Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Islám je anticivilizace kvůli vztahu k ženám, trvá na svém Zeman

Miloš Zeman se znovu vyjádřil k islámu. Muslimy přirovnal k nacistům a komunistům. Náboženství je podle něj anticivilizační, což dokládá i jeho vztah k ženám. "I když lze souhlasit se zákazem, aby ženy řídily auto, ve všech ostatních případech islámská anticivilizace činí z žen nesvéprávnou, diskriminovanou menšinu," uvedl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Verici

Pravda Zvitezi !

Což nebyl kapkou

semene vystříknutého jen?Potom se kapkou přilnavou stal a Bůh jej

stvořil a vyrovnala dvě pohlaví, mužské a ženské, z něho

udělal.Což není v moci jeho, aby mrtvým opět život dal? 

Koran hlava 75,stich 36,37,38,39,40.

0/0
1.9.2011 13:14

poznamka

Jaký má důvod považovat zákaz

řízení aut pro ženy jako akceptovatelný? Manželka mu jezdí s autem?

Chtěl bych vidět ty sůry, kde se píše o vyhlazování nepřátel. Nějak to tam nevidím, ale bible je takový krvavý thriller od začátku až do konce. Oko za oko a zub za zub je přece militantní idea jako hrom, ne?

0/0
4.8.2011 15:41

antiodborář

Milouš má jen záchvat

Samozřejmě má pravdu,ale to je spíš o tom,kolikátý v řadě!Spíše mi připadá jak opilec sedící za stolem v hospodě,občas vyskočí ,zavsteká se,zavříská,zamává pahýlama,zahýká,odříhne si,odpšoukne si,mávne rukou a zase je v limbu!Jak pepek vyskoč!A toto chtěli mnozí za presidenta!Mezinárodní ostuda!;-D:-P;-)!!

0/0
8.7.2011 19:41

BARON FON SAXOFON

islám je anticivilizace nejenom kvůli vztahu k ženám

:-/

+1/0
8.7.2011 17:03

Garfieldek

Re: islám je anticivilizace nejenom kvůli vztahu k ženám

Co vlastně znamená to "anticivilizace"? Je to jiná civilizace, než je ta naše. Přitom ale obě začínají srůstat. A to hlavně díky muslimům v Evropě. A kde se vzali? Ti v Británii z Pákistánu atd., ti ve Francii z Alžírska atd. Tedy z bývalých kolonií. Francouzi i Britové s tím umějí žít. Protože mnoho Francouzů a Britů jsem prostě muslimové. Proč to řeší Zeman, to netuším. Proč nás to má trápit, taky netuším. Mně trápí víc, že na nás naše vláda provádí sociální experimenty. K tomu se Zeman nevyjadřuje. Asi by to nemělo tak kladný ohlas.

0/0
8.7.2011 18:28

Lumir_B

Na druhém vidíme chyby a přežitky vždy lépe

Z islámu cítíme středověk velice snadno.

Cítíme však středověk, když nám někdo s vážnou tváří a ve veřejnoprávních médiích vypráví o neposkvrněném početí, vstávání z mrtvých, andělech, pekle a nebi?  Kdyby přiletěli mimozemšťané, museli by si myslet, že jsme se zblážnili. My v tom žijeme od narození a nepřipadá nám to divné (i když ne každý tomu věří a ne vždy to bylo schvalováno, je to vžité..).

My se takhle díváme na islám..

+1/0
8.7.2011 15:25

Daniel P.

Re: Na druhém vidíme chyby a přežitky vždy lépe

Je v principu jedno, co za pitomosti hlásají - jedno to přestane být ve chvíli, kdys e ukáže, že ty pitomosti jsou bv principu přesný předpis, jak musíte žít, jsou sexistické, xenofobní a supremacistické, a co je nejhorší, je v tom povinná expanze, a to i násilím, pokud to nešlo po dobrém.

Ať si kdo věří, čemu chce - soukromě. Jakmile to začne nutit ostatním - jakmile začne nutit ostatním jeho nesvobodný a středověký životní styl s odůvodněním "Bůh to tak chce" - je to nepřijatelné. Proto je islám nepřijatelný.

0/0
10.7.2011 9:05

poznamka

Re: Na druhém vidíme chyby a přežitky vždy lépe

Nějak to máte popletené. "Bůh to tak chtěl" je přece klasický argument katolické církve, aby jste se na nic neptali a jen poslouchali příkazy pana faráře. Korán nikoho neupálil za myšlenku, že by Země mohla být kulatá a točit se kolem Slunce. Malinko se na tu bibli a Korán podívejte třeba na Wikipedii, třeba se vám to ujasní.

