Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Islám chce vyměnit za kult čajové konvice, malajsijské soudy jí brání

Šedesátiletá Malajka Ali Kamariová se narodila jako muslimka, ale konvertovala k sektě, jejímž symbolem je obří čajová konvice. Islámské soudy jí to však nechtějí oficiálně dovolit. Už několikrát ji uvěznily za zradu a nyní její naději pohřbil i civilní soud. Podle něj o jejím konvertování může rozhodnout jen islámský soud šaría.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

duhacenzor3

Pakliže malajsijská atheistka mění islám za

"kult čajové konvice" , nechť si s ní muslimové udělají, cokoliv co chtějí, tímhle "kultem" uráží nejen muslimy, ale ostatní věřící.

0/0
20.7.2011 12:20

Brundi

Re: Pakliže malajsijská atheistka mění islám za

Ty jsi ale drsny hoch, co?

+1/0
20.7.2011 12:27

Soininen

Re: Pakliže malajsijská atheistka mění islám za

Islám je zhovadilá ideologie, takže v konečném důsledku udělala ta žena to nejlepší co mohla.[>-]

+4/0
20.7.2011 12:31

Hrustic

Re: Pakliže malajsijská atheistka mění islám za

At si veri klidne v obnosene ponozky !!! Urcite lepsi nez islam - dukazem o tom je i samotny clanek ...

+1/0
20.7.2011 12:53

Arne21

Re: Pakliže malajsijská atheistka mění islám za

No vidíš, nás ateisty tím neuráží, naopak je nám velmi sympatická. Všichni uražení věřící již brzy skončí v čajové konvici a stanou se uraženýnmi vařícími. Konvice společně s ateisty ovládne svět :-000

+1/0
20.7.2011 13:15

pedol

poměrně příznačné

Malajzii pěstují rasistický systém "búmiputera" kdy ekonomicky schopní Číňani jsou nuceni přibírat neschopné Malajce.

Jde o jakousi soft obdobou "Židovského kódexu" za Slovenského štátu.

Netřeba házet všechny muslimy do jednoho pytle, ale v principu je na místě soustavně demaskovat islám jakožto ideologii totalitní a zhoubnou. Prokazatelně i v NSDAP, HSĽS či KSČ by se jistě našel nespočet umírněných a přátelských lidí, kterým bohužel došlo příliš pozdě, jakému zločinnému systému sami dodávají na legitimitě. Stálo to milióny zmařených lidských bytostí a přinejmenším Evropa by se měla z této šílené historie poučit a přestat praktikovat appeasement vůči vyznavačům výlučnické a totalitní ideologie. Pro dokreslení, dle nedávného průzkumu jen v "demoktatizovaném" Egyptě 82% populace podporuje kamenování za cizoložství, 84% je příznivcem trestu smrti za odpadnutí od víry a 79% by vznik jaderného Iránu podpořila.

+1/0
20.7.2011 10:49

Amanita phalloides erectus

***

jak se mohla narodit jako muslimka ? To se nějak pozná ?

+1/0
20.7.2011 10:14

Arne21

Re: ***

No, podle islámského práva, každý kdo se narodí muslimskému otci je automaticky muslim, přes to vlak nejede. Podle širšího koránského pojetí jsou VŠICHNI lidé po narození muslimové, z nihž však někteří (křesťané, budhisté, ateisté ...) sešli ze správné cesty. Pozor na to, jste také asi odpadlík, a za to se trestá smrtí,.

+2/0
20.7.2011 10:29

pedol

souhlas

ke zpochybnění věrohodnosti islámu iž většinou postačí dogma Mohameda tvrdící, že muslimy byli i Izraelité jako Abrahám, Áron, Mojžíš, Šalamoun, David či dokonce Ježíš, který se opíjel s celníky a hříšníky. Když na podobné na hlavu postavené nesmysly upozornili Mohameda medinští Židé, rázem se z “lidu Písma” stali odsouzenci k smrti a „potomci prasat a opic”. Mohamed sám sebe prohlásil za "pečeť proroků" čímž jen naplnil proroctví Janových Zjevení. Od medinské doby se "zpochybňovači" jeho blábolů z řad lidu Písma či my věřící v božskou podstatu Ježíše zařadili mezi ty "nejhorší z nejhorších". Stačí si to ověřit v Koránu a Hadísech.

