Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

V hranickém lágru umučili Češi desítky sousedů. Za to, že byli Němci

Historici odhalili nedávno nová svědectví a důkazy o hranickém lágru, ve kterém se po válce děly závažné zločiny. Němců, kteří byli v internačním táboře v prostorách školy v Motošíně umučeni a zavražděni, nebylo deset, jak se původně uvádělo, ale mnohem víc. Podle některých zdrojů desítky, podle jiných dokonce stovky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

advokat2010

Čeští "hrdinové" v malé obci Leština na jaře 1945 ....

...pak je donutili vykopat si hrob a nakonec je utloukli železnou tyčí a

kameny a té mladé ženě uřezali prsa, rozřezali ústa, vyřízli oči a

nechali ji vlastnímu osudu...   http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10123227692-kde-se-vali-kameny/20756226809/    !!!!!! MASAKR NĚMCŮ !!!!!!

0/0
5.7.2011 22:05

sir Humprey V.

to aby k nám majitelé IDnes snad ani nejezdili

0/0
4.7.2011 21:06

_-1-_

Re: to aby k nám majitelé IDnes snad ani nejezdili

Ale je vidět, že téma je výživné. ......... Příspěvků jak máku.

0/0
4.7.2011 21:22

Pohodomil

Táhne mi sice jen na pajdu...

...ale i tak se přiznávám k tomu, že jsem přispěl k vyvraždění několika milionů sudeťáků v prvních poválečných dnech. Je mi to líto, stydím se za český národ i za sebe, už to víckrát neudělám. Takhle se mám k tomu postavit?:-/

Ale k věci... to se jen tak ztratí hroby s 300 mrtvolami? Proč tam je víc pochybností než přesvědčení???:-/

0/0
4.7.2011 11:17

advokat2010

Re: Táhne mi sice jen na pajdu...

Argument o těch hrobech je docela naivní. Klidně je mohli spálit v normálním krematoriu anebo je mohli tehdy zahrabat a později vykopat, měli na to 55 let..

0/0
4.7.2011 14:43

ptakPB

Re: Táhne mi sice jen na pajdu...

stejně tak vysoce naivně zní i váš příspěvek, proč by se někdo hrabal ve starých hrobech k tomu ještě sudetáků, když vše bylo zákonem smazáno, proč by je spaloval a špinil se tím, navíc když je to každému normálnímu úplně jedno. Vždyt to byli němci a to ještě tesně  po válce

0/0
4.7.2011 20:39

advokat2010

Re: Táhne mi sice jen na pajdu...

To jste mne opravdu rozesmál..."záonem smazáno".. v Třetí říši a SSSR bylo taky "ledacos" legální a přesto se nic nesmaže ani za dalších tisíc let. Podle počtu příspěvků to asi lidi dost zajímá. Pokud je to jedno Vám, tak se o to nezajímejte, jen nám tu neříkejte, co má být jedno mně a ostatním ! Já s takovou špínou a hanbou žít nechci. Vrazi by měli být vypátráni a když nic, tak alespoň zveřejněna jejich jména a adresy, ať víme, kdo je náš soused. Chápu, že STBákům, komunistům a jim podobným zločincům se to nelíbí, bagatelizují to, apod. Hlasy mrtvých však neumlčíte!

0/0
5.7.2011 17:29

hňup

Re: Táhne mi sice jen na pajdu...

ty seš vopravdu trochu nechytrej.

0/0
8.7.2011 17:56

advokat2010

Re: Táhne mi sice jen na pajdu...

Proč myslíš ?

0/0
9.7.2011 16:47

slejberg

Hovadina

Přátelé vidíte to? Ještě není nic dokázáno, všechno jsou jen dohady, které se snaží prodat jakýsi historik anadpis článku hrdě hlásí, že češi povraždili desítky němců jen proto, že byli němci. A víte, jestli to byli desítky? Trvá to pád minut a už pan historik píše, že to byli stovky němců. A on ví, zaco byli ti němci popraveni? Snad zato, že pomáhali českému národu, židům před gestapem? Asi se ještě dozvíme od takovýchto historiků, že Osvětim a Buchenwald nepostavili němci, ale češi a jen prozíravou politikou vůdce se podařilo zabránit likvidaci  národa, vyvoleného ke světovládě, tedy němců....?????? :-( Když napíšete tady sprosté slovo, tak vás bloknou, ale  pan Jan Dvořák by měl ohlídat i to, jak jsou informace prezentovány a zda jsou objektivní.