0/0
4.8.2011 15:46

Garfieldek

Islám...

... zakazuje alkohol. Milošovi by bylo bývalo prospělo, kdyby se narodil jako muslim. :-P

0/0
8.7.2011 14:10

BARON FON SAXOFON

Re: Islám...

nepřej nikomu nic zlého, nrb nevíš, kdy se ti to ve zlé obrátí. ;-)

+1/0
8.7.2011 17:04

názor čtenáře

hlupáku Václave Propisko Ješito z Hradu

... mícháš hrušky s jablkama ... co víc říci na takový nesmysl? snad jen, že v tvém "Hradě" asi dělají obřízku, alespoň všem ješitům ;-D ... je evidentní, že jim (tobě na vysvětlenou - tedy i tobě) to nijak neprospívá ... jsi nanic Rv

0/0
8.7.2011 13:12

Lumir_B

Re: hlupáku Václave Propisko Ješito z Hradu

Ehm...ehm...Jsi tu správně? Víš vůbec k čemu a ke komu se vyjadřuješ?8-o Miloš není Václav :-P

0/0
8.7.2011 15:09

Václav Propiska Ješita z Hradu

Zeman se mýlí: Křestanský svět to je ta anticivilizace !!!

Dvě světové války nemá na svědomí ani islám, ani ji nerozpoutal

jeho příslušník „ anticivilizace táhnoucí se od severní Afriky až po

Indonésii“, ale příčina vznikla v křesťanské Evropě.;-)

Teda pokud válku nepovažujeme za náš  hlavní přínos civilizaci......;-(;-(;-(

+1/0
8.7.2011 11:45

VYDRA1

Re: Zeman se mýlí: Křestanský svět to je ta anticivilizace !!!

Sorry, ale je mi to mimo mísu. Co mělo křesťanství společného s rozpoutáním těchto válek? Copak to byla válka vedená kvůli náboženství? Pokud ano, tak máte pravdu.

+1/0
8.7.2011 11:53

legadema

Re: Zeman se mýlí: Křestanský svět to je ta anticivilizace !!!

Války byly vždy kvůli penězům a křesťani jich rozpoutali málo? A co upalování (křesťani měli vždycky dádi ohně)a mučení, a to nejen ve Španělsku,  ale i v Americe. A bylo málo zabitých muslimů křižáky, maltézkými rytíři atd. A jak se jim církev odvděčila???? Osobně odsuzuji vše co spoutává lidskou mysl doktrínami a bludy. Ale na druhou stranu když někdo chce v něco věřit, jeho vůle. A nevadí mi ani tak že muslimky v u Saudů nesmí řídit, jako jejich obřízka, a o té se nějak nemluví..........

+1/0
8.7.2011 12:15

VYDRA1

Re: Zeman se mýlí: Křestanský svět to je ta anticivilizace !!!

Války kvůli šíření křesťanství jsou už dávno minulostí.Také upalování a mučení bylo špatně a dnes to všichni jednomyslně odsuzujeme, včetně církve. Je tu zřejmý posun od středověku. Jsme tolerantní, necháme každého, aby si věřil na co chce. Beztrestně lze přestoupit i z jedné víry na druhou. Islám však změny nedoznal a vzhledem k nekompromisnímu postoji k potenciálním kritikům ani nemůže doznat: stačí skica či báseň - jde tu o život . Je stejný jako ve středověku, kdy vznikl. Každý kritik si dopředu říká o problém a ne o malý problém. To připomíná některé režimy. Které to byly nechám na Vás.

+1/0
8.7.2011 12:38

Garfieldek

Re: Zeman se mýlí: Křestanský svět to je ta anticivilizace !!!

Islám má ještě 600 let na to, aby dospěl tam, kde je dneska křesťanství...

0/0
8.7.2011 14:14

RJJ milovník miltikultury

Re: Zeman se mýlí: Křestanský svět to je ta anticivilizace !!!

;-D

0/0
8.7.2011 15:18

humanitární bombardér havel

Re: Zeman se mýlí: Křestanský svět to je ta anticivilizace !!!

na to čekat nehodlám

0/0
8.7.2011 20:11

Garfieldek

Re: Zeman se mýlí: Křestanský svět to je ta anticivilizace !!!

Jde přece o civilizaci. Naše evropsko-americká stojí na křesťanství. A ona dala světu atomovou bombu, civilizační choroby, stres a neúctu k přírodě.

0/0
8.7.2011 14:12

RJJ milovník miltikultury

Re: Zeman se mýlí: Křestanský svět to je ta anticivilizace !!!

