Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Dědička rodu Walderode vysoudila zámek Hrubý Rohozec

Dědička rodu Walderode Johanna Kammerlanderová uspěla u Okresního soudu v Semilech s žalobou na vrácení zámku Hrubý Rohozec a okolních nemovitostí. Jejich dosavadní majitelé a správci se proti rozsudku chtějí odvolat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Dr.hadrr

Najednu

stranu je to dobře,lepší to vrátit puvodnímu majiteli ,než aby to zase nejakej českej ZLODEJ v tomhle ZLODEJSKÉM banánystánu rozkradl a rozpodal,

0/0
3.7.2011 9:35

chataricek

Re: Najednu

Jsem proti pošlapání odkazu předků, kteří se musí v hrobech otáček. Jsem proti tomu - aby se nacista vrátil do Země české. Jsem proti EU - která je jen nástrojem Hitlerových pohrobků. A pokud se Vám to nelíbí - nechte se někde v rajchu zavřít do plynové komory. Tam Vám bude zjevně lépe...

0/0
7.7.2011 9:03

šušeň

Jsem zaměstnancem zámku, o který se bývalí majitelé soudí

a zatím jim bohužel vrácen nebyl. Lituji mnoho cizích šlechtických rodů, kteří prokazatelně s nacisty nekolaborovali, že jen proto, že se po válce nepřihlásily k českému občanství, mají takové problémy s vrácením majetku. Málo lidí si uvědomuje, že provoz a udržování i toho nejmenšího zámečku stojí stát strašné peníze, které se málokdy vrátí zpět (třeba na vstupném, akcích a pod.). Měli bychom být rádi, že starost o některé zámky či hrady chtějí jejich bývalí majitelé opět převzít. Na našem zámku, který každoročně prodělává, jsme museli velmi drasticky navýšit vstupné, což vůbec nepomohlo, naopak, chodí míň lidí, takže tenhle krok asi moc úspěšně nevyjde.

0/0
2.7.2011 13:17

šušeň

Re: Jsem zaměstnancem zámku, o který se bývalí majitelé soudí

Mnoho "patriotů" křičí, že by tyto majetky za žádnou cenu nevrátili, jsou v Čechách, a tak mají patřit naší zemi, ale našemu státu by jistě ulehčilo, kdyby některé zámky vrátil a přenechal starost o náklady a správu lidem, jejichž rodiny tam žily třeba přes sto let, mají k těmto budovám vztah a jistě by si na (téměř většinou) potřebné rekonstrukci dali záležet.. Kdo z nás by se rád nevrátil domů?

0/0
2.7.2011 13:17

chataricek

Re: Jsem zaměstnancem zámku, o který se bývalí majitelé soudí

A nad zámek vyvěsit vlajku s hákovým křížem, jak tomu mnohde bylo už v roce 1938, že? Ne, ne - ať si táhnou, náckové, nic nevracet.

0/0
7.7.2011 8:53

Svědomí národa

Am deutschen Wesen die Welt genesen

Ceska justice je asi neco tak legracniho, jako somalsky hokejovy tym. Takze nelze ocekavat nic kloudneho. Na druhe strane vychazeji Benesovy dekrety z principu kolektivni viny, coz je podobny mentalni paskvil a Ceskoslovenska republika byla pravdepodobne jedinym statem sveta, ktery tento pochybny princip v takove mire realizoval. Moje zena je Nemka z Horniho Slezska (Oberschlesien) a nikdo je nevyhanel, rodina odesla sporadane na vlastni prani. Rodina jeji sestrenice musela odejit s raneckem ze Sluknova a jejich majetek byl zabaven. Samozrejme je tezke, povalecne situace posuzovat dnesnim pohledem a kazda situace byla velmi odlisna. Kdyby se ale myslenka kolektivni viny prosadila, tak by Norimberske procesy byly velmi kratke a kazdy clen NSDAP by skoncil na popravisti. A mimochodem, zadny clen KSC by nemohl navstivit USA. Proto je navraceni zamku Hruby Rohovec jejich majitelum spravne a cesky povl se muze gehackt legen.

0/0
2.7.2011 2:05

Svědomí národa

Re: Am deutschen Wesen die Welt genesen

Sorry, titulek mel znit "Am deutschen Wesen soll die Welt genesen". Das "soll" ist bedauerlicherweise verschwunden.