+1/0
20.7.2011 10:37

Soininen

Re: ***

Odpadlík není, je to Kafir(ateista či polyteista) a těm přísluší role otroků. Odpadlíkem od Islámu je ten kdo od něj vědomě odstoupí a tito odpadlíci jsou odsouzeni k smrti. Pak islám uznává občany druhé kategorie (křesťany, Judaisty) které nazývá lidem knihy, ale považuje je částečně za zbloudilé lidi. Tito lidé knihy sice mohou praktikovat své náboženství, ale nesmí ho šířit mezi ostatními muslimy, platí daň z hlavy. Platí daň z hlavy, tzv Zakát za tento poplatek je jim poskytnuta ochrana a mohou praktikovat svou víru v rámci své komunity, ne jinak. Dále lidé knihy nemají absolutně žádný přístup do vedoucích pozic islámského státu. No a na vrchu společenského žebříčku stojí plnoprávní muslimové. Tedy zejména muži, ženy jsou co se týče práv o něco níže než muslimští muži. Toliko ověřitelná fakta. No není to krásné, apartheidní náboženství.

+2/0
20.7.2011 11:57

Soininen

Re: ***

Nejen podle Islámského práva ale i podle islámské eschatologie se každý člověk na této planetě rodí jako muslim a nemuslimem se stává v průběhu svého života. Vzhledem k tomu, že islám má výrazně misijní charakter je povinností každého muslima bojovat za šíření islámu, přičemž islám lze šířit jakýmkoliv způsobem. Za to muslim získává Allaha kladné body, samozřejmě.

+1/0
20.7.2011 11:51

Arne21

Pro všechbny islamoapologety

Toto je islámské pojetí svobody vyznání v praxi. Jinými slovy: islám je netolerantní ideologie, která je v zásadním rozporu s listinou lidských práv a svobod !

+5/0
20.7.2011 9:41

Arne21

Oprava: pro všechny ...

0/0
20.7.2011 9:42

VentreSaintGris_X7

Re: Pro všechbny islamoapologety

A znovu upozorňuji, že jde o Malajsii, prototyp údajné "vyspělé islámské a zároveň demokratické" země, se kterou právě islamoapologeti tak rádi argumentují, když napíšete něco například o Saudské Arábii, Pakistánu apod. Nějak jim ty "vyspělé islámské a demokratické země" docházejí. V Egyptě neuplyne den, aby nebyl vypálen kostel, zavražděn koptský kněz či hromadně znásilněna koptská křesťanka a následně přinucerna ke konverzi na islám. V SAE zase nedávno uvěznili Australanku, protože se "nechala znásilnit" resp. to znásilnění tamním úřadům ohlásila. Fakticky islamoapologetům už zbývá snad jen to Turecko, kde to jde ovšem, co do reislamizace země, rovněž od desíti k pěti.

+1/0
20.7.2011 9:49

duhacenzor3

Re: Pro všechbny islamoapologety

Atheismus je také netolerantní ideologie, která je v zásadním rozporu s listinou lidských práv a nikdo vám to nezakazuje. Navíc "kult čajové konvice" nemá nic společného s náboženskou svobodou, je to jen hloupý výsměch na adresu všech co věří v Boha, muslimů i nemuslimů, ne nějaké "náboženství".

0/0
20.7.2011 12:24

Hans von Karlin

Je ten nadpis česky?

8-o8-o8-o

0/0
20.7.2011 9:24

alkhazali

Re: Je ten nadpis česky?

malajsijské? taky mi to prijde trochu zvlastni

0/0
20.7.2011 10:06

dehtak

Re: Je ten nadpis česky?

lepe zni malajske

0/0
20.7.2011 10:59

Brundi

Vsichni se tu navazi do islamu, ale ten, kdo se tu zachoval

jako Pilat Pontsky je predevsim ten civilni soud, ktery ji predal sarije. Jejich zaludek a svedomi bych nechtela mit. Nejdriv ji nechat 2x brucet a pak ji predhodit sarije, kde je temer jasne, jaky trest ji ceka... 8-o

0/0
20.7.2011 9:17

VentreSaintGris_X7

Re: Vsichni se tu navazi do islamu, ale ten, kdo se tu zachoval

Jaký civilní soud? Mluvíme o muslimské zemi, kde islám je přímo navázán na státní správu včetně samozřejmě toho tzv. civilního soudnictví, tj. islámského soudnictví. Ten "civilní soud" je šariatský soud.

Islám není náboženství, islám je všeobjímající ideologie a mocenská platforma a kdekoliv je dost jeho vynavačů, tam je automaticky i státní ideologii a státní politikou včetně té Malajsie.

+1/0
20.7.2011 9:29

Brundi

Re: Vsichni se tu navazi do islamu, ale ten, kdo se tu zachoval

Vim, co je islam, nicmene jak je to se sekularizaci soudniho systemu v Malajsii, v tom vychazim z clanku. A clanek tvrdi neco jineho, nez vy. Cimz nerikam, ze vy nemate pravdu. V tom pripade se ale opirejte do clanku a ne do me.

0/0
20.7.2011 9:34

sphagnum

Re: Vsichni se tu navazi do islamu, ale ten, kdo se tu zachoval

Civilní zákonodárství udělalo jednu jedinou chybu: Dovolilo existenci islámu a sharii. Všechno ostatní se od toho jenom odvíjí.