Zato islámská toho dala světu hodně. Jednoho fanatického banditu, zloděje a pedofila, kterému se ostatní klaní. Jinak tedy nic moc, krom jasného přesvědčení, že kdyby to bylo v jejich moci, tak už tady nejsme. Tak moc jsou přínosní a tolerantní. Být my tak tolerantní, jak ručníkáři, tak už tu dneska žádní nejsou.

0/0
8.7.2011 15:21

legadema

Re: Zeman se mýlí: Křestanský svět to je ta anticivilizace !!!

R^R^R^

0/0
8.7.2011 12:06

Rudolff

Je zajímavé, že máme potřebu "osvobozovat" právě ty země

..kde měly ženy největší práva (Irák, Libye), zatímco Bahrain či Saudská Arábie (kde žena nesmí ani za volant) jsou našimi nejvěrnějšími spojenci.

;-D

+1/0
8.7.2011 11:27

VYDRA1

Re: Je zajímavé, že máme potřebu "osvobozovat" právě ty země

Že nesmí za volant je maličkost, která by se dala přejít mávnutím ruky.

0/0
8.7.2011 11:54

pa3k

islam

V zasade nejde o to, je - li Islam takovy nebo makovy - Scientologie je taky blbost - ale jde o to, ze podobne jako treba komunismus  je z nej /statni/ ideologie... at si kazdy veri cemu chce, ale nesmi se to projevovat do obcanskych prav. Bohuzel Islam je ve vetsine zemi, kde je,  statnim nabozenstvim se vsemi ideologickymi dusledky, zakazy atd.. Dusledne oddelit islam a stat se noepovedlo ani v pseudo-sekularnim Turecku, proto nemuze do EU... zeme severni Afriky, Arabskeho poloostrova. Indonesie atd jsou pseudo demokraticke, spise diktatury, ale mnoho tzv diktatoru oddelovala radikalni islamisticke skupiny  od vedeni statu... ted se nejspise islamiste dostanou do cela statu jako je Egypt, Lybie atd... Lidem tam chybi vzdelani..

0/0
8.7.2011 11:19

pa3k

doplnek...

jak pravil Budha - "Korenem zla je nedostatek poznani.." je potreba tyto lidi vzdelat a pak at se doma klidne 5 x denne hazi hlavou o zem.. ale at nikomu zadan vlada neseka ruce ze kradl. nebo nekamenuje ze zena pry podvedla sveho manzela... tetrorismus je jen jina forma krizackych vyprav, ale Evropa se od stredoveku posunula... Bohuzel islamske zeme jsou porad na zacatku 15 stoleti...

0/0
8.7.2011 11:20

VYDRA1

K tématu

Náboženství, které dovoluje kritiku nebo přestup na jinou víru jen pod trestem smrti, zůstává i nyní stejné jako ve středověku, kdy vzniklo. Podobně to vypadá v zemích, kde se důsledně praktikuje -  z našeho pohledu tam vládne středověk. Zvlášť ženy by si to měly uvědomit:. Automatická nadřazenost mužů nad ženami dělá z žen ovládaného, závislého a nesvéprávného tvora, kterého lze navíc i beztrestně bít, ukamenovat či jinak trestat, vždyť za vše si tam může žena sama. To že nesmí řídit auto mi připadá úsměvné.

+1/0
8.7.2011 9:57

Lumir_B

Re: K tématu

Motáš se v extrémistických názorech.

Extrémním názorem naší civilizace je, že islám by měl být vyhlazen jadernými zbraněmi. To také nemá daleko od středověku;-)

0/0
8.7.2011 10:29

VYDRA1

Re: K tématu

Exterémistická je Vaše/Tvoje reakce. Je asi těžké se vyjádřit k tomu, co jsem napsala?. Nic o vyhlazování tam nebylo.

0/0
8.7.2011 10:37

Dunja

Re: K tématu

Jak dlouho jste tam žil. Až Vám tam nějaká te chudinka dá na ulici či v obchodě přes ústa, že jste jí prodal špatné maso nebo že na ní budete nepatřičně čumět, tak se asi budete divit.

Většina argumentů je stylem bulvár a černá kronika, jen bych mě zajímalo jestli muslimové také tak hltají zprávy z naší černé kroniky to pak obraz Západní civilizace není o nic lepší. Buďte si jistý, že většina z nich to na to nemá čás protože se musí pořádně ohánět, aby uživila rodiny nebo si na založení rodiny vydělala.