0/0
2.7.2011 2:37

magdik

Re: Am deutschen Wesen die Welt genesen

Super příspěvek, naprostý souhlas. Furt mi je milejší to vrátit bývalým majitelům, než koukat, jak tady postbolševici s rudými bratry rozkrádají majetek a ze všeho dělají hrozivý paskvil. O morálce ani nemluvím. Takže SOUHLAS!R^

0/0
2.7.2011 8:18

Toho_bohda_nebude

Re: Am deutschen Wesen die Welt genesen

Sice plácáš páté přes deváté, ale máš ve všem pravdu. R^

0/0
2.7.2011 10:37

Genial

Re: Am deutschen Wesen die Welt genesen

No a moje rodina pochazela z Usti nad Labem. V 38 je Nemci vyhnali taky jen s raneckem a nedobrovolne... Benesovi dekrety musime brat v kontextu vyporadavani po II.svetove, CR to mel udsun zajistit klid, ale bohuzel prisel mraz z Kremlu.

0/0
2.7.2011 12:04

werwolf

Re: Am deutschen Wesen die Welt genesen

Nedělej si to moc jednoduchý,čech naskočil na komunismus jako němec na fašismus.Převážně dobrovolně.

0/0
2.7.2011 13:03

chataricek

Re: Am deutschen Wesen die Welt genesen

Německý národ měl být po 2. sv. válce rozptýlen - vysídlen z Evropy, území se mělo rozdělit, Německo zaniknout... Šli dobrovolně - a šli by zas. Náckové povýšení, nadlidé... Fuj.

0/0
7.7.2011 8:54

chataricek

Re: Am deutschen Wesen die Welt genesen

Když se tu mluví o povlu - vystěhujte se do rajchu, zplynujte v komoře - prostě táhněte tam, kde máte srdce - a už se nevracejte. Jste obdivovatel fašismu - a měl byste dostat stejnou mincí. Zabavit majetek a v lepším případě hnát vás svinským krokem.

0/0
7.7.2011 9:00

LAPD

oleeeeeeeeeeeee

kdo bude dalsi? ;-D

0/0
1.7.2011 23:49

2Alien.cz

Gratuluji!

R^;-D

0/0
1.7.2011 22:00

pasacek

krokodýlí slzy

Restituce či privatizace státního zámku je vždy dobrou zprávou pro daňové poplatníky. Řadový občan může zůstat v klidu i v případě restitucí pozemků a dalších nemovitostí, z nichž plynou nějaké příjmy. Ty totiž zcela jistě neplynuly do jeho kapes. Neklid lze pochopit u těch, kteří si na konfiskátech postavili barák (když koupíte kradené auto, také o něj můžete přijít). Rudé vlajky z hákovými kříži visely leckde (podobně jako později rudé vlajky s muří nohou) aniž by z toho bylo možné cokoliv zásadního vyvozovat (v obou variantách visely i na turnovské radnici). Škoda, že se nám sem Němci nestěhují jak by mohli: určitě by tu utráceli svá našetřená ojra (na jejich vkus je tu drahota, příliš východní zboží a servis pod psa ... o špíně, hluku a smradu nemluvě). Že nás nekoupili (a už asi nekoupí), to by nás mělo spíš mrzet: nebudeme se mít jako prasata v žitě ... pardon - jako Němci.

0/0
1.7.2011 20:55

2Alien.cz

Re: krokodýlí slzy

R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^

0/0
1.7.2011 22:01

C2 H5 OH purum

Varování prezidenta republiky

Dr. Edvarda Beneše. -----" Může se stát, že mé dekrety, vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války, budou postupem času prohlašovány za neplatné. Může se stát, tak jako v minulosti, že se najdou „tak zvaní čeští vlastenci“, kteří se budou sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu. Nenechte se oklamat a návratu nedopusťte.

Hitlerové odcházejí, avšak snaha o ovládnutí Evropy Německem zůstává. Mohou se najít vlastizrádci, kteří budou opět usilovat i o odtržení Slovenska od České republiky. Bylo by to pošlapání odkazu našeho prvního presidenta ČSR T.G.Masaryka a jeho spoluzakladatele M.R.Štefánika."  I když v případu Walderode, se nejedná vysloveně o sudeťáckou souvislost, jeho předpověď se i v případu  Walderode, naplnila . Samozřejmě, dál v jeho dekreru o konfiskaci majetku Němců, kolaborantů a zrádců.

+2/0
1.7.2011 20:37

werwolf

Re: Varování prezidenta republiky

Dnes by byl beneš souzen a odsouzen  v hagu.Byl to ostatně také pouze národní socialista,takže  podobné typy se pouze popraly na malém pískovišti.

