Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

VIDEO: Mercedes se řítil přes 200 km/h, povolena byla devadesátka

Karlovarští policisté přistihli čtyřiadvacetiletého cizince, který se řítil ve svém mercedesu rychlostí přes 200 km/h v úseku, kde je povolená devadesátka. Nedaleko obce Hořovičky na silnici z Karlových Varů směrem na Prahu nerespektoval ani zákaz předjíždění.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Schmouddle

Mno

Kdyz jel Jyrka na svatbu do KV, tak taky letěli dvě kila.

Kde je rozdíl? Monocajti se dívali jinam.

Jinak já v tom sestřihu neviděl žádný nebezpečný manévr, předjížděl jen tehdy, když tam bylo vidět....skoro bych řekl, že ten letec byl mnohem méně nebezpečný než pipka v Prassatu co na Prumyslove prejižděla z pruhu do pruhu tím stylem, že mi to bez blinkru poslala rovnou před čumák. Nebo Henry ve Focusu, co mě u Svitav skoro vytlačil ze silnice, protože se při předjíždění nenamáhal podívat do zrcátka a za sebe, jestli tam náhodou už někdo není.

Prostě je potřeba potírat ty bohaté piráty v medvědech. Ale to, že pětina řidičů vůbec netuší že jsou nebezpečný svýmu okolí (aniž by nutně porušovali rychlostní limity) je fízlům i slavnému Besipu úplně u zadele. (Kde je ten blicí smajlík?)

0/0
14.7.2011 10:19

vaclav13

Re: Mno

No, on tam spíš nebyl jediný bezpečný manévr, ale to je otázka úhlu pohledu. Jinak se na přejezd dvojité plné nebo předjíždění v místě, kde nemám jistotu zda nenápadné horizonty náhodou něco neskrývají, jeví odborníkům a jinak při hospodském vychloubání.

0/0
14.7.2011 10:38

Schmouddle

Re: Mno

To jistě, ovšem otázka je, koho považujete za odborníky. Tady v ČR není moc odborníků, co by nebyli ve vleku schématu "vybereme na rychlosti milióny".

0/0
14.7.2011 10:58

trilobiteček

je

Je mi jedno, že někdo jede 200, když na to má auto. Je velkej rozdíl mezi brzdnou dráhou mercedesu s 30cm širokýma kolama a autem s 19cm širokýma kolama ze stejné rychlosti, ale tohle asi v propagandistickejch materiálech BESIPu najít nelze...

0/0
14.7.2011 9:42

vaclav13

Re: je

Bohužel není skoro žádný. Naopak se dokonce může stát, že Vám stará škóca bez ABS bude brzdit lépe než elektronikou vycpané fáro za pět mega. Bohužel tohle ne a ne vysvětlit nejen kvalitnějším vzděláním nepolíbeným frajerům za volanty drahých fár, ale i spoustě rádoby chytrých čechů, jak vidno z diskuse. Napsal jste z technického a fyzikálního pohledu pitomost na kvadrát, ale zřejmě se cítíte spokojen.

0/0
14.7.2011 10:34

Schmouddle

Re: je

Může se to stát. Ale oba víme, že nová auta většinou brzdí lépe než stará auta. Při stejné rychlosti proti novým vozům obvykle mluví hmotnost, pro zase modernější brzdové systémy a kvalita brzd samotných.

0/0
14.7.2011 10:37

vaclav13

Re: je

O něco ano, ale ten rozdíl je tak 0,1g. Víc asi ne. Navíc na  žádném povrchu nemůžete ani při sebelepších brzdách a pneu překročit určité maximální zpomalení, které na suchém asfaltu činí cca 0,9g. Víc adhezním bržděním, které využívá tření gum o povrch prostě nedocílíte i kdybyste měl Veyrona za 25 milionů. Fyzika na miliony v ceně auta z vysoka kašle.

Uvedených 0,9g je však spíše teoretická hodnota dosažitelná tak u F1 na okruhu. V běžném provozu je to tak 0,7-0,8g. Projevuje se hlavně to, že gumy nejsou zpravidla úplně nové a silnice též nemá parametry závodního okruhu co do kvality povrchu a čistoty. I když vezmeme tu lepší hodnotu bude brzdná dráha z rychlosti 200 činit skoro 200m. Celková dráha do zastavení, kde se přičítá ještě reakce řidiče a prodleva brzd bude pak kolem 250m. A co je vůbec nejhorší, ještě po 200m se takovýhle šílenec bude řítit rychlostí kolem 100km/hod a to je dost na pěkný masakr.