0/0
8.7.2011 10:50

VYDRA1

Re: K tématu

Co to má jako být? Vy jste tam prodával špatné maso a dostal jste přes h...? To tedy patří do černé kroniky určitě. :-) Koukat nepatřičně můžete těžko, když není nic vidět. Nebo to umíte? :-) Oni se zas tak moc neohání a ženy tam pracovat nesmí. Kdyby se tam jak píšete "oháněli", tak by tam snad i všechno fungovalo.......

0/0
8.7.2011 11:05

Lumir_B

Re: K tématu

Sorry, ale kategorické výroky typu "jen trest smrti"..."beztrestně ukamenovat".."bezprávný tvor"...svědčí o tom, že o tom nemáš žádnou představu. To je asi jako kdyby hodnotil naší civilizaci podle článků, že v našich nevěstincích pracují bílé otrokyně;-)

0/0
8.7.2011 11:04

VYDRA1

Re: K tématu

Je to tak, kdo napíše něco kritického o islámu - bojí se o život - asi jste o tom nikdy neslyšel. Ukamenování za nevěru je ještě dnes běžný trest podle práva šaría, které vychází z islámu. Bezpráví na ženách má mnoho podob - a není to žádná smyšlenka. Je smutné, že Vy o tom nic nevíte.

0/0
8.7.2011 11:08

Rudolff

Re: K tématu

Něco slyšet...a něco vědět...to jsou dvě zcela odlišné kategorie.

0/0
8.7.2011 11:23

VYDRA1

Re: K tématu

Existuje také kategorie myslet.

0/0
8.7.2011 11:32

Lumir_B

Ve svém prostředí ať si žíjí, jak chtějí

V cizím prostředí, nechť se přizpůsobí.

To platí pro obě civilizace. Je neskutečnou arogancí vnucovat té druhé svůj pohled na svět a svá pravidla.

+3/0
8.7.2011 9:33

marty2ban

...

...Miloš Zeman evidentně zahájil prezidentskou kampaň.

0/0
8.7.2011 8:55

babacek

Islám

Ani jsem netušil, že budu tak rád ze Zemanem souhlasit.R^

+1/0
8.7.2011 8:02

3dzery

Re: Islám

Taky.

0/0
8.7.2011 9:42

Pláteník

Re: Islám

já takéR^

0/0
8.7.2011 11:15

Zátaras

Re: Islám

Podávám na Zemana oznámení, že má pravduR^

0/0
8.7.2011 11:34

mira77888

takze to ze nemuzou jezsit autem v SA je v pohode

ale jinak....... to je hlupec.

0/0
8.7.2011 7:33

hell365

To zas budou volby?

0/0
8.7.2011 7:18

Duhax

ISLAM

Pan Zeman je jeden z mála, ne-li jediným politikem, který otevřeně řekl pouze známá fakta o Islámu. Ten kdo chce hájit islám, by měl vědět, že neexistuje žádná islámská země, kde by se dalo žít pouze podle koránu, jak si to přeje drtivá většina imámů. Pokaždé, když se o to pokusili, tak vždy je to zavedlo při nejmenším do stagnace, spíše je to uvrhlo ve vývoji o mnoho let  nazpět. Pro příklad, Tálibán v Afgánistánu. V podstatě žádný muslim není radikální vyznavač koránu ve vztahu k západu. Klidně bude tvrdit naprostou lež, že se zásadně distancuje od džihádu, což je jeho hlavní povinností a zároveň bude za zády držet kalašnikov. Lhát nevěřícím je dokonce pro muslima jednou z cest, zvanou Takíja, jak dosahovat cílů vytyčených koránem. S muslimem je to jako s člověkem , který je inteligentní a zároveň má nebezpečnou nevyléčitelnou  úchylku, kterou svou inteligencí dokáže kontrolovat vzhledem k prostředí ve kterém se pohybuje.

+3/0
8.7.2011 4:16

babca

Re: ISLAM

četl ste tu knihu někdy? tak držte hubu...

0/0
8.7.2011 7:36

sent

Re: ISLAM

-sbal se a mazej do pouště mlatit dýni o zem-

0/0
8.7.2011 8:50

VYDRA1

Re: ISLAM

Vy jste ji evidentně četl, takže Vám se líbí. Mohla bych vědět čím Vás oslovila. Co je na islámu lepšího než na jiných náboženstvích?

0/0
8.7.2011 10:01

babacek

Re: ISLAM

Islám je novodobý nacismus říznutý komunismem v rouše náboženském.

0/0
8.7.2011 8:11

koutlosh

Re: ISLAM

Což je nejhorší...

0/0
8.7.2011 8:27

babacek

Re: ISLAM

R^ Také chce jakousi ´´ čistou ´´ rasu stejně jako Hitler. Lidské životy již ovládá.

0/0
8.7.2011 14:39

Najdete na iDNES.cz