0/0
4.7.2011 8:44

advokat2010

Re: Hovadina

Tak, že to byly v rámci demoratické ČSR desetitisíce zavražděných a uumučeých Němců (často žen a dětí), to už není vůbec předmětem sporů, otázka je jestli to je sto, popř. stovky tisíc, jak tvrdí Sudeťáci.

0/0
5.7.2011 17:50

hňup

Re: Hovadina

ty nejseš nechytrej , ty seš vychytralej. vychytralej a prolhanej.

0/0
8.7.2011 17:58

advokat2010

Re: Hovadina

Ty teda rychle měníš názory... no s takovou přezdívkou se ani nedivím, říkají ti tak už odmalička, že ?  ;-)

0/0
9.7.2011 16:53

sent

V Habersbirku-

povraždili sudetšti ordneři četniky,ve Svatavě .......V Pečkárně a jinde povraždili Němci tisice Čechů jen proto,že byli Češi,v Osvětimi a jinde povraždili Němci statisice Židů jen proto,že byli Židé,po celé Evropě povraždili miliony lidi jen proto,že nebyli Němci.A nedělal to Hitler,nebo Goering,dělal to Hans Witmann,obuvnik,Sep Muller,přiruči,Joachim Schwarz,učitel......atd atd..Kdo řekne B měl by řici i A.

+1/0
4.7.2011 7:34

slejberg

Re: V Habersbirku-

Plně s vámi souhlasím.  Vražda je skutečněš vždy vraždou a je smutné, že se jí dopouštěli i češi na němcích. Ale jsem ze Sudet, a vím, co němci dokázali. Hnali nás jako dobytek když si zabírali naše statky. A nebyli to němci z Říše, ale naši sousedi, se kterými jsme na lounsku žili po staletí v jedné vesnici.  Na děka poslali gestapo jen proto, že ještě před zabráním Sudet odehnal koně ke známým v Rakovníku. A za ty koně zůstal dědek v lágru a už se nikdy nevrátil. Proč o tom nepíší naši historici? Mimochodem, co to je za historika? Nikdy jsem o něm neslyšel, že by vydal nějakou velkou historickou práci, ale jen si dělá popularitu tím, že flusá do xichtu vlastnímu národu. Třeba chce odměnu od Sudetoněmeckého ladsmanschaftu.

0/0
4.7.2011 8:27

flames828

Re: V Habersbirku-

??? V Sudetech představovali Němci drtivou většinu obyvatel, vy to tady malujete, jak kdyby Němci vtrhli v ´38 do Sudet a vyhnali Čechy - právoplatné obyvatele tohoto území. Po rozpadu monarchie v dojčsbéhmu chtěli Němci aspoň částečnou samostatnost, česká vláda na ně poslala armádu. Na opavsku, bruntálsku představovali němci 80-95 procent obyvatel v každém městě/vesnici, Češi v celém regionu žádné statky neměli, pracovali u Němců a vše v celém okolí bylo postaveno a vybudováno z německých peněz.

0/0
4.7.2011 15:19

ptakPB

Re: V Habersbirku-

nějak si opomenukl, že velkou část asudetských němců tvořili němečtí sudetští žídé, kteří byli mnohem bohatší než sudtští němci. Tito sudetští židé vlastnili fabriky, obchody, hotely restaurace, domy  a právě  ti sudetští němci u nich dělali nádeníky. V rámci árizace jim majetek sebrali a už byl jen německý.