Jeho chování je na prokurátora.

0/0
14.7.2011 11:05

Schmouddle

Re: je

Hele, že by argumentace s nedospělcem? :-P

Já nijak nezpochybňuji čísla, která uvádíte, ale pokud vedle sebe postavíte "starou škodu" tedy 120ku s disky vepředu a bubny vzadu (hmotnost vozu je rozložena více dozadu, na hůře brzdící nápravu) a něco srovnatelného z dnešní prdukce (206ka, Thalia, Fabia) s motorem vepředu a disky vpředu (a bubny nebo disky vzadu) tak i přes vyšší hmotnost bude ze stejné rychlosti brzdit nové auto lépe.

V realitě nejen profil pneumatiky, ale i rozložení hmotnosti hrají roli při brzdícím manévru (nehledě na to, že u nových vozů s ABS lze docílit rozumného brzdného účinku při zachování slušného potenciálu k manévrování. O možnostech podvozku neluvě. 

Tedy pokud budeme mluvit o syntetických testech, ano, je to skoro stejné. Pokud mluvíme o tom, jak se ta auta chovají na silnici, je to velký, velký rozdíl.

0/0
14.7.2011 11:17

vaclav13

Re: je

Ale já přece nikde nezpochybňuji, že nová auta zpravidla brzdí lépe. Technika ovšem není na 100% všespasná. ABS může obecně být na škodu při určitém zhoršení přilnavosti třeba na jedné straně vozu, kdy podle toho koriguje brzdný účinek i na té dobré straně. Nebo když máte pod koly drobné kamínky, které blokující guma odhodí a dostane se na asfalt, kde zabere naplno, zatímco ABS sleví, aby to po těch kamínkách neklouzlo.

Realita, o které se bavíme, je ovšem taková, že 200 letící magor bude mít i při velmi dobrém brždění a přes všechny technické vychytávky ještě po 200 metrech rychlost kolem 100, což je v případě nárazu příliš mnoho a obvykle to znamená práci pro havrany. A spoléhat na to, že na takovéto silnici bude mít vždy těch 250m na bezpečné zastavení není nic než hazard.

0/0
14.7.2011 12:53

Bond.James Bond

DĚS PADÁ NA SILNICE

Ježkovy voči, chápu, že každej jsme nějakej - ale obhajovat takovouto zhovadilost na silnici! Bohužel to odráží jen skutečný stav toho, co se na silnicích děje. Což skutečně tak málo lidí nechápe, že většinou ohrazená dálnice je rozdílné prostředí od běžné státní silnice? Co by asi řekli tito piráti silnic, kdyby jim do cesty vběhlo nebo vjelo na kole jejich dítě, manželka, rodiče...? Řekli by, že zákon "je blbej"?

0/0
13.7.2011 15:23

jirkas13

Re: DĚS PADÁ NA SILNICE

Naprosto souhlasím. Zákony jsou od toho, aby se dodržovaly. Je úplně jedno, jestli někdo pokládá zákon za blbý.Je to znak hlupství a nedospělosti.

0/0
13.7.2011 23:19

Schmouddle

Re: DĚS PADÁ NA SILNICE

Zákony rozhodně nejsou od toho, aby se dodržovaly. Zákony jsou od toho, aby stát co nejvíc kecal lidem do života a tím si vytvářel úřednictvu prostor pro existenci.

Každý má tu hranici blbého zákona jinde. Vy byste třeba také porušoval zákon, který by vám ukládal každý sudý týden zmlátit Vaše děcko do krve.

Já považuju 361/2000 Sb v aktuálním znění za hodně blbý zákon. Protože v něm jsou hodně velké blbosti, které nepomáhají bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, spíše naopak. A fakt, že novela směřuje k salámové metodě porušování LZPS státem a k ničím nerušenému vybírání peněz za rychlost StaPem.

0/0
14.7.2011 10:29

jirkas13

Re: DĚS PADÁ NA SILNICE

Zákony rozhodně JSOU od toho, aby se dodržovaly. "Vy byste třeba také porušoval zákon, který by vám ukládal každý sudý týden zmlátit Vaše děcko do krve." Panebože! Kolik vám je? 18? A kolik tříd...