0/0
20.7.2011 9:53

Soininen

Re: Vsichni se tu navazi do islamu, ale ten, kdo se tu zachoval

Poslyš, moc toho i islámu opravdu nevíš. Islám je z hlediska zdravého rozumu koncipován jako nábožensko-politická ideologie. Islám je ideově spřízněný s nacismem, neonacismem, fašismem a komunismem. Jedná se o totalitní ideologii směřující programově k potlačení základních lidských práv a svobod. Jako takový Islám musí být v dohledné době zakázán pokud jde o jeho praktikování ať už venku či doma v soukromí.[>-]

0/0
20.7.2011 12:22

Brundi

Re: Vsichni se tu navazi do islamu, ale ten, kdo se tu zachoval

O islamu toho vim dost a rozhodne s nim nesympatizuji. Mene uz vim o politickem a justicnim systemu v Malajsii. Pokud tam existuji dva systemy, jak uvadi clanek (jinde nehledano), pak je snad jasne, kam muj prispevek miri.

0/0
20.7.2011 12:26

duhacenzor3

Re: Vsichni se tu navazi do islamu, ale ten, kdo se tu zachoval

Tohle je v pořádku, tahle si svůj trest zaslouží, nemusím souhlasit s islámem, ale není nutné muslimy urážet nějakým "kultem čajové konvice", vážení atheisté, naučte se nejdříve sami slušnému a tolerantímu chování, než začnete poučovat jiné.

0/0
20.7.2011 12:26

Brundi

Re: Vsichni se tu navazi do islamu, ale ten, kdo se tu zachoval

Az budes oslovovat ateisty, tak laskave  samostatnem prispevku, nereaguj na me. Ja ateista nejsem a rozhodne se necitim byt urazena kultem cajove konvice, o nemz vim jenom tolik, ze ma vyznavat ozdravne schpnosti ciste vody. Ty ostatne uznavam taky, nikterak v rozporu s mym vyznanim.

Jestlize mluis o toleranci, zamet si pred vlastnim prahem. At si vyznava treba letajici spagetove monstrum, pokud tim nikoho neomezuje, at. Mas ponekud podivne predstavy o toleranci.

0/0
20.7.2011 12:35

hromobiti03

smiřme se s tim, že většina lidské populace

je blbá jako pytel kladiv. Středověk neskončil, středověk trvá.

+2/0
20.7.2011 9:08

brix

Islám

není jen náboženství, je to společenský systém a z toho tak jednoduše utéct nejde. Vzpomeňte si jak složité bylo zdrhnout "za kopečky" u nás za vlády komunistů. Ten nápad s konvicí je sice vtipný, ale obávám se, že pro jeho autorsku smrtelně nebezpečný.

+1/0
20.7.2011 8:55

pteryx

Re: Islám

Mnohem nebezpečnější by pro autorku bylo zapřít svou duši. Sám se sebou je člověk pořád, i ve vězení.

0/0
20.7.2011 8:58

carlossaura

Re: Islám

No v praxi pujde o nejakou sektu stejneho typu jako Jara Om Nadsamec a dotycna bude dusevne slabsi jedinec, ale na tom, ze ji jeji vlastni stat v ustave zarucuje nabozenskou svobodu to nic nemeni, tentyz stat ovsem to co zarucuje ve sktuecnosti zjevne neumoznuje.

0/0
20.7.2011 9:03

VentreSaintGris_X7

Re: Islám

Uctívat čajovou konvici mi přijde duševně mnohem smysluplnější než uctívat banditu, vraha a pedofila.

+4/0
20.7.2011 9:13

pteryx

Mám rád kacíře

zvláště když jsou takhle originální. Nové ideje jsou nejprve vysmívány, poté prohlášeny za šílené, poté pronásledovány, aby byly nakonec všeobecně přijmuty. Ani s islámem to jistě nebylo jinak.

Ta čajová konvice, to byl opravdu geniální nápad. Krásně to zrcadlí idiocii malajských imámů - bojovat proti čajové konvici, že?

+1/0
20.7.2011 8:51

duhacenzor3

Re: Mám rád kacíře

Mýlíš, to zrcadlí jen idiocií "kultu čajové konvice", k smíchu a k politování jsou v tomto případě tito, ne muslimové.