0/0
4.7.2011 20:43

advokat2010

Re: V Habersbirku-

Tak Sudeťáci před Mnichovem 38 jistě vraždili i na jiných místech ČSR, především představitele moci,tj. četníky apod. a nikdo to nezpochybňuje-byl to teror. Na Pečkárně nikoho nevraždili, protože byl Čech, ale protože byl aktivním odpůrce nacizmu (často komunisti = zločinci taktéž) a to bylo v té době, přizneje si, hodně málo Čechů... samozřejmě po válce byli odpůrci a"květnoví" partyzáni všichni. S Židy máte naprostou pravdu, němečtí socialisti byli rasisti a byli schopni pro rasu vraždit,stejně jako rudí socialisti vraždili kvůli třídnímu původu, anebo i bezdůvodně. Pochopte nikdo se tu nesnaží nijak umenšit obludné zlo německého národního ani sovětského socializmu, tady se bavíme o objasnění českého poválečného šovinismu, který má určité znaky genocidy.Žádné důvody nikoho neospravedlňují páchat vraždy na komkoliv o to míň na civilech,a to ani kdyby to byli ti konkrétní členové Gestapa,jakože v 99,9% určitě nebyli a šlo o normální civilisty.Člověk s černým svědomím, totiž nečeká až

0/0
5.7.2011 18:03

nadclovek

Je to hnus, když jsou zabíjeni příslušníci plnohodnotného

národa příslušníky nějakého ubohého, který si například shodí sám svou vládu během svého předsednictví v EU.

0/0
3.7.2011 20:10

Polemik

Re: Je to hnus, když jsou zabíjeni příslušníci plnohodnotného

Já nevěřím, že Češi jsou takoví ubožáci jako ty. Doufám, že je vás jen pár:-P

0/0
3.7.2011 23:47

prolhaní novinári

Němci sklidili to, co zaseli...

Nijak to neschvaluju, ale ono člověku hodně pohne žlučí, když se nějaký soused hlásí k ideologii, díky které vám půlku přátel zavraždí v koncentráku.

0/0
3.7.2011 15:08

flames828

Re: Němci sklidili to, co zaseli...

Jaký soused? V Sudetech byli Němci drtivě většinovým obyvatelstvem, kteří vždy chtěli autonomnost.

0/0
4.7.2011 15:21

Lady Humussprey

Jsou lidi, kteří v sobě nenajdou odvahu se ani pomstít

Bohužel je to velmi rozšířený jev. Proto také se nachází tak strašně málo německých hrobů těch, se kterými si Češi vyřídili účty.

0/0
3.7.2011 14:48

ArtistCZ

Re: Jsou lidi, kteří v sobě nenajdou odvahu se ani pomstít

Odvahu? Ty myslíš že potřebudeš odvahu aby si někoho zabil? Je úplně jedno jakej k tomu máš důvod, protože inteligentní člověk vidí nekonečnost takovýho chování. Holt se pak musí najít někdo kdo ten kolotoč utrpění přetne a řekne ne! Neber tuhle realitu tak vážně, vždyť je to jen sen...

0/0
3.7.2011 15:10

advokat2010

Re: Jsou lidi, kteří v sobě nenajdou odvahu se ani pomstít

takhle znásilnit ženskou, uříznout jí nos, prsa, uši a oči zaživa a děcko napíchnout na bajonet... na to potřebuješ fakt "odvahu" a kupodivu řada Čechů tuto "odvahu" bohužel našla...je to hanba nekonečná... kulturní výše národa se mj. pozná podle toho, jak se chová k poraženým nepřátelům.

0/0
5.7.2011 18:12

Lady Humussprey

Re: Jsou lidi, kteří v sobě nenajdou odvahu se ani pomstít

Jestli takové excesy byly mě není známo a vše dle nálezů koster nasvědčuje, že Němce naši lidé popravili velice slušně. Většinou úderem kladivem, nebo sekerou do hlavy. Myslím, že jim ani o nějaké dlouhé mučení nešlo. Jen vykonat spravedlnost. Znala jsem kata z libereckého soudu. Pracovitý a slušný člověk. Byl v koncentráku se Zápotockým a těsně po válce ho navštívil s prosbou, aby mohl popravovat provinilé Němce a české zrádce. Bez toho by neměl klid v duši.