0/0
14.7.2011 10:33

Schmouddle

Re: DĚS PADÁ NA SILNICE

Preferuji slušnou argumentaci, nikoliv urážky ad hominem. Diskuse je od toho že se potkají dva a když po diskusi odcházejí, oba dva se o předmětu diskuse a o tom druhém. Zatím ten pocit nemám.

Slušně zformulujte důvody, proč by svobodný člověk měl dodržovat špatné zákony a budeme se o tom bavit.

0/0
14.7.2011 10:47

jirkas13

Re: DĚS PADÁ NA SILNICE

Takovou věc nemusím formulovat. Pokud nechápete elementární dohodu společnosti ve které žijete, nemůžete být pro debatu partnerem. A je jedno, zda jste svobodný, nebo ženatý. A vaše argumentace opravdu silně připomíná adolescenta. Což by vás mohlo omluvit.

0/0
14.7.2011 10:52

Schmouddle

Re: DĚS PADÁ NA SILNICE

Nemusíte ji formulovat, protože ji nemáte nijak podloženou, argumentujete pocitem.

Pro mě je zákon 361/2000Sb v aktuálním znění tak špatný, že se jeho částmi rozhodně nehodlám řídit. Stejně tak, jako vy máte pocit, že cokoliv blbého, co se PS Parlamentu ČR ukuchtí, je nutné dodržovat, tak já mám silný pocit, že existují hranice, jejichž překračování státem nehodlám tolerovat. A omezení platnosti LZPS kvůli pohodlí dopravně-správních agend je jednou z takových věcí. Dotýká se přímo mé svobody a mého práva na spravedlivý proces.

Takže tolik.

A klidně si říkejte, že je to argumentace nedospělce. Já si zase myslím, že nemít kritický názor na chování státu je cesta do totality.

0/0
14.7.2011 11:08

jirkas13

Re: DĚS PADÁ NA SILNICE

Prosím vás, přestaňte laskavě blbnout! Já neargumentuji pocitem, to je vaše parketa. Zákon platí pro každého, to není věc pocitu. Nelze argumentovat, že když je zákon blbý, nemusím ho dodržovat. Zkuste si laskavě představit třeba v jiné souvislosti, jak by to fungovalo. To, jestli hodláte něco tolerovat, nebo ne, je vaše osobní věc, kdy se sám vystavujete riziku postihu, kvůli porušování zákona. Tak to v demokracii funguje od té doby, co jí vymysleli. Pokud se vám zákon nelíbí, máte dvě možnosti, jak s tím naložit. Zkuste ho změnit, nebo zkuste žít tam, kde neplatí. Ale jinak, i když to zní blbě, je to vůle lidu. (Demos) Nejde totiž jen o blbý dopravní zákon, jde o ten demokratický princip. Vzhledem k tomu, že píšete gramaticky správně a máte inteligentní vyjadřování, jsem si jist, že tohle víte taky. Tak nechtějte, aby si lidé kolem vás mysleli, že jste trouba.

0/0
14.7.2011 11:23

medved.m

"...kauci 10000 korun" ?

8-o

Mýlím se, že v jeho domovině by orgáni bez pardonů jako kauci vzali auto?

0/0
13.7.2011 15:13

Antonín, topič

Jakou inteligenci asi utrpěl člověk,

který k případu, kdy řidič na přechodu srazí chodce napíše "Nepřispůsobil jízdu svým schopnostem, tzn. že nejeli s rozumem. "

---

???

0/0
13.7.2011 12:52

Schmouddle

Re: Jakou inteligenci asi utrpěl člověk,

Že by naprosto základní instinkt k přežití, tedy to, co měli naši předkové, že hrochovi je třeba jít z cesty, protože srážka hrocha nebolí, kdežto předka ano?

Převedeno do dneška, pokud se někdo svěřuje své zdraví a život pouze na pozornost a ohleduplnost druhého a nebo si dokonce myslí, že na přechodu neplatí fyzikální zákony, je horkým adeptem na Darwinovu cenu.

0/0
14.7.2011 10:34

Antonín, topič

ivošek&spol.

pořád nechápou o co mně & spol. jde. Oni mi vnucují názor, že "jet v rámci povolené 90 na okresce = jet bezpečně." To jsem přitom nikdy a nikde nepsal, protože to je samozřejmě pitomost.

Jet bezpečně = myslet PLUS držet se těch pravidel, o kterých OSTATNÍ účastníci předpokládají, že se dodržují.

Jinak je zaděláno na průšvih a je úplně nepostatný, jestli ivoškovi nebo komu jinýmu prozatím štěstí přálo.