0/0
1.7.2011 20:42

pučmidrát

Re: Varování prezidenta republiky

Tak to podle tvých zvrácených názorů by byli odsouzeni všichni představitélé vítězných mocnosti, které ty tvoje fricky vypráskali!

0/0
1.7.2011 20:51

werwolf

Re: Varování prezidenta republiky

Samozdřejmě vítěze nelze soudit.

0/0
1.7.2011 20:58

C2 H5 OH purum

Re: Varování prezidenta republiky

v hagu  - v hagu- divné. Ale v Haagu mají přímo v pracovní náplni, vyrábět !, justiční zločiny.

0/0
1.7.2011 20:58

werwolf

Re: Varování prezidenta republiky

Podle čeho usuzuješ_

0/0
1.7.2011 21:01

C2 H5 OH purum

Re: Varování prezidenta republiky

Víš, je těžký, přiznávat se k nějakej úchylce. A já holt takovou mám. Voni mě dospělí kolem mýho pátýho-sedmýho roku života naučili číst a psát a vod tý doby mě drží taková úchylka, že se toho nemůžu a nemůžu zbavit a furt to musím používat. Ale to by si se divil, jestli to neznáš, k jakejm zjištěním a závěrům pak dojdeš. Nemusíš propadnout přímo do ouchylnosti, ale zkus to taky. A dyby si to řekněme krom Slovenčiny  vozkusil eště ve dvou řečech, no, to by si byl ouplnej primán....

0/0
1.7.2011 21:20

qvido31

Re: Varování prezidenta republiky

Pane já před Váma smekámR^R^R^R^R^[>-][>-][>-]

0/0
1.7.2011 21:54

C2 H5 OH purum

Re: Varování prezidenta republiky

No tak jó. Dík.

0/0
2.7.2011 0:06

2Alien.cz

Re: Varování prezidenta republiky

věkově se blížíš důchodu, jestli už v něm nejseš, co?;-D

0/0
1.7.2011 22:02

ašant překrásný, Luny jasnější..

Re: Varování prezidenta republiky

A kdyby byl ?

0/0
1.7.2011 22:24

chataricek

Re: Varování prezidenta republiky

Přesně tak! Nadčasové, správné. Dnes mají Němci to, co chtěl Hitler. Celá EU se začala rodit hned po sebevražedném Hitlerově výstřelu. Celá EU je o rozdělení vlivu v Evropě mezi Francii a Německo. A naši předci - ti aby se v hrobech otáčeli. Pryč z EU!!! Pošlapali jsme ty odkazy, za kus žvance...

0/0
7.7.2011 8:57

OXPAHKA

SKANDÁL

;-O

0/0
1.7.2011 20:24

MORAVIA/\/

Re: SKANDÁL

SANDÁL!.... NE, SANTÁL!

0/0
3.7.2011 17:30

Lumpíí po banánu 2

prosím o radu

nyní bydlím v paneláku, čtyři byty na patře. Nad námi jedna rodina vlastní psa, který pravidelně každý den začíná výt a štěkat mezi 4:20 a 4:35. Já i mí sousedé jsme se nevyspali už kolik měsíců, ,majitelé psa nereagují na výtky a dokonce ani po psovi neuklízejí tuhý odpad trávicího ústrojí  = hnus.

dle rad mých nejvzácnějších známých bych měla zakoupit jed na potkany .............................dle rady právníka = zmizet vše

0/0
1.7.2011 19:44

Sprintujici.stonozka

Re: prosím o radu

bydlí poblíž nějací Vietnamci, nejlépe provozující fastfood?

0/0
1.7.2011 19:52

Jostik

Re: prosím o radu

:-)

0/0
1.7.2011 20:52

milan79

Re: prosím o radu

Podali jste už stížnost na úřadě? Tohle je přestupek proti občanskému soužití a úřad jim může dát pokutu... na to už možná slišet budou... ;-)

0/0
1.7.2011 20:20

Lumpíí po banánu 2

Re: prosím o radu

díky, dáme R^

0/0
2.7.2011 5:53

MORAVIA/\/

Re: prosím o radu

Vloupat se kdyz nebudou doma a pretocit hodiny o dve hod dozadu.Pak vas pejsek bude jen pravidelne budit do prace a vsichni budou spokojeni ;-D

0/0
3.7.2011 17:33

Jostik

Moje babička mi vyprávěla jaký to byl vlastenec

Vlajku s hákáčem vyvěsil snad ihned po Mnichovu, a zmiňovala se i o návštěvách co k němu jezdily, a to rozhodně žádní odbojáři či vlastenci nebyli. Poděkujme panu Rumlovi, že umožnil dědičce toho fašouna, aby jí vrátili majetek... Ještě že se toho babičky nedožila.