0/0
5.7.2011 18:38

advokat2010

Re: Jsou lidi, kteří v sobě nenajdou odvahu se ani pomstít

To si asi pletete pojmy s dojmy. Nebavíme se o odsouzených z lidových soudů i když to je taktéž kapitola sama pro sebe. Ale o civilních obětech lynčování české lůzy. O této Vám neznámé "akcičce" byl nedávno na veřejnoprávní ČT pěkný dokument. Šlo o 17 letou Němku a týden v tomto stavu umírala v české nemocnici, dalších 20 sousedů umlátili motykami a krumpáči, poté co si vykopali hroby. Žádní funkcionáři NSDAP, Gestapa nebo podobně, normální sedláci,kteří měli s Čechy dobré vztahy.

Mimochodem, to asi víte že Antonín Zápotocký byl válečný zločinec a měl zákaz vstupu do Holondska, kde mu hrozilo trestní stíhání právě za zločiny jichž se jak kápo dopustil v koncentračním tábořel,tj. jestli ten Váš známý byl v KT s válečným zločincem Zápotockým, pak kdoví kolik zavražděných vězňů KT měl i on na svědomí.... jako Antonín Zápotocký - II. dělnický prezident naší země !

Absolutně nechápu,jak někdo může schvalovat vraždy žen a dětí jen kvůli jejich národnosti, v čem se tedy od nacistů lišíte ?

0/0
5.7.2011 20:34

Lady Humussprey

Re: Jsou lidi, kteří v sobě nenajdou odvahu se ani pomstít

No tak si vesele nechápej, já tě z toho nechápání tahat nebudu.

0/0
5.7.2011 21:11

advokat2010

Re: Jsou lidi, kteří v sobě nenajdou odvahu se ani pomstít

Mě nemusíš z ničeho tahat soudružko. Mě je jedno, jakou kdo má národnost, je to předevší člověk a zabít člověka je zločin v jakékoliv době, mučit ho je zcela odporné. Národosti v dnešní době mají pramalý význam, dnes by ČR bránilo jen pár fanatiků-ne jak za I.ČSR, kdy statisíce chtěli padnout za vlast, ale naše zbabělá vláda a prezident jim tuto čest nedopřáli,pak si museli svoje komplexy zchladit na nebožácích poražených Němcích po válce. Máš asi velké štěstí, že náš slavný zbabělý lid nezúčtoval v 1989 i s těmi druhým socialisty, to bys tu asi ty svoje nenávistné šovinistické zvrhlosti nepsala, co ? :-) Už se těším, jak se ty a tobě podobní rudí "fašisti"  za pár let budou tvářit, až vyrostou pomníky a naši politikové se budou Němcům omlouvat, v TV poběží dokumenty a hrané filmy o těch zvěrstvech, na náměstích se budou číst jména umučených Němců a naše děti se budou ve škole učit o tom zbabělém barbarství.To asi vyletíš z kůže soudružko, co? Ale vše k tomu směřuje tak se připrav.

0/0
5.7.2011 21:44

Lady Humussprey

Re: Jsou lidi, kteří v sobě nenajdou odvahu se ani pomstít

Sám píšeš, že je popravili motykami a krumpáči. Čím je tedy měli popravit, aby to bylo dle tebe humanistické? Takovéto řeči vést z očí do očí s někým z rodiny mé sestry, kde její tchán sice koncentrák přežil, ale zbytek života jen klempírovar v bolestech, tak tě přivážou ke stromu, sundají gatě, seřežou a ty si na ten zadek měsíc nesedneš.

0/0
5.7.2011 22:18

advokat2010

Re: Jsou lidi, kteří v sobě nenajdou odvahu se ani pomstít

HAHA už se tebe a tvé sestry bojím soudružko silné řeči na internetu... nech si zajít chuť a to sado-maso si radši se sestrou udělej u své místní organizace KSČM, a když to natočíš v HD na video, možná i něco vyděláš... u mne bys s tím ani se sestrou moc neuspěla...

0/0
5.7.2011 22:29

hňup

Re: Jsou lidi, kteří v sobě nenajdou odvahu se ani pomstít

ty seš nemocnej. a proč by se měli, jak ty říkaš naši, politikové omlouvat ? stačilo, že se omluvil havel. nebo se ti zdá, že by se měli vomlouvat všichni a pořád? nejseš ty nemocnej přes mozeček ? ty nejseš čech, ty seš němec jako poleno. a taky tak inteligentní. jako to poleno....