0/0
20.7.2011 12:28

pedol

nenechte se vysmát

"Rouhání" je právě výmysl lidí, kteří se zaštiťovali a

zaštiťují Bohem a mají z toho byznys. Představa, že Bůh je hloupý ješita, který

se uráží tím, co vypustí z huby nějaký človíček, je skutečně směšná. Zatímco

zneužívání víry v Boha k páchání lidských nepravostí je skutečným reálným

hříchem. Jsou to právě ideologie, kvůli kterým lidé odhazují zábrany a páchají zvěrstva. Ideologie jim pomáhají si vnitřně ospravedlnit to co páchají. Z tohoto hlediska patří islám do stejné kategorie jako nacismus či komunismus.Rv

0/0
20.7.2011 20:34

skromněřečeno

takové náboženství jsem neznal

A v česku je zase "kult orosené sklenice!";-D

+1/0
20.7.2011 8:34

carlossaura

Re: takové náboženství jsem neznal

Ano, a jak je uspesne a odejit z nej take nejde! (zkuste jit do hospody a posedet s kamosema a nedat si ani jedno)

+1/0
20.7.2011 9:04

Děda Lebeda

Tento případ hezky ilustruje, jak je islám ctí

právo člověka svobodně se rozhodovat.

+8/0
20.7.2011 8:19

milan79

Re: Tento případ hezky ilustruje, jak je islám ctí

R^R^R^

0/0
20.7.2011 8:24

anti-multi

Re: Tento případ hezky ilustruje, jak je islám ctí

R^R^R^

0/0
20.7.2011 8:27

VentreSaintGris_X7

Re: Tento případ hezky ilustruje, jak je islám ctí

Taky islám neznamená "mír", jak se snaží někteří obhájci této odporné ideologie tvrdit, ale znamená "podřízení".

+1/0
20.7.2011 8:34

pteryx

Re: Tento případ hezky ilustruje, jak je islám ctí

V Islámu je jistě zakotvena veliká idea, když přetrval věky. Jenže u náboženství vždycky záleží na interpretaci. Vsadil bych se, že Mohamed to takhle nemyslel.

0/0
20.7.2011 8:53

VentreSaintGris_X7

Re: Tento případ hezky ilustruje, jak je islám ctí

Nacismus vydržel v relevantní mocenské formě cca 20 let a proto je dnes všeobecně zavrhnut a potírán. To komunismus již vydržel mnohem déle, někde dosud dokonce vládne a proto i u nás můžou, narozdíl od nacistů, sedět komunisti v Parlamentu. Kdyby nacismus neprohrál hned v první válce, tak jsme se jistě v jeho vývoji taky "nacismu s lidskou tváří" a dalšího vývoje, který by mu zajistil jisté "oprávnění" jako má dnes právě komunismus či islám. A ano, právě proto, že islám vydržel u moci ještě mnohem déle, dle toho také vypadá přístup k němu (od appeasementu po ignorantské velebení jako tzv. náboženství míru). Přitom s věcnou podstatou (právě onou ideou) těchto ideologií to nemá nic společného, všechny jsou obdobně odporné, totalitní, agresivní, nenávistné, diskriminační atd. Takže ve skutečnosti to je o tom vyhrát dost válek, povraždit dost odpůrců a vydržel na piedestalu moci co nejdéle. Tím sebeodpornější ideologie získávají imunitu...

+3/0
20.7.2011 9:22

sphagnum

Re: Tento případ hezky ilustruje, jak je islám ctí

Tak si o Mohamedovi a jak to myslel něco zjistěte, protože tu sázku byste prohrál. Jediná velká idea islámu je vraždit odpadlíky, funguje jako dokonalá černá díry, která vše nasává a nic nepouští ven, to je vše, co stojí za jeho šířením i trváním.

+1/0
20.7.2011 9:56

Soininen

Re: Tento případ hezky ilustruje, jak je islám ctí

Hitler to s vyvražděním 6 milionů Židů také nemyslel vážně, stejně tak s expanzí na východ. Mohamed dobře věděl jak to myslel a tak také činil. Šmarja, takových naivů, co se tu vyskytuje to snad není možné.

+1/0
20.7.2011 12:29

moebius

pokrok

vlastně je to změna k lepšímu, že jí jen zavřeli, podle práva šarija by měla být ukamenována

0/0
20.7.2011 8:12

Pohodomil

To bude rána...

...až vousatí ímámové jednou zjistí, žen nemají 1,5 mld oveček ale třeba jen desetinu, protože se jim ostatní "ovečky" bály říct, že je islám moc nebere.;-D

0/0
20.7.2011 7:51

anti-multi

Re: To bude rána...

No jo, ale zatim se ovecky boji a fousatym imamum se dari. Zlepseni tehle faze se asi nedozijeme.

+1/0
20.7.2011 8:31

pteryx

Re: To bude rána...

Jestli budou bojovat vězněním a tvrdou perzekucí proti čajovým konvicím, tak se ztrapní a zesměšní. Už aby to bylo.

0/0
20.7.2011 8:55

Big-M

Narodila

jako muslimka?

0/0
20.7.2011 7:34

Keton007

Re: Narodila

Přesně!!! Narodila se jako dítě muslimských rodičů. Bez možnosti volby.

+2/0
20.7.2011 8:06

Najdete na iDNES.cz