Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Letecká záchranka je předražená o stovky milionů, vadí poslancům

Poslancům ze zdravotního výboru se nelíbí, že firmy provozující leteckou záchrannou službu loni dostaly od státu 465 milionů korun. Podle zákonodárců by bylo výrazně levnější, kdyby je nahradila policie a armáda. Firmy ale mají smlouvu s ministerstvem zdravotnictví až do roku 2016.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bo.no

Moje drahá země

má všechno darhé. Drahé dálnice, drahé železnice, drahý benzín...a politiky. Ti jsou i zadarmo drazí.

0/0
29.6.2011 6:48

pilot Čkalov

No vojáci LZS ještě létají, např.v bývalém

Zápdočeském kraji, z letiště Líně u Plzně. I zde  již byla jednou zrušena, a znovu personálně a materielně  obnovena. O zrušení se postaral tehdejší univerázní mnistr zdravotnictví (také i dopravy) za ODS Stráský, co nyní potírá kůrovce na Šumavě. Nechci zde rozvádět, u kterých poslanců byla prolobována soukr, záchraná služba, jak zde bylo již psáno, může léta jen za stálé viditelnosti země (VFR). Na rozdíl od Policie a armády, která má vrtulníky  přístrojově vybaveny pro lety v noci a snížené viditelnosti (IFR). Vysoká cena letové hodiny  u civilů je zřejmě dána  i úvěry, příp. "leazingem".Je otázkou, jak dlouho ještě armáda udrží polské Sokoly letuschopné.

0/0
28.6.2011 20:13

AsistentprofParkinsona

Chce to jenom chtít

Helikoptera může letět k nehodě v terénu jen ve dne v režimu VFR, tedy v noci nemusí být ve stavu pohotovosti. Není problém mít kalkulační výpočet na hod. letu + počet startů a dobu pohotovosti, rovněž tak cenu personálu. Pokud by se to dalo armádě, jak psal již někdo pode mnou, tak celá akce by mohla být pojata výcvik. Maj se prachy vyhazovat za to, že voják má někde pohotovost pak letí k simulovanému případu, nebo má letět ke skuečnému. Ve své podstatě by to mohla být plná úspora nákladů a naopak by peníze od pojišťoven mohly přinést arčmádě nějakou tu korunu do ropčtu navíc.

Pak taky by měl někdo určit, kdy vrtulník má startovat k nehodě. V řadě případů  postačil transport dobře vybavenou záchrankou. A koli stojí hodina sanitky a vrtulníku

+1/0
28.6.2011 15:01

spiq

Kde je nějaký výbor

Který by shodnotil práci a výdaje vlády a jejich výborů? Tam bz se ušetřilo daleko víc než nějakých 200M. Tihle lidi aspoň přináší něco společnosti.

0/0
28.6.2011 13:25

ivana.pl

Záchranka?

Já si spíš myslím, že je o pár set miliard předražený parlament a naše slavná armáda. A v poslední době i vláda, která se jen hádá..........a nikdo nic tam nedělá..........hlavně to co dělat má !!;-D:-P

0/0
28.6.2011 12:55

badodmrtvereky

Drahá letecká záchranka.

Je jisté,že záchranka prováděná policií a armádou je jistě levnější,neboť mohou poskytovat tuto službu jako součást výcviku.A jistě jsou vybaveni.Provádění této služby soukromými firmami je zajímavé hlavně pro toho,kdo z toho má prospěch.Bylo by dobré,aby se vyšetřilo,kdo toto na takovou dobu vyjednal a nechal stanovit cenu.

Ve zdravotnictví se nejedná v tomto směru o jediný kšeft,další je v lékové politice,vybavení nemocnic ad.

Ne vše co je soukromé je levné,neboť jak známo peněženky našich politiků mají chronickou tuberkulozu.

0/0
28.6.2011 12:15

Kwak Kwakovič

Re: Drahá letecká záchranka.

Ministr Julínek v HK na letišti při letecké a záchranářské show s majiteli soukromých leteckých firem.

0/0
28.6.2011 13:07

brekebrekeke

jisteeee, zrusit!

;-€ co jinyho s nekym, kdo zachranuje lidi?! ;-€

0/0
28.6.2011 11:59

luban12

Náklady na provoz jsou vysoké,

ale jedna letová hodina 135 tisíc je dost,i když jsou do toho započítány čekací hodiny záchranářů.U policie měli ještě před asi 5roky 24hod.služby.Asi by bylo dobré,aby byli vyškoleni i pozemní záchranáři a dokázali alespoň orientačně vyhodnotit letové podmínky.Dost často se píše,že vrtulník nemohl přistát a pacient byl odvezen sanitkou.Srovnávat se nedá,ale 30min.let malým vrtulníkem pro tři pasažéry + pilot je za 1800 Kč a provozující firma na tom musí také vydělávat.

0/0
28.6.2011 11:47

petrph

kristepane

A kolik že se platí armádě za její "pohotovost" pro případ, že by nás někdo, tak 3x za 100 let někdo napadnul??

0/0
28.6.2011 11:37

Obšil

Typickej příklad všech privatizací=tunelů

0/0
28.6.2011 11:12

Obšil

Re: Typickej příklad všech privatizací=tunelů

Jak může tenhle stát vůbec dovolit otevřít hubu a žvanit něco o zvyšování daní, utahování opasků, šetření na důchod atd., když se ročně díky korupci přichází o 40-100 mld. jak jsem četl. A to je jenom korupce "průběžná", z našich kapes, to nemluvím o tom, že je tady rozkradená "podstata", že tenhle stát už vlastně nic nemá. Ale i to co zbylo je zajímá, jelikož "Ti o nichž se nemluví", si teď např. brousí zuby na Akropoli, ostrovy atd. Jsou nenasytní. To je podstata celé světové krize. Nestačí jim stamiliony dolarů, chtějí stamiliardy.

0/0
28.6.2011 11:19

Najdete na iDNES.cz