0/0
13.7.2011 12:18

ivošek z gmailu

Re: ivošek&spol.

Nesnaž se, s tebou už komunikovat nebudu - tolik hrachu, abych ho mohl metat po zdech nemám :-P

0/0
13.7.2011 12:22

Antonín, topič

Re: ivošek&spol.

Ptal se tě snad někdo na něco?

0/0
13.7.2011 12:25

ivošek z gmailu

Re: ivošek&spol.

Tak si mě neber do své nevymáchané huby

0/0
13.7.2011 12:32

JeFFik

Re: ivošek&spol.

ale on se tě opravdu na nic neptal ;-)

0/0
13.7.2011 12:37

ivošek z gmailu

Re: ivošek&spol.

A já tvrdím, že ano? Vy dva jste opravdu jak dvojčata ;-D

0/0
13.7.2011 12:41

Antonín, topič

Re: ivošek&spol.

Jo, tvrdíš - píšeš, že "se mnou komunikovat nebudeš." Nikdo to po tobě nechce, tak to nedělej. Stejně na to nemáš.

0/0
13.7.2011 12:48

ivošek z gmailu

Re: ivošek&spol.

Uznávám, že na tohle opravdu nemám - nad nekonečnou hloupostí se vyhrát nedá - nedokážu klesnout na úroven hloupých bečících ovcí, které se nedokáží obejít bez všudypřítomného biče, příkazů a zákazů, protože nemají vlastní rozum. Takže v této debatě končím a přenechám to případným trpělivějším. Klidně to ty a tvé dvojče berte jako své vítězství, je mi to jedno ;-)

+1/0
13.7.2011 12:58

JeFFik

Re: ivošek&spol.

jako obvykle překrucuješ smysl zákonných omezení. Já se samozřejmě obejdu bez toho biče, ale vidím jak se chovají ti, kteří mě dennodenně na silnici ohrožují, kvůli nim je ten bič udělán. Ano ten bič je udělán na mou ochranu a protože mě nijak neomezuje a uvědomuji si, že má snahu mě chránit tak nevím proč bych měl horovat pro jeho zrušení či chválit někoho, kdo jeho rámec extrémně překračuje. Já nevím kde žiješ, ale já stojím nohama na zemi a rozhodně nemám pocit, že všichni(!) čeští řidiči (a i jinde) jsou schopní bezpečně jezdit bez všudypřítomných zákazů a příkazů, jen na základě rozumných rozhodnutí, to je prostě tvá utopie a naivní idealismus!

Na závěr k té "nekonečné hlouposti" se kterou bojuješ: Ivošku pro hloupého každý hloupý!

0/0
13.7.2011 13:28

kanafasik2

všem "rychle ale bezpečně".

Na jakou vzdálenost si myslíte že ten mercedes z dvoustovky zastaví? Uvědomujete si třeba, že za sekundu při té rychlosti to auto urazí 55 metrů?? Takže to vám přijde na běžné obyčejné silnici normální...?

0/0
13.7.2011 11:26

Azgalor

Re: všem "rychle ale bezpečně".

tak že to řidič přehnal, hlavně s tím "strašením" ostatních, to bych souhlasil. A asi i tu rychlost, tyhle cesty tak do 170, ale spíš tak do 150, a 200+ jenom dálnice ;-)

+1/0
13.7.2011 11:30

kanafasik2

Re: všem "rychle ale bezpečně".

myslší české "dálnice"? Třeba D1? Nebo R7 ze Slaného do Prahy? To bude mít ve dvoustovce co dělat..;-)

0/0
13.7.2011 11:35

Azgalor

Re: všem "rychle ale bezpečně".

200 - 220 v suchym triku, ano myslím D1. Třeba z kopce dolů na 66, celá D1 od Vyškova do Kroměříže.

Nevím proč bych měl co dělat...

+1/0
13.7.2011 11:39

JeFFik

Re: všem "rychle ale bezpečně".

Počkej jak se zpotíš když ti do levýho vjede náklaďák co jede 90 a ty se na něj řítíš rozdílem 110km/hod :-(

0/0
13.7.2011 11:45

Azgalor

Re: všem "rychle ale bezpečně".

nikdy tak nejezdím je-li v dohledu někdo jiný (tak minimálně 700-800 m) a nikdy bych tak nepředjížděl vláček, ještě tak sólo auto. Jednou jsem tam brzdil kvůli volovi co neměl zrcátka a byl to srandy kopec:-/

0/0
13.7.2011 11:57

JeFFik

Re: všem "rychle ale bezpečně".

no právě! Takže v běžném provozu je taková rychlost nemyslitelná protože na D1 takové mezery v podstatě neexistují. Jedině v noci ale jet 200 na tlumený světla taky nevidím moc bezpečné.

