celé Evropě je na tom ještě hůře neb tam se počítá ještě Švýcarsko a Norsko.

0/0
21.7.2011 12:16

MirdaCB

Re: Vláda nejsilnější evropské země se bojí 1 tisíce nácků...

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Clensk%C3%A9_st%C3%A1ty_Evropsk%C3%A9_unie

Když si v té tabulce kliknete nahoru do toho sloupečku HDP tak se Vám to seřadí.

0/0
21.7.2011 12:23

Judge Dredd

Re: Vláda nejsilnější evropské země se bojí 1 tisíce nácků...

Mno jenomže 2/4 Ruska leží v Azii, tedy nelze Rusko považovat za Evropskou zemi...

0/0
21.7.2011 15:46

Najdete na iDNES.cz