Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ředitel IKEM Malý se nejspíš přihlásí do konkurzu na nového šéfa

Ředitel Institutu klinické a experimentální medicíny Jan Malý oznámil, že se zúčastní výběrového řízení na post nového ředitele IKEM. Rozhodnutí ministra zdravotnictví Leoše Hegera najít nového šéfa zařízení respektuje, ale dotklo se jej. "Můj tým byl úspěšný, nechápu důvod," uvedl Malý.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

faithnomore68

PROC DOC MALY NERIKA PRAVDU?

Maly, 08.04.2011, Pravo:

A nemyslíte si, že doktor Froněk i přesto, co se kolem něho napsalo v souvislosti s jeho disertační prací – a připomínám, že lékařská komora ji označila za falzifikát a olomoucká univerzita, kde titul Ph. D. obdržel, za originál – bude mít „nahlodanou autoritu“?

Nejprve si srovnejme fakta. Příslušný orgán ČLK nikoho ani nic za falzum neoznačil. Účastníci jednání vyslechli a hlasy všech přítomných vzali na vědomí posudek doc. Němce, špičkového odborníka v oblasti transplantačního a kardiovaskulárního programu. Pokud si tento dvoustránkový posudek prostudujete, zjistíte, že jediné, k čemu doc. Němec dospěl, je, že obě práce se na různých místech podobají a že z textu nedokáže rozeznat, zda jeden od druhého opisoval, případně kdo od koho. Žádný závěr o tom, že by práce dr. Froňka byla plagiátem, tam prostě nenaj -dete. Naopak, olomoucká komise následně došla všemi dvanácti hlasy k jednoznačnému výsledku a dr. Froňka od falešného obvinění očistila.

0/0
5.7.2011 21:31

Jan Hloupý

Ten arogantní lupič by měl sedět

Prý "respektuje" rozhodnutí Hegera. Tak to nám všem odlehlo (vždyť je to jeho šéf, proboha!).

"Můj tým byl úspěšný." Tak v tom má pravdu - rozkulačit 100 milionů během jednoho roku, to žádá jistý um, píli a mnoho odříkání. A to se "týmu" skutečně povedlo, protože v roce 2009 reportovali 130 milionů zisku. A vloni to už stlačili na 30 mega. Zlatý Kardioport, objevil se jako na zavolanou, i když předtím nikomu nikdy nedodal ani špendlík. Ale je na něj spolehnutí, to členové buňky ODS v Praze 1, Malý s Netukou, vědí, patří totiž kmotrovi R.Janouškovi.

A ředitele podpořily "sestry". Jasně, za komunistů se taky spontánně vyjadřovala podpora. A taky se spontánně chodilo s mávátkama, to ještě v IKEM Malý s Netukou nezavedli. Škoda, bývá to dojemné.

A trvale byl IKEM ziskový i před příchodem současné "úderky". Ne od roku 2007, jak může článek budit dojem.

Tak co? Vyhraje zase mafián Malý s mafiánem Netukou??

0/0
2.7.2011 15:25

Petrolin3

Standardní výběrové řízení-nadstandartní špitál.

Jaksi se to nerýmuje.Myslím si,že rozdíl v požadavcích na ředitele IKEMu a okresního špitálu by měl být a již v podmínkách pro konkurs to musí být jasné.Neznám dr.Malého,ale důvody proč se konkurs vypisuje jsou mi stejně nejasné jako on.Špitál funguje bezproblémově.Jediné co se nelíbí je,že někteří lidé z vedení moc z zbohatli.Takových lidí je u nás moc.(Bohužel nepatřím mezi ně.)Domnívat se,že někdo nestandardně z bohatl je k ničemu,bohužel nedá se nic dělat musí se udávat.Je špatné když ministr dá na nějaké donašeče a nakonec tam dosadí nějakého Julínka.

0/0
2.7.2011 14:15

brekebrekeke

tak jestli ho podporily setsry, neco je spatne

;-) :-P

0/0
1.7.2011 21:47

taktaktak

tak

Nikde přeci neni napsáno,že by funkce měly být na doživotí.Měly by být opravdu v určitém intervalu obměňováné řídící funkce,aby se spřetrhaly nitě známých,kteří pak získavají výhody a z toho pak pramení prodejnost lidí.Tak se jinak nic nezmění a dál povládne mafie.

0/0
1.7.2011 19:31

singlemalt

Re: tak

obměňovat v intervalech? Jakože šéf IKEMu by po čtyřech letech vzal ČEZ a tak?;-) Jô, na to by slyšeli.:-)

0/0
1.7.2011 20:03

brekebrekeke

Re: tak

hmm, jestli se nic nezmenilo, tak ikem by zmena velmi, ale opravdu velmi prospela :-/ dokud tam budou stale titiz, bude to politicka, ne medicinska instituce Rv

0/0
1.7.2011 21:47

Džordžíno987

No, no, "stipe"...

Tak Malý vypíše zmanipulovanou zakázku pro Janouškův Kardioport za 2 miliardy tak, aby to nikdo jiný nemohl dostat. A média to kritizovali "na objednávku"? A na čí objednávku? To jsou fakt kecy, to je na bl.tí..

Mě by naopak zajímalo, které "sestry" z IKEMu tak spontánně orodovaly za páně ředitele. Situaci tam znám, takže mnoho takových, které by nějak zvlášť slzely za lumpa Malého, ani na direkci mnoho není. Možná hlavní sestra Šochmanová, to jo.

Kde vy na tom IKEMu pracujete, pane "stip", že mluvíte o "novinářském hnoji"? Bez novinářů by se to kradlo, co?? Takhle chudák Malý, Netuka, mladý Malý a další gauneři z IKEMu mají zbytečné nervy.

0/0
1.7.2011 18:49

stip

"média kritizovala"

Média vždy kritizují na objednávku, důkazy vyrábějí uměle, štvou, lžou, manipulují. Novinářský hnůj je třeba konečně vymýtit. Smutný pohled na skvělého manažra, kterého loví fracek nebo krůta bez skrupulí, kouska odpovědnosti a stopy morální odpovědnosti. A právního fundamentu - pokud vy novináři vůbec víte, o čem mluvím.

0/0
1.7.2011 17:33

Bijec modrých kanců a VeVerek

Nějak mi tu chybí protekční předražená zakázka

ministra za VV Jankovského

0/0
1.7.2011 12:24

Najdete na iDNES.cz