0/0
8.7.2011 18:06

advokat2010

Re: Jsou lidi, kteří v sobě nenajdou odvahu se ani pomstít

Ty jsi ubohý český "fašistíček", a takoví byli před Němci v předklonu, když tu vládli.Pak když byli Němci dočasně oslabení "chladili si žáhu", hrdinové jako ty, na jejich ženách a dětech...  komplex malého českého člověka. Mimochodem přesně tak o Češích nacisté smýšleli, znali zákeřnost Čechů a jejich zrádnou "loajalitu", jenž trvá jen do doby, kdy se vyhrává Slováci mají jinou mentalitu, proto jim dovolili jít s nimi do boje na Polsko a Rusko.

Nejsem Čech ani Němec a neposuzuji lidi podle národnosti - ty už dnes zajímají akorát tak staré zapšklé bolševiky-fašisty. Ale zločiny se musí rozkrýt v plném rozsahu. V době, kdy se Havel omlouval nebyl znám obludný rozsah těch českých etnických zločinů na Němcích. Teprve dnes se dovídáme střípky pravdy a až za několik let se složí hrubý obraz. Pak přijde čas pro omluvy, památníky atd. Jen plným objasněním té genocidy se smyje česká hanba.

0/0
9.7.2011 17:19

jurgen

nemecke usili

- jen toliko - kdyby nemci nerozpoutali valku - nebylo vy Ceskoslovensko osvobozeno SSSR (bohuzel se souhlasem zapadnich spojencu) - a tak by v CR nevladli 20 let komunisti - tedy ciste logicky - nemci muzou za 40 zk.....jch let, ktery zdevastovaly ceske zeme a dokonalo devastaci moralky naroda ........

0/0
3.7.2011 14:15

jurgen

Re: nemecke usili

sorry 20+20 let vladli komunisti ...

0/0
3.7.2011 14:16

Měsíčník, pán period.

Re: nemecke usili

Souhlas.

0/0
3.7.2011 14:41

advokat2010

Re: nemecke usili

Vaše úvaha opomíjí, že SSSR nehodlal žít v hranicích, které měl, tj. to co píšete je nesmysl. Je vysoce pravděpodobné že bychom byli "osvobozeni" i bez Němců. Přečtěte si Viktora Suvorova (ex agent KGB), je to vcelku přesvědčivé, podrobné plány útoku SSSR na Evropu existují. SSSR armáda nebyla připravena k obraně, ale k útoku, proto v prvních dnech po 22.6.1941 získala útočící Německá a od 23.6.1941útočící Slovenská armáda tak obrovské množství ruských zajatců a techniky, který byly v těsné blízkosti hranic přiraveny k brzkému boji, avšak nikoliv v obranných, ale útočných pozicích.

0/0
5.7.2011 18:22

ptakPB

Dozorce Bogl s přehláskovaným o je určitě Čech

jak poleno. Takže opět ti tsechei

0/0
3.7.2011 11:33

advokat2010

Re: Dozorce Bogl s přehláskovaným o je určitě Čech

tak u gestapáků zase najdete Peschky, Swobody, Nowotny  apod. O čem to tedy svědčí ? Národnost je přece věcí pocitu a volby.

0/0
3.7.2011 11:42

ptakPB

Re: Dozorce Bogl s přehláskovaným o je určitě Čech

no to je to o čem tu mluvím pořád, kdo to tedy je Čech , Němec ale asi Mongol, kterého tu zapoměl Čingischán

0/0
3.7.2011 11:47

advokat2010

Re: Dozorce Bogl s přehláskovaným o je určitě Čech

A co takový Klement Gottwald ? To byl taky Němec podle Vás ?

0/0
5.7.2011 18:24

Lumir_B

Proč to věčné sebemrskačství?