+1/0
1.7.2011 19:12

werwolf

Re: Moje babička mi vyprávěla jaký to byl vlastenec

Babička s dědouškem věšeli rudý prapor?

0/0
1.7.2011 19:17

Jostik

Re: Moje babička mi vyprávěla jaký to byl vlastenec

Vzhledem k tomu že jim zabavili dům, který dědeček vlastníma rukama postavil, a ještě jim tam nastěhovali nepřizpůsobivé nájemníky, protože ho mají přiliš velký pro jednu rodinu, tak si zkuste odpovědět sám na otázku jestli věšeli rudý prapor.

0/0
1.7.2011 19:25

werwolf

Re: Moje babička mi vyprávěla jaký to byl vlastenec

Tím více se podivuji tomu,že jste přesvědčen o tom,že za názor lze člověka vyvlastnit.Vyvlastňuje se hlavně proto,že něco máte.Ten důvod se  tam vždy nějaký vhodný přišije.

0/0
1.7.2011 19:31

Jostik

Re: Moje babička mi vyprávěla jaký to byl vlastenec

Absolutně jste nepochopil o co jde. Jednou z příčin 2. světové války bylo to, že Německo srážely na kolena vysoké reparace. A aby je po 2. sv. válce nemuseli němci platit, bylo rozhodnuto, že reparace budou vyplaceny tak, že se zabaví majetek německých občanů na území vybraných států a s "poškozenými" se vyrovná německý stát. Určitým způsobem se jednalo o princip kolektivní viny, ale byl uplatněn u národa který se podílel na genocidě několika národů. Kdyby jistý český politik nevrátil Valderode české občanství, tak se není o čem bavit.

0/0
1.7.2011 19:36

werwolf

Re: Moje babička mi vyprávěla jaký to byl vlastenec

Podle tvé zvrhlé logiky je jedinec  odpovědný za zločiný stát?To  ti mohl sebrat barák za zlodějiny strany,kterou jsi volil.Pokus omluvit tuto prasárnu tím,že nějací jiní ze smečky páchali ještě větší prasárny je ujeté.

0/0
1.7.2011 19:43

Jostik

Re: Moje babička mi vyprávěla jaký to byl vlastenec

Proč zvrhlá logika. Takhle to vždy platilo, a navíc nám to posvětili spojenci, pravidlo že vítěz určuje podmínky. A pokud se to někomu nelíbí, tak se může zavčasu vzdát občanství. Navíc Valderode přímo podporoval vrahy, tak si nic jiného nezaslouží.

0/0
1.7.2011 19:52

werwolf

Re: Moje babička mi vyprávěla jaký to byl vlastenec

No vyhnání tvejch dědečků o něco výše zas posvětil  sovětskej sojůz,takž nechápu,proč si ten barák chtěl zpátky.Navíc evidentně taktéž podporuješ vrahy.Ale seš zarytej.

0/0
1.7.2011 20:03

milan79

Re: Moje babička mi vyprávěla jaký to byl vlastenec

nick i postoj hovoří za vše... ;-ORv

0/0
1.7.2011 20:23

Jostik

Re: Moje babička mi vyprávěla jaký to byl vlastenec

Moji prarodiče nepodporovali stát, který by se podílel na genocidě několika národů. A mimochodem, ať jsou němci rádi že nemusí platit reparace a drží ústa zavřená.

0/0
1.7.2011 20:35

werwolf

Re: Moje babička mi vyprávěla jaký to byl vlastenec

Človíčku,človíčku;-D

0/0
1.7.2011 20:44

obambiodřekykunene4

Re: Moje babička mi vyprávěla jaký to byl vlastenec

a ty seš evidentně vymytej a bez mozku....nick sedí, jak arš na deklRv

0/0
1.7.2011 20:42

Lev---z---Rožmitálu

Re: Moje babička mi vyprávěla jaký to byl vlastenec

vyvlastnuje se třeba za vlastizradu

a to co je popisováno splnuje všechny atributy vlastizrady

zkus si za války vyvěsit prapor nepřítele šmudlo

prej za názor;-D;-D;-D

0/0
1.7.2011 20:23

Najdete na iDNES.cz