0/0
13.7.2011 12:07

Antonín, topič

Re: všem "rychle ale bezpečně".

V neděli ráno je D1 prázdná.

Jet v noci nad 80 je porušení předpisů (ale kdo to vydrží, že)

0/0
13.7.2011 12:09

Azgalor

Re: všem "rychle ale bezpečně".

blbost, ty mezery se najít dajít, někde jsou skoro furt (už zmiňovaný úsek Kroměříž - Vyškov), hlavně brzo ráno v létě, kdy je slabý provoz a brzo světlo.

Jinak těch 200 není furt, to je jasný, ale takových 150-160, to vám stejně jede každý druhý, takže to bych nehrotil. A PČR by to taky neměla moc řešit, našly by se horší věci v dopravě, o který by se měli starat.:-/

0/0
13.7.2011 12:11

Antonín, topič

Re: všem "rychle ale bezpečně".

Nic proti, ale pokud "nikdy tak nejezdíš, je-li v dohledu někdo jiný" tak ani tak nemůžeš předjíždět, nemyslíš?

0/0
13.7.2011 12:20

Azgalor

Re: všem "rychle ale bezpečně".

ale můžu bejt nakvartýrovanej v levým a dohánět zpoždění. Na předjíždění tak těch 170 nebo míň

0/0
13.7.2011 12:46

Antonín, topič

Re: všem "rychle ale bezpečně".

OK

0/0
13.7.2011 12:48

kanafasik2

Re: všem "rychle ale bezpečně".

s tím děláním jsem měl na mysli R7.

0/0
13.7.2011 11:45

Azgalor

Re: všem "rychle ale bezpečně".

po R7 nejezdím a kde jedu poprvé, jedu slušně bo nevím kam jedu

0/0
13.7.2011 11:56

Azgalor

A co ten zbytek

tohle je za 5 000 - 10 000, 5 bodů, papíry do čistírny na půl roku až rok. Takové hodnocení nebo dokonce přísnější má víc přestupků, tak nějak postrádám video s každým alkoholikem, předjížděním na zákazu předjíždění, ježdění na přejezd, kdy se nemá...

Nebo zas chytli jednoho z mnoha a když to teda zrovna byl ten mercedes, tak se to zveřejní:-P

0/0
13.7.2011 11:13

Antonín, topič

Re: A co ten zbytek

Toho předjížění na zákazu předjíždění jste si nevšiml?

0/0
13.7.2011 11:21

Azgalor

Re: A co ten zbytek

no jistě že všiml, jenomže tohle dělá mnohem víc lidí a to i v obyčejných šunkách, na dálnicích rychlost nejčastěji překračuje oktávka, ale o tomhle se nikdy nepíšou extra články :-/

Tak buď teda super dopravně-přestupkové info snad o všech závažných přestupních nebo nic. Takhle to vypadá, a asi to tak i je, že se to zveřejnilo jenom proto, že to byl MB ;-D

0/0
13.7.2011 11:25

Antonín, topič

Re: A co ten zbytek

No já bych řek, že to vybrali proto, že to a) měli natočený b) dvě kila mimo obec a mimo dálnici je fakt trochu dost.

0/0
13.7.2011 12:08

hasmen

No...

Když čtu tuhle diskusi,tak se ani nedivím jak to na těch silnicích vypadá...

0/0
13.7.2011 10:37

kanafasik2

Re: No...

To víš. Všichni jezdíá rychle, ale bezpečně. Značení a předpisy jsou pro ně pouze informativní neboť oni sami nejlépe vyhodnotí jak v dané situaci jet.  My jsme opravdu národ.....k

0/0
13.7.2011 10:42

ivošek z gmailu

Antonín, topič

Končím debatu s demagogem co si říká "Antonín, topič", člověk mu něco trpělivě vysvětlí, on si do toho doplní svoje výmysly a začne s nimi polemizovat a nadávat oponentům. Je to zbytečná ztráta času. Jen doufám, že jeho nikdy na silnici nepotkám, protože pro něj je zákon nadřazený rozumu, takže na rozum už zcela rezignoval.

+2/0
13.7.2011 9:44

Najdete na iDNES.cz