To není nic specificky českého. Emoce, strach, touha po odvetě, přílišná horlivost, přehmaty a excesy jsou lidem vlastní po celém světě. Jde jen o situaci, která tyto běsy uvolní. A za tuto situaci byli zodpovědní Němci. A nejde jenom o Hitlera nebo aktivní nacisty. Svoji zodpovědnost měli všichni, kdo jejich politiku volili. Bohužel nutně nesli následky. Stejně jako hazardér, který to ve velké rychlosti napálí do zdi. Ta zeď není špatná ani dobrá, je to prostě zeď.

0/0
3.7.2011 11:24

advokat2010

Re: Proč to věčné sebemrskačství?

No v jistém směru máte pravdu, ale k tomu tu je stát, aby zajistil, že se to nestane. Řada českých Němců by taky jistě v 1938/39 chtěla veřejně lynčovat Čechy, ale ani nacisté nedovolili... kdežto Beneš a spol. v rádoby demokratickém státě dovolili a legalizovali. A to je třeba kritizovat a odsuzovat a nic to nikdy nemůže omluvit.

0/0
3.7.2011 11:30

Lumir_B

Re: Proč to věčné sebemrskačství?

To je ale právě ono. Fungující stát toto brzdí. Jenže tou situací myslím právě ještě nekonsolidovaný stát. Po válce byla ještě celá řada institucí v chaosu, nejasné kompetence, rychlokvašky, amatéři, dobrodruzi ve funkcích...jak je to v porevolučních dobách běžné. Prostě státní správa, ozbrojené složky atd nebyly ještě kosolidované natolik aby všechno mohlo probíhat učebnicově. To je to o čem mluvím, že za tuto situaci (chaos, rozvrat, emoce) mohla válka...a za tu válku mohli voliči nacistické politiky.

Německo bylo 1938/39 dobře promazaným strojem...jejich možnosti k udržení pořádku byly jiné.

0/0
3.7.2011 11:41

advokat2010

Re: Proč to věčné sebemrskačství?

Jenže nacizmus nevznikl na zelené louce,ale z bídy,do které vrhli Němce Dohodové mocnosti po první válce. Problém není, že k českým excesům došlo, ale že nebyly potrestány, odsouzeny, ale naopak byl podporovány a amnestovány a jsou dnes bagatelizovány přehlíženy a omlouvány, popř. zcela neznámé a zapomenuty.

0/0
3.7.2011 11:48

ptakPB

Re: Proč to věčné sebemrskačství?

A jsme opět u následků výbojné německé povahy, za to, že němci upadli do bídy mohou mocnosti Dohody, ale proč došlo k reparacím, proč němci válčili a vyvolai 1.WW, o co jim šlo, stejně jako Hitlerovi o životní prostor. Možná byly reparace vysoké, možná potupně, ale to je právo vítěze, i když v této válce dosti pochybného, na rozdíl od 2WW, kde to bylo více než jasné., no a vítěz diktuje podmínky, poražený žádná práva nemá, jen držet hubu, ale to němci nechtějí, oni chtějí pořád vládnou světu, a to i dnes i kdyby si nového Hitlera měli vytvořit.

0/0
3.7.2011 11:59

A:-)

Re: Proč to věčné sebemrskačství?

Tak I. sv. válku nevyvolalo Německo, ale Rakousko-Uhersko - Němci "pouze" splnili spojeneckou dohodu:-/

0/0
3.7.2011 21:41

Lumir_B

Re: Proč to věčné sebemrskačství?

Právě to, že v porevolučních dobách (po určitou přechodnou dobu, než zákony a instituce začnou řádně fungovat)  jsou různé excesy naprosto běžné ...bývá vydáván určitý "generální pardon". Tak to fungovalo všude po světě a funguje dodnes. I dnes, když se vydá nějaký nový zákon, existuje určité přechodné období, kdy se přestupky do určité míry tolerují "než si lidé zvyknou"...než se zákon usadí a prosadí.

0/0
3.7.2011 12:02

seelen

Re: Proč to věčné sebemrskačství?

R^

0/0
3.7.2011 12:09

hňup

Re: Proč to věčné sebemrskačství?

po první válce, kterou začali němci....a jsme zase tam. ty brečíš, že němci dostali dvakrát přes čenich. a to vždycky, když si začali....

0/0
3.7.2011 13:13

Najdete na iDNES.cz